Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Simptomi procurele dizne

Ići dole 
5 posters
AutorPoruka
dixy
Moderator
Moderator
dixy


Broj poruka : 495
Datum upisa : 09.08.2010
Godina : 43
Lokacija : Beograd-Dobanovci

Simptomi procurele dizne Empty
PočaljiNaslov: Simptomi procurele dizne   Simptomi procurele dizne EmptyNed Nov 27 2011, 13:58

Pozdrav,

Prosle nedelje sam cistio dizne, auto bolje vuce na putu, ali ujutro nece da upali kako treba. Imam utisak kao da se gusi: vergla bez problema ali motor krece da pali kao da preskace stepenice, cilindar po cilindar. Dakle, nije vise "na zub" kao sto je bilo. Posto su svi ostali uslovi idealni (auto je u garazi, pre mesec dana uradjen servis i zamena kablova i svecica, akumulator dobar i dobro puni), pretpostavio sam da je u pitanju dizna, zato sto mi na rucnom skeneru pokazuje negativne vrednosti fuel trima, sto je karakteristicno za prebogatu smesu.

Takodje, kada odvrnem svecice, iz cilindara 1, 2 i 4 se oseca samo sagoreli benzin, dok u 3. cilindru osecam "zivi"benzin. Da li je moguce da je zaglavila u otvorenom polozaju?

Da li je neko imao slicnih problema? Znacilo bi mi vase iskustvo i misljenje u vezi sa ovim problemom!


Poslednji izmenio dixy dana Pon Nov 28 2011, 09:49, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
dalibor76
Član
Član
dalibor76


Broj poruka : 103
Datum upisa : 18.10.2010

Simptomi procurele dizne Empty
PočaljiNaslov: Re: Simptomi procurele dizne   Simptomi procurele dizne EmptyNed Nov 27 2011, 18:23

Čime si ih čistio ako nije suviše komplikovano i ja bih probao isto šta misliš?
Pozdrav!
Nazad na vrh Ići dole
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

Simptomi procurele dizne Empty
PočaljiNaslov: Re: Simptomi procurele dizne   Simptomi procurele dizne EmptyNed Nov 27 2011, 19:04

kako radi auto na leru kad uspes da upalis? Jesi li probao taj clindar gde osetis ziv benzin da li je mokra svecica, i da li ta svecica baca varnicu?
Nazad na vrh Ići dole
dixy
Moderator
Moderator
dixy


Broj poruka : 495
Datum upisa : 09.08.2010
Godina : 43
Lokacija : Beograd-Dobanovci

Simptomi procurele dizne Empty
PočaljiNaslov: Re: Simptomi procurele dizne   Simptomi procurele dizne EmptyNed Nov 27 2011, 19:20

@ dalibor76: cisceno kod majstora, u ultrazvucnoj kadici. Ne znam koje sredstvo je korisceno kao rastvarac. Kako kaze, do sada nije imao reklamacije, verujem jer je stvarno retko posten majstor.

@bokilava: nisam primetio da je svecica mokra a klip je suvise duboko da bih jasno video da li je vlazan unutra.

Malopre kad sam upalio da ubacim auto u garazu osetio sam u izduvu jak miris benzina koji stipa za nos, kao famozna pedjicina nubira. Samo da nije tako misteriozan kvar... smeh Da, i opet kao da radi na 3 klipa, dok se malo ne isturira.
Kabl baca varnicu, to sam proverio...

Ne volim takve probleme, a ne vole ni majstori, rekao bih..

Evo ipak da editujem post bez brisanja:

Odvio sam sve svecice i svima je VLAZAN NAVOJ???!!! glavom u zid
Pogresio sam kod cilindra, nije treci vec cetvrti-elektroda svecice je mokra.
Pokusao sam da upalim, tek iz 3. puta uspeo, u prva dva pokusaja se auto ugasi i puca na auspuhu. Prisutan je i dalje miris zivog benzina u izduvu...

Sta se desava Question Question
Nazad na vrh Ići dole
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

Simptomi procurele dizne Empty
PočaljiNaslov: Re: Simptomi procurele dizne   Simptomi procurele dizne EmptyNed Nov 27 2011, 23:37

nema veze sto je vlazan navoj bitno je ono sto je U cilindru, elektroda. Ona koja je mokra u tom cilindru jasno je da nema eksplozije. Kakva je varnica, jel svetla, jaka? da nije slaba? Probaj da zamenis svecice, tu sto je mokra stavi na neki drugi cilindar koji radi pa vidi sta se desava. Ako ne onda nazad kod majstora za dizne da on proveri protok na njima.
Nazad na vrh Ići dole
dixy
Moderator
Moderator
dixy


Broj poruka : 495
Datum upisa : 09.08.2010
Godina : 43
Lokacija : Beograd-Dobanovci

Simptomi procurele dizne Empty
PočaljiNaslov: Re: Simptomi procurele dizne   Simptomi procurele dizne EmptyPon Nov 28 2011, 09:48

Hvala boki!

Provericu varnicu jos jednom kad se vratim kuci, ali mislim da je jaka i svetla. Svecice su nove, BOSCH nemacke a ne madjarske, mada svestan sam da to nista ne garantuje.

Ici ce opet kod majstora da proveri protok i evt zameni mesta diznama da vidi hoce li biti isto. Ali mirise mi na novu polovnu diznu kod Ratka santa

Nazad na vrh Ići dole
cljovanovic
Početnik
Početnik



Broj poruka : 25
Datum upisa : 15.01.2011

Simptomi procurele dizne Empty
PočaljiNaslov: Re: Simptomi procurele dizne   Simptomi procurele dizne EmptyPon Nov 28 2011, 11:35

Pre mesec dana bio sam na ciscenju dizni. Peuzmem auto sve bude ok vozio sam nekih 100km i onda prestane da radi jedan cilindar.Pored dizni culo je jako sustanje.Odem kod majstora na reklamaciju i on mi kaze da su u pitanju gumice diznine nije imao da stavi orginal pa je stavio neke koje je imao.Pronadjem orginal gumice i zamenim i sad je ok.
Nazad na vrh Ići dole
dixy
Moderator
Moderator
dixy


Broj poruka : 495
Datum upisa : 09.08.2010
Godina : 43
Lokacija : Beograd-Dobanovci

Simptomi procurele dizne Empty
PočaljiNaslov: Re: Simptomi procurele dizne   Simptomi procurele dizne EmptyPon Nov 28 2011, 11:41

Hvala, nije losa ideja da proverim i stanje tih gumica, pa kad se vec skidaju dizne da se promene i gumice.
Gde si ih nabavio i po kojoj ceni? Ne mora tacno, samo red velicine...

Hvala i pozdrav!
Nazad na vrh Ići dole
cljovanovic
Početnik
Početnik



Broj poruka : 25
Datum upisa : 15.01.2011

Simptomi procurele dizne Empty
PočaljiNaslov: Re: Simptomi procurele dizne   Simptomi procurele dizne EmptyPon Nov 28 2011, 14:09

Pa ja vozim Nexiu i pronalazenje je bilo malo teze Pronasao sam ih u TDI auto Subotica u Beo Tasu ih nisu tada imali ali su rekli da ce ih dobiti za 10 dana sto bi vec trebalo da bude.Cena je bila 110 din komad.
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

Simptomi procurele dizne Empty
PočaljiNaslov: Re: Simptomi procurele dizne   Simptomi procurele dizne EmptyPon Nov 28 2011, 21:24

Ali i vuca mora da ti je losija.Da ti se neki ventil nije zaglavio na tom trecem cilindru.Ti si cistio dizne,eventualno sto rece covek ta gumica mozda nije lepo legla
Nazad na vrh Ići dole
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

Simptomi procurele dizne Empty
PočaljiNaslov: Re: Simptomi procurele dizne   Simptomi procurele dizne EmptyUto Nov 29 2011, 00:40

ljudi kad rikne ta gumica ne moze da naliva gorivo u cilindar

Simptomi procurele dizne Valve

Simptomi procurele dizne Fuel-Injector-Repair-Kits-Bosch-Universal-Type-Bosch-CF-001-

pricamo o ovoj dole 203, prsten gumici?
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Simptomi procurele dizne Empty
PočaljiNaslov: Re: Simptomi procurele dizne   Simptomi procurele dizne Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Simptomi procurele dizne
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» EGR ili DIZNE ili ...???
» Gumice za dizne
» Dizne za gorivo
» nubira 1.6 ne rade dizne

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Mehanika :: Kvarovi-
Skoči na: