Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Daewoo Leganza 2.0 cdx

Ići dole 
+10
debejko
dellas
dixy
Mixy
joca
baguda
Oggy
serhio011
ivan85_zmaj
metrocop
14 posters
Idi na stranu : 1, 2, 3, 4  Sledeći
AutorPoruka
metrocop
Moderator
Moderator
metrocop


Broj poruka : 281
Datum upisa : 12.08.2010
Godina : 37
Lokacija : Bg

Daewoo Leganza 2.0 cdx Empty
PočaljiNaslov: Daewoo Leganza 2.0 cdx   Daewoo Leganza 2.0 cdx EmptyČet Avg 12 2010, 17:47

Pozdrav ljudi!

Imam Daewoo Leganzu 2.0 cdx sa manuelnim menjacem, 1998 godiste, 1998 kubika, 131 ks tj 98 kw

Potrosnja mi je jako velika. od 10 do 12 litara u gradu(sto je verovatno normalno za njega ali je to dosta za mene. Stim u vezi bi hteo da ugradim plin. Treba mi savet koji plin bi trebao da stavim u Leganzu ovo godiste sa ovim karakteristikama...posto am cuo da se vrsta plina razlikuje za starije modele.

Dali mislite da bi trebao da stavim tocak bocu ili normalnu bocu? Dali bi mu tocak boca bila mala...

Hvala unapred!
Nazad na vrh Ići dole
ivan85_zmaj
Član
Član
ivan85_zmaj


Broj poruka : 484
Datum upisa : 09.06.2010
Godina : 38
Lokacija : Smederevo

Daewoo Leganza 2.0 cdx Empty
PočaljiNaslov: Re: Daewoo Leganza 2.0 cdx   Daewoo Leganza 2.0 cdx EmptyČet Avg 12 2010, 21:33

Sto se tice boce, ja sam uvek za ovu normalnu... osim ako ti je gepek preko potreban, pa onda stavis tocak.

A sto se tice varijante plina, ja mislim da to najbolje sa majstorom koji bi ti radio vidis sta i kako.
Recimo ja na Nubiri 1.6 (2000.god) imam Lovato plin, sa automatskim prebacivanjem sa benzina na plin, kad motor dostigne odredjen broj obrtaja. Ujedno je sve to povezano preko lambda sonde (ukoliko je auto poseduje) tako da bukvalno kompjuter sam steluje i kontrolise potrosnju plina. Kako mi je majstor rekao, ovo je jedan od najboljih sistema, i to ili radi ili ne radi, nema sta da se steluje i da se prcka.
Takodje je rekao da je to idealno resenje za model vozila koji ja imam. Cak, kaze, ni sekvencioni sistem ne bi lepo radio na mom vozilu posto ima ipak nesto stariji sistem ubrizgavanja.

Tako da u zavisnosti od vozila, tipa ubrizgavanja, da li ima ili nema lambda sondu i tako dalje, zavisi to kakav je najbolji metod da se ugradi plin.

Inace da napomenem da je kod mene obavezno paljenje auta na benzin, pa tek onda dodam gas i na 3000 obrtaja (po zelji moze i drugacije) prebaci se na plin. To je ipak koliko toliko zdravije za motor sto se startuje na benzin.
Za razliku od najobicnije metode ugradnje plina sa rucnim prebacivanjem, pa mnogi i startuju vozilo direktno na plin, sto nije bas po propisu.

Inace, moja Nubira trosi oko 12.5 - 13lit gradske voznje - plina!

Pozdrav!
Nazad na vrh Ići dole
metrocop
Moderator
Moderator
metrocop


Broj poruka : 281
Datum upisa : 12.08.2010
Godina : 37
Lokacija : Bg

Daewoo Leganza 2.0 cdx Empty
PočaljiNaslov: Re: Daewoo Leganza 2.0 cdx   Daewoo Leganza 2.0 cdx EmptyPet Avg 13 2010, 02:37

Hvala na odgovoru Smile

Pricao sam jos ranije sa nekim majstorom i on mi rece da za to godiste Leganzu ide jeftiniji plin(nemoj mi zameriti ne znam kako se zove) i da kosta oko 350 evra...

Dok mi je lik koji ima par leganzi, prodaje njih i delove i valjda radi servis, rekao da za nju mora onaj skuplji plin(800,900 evra)

Sad sam u Nedoumici i zato sam postavio pitanje na forumu.
Nazad na vrh Ići dole
ivan85_zmaj
Član
Član
ivan85_zmaj


Broj poruka : 484
Datum upisa : 09.06.2010
Godina : 38
Lokacija : Smederevo

Daewoo Leganza 2.0 cdx Empty
PočaljiNaslov: Re: Daewoo Leganza 2.0 cdx   Daewoo Leganza 2.0 cdx EmptyPet Avg 13 2010, 07:46

Otprilike znam sta je to za 300 eura, to je klasika sa rucnim prebacivanjem i tako dalje. Al neznam sta je to sto kosta 800-900 eura. Toliko mozda kosta sekvencioni al mislim da auto to godiste nije za takav tip plina.

Opet kazem, ukoliko ti je auto sa direktnim ubrizgavanjem, ima lambda sondu, kompjuter kontrolise potrosnju goriva, onda je najbolje ta skuplja varijanta.

Sve zavisi od vozila...
Nazad na vrh Ići dole
metrocop
Moderator
Moderator
metrocop


Broj poruka : 281
Datum upisa : 12.08.2010
Godina : 37
Lokacija : Bg

Daewoo Leganza 2.0 cdx Empty
PočaljiNaslov: Re: Daewoo Leganza 2.0 cdx   Daewoo Leganza 2.0 cdx EmptyPet Avg 13 2010, 13:12

Auto je Indzeksn... Znaci ti bi mi preporucio taj skuplji! A kako se zove... Mislim znam da je Lovato...ali to je valjda proizvodjac...
Nazad na vrh Ići dole
metrocop
Moderator
Moderator
metrocop


Broj poruka : 281
Datum upisa : 12.08.2010
Godina : 37
Lokacija : Bg

Daewoo Leganza 2.0 cdx Empty
PočaljiNaslov: Re: Daewoo Leganza 2.0 cdx   Daewoo Leganza 2.0 cdx EmptyPet Avg 13 2010, 14:48

Malo sam se raspitivao...zvao neke servise i rekli su mi da ide Sekvent plin za 4 cilindra. Cena dosta varira od servisa do servisa... krece se od 500 evra pa do 700.
Nazad na vrh Ići dole
serhio011
Napredni član
Napredni član
serhio011


Broj poruka : 501
Datum upisa : 23.05.2010
Godina : 49
Lokacija : BEOGRAD-MML

Daewoo Leganza 2.0 cdx Empty
PočaljiNaslov: Re: Daewoo Leganza 2.0 cdx   Daewoo Leganza 2.0 cdx EmptyPet Avg 13 2010, 19:50

metrocop ::
Malo sam se raspitivao...zvao neke servise i rekli su mi da ide Sekvent plin za 4 cilindra. Cena dosta varira od servisa do servisa... krece se od 500 evra pa do 700.
ugradio sam sekvent plin u maju za 400 e. inace je lovato sistem
SZR ELIT
Adresa: Bulevar Kralja Aleksandra 390
Telefon: 011/3808-022, 063/7757-597
na jeftinije nisam naisao , mada sam kasnije cuo da sam mogao proci i bez sekvent uredjaja zato sto imam metalnu usisnu granu
a koliko vidim da si pomenuo indzeksn , po nekim mojim saznanjima tu bi trebalo da ide sekvent ili multipoint
Nazad na vrh Ići dole
metrocop
Moderator
Moderator
metrocop


Broj poruka : 281
Datum upisa : 12.08.2010
Godina : 37
Lokacija : Bg

Daewoo Leganza 2.0 cdx Empty
PočaljiNaslov: Re: Daewoo Leganza 2.0 cdx   Daewoo Leganza 2.0 cdx EmptySub Avg 14 2010, 16:02

Hvala puno Serhio na ovim podacima Smile To je najjeftinije sto sam cuo do sad!

Jel si imao nekih problema do sad? Na koliko godina si dobio garanciju?
Nazad na vrh Ići dole
serhio011
Napredni član
Napredni član
serhio011


Broj poruka : 501
Datum upisa : 23.05.2010
Godina : 49
Lokacija : BEOGRAD-MML

Daewoo Leganza 2.0 cdx Empty
PočaljiNaslov: Re: Daewoo Leganza 2.0 cdx   Daewoo Leganza 2.0 cdx EmptyNed Avg 15 2010, 06:55

metrocop ::
Hvala puno Serhio na ovim podacima Smile To je najjeftinije sto sam cuo do sad!

Jel si imao nekih problema do sad? Na koliko godina si dobio garanciju?


nikakvih probema nisam imao , garancija je mala , godinu dana al sta tu ima da se pokvari kad do sad nije , nadam sa da nece ni posle godine

sistem ima tmperaturno prebacivanje sa benzina na gas , paljenje na benzin a kad temperatura motora dostigne 30 C automatski prebacuje na gas
Nazad na vrh Ići dole
Oggy
Početnik
Početnik



Broj poruka : 40
Datum upisa : 18.06.2010

Daewoo Leganza 2.0 cdx Empty
PočaljiNaslov: Re: Daewoo Leganza 2.0 cdx   Daewoo Leganza 2.0 cdx EmptySub Okt 02 2010, 07:12

Obratiti paznju da je AC Rasic, jedan od jacih(poznatijih) servisa i zastupnik za Lovato(ili bar bio kad je pocela plinomanija) izbacio njihov sekvencijalni plin iz ponude...sad imaju neke tomaseti u ponudi...tj. imali su lovato, tomaseti, brc a lovato su izbacili.
Nazad na vrh Ići dole
metrocop
Moderator
Moderator
metrocop


Broj poruka : 281
Datum upisa : 12.08.2010
Godina : 37
Lokacija : Bg

Daewoo Leganza 2.0 cdx Empty
PočaljiNaslov: Re: Daewoo Leganza 2.0 cdx   Daewoo Leganza 2.0 cdx EmptySub Okt 02 2010, 15:26

Uzecu to u obzir svakako... Mada laiku koji ne zna razliku izmedju Lovato i Tomaseti, mogu svasta da napricaju Smile Ali cu se konsultovati sa vise servisa koji ugradjuju plin...pa da uporedim.
Nazad na vrh Ići dole
baguda
Početnik
Početnik



Broj poruka : 6
Datum upisa : 19.05.2010

Daewoo Leganza 2.0 cdx Empty
PočaljiNaslov: Re: Daewoo Leganza 2.0 cdx   Daewoo Leganza 2.0 cdx EmptyČet Okt 07 2010, 17:48

Druze samo sekven bez razmilsljanja nikakovo budzenje gde ces u startu proci malo jeftinije ali kasnije ne znam
Ja imam na takvom motoru u nubiri 2 fabricki sekvent sa dve normalne boce ali u tocku obe Wink sipas pun i vozas se
meni neke normalne voznje grad otvoreno trosi 10,5 litara mada kad ga nacepis moze da dogura i 14 litara
mogu ti dati broj od coveka koji meni odrzava plin tj odradio mi je jednom samo kompletan servis i vec 50 000 nista nisam dirao
auto ide perfektno
inace lik je zavrsio fakultete za te stvari bio u italiji na specijalizaciji
pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
metrocop
Moderator
Moderator
metrocop


Broj poruka : 281
Datum upisa : 12.08.2010
Godina : 37
Lokacija : Bg

Daewoo Leganza 2.0 cdx Empty
PočaljiNaslov: Re: Daewoo Leganza 2.0 cdx   Daewoo Leganza 2.0 cdx EmptyČet Okt 07 2010, 18:25

Ostavi slibodno broj telefona...pa da se raspitam... I ovako planiram uskoro da ga ugradjujem... na zimu najverovatnije da ga sredim komplet.
Nazad na vrh Ići dole
joca
Napredni član
Napredni član



Broj poruka : 507
Datum upisa : 21.09.2010
Godina : 54
Lokacija : sremska mitrovica

Daewoo Leganza 2.0 cdx Empty
PočaljiNaslov: Re: Daewoo Leganza 2.0 cdx   Daewoo Leganza 2.0 cdx EmptyČet Okt 07 2010, 19:27

evo ovako. procita sam vase komentare i ima istine u tome.za legancu do 2000g.moze da ide i obican plin koji ide sa difuzorom na protokomer,i to je onaj sistem pali uvek na benzin a preko 2000-2500 sam prebacuje na plin.to je dobar sistem ja sam ga imao na bmw 320i i trosio je 12l-14l zavisi kako vozis.posle 2000g.na leganci ide sekvent zbog savremenijeg sistema za napajanjem goriva,dizni kompa parametara na njemu pumpe razlicitog pritiska itd.po meni neces pogresiti ako stavis taj sistem plina ja sam bio ekstra zadovoljan i jednako je radio i zimi i leti,a platio sam ga 300e 2008g.
Nazad na vrh Ići dole
metrocop
Moderator
Moderator
metrocop


Broj poruka : 281
Datum upisa : 12.08.2010
Godina : 37
Lokacija : Bg

Daewoo Leganza 2.0 cdx Empty
PočaljiNaslov: Re: Daewoo Leganza 2.0 cdx   Daewoo Leganza 2.0 cdx EmptyČet Okt 07 2010, 20:34

Hvala na savetu... sad se troumim Smile)))
Nazad na vrh Ići dole
ivan85_zmaj
Član
Član
ivan85_zmaj


Broj poruka : 484
Datum upisa : 09.06.2010
Godina : 38
Lokacija : Smederevo

Daewoo Leganza 2.0 cdx Empty
PočaljiNaslov: Re: Daewoo Leganza 2.0 cdx   Daewoo Leganza 2.0 cdx EmptyČet Okt 07 2010, 21:46

takav je i moj sistem... to sto pali na benzin pa prebacuje na plin i tako dalje...
Nazad na vrh Ići dole
joca
Napredni član
Napredni član



Broj poruka : 507
Datum upisa : 21.09.2010
Godina : 54
Lokacija : sremska mitrovica

Daewoo Leganza 2.0 cdx Empty
PočaljiNaslov: Re: Daewoo Leganza 2.0 cdx   Daewoo Leganza 2.0 cdx EmptyNed Nov 07 2010, 00:53

e tako je alal vera......to sto ste svi imali problema sa autom nije nista,jer od ovog trenutka ja imam najveci.pre 5min.vratio se sin ia grada i od tocka do tocka leva strana lepo udubljena navodno na stubic ispred devojkine zgrade.e u pm,kad klincima das i misle da su svu pamet posisali.pa drugari trbaju mi prednja i zadnja leva vrata po mogucnosti bordo. kao da sam znao ni spavati nisam mogao,a tek sad ne mogu jbg.
Nazad na vrh Ići dole
metrocop
Moderator
Moderator
metrocop


Broj poruka : 281
Datum upisa : 12.08.2010
Godina : 37
Lokacija : Bg

Daewoo Leganza 2.0 cdx Empty
PočaljiNaslov: Re: Daewoo Leganza 2.0 cdx   Daewoo Leganza 2.0 cdx EmptyNed Nov 07 2010, 16:46

Aj videcu ako uspem nesto da navatam!
Nazad na vrh Ići dole
Mixy
Početnik
Početnik



Broj poruka : 47
Datum upisa : 26.10.2010
Godina : 32
Lokacija : BG

Daewoo Leganza 2.0 cdx Empty
PočaljiNaslov: Re: Daewoo Leganza 2.0 cdx   Daewoo Leganza 2.0 cdx EmptyNed Nov 07 2010, 17:59

joca ::
e tako je alal vera......to sto ste svi imali problema sa autom nije nista,jer od ovog trenutka ja imam najveci.pre 5min.vratio se sin ia grada i od tocka do tocka leva strana lepo udubljena navodno na stubic ispred devojkine zgrade.e u pm,kad klincima das i misle da su svu pamet posisali.pa drugari trbaju mi prednja i zadnja leva vrata po mogucnosti bordo. kao da sam znao ni spavati nisam mogao,a tek sad ne mogu jbg.

ako su samo udubljena,sto ne vidis sa limarom da ti ispegla to...uzecu od caleta broj od coveka sto rastura strance,verovatno on ima,on je iz Progara.
Nazad na vrh Ići dole
http://bms.co.rs/
joca
Napredni član
Napredni član



Broj poruka : 507
Datum upisa : 21.09.2010
Godina : 54
Lokacija : sremska mitrovica

Daewoo Leganza 2.0 cdx Empty
PočaljiNaslov: Re: Daewoo Leganza 2.0 cdx   Daewoo Leganza 2.0 cdx EmptyNed Nov 07 2010, 20:30

svaka pomoc mi je super danas mi je jedan rekao samo farbanje po vratima 50e,i nije samo udubjenje jer na zadnjim je 10 cm kao ziletom prosekao lin.
Nazad na vrh Ići dole
Mixy
Početnik
Početnik



Broj poruka : 47
Datum upisa : 26.10.2010
Godina : 32
Lokacija : BG

Daewoo Leganza 2.0 cdx Empty
PočaljiNaslov: Re: Daewoo Leganza 2.0 cdx   Daewoo Leganza 2.0 cdx EmptyNed Nov 07 2010, 20:36

tako ide farbanje,mi smo farbali zadnja leva vrata isto je tako nesto bilo oko 50e.
Nazad na vrh Ići dole
http://bms.co.rs/
joca
Napredni član
Napredni član



Broj poruka : 507
Datum upisa : 21.09.2010
Godina : 54
Lokacija : sremska mitrovica

Daewoo Leganza 2.0 cdx Empty
PočaljiNaslov: Re: Daewoo Leganza 2.0 cdx   Daewoo Leganza 2.0 cdx EmptyNed Nov 07 2010, 20:41

pa dvoje vrata je 100e ne znam koliko bi bila vrata ali ispravljanje gitovanje....kad bi se nasla vrata u toj bordo boji u ekstra samo da zamenim koliko su vrata polovna?
Nazad na vrh Ići dole
Mixy
Početnik
Početnik



Broj poruka : 47
Datum upisa : 26.10.2010
Godina : 32
Lokacija : BG

Daewoo Leganza 2.0 cdx Empty
PočaljiNaslov: Re: Daewoo Leganza 2.0 cdx   Daewoo Leganza 2.0 cdx EmptyNed Nov 07 2010, 20:52

ne znam koliko su,mi smo samo farbali jer su bila ogrebana,sutra cu da uzmem broj od caleta,pa mozes da nazoves tog coveka,on ce ti reci cenu,ima sigurno vrata samo ne znam da li ima tu boju.Mi smo ga nasli u halo oglasima,covek je stvarno korektan.
Nazad na vrh Ići dole
http://bms.co.rs/
metrocop
Moderator
Moderator
metrocop


Broj poruka : 281
Datum upisa : 12.08.2010
Godina : 37
Lokacija : Bg

Daewoo Leganza 2.0 cdx Empty
PočaljiNaslov: Re: Daewoo Leganza 2.0 cdx   Daewoo Leganza 2.0 cdx EmptyNed Nov 07 2010, 22:26

Znam za nekog lika na Altini da radi super. Odradi cikica ispravljanje i posle ti ofarba i nijansa je identicna kao i stara...nema razlike. Ja se uverio Smile Ortak se isparkiravao i udari Citroen xsaru u stubic i dobro je ulubi... Lik je sredio kao fabricki...e sad verovatno to i naplati kao fabricki Smile Akot e interesuje mogud a ti nabavim br.
Nazad na vrh Ići dole
joca
Napredni član
Napredni član



Broj poruka : 507
Datum upisa : 21.09.2010
Godina : 54
Lokacija : sremska mitrovica

Daewoo Leganza 2.0 cdx Empty
PočaljiNaslov: Re: Daewoo Leganza 2.0 cdx   Daewoo Leganza 2.0 cdx EmptyPon Nov 08 2010, 04:59

metrocop ::
Znam za nekog lika na Altini da radi super. Odradi cikica ispravljanje i posle ti ofarba i nijansa je identicna kao i stara...nema razlike. Ja se uverio Smile Ortak se isparkiravao i udari Citroen xsaru u stubic i dobro je ulubi... Lik je sredio kao fabricki...e sad verovatno to i naplati kao fabricki Smile Akot e interesuje mogud a ti nabavim br.
moze nikakav problem sto pre srce me boli kad ga pogledam Crying or Very sad
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Daewoo Leganza 2.0 cdx Empty
PočaljiNaslov: Re: Daewoo Leganza 2.0 cdx   Daewoo Leganza 2.0 cdx Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Daewoo Leganza 2.0 cdx
Nazad na vrh 
Strana 1 od 4Idi na stranu : 1, 2, 3, 4  Sledeći
 Similar topics
-
» daewoo leganza 2.0 cdx
» daewoo leganza 2.0 16v
» Leganza sat
» daewoo leganza&evanda
» Daewoo leganza- kljuc

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Modeli :: Daewoo Leganza & Evanda-
Skoči na: