Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 zamjena antifriza

Ići dole 
3 posters
AutorPoruka
eskoo1
Početnik
Početnik



Broj poruka : 1
Datum upisa : 18.05.2010

zamjena antifriza Empty
PočaljiNaslov: zamjena antifriza   zamjena antifriza EmptySre Okt 13 2010, 16:24

kako zamjeniti antifriz u nubiri
Nazad na vrh Ići dole
ivan85_zmaj
Član
Član
ivan85_zmaj


Broj poruka : 484
Datum upisa : 09.06.2010
Godina : 38
Lokacija : Smederevo

zamjena antifriza Empty
PočaljiNaslov: Re: zamjena antifriza   zamjena antifriza EmptyČet Okt 14 2010, 17:29

Pa vrlo prosto... ispustis svu vodu na bloku motora, otvoris i cep sa canceta da moze da izlazi vazduh...
onda napravis koncetraciju antifriza i destilovane vode... recimo 3 litra antrifriza i 3 litra vode i to sipas u cance za tecnost. Naravno prethodno zatvoris zavrtanj na bloku motora... pustis onda da radi motor, da povuce svu vodu kako treba, dolijes mu jos vode do granice i eto...

To bi bilo onako brzo objasnjeno... Neznam da li te neki deo od ovoga zanima detaljnije...

Koju Nubiru imas???
Nazad na vrh Ići dole
metrocop
Moderator
Moderator
metrocop


Broj poruka : 281
Datum upisa : 12.08.2010
Godina : 37
Lokacija : Bg

zamjena antifriza Empty
PočaljiNaslov: Re: zamjena antifriza   zamjena antifriza EmptyČet Okt 14 2010, 23:13

Ja sam cutao posto je i mene interesovalo Smile))

Hvala za informacije Smile
Nazad na vrh Ići dole
ivan85_zmaj
Član
Član
ivan85_zmaj


Broj poruka : 484
Datum upisa : 09.06.2010
Godina : 38
Lokacija : Smederevo

zamjena antifriza Empty
PočaljiNaslov: Re: zamjena antifriza   zamjena antifriza EmptyPet Okt 15 2010, 07:24

To je onako ukratko objasnjeno...
Najbitnije je da se povede racuna kad se sipa tecnost, i kad se startuje motor... dakle tu je potrebno da se motor upali a cance za tecnost mora da bude otvoreno, i motor treba da radi dok ne postigne temperaturu i dok ne upali ventilator na hladnjaku... to je znak da je termostat otvorio i da je pomesao vodu iz motora i hladnjaka. Tek tada bi trebao da povuce vodu iz lonceta i tad je treba doliti... dobro je pustiti da upali ventilator na hladnjaku jedno 2-3 puta, da dobro to pomesa i povuce sve i tako.
Isto kad se pravi mesavina, treba proveriti koliko je tecnosti potrebno za instalaciju. Zato je najbolje da se uzme 3 litra antifriza a po potrebi vode koliko treba... otprilike bude i to do jedno 3 litra i tako...

Ja sam sad zaboravio koj sam antifriz sipao, al znam da je bio najskuplji i da je bio crvene boje... neznam koja bese marka.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





zamjena antifriza Empty
PočaljiNaslov: Re: zamjena antifriza   zamjena antifriza Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
zamjena antifriza
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Zamjena motora
» zamjena motora
» Zamjena motora lanosa

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Mehanika :: Kvarovi-
Skoči na: