Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Pokazivac temperature

Ići dole 
+2
Radan
PELA
6 posters
AutorPoruka
PELA
Početnik
Početnik



Broj poruka : 18
Datum upisa : 04.01.2011

Pokazivac temperature Empty
PočaljiNaslov: Pokazivac temperature   Pokazivac temperature EmptyPet Nov 18 2011, 19:42

Pozdrav svima!

U pitanju je Lanos, pokazivač temperature motora kada je ugrejan motor stoji između prve četvtine i polovine i auto radi u najboljem redu. Sada kada je temperatura malo niža i kda se auto ugreje čim upalim grejanje kazaljka se vrati na nivo prve četvrtine pa kad ugasim grejanje ona se popne gore ali nije pravilo da uvek ovako reaguje na paljenje grejanja , nekada se dešava da ne pada na prvu četvrtinu kada uključim grejanje pa ne znam u čemu je štos!? Auto radi ok bez obzira na ova dešavanja...
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

Pokazivac temperature Empty
PočaljiNaslov: Re: Pokazivac temperature   Pokazivac temperature EmptyPet Nov 18 2011, 19:48

Ako ti se to desava u voznji,a sada je bogami hladno,onda ti termostat verovatno stoji uvek malo otvoren.Probaj to isto kad ti auto stoji u mestu,kad dodje do radne temperature ukljuci grejanje pa vidi kako se ponasa kazaljka.
Nazad na vrh Ići dole
PELA
Početnik
Početnik



Broj poruka : 18
Datum upisa : 04.01.2011

Pokazivac temperature Empty
PočaljiNaslov: Re: Pokazivac temperature   Pokazivac temperature EmptyPet Nov 18 2011, 20:06

Dešava se to isto i kada radi u mestu ali ne uvek kao što se ni u vožnji uvek to ne dešava. A kakve su posledice što je termostat uvek malo otvoren i šta misliš da bi trebalo da preduzmem ili da ništa ne čačkam jer auto radi ok? Kakve su posledice takvog termostata?
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

Pokazivac temperature Empty
PočaljiNaslov: Re: Pokazivac temperature   Pokazivac temperature EmptyPet Nov 18 2011, 20:31

Nije strasno ako je malo otvoren,mislim trebalo bi da uvek odrzava radnu temp. ali nije to bog zna neki problem.Ali tebi izgleda pokazivac nije tacan cim se to desava i kad auto stoji,jel ti greje dobro u kabini kad uljucis grejanje?
Nazad na vrh Ići dole
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

Pokazivac temperature Empty
PočaljiNaslov: Re: Pokazivac temperature   Pokazivac temperature EmptyPet Nov 18 2011, 20:48

Kako se ranije ponasala kazaljka? Ako je do termostata, mozda samo ponekad zaglavljuje, pa nekad skroz zatvori a nekad ne, pa otud i oscilacije kazaljke. Posledice otvorenog termostata su sporije postizanje radne temeprature (ako je uopste i dostigne), slabo grejanje u kabini, moze cak da se desi da senzor rashladne tecnosti salje tu nizu temperaturu pa da komp odredi da motor radi non stop kao da je hladan... Naravno ne treba govoriti da je za svaki motor najbolje da radi na radnoj temperaturi.
Zatvoren termostat je malo zeznutija prica i to je ono cega se treba mnogo vise paziti ako termostat zaglavljuje. Voda ne moze da cirkulise i moze doci do pregrevanja motora, narodski receno ''kuvanja''.
Nazad na vrh Ići dole
PELA
Početnik
Početnik



Broj poruka : 18
Datum upisa : 04.01.2011

Pokazivac temperature Empty
PočaljiNaslov: Re: Pokazivac temperature   Pokazivac temperature EmptyPet Nov 18 2011, 20:58

Pa kad je kazaljka između četvtine i polovine bolje greje nego kad padne na četvrtinu. A kod vas gde stoji kazaljka kada je motor ugrejan? I da li zamena termostata rešava problem i koliko otprilike košta zamena?
Nazad na vrh Ići dole
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

Pokazivac temperature Empty
PočaljiNaslov: Re: Pokazivac temperature   Pokazivac temperature EmptyPet Nov 18 2011, 23:52

Naravno da bolje greje kad je kazaljka vise smeh
Ne znam gde stoji kazaljka, ne vozim lanosa.
Zamena termostata ce resiti problem ako je problem u termostatu.
Nazad na vrh Ići dole
metrocop
Moderator
Moderator
metrocop


Broj poruka : 281
Datum upisa : 12.08.2010
Godina : 37
Lokacija : Bg

Pokazivac temperature Empty
PočaljiNaslov: Re: Pokazivac temperature   Pokazivac temperature EmptySub Nov 19 2011, 00:28

Meni na Leganci takodje stoji izmedju 1/4 i 1/2 Smile To mu je radna temperatura
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

Pokazivac temperature Empty
PočaljiNaslov: Re: Pokazivac temperature   Pokazivac temperature EmptySub Nov 19 2011, 20:29

Kazaljka treba da ti stoji za svoju debljinu nize od polovine (ako si me razumeo Very Happy ).Ako imas razlike u grejanju znaci da ti kazaljka ispravno pokazuje temperaturu,i da je stvar u termostatu,zameni ga i resices problem.
Nazad na vrh Ići dole
kostas79
Član
Član
kostas79


Broj poruka : 129
Datum upisa : 02.11.2011
Godina : 45
Lokacija : beograd

Pokazivac temperature Empty
PočaljiNaslov: Re: Pokazivac temperature   Pokazivac temperature EmptyNed Nov 20 2011, 10:32

Ja sam imao slican problem i resio sam ga tako sto sam zamenio termostat. Jedino sto kod mene nije hteo da greje unutra. E a sad, termostat kosta 700 din. a zamena posto mora da se skida zubcasti 2500. To je moj tast uspesno uradio dzabe. HVALA MU king
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

Pokazivac temperature Empty
PočaljiNaslov: Re: Pokazivac temperature   Pokazivac temperature EmptyNed Nov 20 2011, 20:28

Ne bre neskida se na Lanosu zupcasti,kod mene je 1.6 16v i zamena termostata je decja igra,dve selne skines i zamenis.
Nazad na vrh Ići dole
Friky
Početnik
Početnik
Friky


Broj poruka : 43
Datum upisa : 12.11.2011
Godina : 44
Lokacija : Varaždin/Hrvatska

Pokazivac temperature Empty
PočaljiNaslov: Re: Pokazivac temperature   Pokazivac temperature EmptyPon Nov 21 2011, 19:42

zupcasti remen skidas samo ako mijenjas vodenu pumpu, ili agregat klime.... ako mijenjas termostat, imas za skinut jedno crijevo stegnuto shelnom i dva srafa kojim je termostat ucvrscen.
info. termostat se pocinje otvarat na 87stepeni.... full je otvoren na 102stepena, a skroz zatvoren na 86.
Nazad na vrh Ići dole
kostas79
Član
Član
kostas79


Broj poruka : 129
Datum upisa : 02.11.2011
Godina : 45
Lokacija : beograd

Pokazivac temperature Empty
PočaljiNaslov: Re: Pokazivac temperature   Pokazivac temperature EmptyNed Nov 27 2011, 11:18

Moj lanos je 1.4 i sigurno mora da se skine zubcasti jer je ispod zastitne plastike u motoru ugradjen termostat. Kao kod opela!
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Pokazivac temperature Empty
PočaljiNaslov: Re: Pokazivac temperature   Pokazivac temperature Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Pokazivac temperature
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» pokazivac goriva-lampica za rezervu
» Problem sa senzorom temperature rashladne tecnosti na Tacumi 1.6
» Pokazivač goriva
» Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri
» Pokazivac goriva u tabli

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Modeli :: Daewoo Lanos-
Skoči na: