Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Regulator usmeravanja vazduha u kabini

Ići dole 
5 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći
AutorPoruka
dzony00
Član
Član



Broj poruka : 123
Datum upisa : 30.12.2010

Regulator usmeravanja vazduha u kabini - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Regulator usmeravanja vazduha u kabini   Regulator usmeravanja vazduha u kabini - Page 2 EmptyNed Jan 06 2013, 18:04

Evo me Ivane ,smrzao sam se ovde pada sneg.Slikao sam sad mi je jasno gde vode.Obeležio sam skoro sve jedino ipod filtera za benzin je jako teško prići za obeležavanje a i za slikanje ali ću ti objasniti.Znači sa leve strane Usisne grane imaš 3 cevke a sa desne 2 cevke.Levo crvena ide u kabin filter ,plava dole iza Usisnika a žuta u onu kutiju iznad fitera za benzin.Gornja cevka sa kabinskog filtera ide skroz dole ispod benzinskog filtera sa leve strane pored dva veća creva za hladnjak kabine(zato je teško pristupačan)mislim da je odole najlakše mu prići.E sada još ova dva sa desne strane ,zelena odmah ispod benz.filtera a bela malo dalje prema kabinskom filteru.E ovo mislim da će ti biti od koristi ako ne sutra po danu cu mozda uspeti više.Evo i slika :
01.
Regulator usmeravanja vazduha u kabini - Page 2 Cimg3410-640x480-obeleze
02.
Regulator usmeravanja vazduha u kabini - Page 2 Cimg3413-640x480
03.
Regulator usmeravanja vazduha u kabini - Page 2 Cimg3421-640x480-obeleze
04.
Regulator usmeravanja vazduha u kabini - Page 2 Cimg3426-640x480
Nazad na vrh Ići dole
ivan85_zmaj
Član
Član
ivan85_zmaj


Broj poruka : 484
Datum upisa : 09.06.2010
Godina : 38
Lokacija : Smederevo

Regulator usmeravanja vazduha u kabini - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Regulator usmeravanja vazduha u kabini   Regulator usmeravanja vazduha u kabini - Page 2 EmptyNed Jan 06 2013, 18:23

Brate, namucio sam te samo tako... sve vas... hvala sto se ovoliko trudite, stvarno.
Dakle ova leva strana razvodnika gde ima 3 creva su mi sve jasna.

E sada samo mi potvrdi da li ti ova zelena ide gde sam sada obelezio na ovoj slici, na ovaj razvodnik vakum creva??? Da li ti na ovom mestu zavrsava zelena gde sam obelezio?
I ovo plavo sto sam obelezio odakle to crevo dolazi?

Regulator usmeravanja vazduha u kabini - Page 2 Razvodnik_vakum_creva
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Regulator usmeravanja vazduha u kabini - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Regulator usmeravanja vazduha u kabini   Regulator usmeravanja vazduha u kabini - Page 2 EmptyNed Jan 06 2013, 18:29

Ja samo da pohvalim dzonija svaka cast.Kod mene u uzicu isto pada sneg i bas je zima a mesto gde sam ostavio auto je 200 m od moje zgrade,a tu je prolaz izmedju zgrada duva da se smrznes tako da me je mrzelo da snimim.Dzoni je odradio sav posao.Nemoj izlaziti sada napolje prehladices se covece Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
zakici
Početnik
Početnik
zakici


Broj poruka : 70
Datum upisa : 14.08.2012
Godina : 55
Lokacija : Pforzheim

Regulator usmeravanja vazduha u kabini - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Regulator usmeravanja vazduha u kabini   Regulator usmeravanja vazduha u kabini - Page 2 EmptyNed Jan 06 2013, 19:23

ivan85_zmaj ::
Brate, namucio sam te samo tako... sve vas... hvala sto se ovoliko trudite, stvarno.
Dakle ova leva strana razvodnika gde ima 3 creva su mi sve jasna.

E sada samo mi potvrdi da li ti ova zelena ide gde sam sada obelezio na ovoj slici, na ovaj razvodnik vakum creva??? Da li ti na ovom mestu zavrsava zelena gde sam obelezio?
I ovo plavo sto sam obelezio odakle to crevo dolazi?

Regulator usmeravanja vazduha u kabini - Page 2 Razvodnik_vakum_creva

Obelezio sam ti istim bojama gde pocinju ta vakum creva.Zeleno uokviren vakum ide na zelenu tvoju oznaku a plavi na tvoju plavu oznaku.
Regulator usmeravanja vazduha u kabini - Page 2 Oznaka-plavo-i-zeleno
Nazad na vrh Ići dole
ivan85_zmaj
Član
Član
ivan85_zmaj


Broj poruka : 484
Datum upisa : 09.06.2010
Godina : 38
Lokacija : Smederevo

Regulator usmeravanja vazduha u kabini - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Regulator usmeravanja vazduha u kabini   Regulator usmeravanja vazduha u kabini - Page 2 EmptyNed Jan 06 2013, 20:20

Hvala ljudi... sada sam sklopio celu sliku i sve znam gde sta i kuda ide. Kod mene ni jedno ovo crevo nije na svom mestu, ali ni jedno jedino... Ostaje mi da sve lepo pocupam i probam da povezem kako ste mi objasnili...
Mislim da vise nema zabune.
Nadam se da cu uspeti da resim ovo.
Ne znam kako da vam se zahvalim na ovolikom trudu. Javljam sutra sta sam uradio.

Inace, srecno vam Badnje vece i Bozic! Smile
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Regulator usmeravanja vazduha u kabini - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Regulator usmeravanja vazduha u kabini   Regulator usmeravanja vazduha u kabini - Page 2 EmptyNed Jan 06 2013, 20:21

Pa eto majstor samo stavio sta ima veze crevo isti klinac. smeh
Nazad na vrh Ići dole
dzony00
Član
Član



Broj poruka : 123
Datum upisa : 30.12.2010

Regulator usmeravanja vazduha u kabini - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Majstori..   Regulator usmeravanja vazduha u kabini - Page 2 EmptyNed Jan 06 2013, 23:55

Da to je zaista dobro rečeno...danas je teško maći majstora kojeg možeš pohvaliti.Zato sam što narod kaže uzeo "stvari u svoje ruke" na kraju krajeva ovo je auto još pristupačan za rad tako da se mnogo stvari može uraditi u kućnoj radionici naravno pod uslovom da nešto znate u protivnom nadajte se da će te naći dobrog majstora.Čudi me zaista da je auto radio jer ima tu na usisnoj grani delova koji utiču na rad motora.Samo malo crevo sa Dekne ako spadne motor se gasi i nepravilno radi.
Nazad na vrh Ići dole
zakici
Početnik
Početnik
zakici


Broj poruka : 70
Datum upisa : 14.08.2012
Godina : 55
Lokacija : Pforzheim

Regulator usmeravanja vazduha u kabini - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Regulator usmeravanja vazduha u kabini   Regulator usmeravanja vazduha u kabini - Page 2 EmptyPon Jan 07 2013, 08:55

Meni je na raskrsnici ,posle jednog naglog kocenja,spalo jedno od ta tri crevceta.Jedva sam upalio auto,trzao,detonirao i jedva sam se dovuko do majstora koji je srecom znao sta radi.Zato sam i slikao i cak skicirao gde koje vakum crevo dolazi.
Mir Boziji,Hristos se rodi.
Nazad na vrh Ići dole
ivan85_zmaj
Član
Član
ivan85_zmaj


Broj poruka : 484
Datum upisa : 09.06.2010
Godina : 38
Lokacija : Smederevo

Regulator usmeravanja vazduha u kabini - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Regulator usmeravanja vazduha u kabini   Regulator usmeravanja vazduha u kabini - Page 2 EmptyPon Jan 07 2013, 13:36

Hristos se rodi, srecan Bozic svima!
Moram da se zahvalim svima koji ste se svojski potrudili i pomogli mi. Uspeo sam da raspetljam ove cevcice i dobio konacno vakuum u kabini i sada sve klapne rade odlicno.
Ipak je presudno bilo ono sto sa one tri cevcice sa usisa ni jedna nije vodila u filter kabine. Ali sada je problem resen.
Hvala svima i veliki pozdrav od mene!
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Regulator usmeravanja vazduha u kabini - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Regulator usmeravanja vazduha u kabini   Regulator usmeravanja vazduha u kabini - Page 2 EmptyPon Jan 07 2013, 18:14

Vaistinu se Hristos rodi!Rekoh ti ja da vidis koje idu u filter kabine,danas sam snimio i video ali vidim da ti ne treba.jer si resio.Super
Nazad na vrh Ići dole
dzony00
Član
Član



Broj poruka : 123
Datum upisa : 30.12.2010

Regulator usmeravanja vazduha u kabini - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Regulator usmeravanja vazduha u kabini   Regulator usmeravanja vazduha u kabini - Page 2 EmptyPon Jan 07 2013, 19:04

Mir Božiji Hristos se rodi ! Srećna vam 2013 godina i da nam bude bolja od prethodne i da nas kola služe da su nam dobro kao i mi svi da smo zdravo!Drago mi je da si rešio problem i da smo ti mogli pomoći.

PS:A majstor koji ti je to zapetljao ne znam št a reći ne poznajem ga ali
sigurno nije smeo sebi dozvoliti da tako traljavo uradi posao a to je po
meni jedna od bitnih stavki pri izboru majstora.
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Regulator usmeravanja vazduha u kabini - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Regulator usmeravanja vazduha u kabini   Regulator usmeravanja vazduha u kabini - Page 2 EmptyPon Jan 07 2013, 19:10

Vala bas je traljavo odradio.Dzoni se najvise potrudio covek se smrzavao bre! bravo
Ako vec nije siguran mogao je da slika gde sta stoji,ali on ipak zna.Hm.Evo u ovoj temi se bas pokazala i svrha foruma!Da se nekome pomogne iskustvom ili da se pokaze kako treba!I meni da su sve spale cevcice znam neke ali ne sve gde koja ide.
Nazad na vrh Ići dole
dzony00
Član
Član



Broj poruka : 123
Datum upisa : 30.12.2010

Regulator usmeravanja vazduha u kabini - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Regulator usmeravanja vazduha u kabini   Regulator usmeravanja vazduha u kabini - Page 2 EmptyPon Jan 07 2013, 19:31

Slažem se potpuno da je svrha ovohg foruma : druženje,razmena iskustva,pomoć,...a ne biti pasivan a sada nismo svi isti nivo znanja i mogućnosti ali postoje stvari koje možemo i znamo odraditi a ono što ne onda kod prijatelja ili majstora.Što se tiče svećica nije problem menjao sam ih nije problem kabel nemožeš pogrešiti jer sva 4 su različite dužine i nema greške a kod 99% automobila su i označene ( istina ne sećam se na dali i na Nubiri ).
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Regulator usmeravanja vazduha u kabini - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Regulator usmeravanja vazduha u kabini   Regulator usmeravanja vazduha u kabini - Page 2 EmptyPon Jan 07 2013, 19:32

Imam nubiru i za svecice isto ne moze se pogresiti zbog duzine kabla
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

Regulator usmeravanja vazduha u kabini - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Regulator usmeravanja vazduha u kabini   Regulator usmeravanja vazduha u kabini - Page 2 EmptyPon Jan 07 2013, 19:55

Megasp ::
Imam nubiru i za svecice isto ne moze se pogresiti zbog duzine kabla
Svejedno i da je ista duzina kabla nema greske to se nemoze pogresiti,bilo koji kabl na bilo koju svecicu nema veze
Nazad na vrh Ići dole
dzony00
Član
Član



Broj poruka : 123
Datum upisa : 30.12.2010

Regulator usmeravanja vazduha u kabini - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Regulator usmeravanja vazduha u kabini   Regulator usmeravanja vazduha u kabini - Page 2 EmptyPon Jan 07 2013, 19:58

Radane šta pričaš.Ti se zezaš ili ozbiljno???
Nazad na vrh Ići dole
ivan85_zmaj
Član
Član
ivan85_zmaj


Broj poruka : 484
Datum upisa : 09.06.2010
Godina : 38
Lokacija : Smederevo

Regulator usmeravanja vazduha u kabini - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Regulator usmeravanja vazduha u kabini   Regulator usmeravanja vazduha u kabini - Page 2 EmptyUto Jan 08 2013, 08:15

Ja mislim da nije sve jedno gde koj kabal ide, ali nikad nisam menjao sam... uglavnom i to uradi majstor... Very Happy A tek ne bi bio siguran da zamenim svecice. Nesto mi se cini da tacno postoji pravilo koliki zazor treba biti na svecicama i zato ne bi ni pokusavao da ih sam zamenim... Smile
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

Regulator usmeravanja vazduha u kabini - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Regulator usmeravanja vazduha u kabini   Regulator usmeravanja vazduha u kabini - Page 2 EmptyUto Jan 08 2013, 09:59

dzony00 ::
Radane šta pričaš.Ti se zezaš ili ozbiljno???
Kakve veze ima?Imas recimo dva kabla priblizne duzine.Nebitno na koju ces ih svecicu staviti od dve koje su blizu moze i na jednu i na drugu.Pa naravno ispostujes redosled sa bombine jbt...
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

Regulator usmeravanja vazduha u kabini - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Regulator usmeravanja vazduha u kabini   Regulator usmeravanja vazduha u kabini - Page 2 EmptyUto Jan 08 2013, 11:46

Sad gledam ove slike od Dzonija i Ivana,sve mi se cini da je i meni neko cackao po cevcicama Suspect ,jeste da je kod mene Lanos ali slicni su motori.Moracu posle praznika da proverim
Nazad na vrh Ići dole
dzony00
Član
Član



Broj poruka : 123
Datum upisa : 30.12.2010

Regulator usmeravanja vazduha u kabini - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Regulator usmeravanja vazduha u kabini   Regulator usmeravanja vazduha u kabini - Page 2 EmptyUto Jan 08 2013, 18:27

Radane motor svaki klip ima svoje momenat paljenja ,zato se i obeležavaju kao i svećice.Zato "nije svejedno" baš ni malo.

Regulator usmeravanja vazduha u kabini - Page 2 Daewoo-nubira-ventil-mot

Iz ove slike se jasno može videti Da od razvodika paljenja do svećica nije ista razdaljina,e tako svaka svećica ima broj koji mora odgovarati na razvodniku paljenja tu ide i takav kabel ( te dužine ).kada sve sastaviš po tome sve će biti na mestu i auto će raditi u suprutrnom teško da ćeš svoj auto Regulator usmeravanja vazduha u kabini - Page 2 117947 .Ne samo ti nego svako ko ne uradi tako ,znači možeš pobrljati na razvodniku.Kod starijih automobila su svi kablovi jednako dopirali pa si jako morao paziti koji je koji da ne pogrešiš pošto su bili u snopu.
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

Regulator usmeravanja vazduha u kabini - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Regulator usmeravanja vazduha u kabini   Regulator usmeravanja vazduha u kabini - Page 2 EmptyUto Jan 08 2013, 18:40

dzony00 ::
Radane motor svaki klip ima svoje momenat paljenja ,zato se i obeležavaju kao i svećice.Zato "nije svejedno" baš ni malo.

Regulator usmeravanja vazduha u kabini - Page 2 Daewoo-nubira-ventil-mot

Iz ove slike se jasno može videti Da od razvodika paljenja do svećica nije ista razdaljina,e tako svaka svećica ima broj koji mora odgovarati na razvodniku paljenja tu ide i takav kabel ( te dužine ).kada sve sastaviš po tome sve će biti na mestu i auto će raditi u suprutrnom teško da ćeš svoj auto Regulator usmeravanja vazduha u kabini - Page 2 117947 .Ne samo ti nego svako ko ne uradi tako ,znači možeš pobrljati na razvodniku.Kod starijih automobila su svi kablovi jednako dopirali pa si jako morao paziti koji je koji da ne pogrešiš pošto su bili u snopu.
Cekaj a sta recimo da je svaki kabl iste duzine (kao sto si rekao na starijim autima) to znaci da se nebi mogli upotrebiti uopste za ovakav tip motora?
Nazad na vrh Ići dole
dzony00
Član
Član



Broj poruka : 123
Datum upisa : 30.12.2010

Regulator usmeravanja vazduha u kabini - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Regulator usmeravanja vazduha u kabini   Regulator usmeravanja vazduha u kabini - Page 2 EmptyUto Jan 08 2013, 19:20

Ne može Radane drugačiji priključci na obe strane druga dužina i na kraju ovde kabel izlazi bočno zbog poklopca motora.Znači moraju biti samo kompatibilni kablovi,zato su ovim rešenjem učinili više dobrih stvari .
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

Regulator usmeravanja vazduha u kabini - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Regulator usmeravanja vazduha u kabini   Regulator usmeravanja vazduha u kabini - Page 2 EmptyUto Jan 08 2013, 19:39

dzony00 ::
Ne može Radane drugačiji priključci na obe strane druga dužina i na kraju ovde kabel izlazi bočno zbog poklopca motora.Znači moraju biti samo kompatibilni kablovi,zato su ovim rešenjem učinili više dobrih stvari .
Pricamo teoretski,sta ako su svi kablovi iste duzine.Jel mislis da duzina kabla odredjuje otpor,odnosno redosled paljenja.
Nazad na vrh Ići dole
dzony00
Član
Član



Broj poruka : 123
Datum upisa : 30.12.2010

Regulator usmeravanja vazduha u kabini - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Regulator usmeravanja vazduha u kabini   Regulator usmeravanja vazduha u kabini - Page 2 EmptyUto Jan 08 2013, 20:20

Auuu pa nisam baš toliko pametan a ni obavešten.Vidi Daewoo(danas chevrolet,da li ?) u grupaciji GM u kojoj su i OPEL,VAUHAL,CHEVROLET,HOLDEN,...plus zajednički projekti sa drugim proizvođačima i prodaja nekih delova i sl.
Tada dolazimo do one priče da neki deo od drugog auta odgovara.Ne znam da li dužina kabela igra ulogu u protoku struje (sumnjam) ali prvenstveno su tako napravljeni da 1) ih možemo staviti lepo i poklopiti zaštitnim poklopcem 2) Lakše je za skidanje sa svećica i vraćanje 3) Ušteda u materijalu kod izrade kablova.
A napisao sam ti da je reč o radu motora !!!Kod naših motora imaš 4 klipa i 4 svećice 2 klipa idu dole i usisavaju a druga 2 sabijaju smesu kod njih dolazi do paljenja (svećice),.... to je sveto pismo kod SUS motora i zato moraju i svećice da rade po tome.
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

Regulator usmeravanja vazduha u kabini - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Regulator usmeravanja vazduha u kabini   Regulator usmeravanja vazduha u kabini - Page 2 EmptyUto Jan 08 2013, 20:44

Dzony mislim da zaista nema smisla ovako diskutovati vise,ti ili necitas moje postove ili neznam sta je.Sad pricas o SUS motorima.U sredini zadnjeg posta si napisao ono sto sam pokusao da kazem na pocetku
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Regulator usmeravanja vazduha u kabini - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Regulator usmeravanja vazduha u kabini   Regulator usmeravanja vazduha u kabini - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Regulator usmeravanja vazduha u kabini
Nazad na vrh 
Strana 2 od 3Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći
 Similar topics
-
» Termostat i protok vazduha u kabini
» Buka u kabini
» Tacuma - usmerivač vazduha za grejanje/hladjenje u kabini?
» Tacuma problem sa paljenjem
» Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Modeli :: Daewoo Nubira & Lacetti-
Skoči na: