Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 nubira 2000 cdx grijanje

Ići dole 
+2
GTX
gidra
6 posters
AutorPoruka
gidra
Početnik
Početnik



Broj poruka : 20
Datum upisa : 28.05.2011

nubira 2000 cdx grijanje Empty
PočaljiNaslov: nubira 2000 cdx grijanje   nubira 2000 cdx grijanje EmptyPon Dec 26 2011, 14:06

Od nedavno sam primjetio da nesto nije u redu sa grijanjem.Kako u zadnje vrijeme su sve neke kratke relacije, tako da i nisam obracao paznju toliko na grijanje.
Problem je sledeci:
Duvanje vazduha na broju 4 ne radi. (tako sam ga kupio)
ali mi to ne prestavlja problem koliko od skora duvanje na grijanju.
Tempreratura vazduha je ok sto ce reci da radijator i te kako zagrijava ali kad okrenem na grijanje slabije protice vreo vazduh.
kada prebacim na hladno super duva i cim prebacim na hladno na 3 kao da duva na 1 topao vazduh.
Klapne za prebacivanje smijera sve rade i ima dovoljno tecnosti u rashladnom sistemu.
Kao da je nesto upalo tamo gdje protice vreo vazduh. Motor se cuje jednoako kao i kad je na hladnom vazduhu s tim sto kad prebacim na hladan vazduh vec na trici ubija.

Gdje se nalazi relej za duvanje na 4.

Nazad na vrh Ići dole
GTX
Član
Član
GTX


Broj poruka : 237
Datum upisa : 08.08.2011
Godina : 46
Lokacija : Subotica

nubira 2000 cdx grijanje Empty
PočaljiNaslov: Re: nubira 2000 cdx grijanje   nubira 2000 cdx grijanje EmptyPon Dec 26 2011, 17:58

Da li se duvanje pojaca ako stavis na recirkulaciju (da ventilator vrti vazduh iz kabine,da ne uvlaci svez spolja)?
Nazad na vrh Ići dole
serhio011
Napredni član
Napredni član
serhio011


Broj poruka : 501
Datum upisa : 23.05.2010
Godina : 49
Lokacija : BEOGRAD-MML

nubira 2000 cdx grijanje Empty
PočaljiNaslov: Re: nubira 2000 cdx grijanje   nubira 2000 cdx grijanje EmptyPon Dec 26 2011, 20:42

Trebalo bi al' ipak to nema veze sa stepenima jacine ventilatora i prebacivanjem toplo-hladno , mozda sajla za prebacivanje ne valja
Nazad na vrh Ići dole
GTX
Član
Član
GTX


Broj poruka : 237
Datum upisa : 08.08.2011
Godina : 46
Lokacija : Subotica

nubira 2000 cdx grijanje Empty
PočaljiNaslov: Re: nubira 2000 cdx grijanje   nubira 2000 cdx grijanje EmptyPon Dec 26 2011, 22:32

Za stepene duvanja ok,to zavisi od reostata.Za jacinu duvanja toplo hladno,cak i da je klapna u nekom srednjem polozaju,jacina mora da bude uvek ista.Razlikuje se samo to da li duva preko grejaca (radijatora) ili preko isparivaca od klime.Za recirkulaciju sam pitao jer tad vazduh ne ide preko polen filtera (za koji moze da se pretpostavi da je prljav).Mozemo i da pretpostavimo da je bivsi vlasnik vozio auto bez filtera (ili sa pokidanim) pa se radijator napunio liscem i ostalim glupostima.U tom slucaju bi dobili smanjeno duvanje na grejanju.
Nazad na vrh Ići dole
gidra
Početnik
Početnik



Broj poruka : 20
Datum upisa : 28.05.2011

nubira 2000 cdx grijanje Empty
PočaljiNaslov: Re: nubira 2000 cdx grijanje   nubira 2000 cdx grijanje EmptyUto Dec 27 2011, 08:21

I kad stavim ma recirkulaciju vazduha isto onako slabo duva, filter je nov, radilo je to lijepo prije mjesec dana kad je pocelo zahladjivati, nisam mogao drzat na 3 jer je previse duvalo toplo, a sad jedva da ide vazduh, mada je vreo. I ne radi mi 4 duvanje mada je tako od kako sam uzeo auto.
Nazad na vrh Ići dole
GTX
Član
Član
GTX


Broj poruka : 237
Datum upisa : 08.08.2011
Godina : 46
Lokacija : Subotica

nubira 2000 cdx grijanje Empty
PočaljiNaslov: Re: nubira 2000 cdx grijanje   nubira 2000 cdx grijanje EmptyUto Dec 27 2011, 12:45

Moguce je da je nesto upalo u taj deo kanala koji vodi do radijatora.
Nazad na vrh Ići dole
gidra
Početnik
Početnik



Broj poruka : 20
Datum upisa : 28.05.2011

nubira 2000 cdx grijanje Empty
PočaljiNaslov: Re: nubira 2000 cdx grijanje   nubira 2000 cdx grijanje EmptySre Dec 28 2011, 08:27

Juce sam skinuo kasetu i malo gledo kako to izgleda, prebacivanje duvanja je sa vakum cijevcicama i to uredno radi , a toplo hladno je preko sajle i to uredno radi i malo sam to prodrmo sve rukama i posto nisam vidio nikakav problem vratim kasetu nazad i odustanem od tog poduhvata smatrajuci da pomoc zatrazim od profesionalaca.
Na moje veliko iznanedjenje grijanje sad radi kako treba i duvo sad odlicno , mada nisam nista vidio kao problem , jedino sto sam malo prodrmo svaki spoj.
Radi - za sad sam zadovoljan , mada mi nije jasno sta je bilo jer ce se sigurno ponoviti.
Svaki spoj sam pregledo nema nigdje mehanickog ostecenja i promrdo sam svaki gledajuci da nije labav. al ocigledno sam nesto previdio.

Jos mi ostaje da vidim zasto na 4 ne duva - osiguraci su ispravni ostaje jos rele i sam prekidac.
Nazad na vrh Ići dole
Kupoholicarka77
Početnik
Početnik



Broj poruka : 3
Datum upisa : 30.12.2011

nubira 2000 cdx grijanje Empty
PočaljiNaslov: Re: nubira 2000 cdx grijanje   nubira 2000 cdx grijanje EmptyPet Dec 30 2011, 12:28

kako si resio problem i da li si?
Nazad na vrh Ići dole
gidra
Početnik
Početnik



Broj poruka : 20
Datum upisa : 28.05.2011

nubira 2000 cdx grijanje Empty
PočaljiNaslov: Re: nubira 2000 cdx grijanje   nubira 2000 cdx grijanje EmptyPet Dec 30 2011, 23:23

Za sada jos uvijek radi, ali kako ono hoce 1 ne radi 5 puta radi, ocigledno je neka glupost, cekam malo da uhvatim vremena pa da se uhvatim u kostac sa tim.
Ocigledano je da sam mrdajuci spojeve nesto uradio i tim napravio da radi mada mi se jednom desilo isto kao prije ali kada sam isao sa posla opet je sve bilo normalno.
I danasse ponasao normalno.
Duvanje na 4 jos nisam rijesio.
Nazad na vrh Ići dole
gidra
Početnik
Početnik



Broj poruka : 20
Datum upisa : 28.05.2011

nubira 2000 cdx grijanje Empty
PočaljiNaslov: Re: nubira 2000 cdx grijanje   nubira 2000 cdx grijanje EmptySre Jan 18 2012, 23:47

[You must be registered and logged in to see this link.]


evo ljudi sve nejasnoce oko grijanja,
u medjuvremenu sam produvo mali hladnjak (koji je bi cist) i zamijenio termostat koji nisam naso orginal od 87 stepeni nego sam stavio opelov od 92 stepena i grijanje je sada super. Veceras nadjoh ovaj pdf na kojem je lijepo objasnjeno gdje rele i ostale fore za grijanje pa cu ovih dana probati rijesiti i duvanje na broju 4.

Pojavio mi se jos jedan problem sa bravom od vozaca.Nemogu da otvorim vrata iznutra, kada sam rastavio bravu vidim da je to prethodni vlasnik prepravljao i vario nesto po njoj ta ko da je to problem izgleda od prije.

Gdje bih mogao kupiti drugu bravu za vozaceva vrata. Po mogucnosti novu?




Nazad na vrh Ići dole
Chevy
Član
Član
Chevy


Broj poruka : 115
Datum upisa : 04.08.2011

nubira 2000 cdx grijanje Empty
PočaljiNaslov: Nova/Polovna brava   nubira 2000 cdx grijanje EmptyPon Jan 30 2012, 21:59

gidra ::
[You must be registered and logged in to see this link.]


evo ljudi sve nejasnoce oko grijanja,
u medjuvremenu sam produvo mali hladnjak (koji je bi cist) i zamijenio termostat koji nisam naso orginal od 87 stepeni nego sam stavio opelov od 92 stepena i grijanje je sada super. Veceras nadjoh ovaj pdf na kojem je lijepo objasnjeno gdje rele i ostale fore za grijanje pa cu ovih dana probati rijesiti i duvanje na broju 4.

Pojavio mi se jos jedan problem sa bravom od vozaca.Nemogu da otvorim vrata iznutra, kada sam rastavio bravu vidim da je to prethodni vlasnik prepravljao i vario nesto po njoj ta ko da je to problem izgleda od prije.

Gdje bih mogao kupiti drugu bravu za vozaceva vrata. Po mogucnosti novu?





Probaj u BeoTas-u. Oni su ti u Vojvode Stepe. Ne znam koji tacno broj, potrazi na netu. Polovnu imas da nadjes po oglasima od ljudi koji prodaju delove sa stranaca itd..
Nazad na vrh Ići dole
ivanjovanovic
Početnik
Početnik
ivanjovanovic


Broj poruka : 55
Datum upisa : 30.01.2012
Godina : 36
Lokacija : beograd-zrenjanin

nubira 2000 cdx grijanje Empty
PočaljiNaslov: Re: nubira 2000 cdx grijanje   nubira 2000 cdx grijanje EmptyPon Jan 30 2012, 22:59

taj problem sam i ja imao,ali moze to lepo da se sredi nova brava spoljna je 1500-2000
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





nubira 2000 cdx grijanje Empty
PočaljiNaslov: Re: nubira 2000 cdx grijanje   nubira 2000 cdx grijanje Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
nubira 2000 cdx grijanje
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Daewoo Nubira-grijanje plastike oko mjenjača
» Nubira 1.6 2000 god
» NUBIRA 2000 79KW
» anti theft nubira 2000 1.6
» Ivan daewoo nubira 16v 1.6 2000

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Modeli :: Daewoo Nubira & Lacetti-
Skoči na: