Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Ланос 1.4, разна искуства

Ići dole 
+3
Cvija
Radan
Fic177
7 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
Fic177
Početnik
Početnik



Broj poruka : 22
Datum upisa : 25.05.2011

Ланос 1.4, разна искуства Empty
PočaljiNaslov: Ланос 1.4, разна искуства   Ланос 1.4, разна искуства EmptyPet Sep 07 2012, 13:23

Поштовани форумаши,

Хтео сам са вама да поделим нека своја искуства у вези мог аутомобила која ће можда неком бити од користи.

Lanos 1.4 SE 1998. god.

Многи проблеми решиви - не решиви красе овај ауто па бих изнео неке чињенице.

Пре неког времена сам уградио плин, све до сада овај ауто сам возио на бензин. Бензин отишао са ценом предалеко па сам морао да интервенишемSmile И проблем! Онај који има већина људи овде. Трзање, лош лер гас...

Трзање ми се појавило још на бензину. Прво сам заменио ламбда сонду, прешао око 2000 км и опет исто, можда мало подношљивије. Уградим плин и мајстор који ми је плин радио цео дан је остао јер је имао проблем са лер гасом. Степ мотор не ради како треба! Искључи човек степ мотор и наштелује лер гас ручно, ја пробам ауто и све је како треба...Све док се није охладио. Кад га хладног упалим лер на 400 обртаја и мучи се. Вратим кола мајстору он на дијагностику и установи да се откачио неки сензор температуре на мотору. Налази се испод оне разводне кутије из које излазе каблови за свећице (проверите тај сензор ако нисте до сада). намести он мени сензор, пали ауто без проблема, све је ок осим што у месту дрхти лер гас, значи осцилује, није миран. Мрдне он руком кабал од једне свећице и то се појача па смањи и тако даље...

Значи струја! Е сад, пошто иде лепо ауто ништа даље нисам дирао али дефинитивно свећице и каблове треба да променим и евентуално бобину. Кад то урадим писаћу даље...

Степ мотор можете да искључите и наштелујете лер ручно. Не бацајте паре на пумпу, недогледне поправке и сервисе и томе слично. Катализатор сам скинуо и ауто је отворенији, боље вуче...

Ја сам из Чачка и у Чачку има добрих мајстора, само што је проблем што су они увек пуни и чека се чак и по две недеље за сервис.

Ту сам и за дискусију ако нешто треба. Са потрошњом још нисам начисто јер сам скоро уградио плин а нисам потрошио боцу па не знам. Али писаћу и о томе. Поздрав свима!
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

Ланос 1.4, разна искуства Empty
PočaljiNaslov: Re: Ланос 1.4, разна искуства   Ланос 1.4, разна искуства EmptyPet Sep 07 2012, 17:34

dali si probao da zatvoris EGR ventil?
Nazad na vrh Ići dole
Fic177
Početnik
Početnik



Broj poruka : 22
Datum upisa : 25.05.2011

Ланос 1.4, разна искуства Empty
PočaljiNaslov: Re: Ланос 1.4, разна искуства   Ланос 1.4, разна искуства EmptyPet Sep 07 2012, 19:37

Radan ::
dali si probao da zatvoris EGR ventil?

Е то сам заборавио да напишем ЕГР вентил је дефинитивно црна тачка на Ланосу. Мени је шупаљ, пробушио се ваљда и шишти док мотор ради. То ми је и мајстор рекао, да и он прави зајеб опасан.

Е сад интересује ме како се он затвара? Ја сам само скинуо цевчицу ону. Зе4знуто је што је он негде пробушен па не знам како бих успео да га затворим...
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

Ланос 1.4, разна искуства Empty
PočaljiNaslov: Re: Ланос 1.4, разна искуства   Ланос 1.4, разна искуства EmptySub Sep 08 2012, 14:36

On mora da se zatvori na motoru,jer ako sisti ko zna kud sve moze da propusta do cevcice.
Nazad na vrh Ići dole
Cvija
Početnik
Početnik
Cvija


Broj poruka : 18
Datum upisa : 26.09.2011

Ланос 1.4, разна искуства Empty
PočaljiNaslov: Re: Ланос 1.4, разна искуства   Ланос 1.4, разна искуства EmptySre Sep 12 2012, 19:52

Mene Lanos jebe pa razbija!!!Na benzinu,dok je hladan nema snage,guta knedle,puca...kad se zagreje to se više ne javlja,ali kad mu potopim gas prvo malo razmisli pa onda počne da ubrzava.Na leru radi nemirno i brljavi.Danas sam ga odvezao kod limara da poradi malo oko limarije i branika,pa ćemo da vidimo šta mu se dešava sa agregatom.Inače razgovarao sam sa 10-tak majstora po tom pitanju i nko mi nije rekao isto,svaki ima svoju priču.
Nazad na vrh Ići dole
hayyyy
Početnik
Početnik



Broj poruka : 32
Datum upisa : 04.05.2012

Ланос 1.4, разна искуства Empty
PočaljiNaslov: Re: Ланос 1.4, разна искуства   Ланос 1.4, разна искуства EmptyUto Sep 25 2012, 11:09

dakle smije li se čuti kako EGR pišti ili ne? ja sam svoj skinuo i preko onog postojećeg dihtunga stavio željeznu pločicu i stegnuo momački,onu malu cjevčicu blindirao. po meni nema teorije da ispod te pločice vuče zrak ali čuje se pištanje više nego prije iako auto ide ok i na plin i na benzin s tim što je prvih 200-300 m muka živa na benzin kad je auto hladan dok je kasnije sve ok. nove sviječice,kablovi itd. u leru radi ok i hladan i vruč ali čuje se to pištanje na mjestu gdje je bio EGR,kad gasim auto svaki takt usisa se čuje . kako i čime to zatvoriti ako je loše to što se čuje pištanje??? napominjem da auto ide dobro,potrošnja plina mi je oko 10 l .
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

Ланос 1.4, разна искуства Empty
PočaljiNaslov: Re: Ланос 1.4, разна искуства   Ланос 1.4, разна искуства EmptyUto Sep 25 2012, 18:43

Pa nebi bilo lose da si stavio malo diht mase sa obe strane te plocice,mislim kad si vec to radio.
Nazad na vrh Ići dole
hayyyy
Početnik
Početnik



Broj poruka : 32
Datum upisa : 04.05.2012

Ланос 1.4, разна искуства Empty
PočaljiNaslov: Re: Ланос 1.4, разна искуства   Ланос 1.4, разна искуства EmptyUto Sep 25 2012, 18:59

ma jesam,stavio sam ja tu masu za dihtanje ali pištanje se čuje opet,vratio danas popodne EGR natrag i opet isto kao i sa tom pločicom. možda to pištanje ne potiče uopće od njega? jedan mi reče da se to dizne čuju,ma baš da pište tako ne znam,ne bi rekao.čulo bi se onda na sve četiri a ne samo na dve srednje koje su baš kod EGR-a,moguće li je da vuče negdje na spoju usisne grane i motora? onda opet mislim da je to tako bilo bi problema sa motorom i potrošnjom a to nije slučaj.
Nazad na vrh Ići dole
Blackeyed
Član
Član



Broj poruka : 165
Datum upisa : 18.04.2012
Lokacija : Kać/Novi Sad

Ланос 1.4, разна искуства Empty
PočaljiNaslov: Re: Ланос 1.4, разна искуства   Ланос 1.4, разна искуства EmptyUto Sep 25 2012, 20:33

I ja nešto tako čujem, pogotovo kad je auti hladan kasnije ga i ne primećujem. Ne čujem ga iz kabine već samo kada sam napolju.

Moj auto ima ERG ventil, očišćen je i izgleda da radi. Potrošnja plina izmedju 9 i 10 litara.
Nazad na vrh Ići dole
hayyyy
Početnik
Početnik



Broj poruka : 32
Datum upisa : 04.05.2012

Ланос 1.4, разна искуства Empty
PočaljiNaslov: Re: Ланос 1.4, разна искуства   Ланос 1.4, разна искуства EmptyUto Sep 25 2012, 20:52

ni ja ne čujem iz kabine samo kad sam vani. a tko zna možda je to i normalno? da li EGR radi nemam pojma jer auto se ponaša jednako s njim i bez njega,skinuo onu cjevčicu ili ju vratio ništa se ne dešava a potrošnja plina i meni je sada kao i tebi 9-10 l .
Nazad na vrh Ići dole
dixy
Moderator
Moderator
dixy


Broj poruka : 495
Datum upisa : 09.08.2010
Godina : 43
Lokacija : Beograd-Dobanovci

Ланос 1.4, разна искуства Empty
PočaljiNaslov: Re: Ланос 1.4, разна искуства   Ланос 1.4, разна искуства EmptySre Sep 26 2012, 08:07

Da li je vakuumski ili elektro EGR?? Ako je vakuumski, šišti zato što je pocepana membrana. Skini ga sa motora, pritisni membranu i začepi prstom cevčicu. Ako se ne vrati onda je ventil u redu (što je malo verovatno). Ako se membrana vrati, onda je bušna i vuče falš vazduh.

Nazad na vrh Ići dole
hayyyy
Početnik
Početnik



Broj poruka : 32
Datum upisa : 04.05.2012

Ланос 1.4, разна искуства Empty
PočaljiNaslov: Re: Ланос 1.4, разна искуства   Ланос 1.4, разна искуства EmptySre Sep 26 2012, 08:15

da,probao sam to i naravno da se vrati kao da nisam ni pritisnuo cjevčicu. hmmmm koje su posljedice vožnje sa takvim ventilom i jeli onda bolje ga ipak skinuti i blindirati metalnom pločicom ?
ali me zanima kako to da se čuje pištanje i kad zatvorim tom pločicom,pištanje dolazi baš sa mjesta ventila a nema šanse da ispod brtve i diht mase vuče falš.
kad je ventil na autu i radi u leru ,pritisnem tu membranu i auto se gasi.možda onda i nije skroz neispravan?
Nazad na vrh Ići dole
Blackeyed
Član
Član



Broj poruka : 165
Datum upisa : 18.04.2012
Lokacija : Kać/Novi Sad

Ланос 1.4, разна искуства Empty
PočaljiNaslov: Re: Ланос 1.4, разна искуства   Ланос 1.4, разна искуства EmptySre Sep 26 2012, 08:42

Kod mene je elektro ERG ventil...
Nazad na vrh Ići dole
dixy
Moderator
Moderator
dixy


Broj poruka : 495
Datum upisa : 09.08.2010
Godina : 43
Lokacija : Beograd-Dobanovci

Ланос 1.4, разна искуства Empty
PočaljiNaslov: Re: Ланос 1.4, разна искуства   Ланос 1.4, разна искуства EmptySre Sep 26 2012, 08:46

Pa posledica je da voziš sa autom koji vuče falš vazduh, a na šta sve to utiče, naravno na sve: ler gas, trza u vožnji, više troši itd. Ako ga zatvoriš metalnom pločom uradio sa pola posla jer vakuum imaš i na cevčici, pa moreš i nju da zatvoriš.

Jednostavnije ti je da uzmeš negde polovan ventil (naravno ispravan)i lepo ko čovek zameniš i ne boli te glava bravo
Nazad na vrh Ići dole
dixy
Moderator
Moderator
dixy


Broj poruka : 495
Datum upisa : 09.08.2010
Godina : 43
Lokacija : Beograd-Dobanovci

Ланос 1.4, разна искуства Empty
PočaljiNaslov: Re: Ланос 1.4, разна искуства   Ланос 1.4, разна искуства EmptySre Sep 26 2012, 09:00

Blackeyed ::
Kod mene je elektro ERG ventil...

Možda na nekom drugom mestu vuče vazduh? I kod mene je elektro EGR i nikad nisam čuo da šišti.
Nazad na vrh Ići dole
hayyyy
Početnik
Početnik



Broj poruka : 32
Datum upisa : 04.05.2012

Ланос 1.4, разна искуства Empty
PočaljiNaslov: Re: Ланос 1.4, разна искуства   Ланос 1.4, разна искуства EmptySre Sep 26 2012, 09:04

najmanji problem cjevčicu zatvoriti....novi ventil je ovde oko 150 eura a polovni baš i ne znam koliko je isplativ i kad će propištati i on.
Nazad na vrh Ići dole
Blackeyed
Član
Član



Broj poruka : 165
Datum upisa : 18.04.2012
Lokacija : Kać/Novi Sad

Ланос 1.4, разна искуства Empty
PočaljiNaslov: Re: Ланос 1.4, разна искуства   Ланос 1.4, разна искуства EmptySre Sep 26 2012, 15:21

dixy ::
Blackeyed ::
Kod mene je elektro ERG ventil...

Možda na nekom drugom mestu vuče vazduh? I kod mene je elektro EGR i nikad nisam čuo da šišti.

Nemam pojma, nemam takvih problema u voznji (nema trzanja, ler je stabilan...) samo se čuje taj zvuk. Nisam se bavio lokalizacijom tog zvuka pa da baš tvrdim da je izvor ERG.
Nazad na vrh Ići dole
hayyyy
Početnik
Početnik



Broj poruka : 32
Datum upisa : 04.05.2012

Ланос 1.4, разна искуства Empty
PočaljiNaslov: Re: Ланос 1.4, разна искуства   Ланос 1.4, разна искуства EmptySre Sep 26 2012, 16:17

skinuh ja egr(opet)zablindirao metalnom pločicom,cjevčicu također zatvorio i auto ide neusporedivo bolje,bolje prima gas i kao da je dobio bar 10 KS. pištanje je prisutno kao i sa ventilom ,ler je miran,ne trza ništa tako da se neću zamarati tim šištanjem sve dok radi ok.
nego imam još jedno pitanje.....flisa mi ulje negdje ispod bobine,sad jel na onom senzoru od ulja mislim ili ima neka brtva između bobine i motora pa da tamo pušta.nije puno ali ne volim kad mi nagrđuje motor masnoćom Smile u pitanju je Lanos 1.4 SE 2002.god.
brtva poklopca ventila je nova a brtva glave je niža od bobine tako da nemam pojma gdje to flisa.
postoji li neki aditiv koji ide u ulje da bi mogao zabrtviti takva mjesta?
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

Ланос 1.4, разна искуства Empty
PočaljiNaslov: Re: Ланос 1.4, разна искуства   Ланос 1.4, разна искуства EmptySre Sep 26 2012, 18:46

Ja neverujem da se to radi bilo kakvim aditivima.Ako si menjao "brtvu" iliti dihtung poklopca ventila,ponovo ga zameni.Ja sam to uradio za sad uspesno.Iako je majstor sve lepo ocistio stavio nov dihtung posle par stotina km pojavila se masnoca.Ponovo sam kupio dihtung (doduse u drugoj prodavnici) evo presao sam 2500 km sve je ok.
Nazad na vrh Ići dole
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

Ланос 1.4, разна искуства Empty
PočaljiNaslov: Re: Ланос 1.4, разна искуства   Ланос 1.4, разна искуства EmptyČet Sep 27 2012, 10:30

+1 sto kaze radan to je sigurno problem, dihtunzi su katastrofa. Da li nemaju dovoljnu debljinu, ili je materijal los, uglavnom vrlo brzo ponovo proslinavi. Nemas aditiva za dihtovanje ulja Wink
Nazad na vrh Ići dole
hayyyy
Početnik
Početnik



Broj poruka : 32
Datum upisa : 04.05.2012

Ланос 1.4, разна искуства Empty
PočaljiNaslov: Re: Ланос 1.4, разна искуства   Ланос 1.4, разна искуства EmptyČet Sep 27 2012, 13:04

koliko ovdje vidim postoji takav aditiv samo ne znam jeli djelotvoran i tko zna kod iduće izmjene ulja da ne bi curilo na sve strane. ovo je ozbiljna američka tvrtka ali opet sam nepovjerljiv.nije stvar u novcima ali se bojim eventualnih posljedica. možda netko ima iskustva sa sličnim?

[You must be registered and logged in to see this link.]



Nazad na vrh Ići dole
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

Ланос 1.4, разна искуства Empty
PočaljiNaslov: Re: Ланос 1.4, разна искуства   Ланос 1.4, разна искуства EmptyČet Sep 27 2012, 13:46

hmmm priznajem prvi put se srecem sa tako necim Shocked Kako li to radi nemam pojma...

edit: evo sad sam procitao da su ta sredstva na bazi neke hemije koja omeksava i ''bubri'' dihtunge cineci ih za nijansu debljim i meksim, ali treba joj neko vreme da proradi jer da radi brzo pretvorila bi dihtunge u zele. Jedina fora je sto ta hemija omeksava sve dihtunge i semeringe na koje naleti a ne samo one iz kojih curka, i koliko vidim niko ne preporucuje da se to radi. Na kraju krajeva ja ne znam koliko to kosta ali siguran sam da za cenu te boce mozes da kupis nov dihtung poklopca ventila (ukoliko na njemu curi)
Nazad na vrh Ići dole
hayyyy
Početnik
Početnik



Broj poruka : 32
Datum upisa : 04.05.2012

Ланос 1.4, разна искуства Empty
PočaljiNaslov: Re: Ланос 1.4, разна искуства   Ланос 1.4, разна искуства EmptyČet Sep 27 2012, 17:00

e i mene je strah da ne bude više štete nego koristi a košta sa poštarinom oko 10 eura. brtva mi je nova pa mislim da ipak negdje flisa između bobine i motora ili možda na tom senzoru za ulje? moguće i da je brtva glave...ma najbolje dva puta mjesečno obrisati to malo masnoće nego reskirati sa tom tekućinom sve dok ne bude kritično i baš se bude moralo mijenjati....

druga stvar,pronašao sam na onom rebrastom crijevu koje ide od filtera do usisa rupu i kutija filtera nije bila dobro postavljena na onu cjev ispod koje ide u blatobran...to sam namjestio a crijevo obljepio nekom trakom....ma ljudi moji nisam mogao vjerovati da toliko znači za auto....sad ide kao nikad prije i hladan i topal prima gas ko zvjer...možda se mogu nadati i manjoj potrošnji????
Nazad na vrh Ići dole
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

Ланос 1.4, разна искуства Empty
PočaljiNaslov: Re: Ланос 1.4, разна искуства   Ланос 1.4, разна искуства EmptyČet Sep 27 2012, 18:15

matori da je otisao dihtung glave imao bi ti veeeeelike probleme a ne fleku od malo ulja Wink
ja ne poznajem lanosa i ne znam sta ima tu izmedju bobine i motora al znam sigurno da nije dihtung glave, a i misljenja sam da ne sipas to u motor
Nazad na vrh Ići dole
hayyyy
Početnik
Početnik



Broj poruka : 32
Datum upisa : 04.05.2012

Ланос 1.4, разна искуства Empty
PočaljiNaslov: Re: Ланос 1.4, разна искуства   Ланос 1.4, разна искуства EmptyČet Sep 27 2012, 18:31

ok majstore..a ovo za probušeno crevo i to što kutija nije bila namještena kako treba? jel moguće da je razlika nakon krpanja tako očigledna? ne razumijem se baš puno u aute ali razliku u vožnji itekako osjetim. čitam okolo da bi se potrošnja mogla smanjiti i do litre jer da je u onakvom stanju morao vuči i više goriva kako bi upalio višak zraka. Shocked
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Ланос 1.4, разна искуства Empty
PočaljiNaslov: Re: Ланос 1.4, разна искуства   Ланос 1.4, разна искуства Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Ланос 1.4, разна искуства
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Modeli :: Daewoo Lanos-
Skoči na: