Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Kontakt brava ??

Ići dole 
+2
bokilava
donVaske
6 posters
AutorPoruka
donVaske
Početnik
Početnik
donVaske


Broj poruka : 28
Datum upisa : 26.07.2011

Kontakt brava ?? Empty
PočaljiNaslov: Kontakt brava ??   Kontakt brava ?? EmptyUto Jul 26 2011, 12:59

Pozdrav svima,

Nov sam ovde na forumu, i imam problem.
Imam Daewoo Matiza 2001 godiste, mali je k'o bombona!
Sinoc ja krenem do grada i da upalim auto, nece.. Okrenem kljuc lepo, dobije on kontakt (upale se lampice na kontrolnoj tabli) ali nece onaj poslednji "klik" tj. da ga "kresne", i dodju drugari, hajde da me poguraju, i upalim ja auto, ali gledam opet cela kontrolna tabla ukljucena, rekoh da ga ugasim, i okrenem kljuc natrak kad auto i dalje radi Rolling Eyes
Izvadim kljuc auto i dalje radi, covece rekoh sta je ovo! Odem kuci i sad ne znam kako da ga ugasim.. Ubacim aj u prvu krenem malo i na kocnicu, zakuca on i ugasi se. ALI, kontakt i dalje stoji (bez kljuca) i onda sam morao da skinem klemu sa akumulatora i onda se ugasio.
Odslepam ga do elektricara i on mi kaze da je izgleda otisla ta kontakt brava, pozovem ja par radnji sa Daewoo delovima i raspitam se, kazu ljudi da je mozda otisao elektricni ili mehanicki deo brave, kao nisu skupi ti delovi ali je zeznuto kodiranje kljuca, e sad nisam bas razumeo to kodiranje, da li stari kljuc da se kodira sa novom bravom ili tako nesto.. Ne znam sta dalje da radim, cekam majstora da odradi sta zna pa ce mi javiti, kako sta..

Da li se nekome ovo desavalo, svaki savet je dobrodosao!

Pozdrav!
Nazad na vrh Ići dole
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

Kontakt brava ?? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kontakt brava ??   Kontakt brava ?? EmptyUto Jul 26 2011, 14:09

to oko kodiranja je skupa zajebancija, ali ja ovako na prvu loptu pucam na prekidac, tj deo koji se nastavlja na mehanicki deo brave, ili ti ignition switch...imas li drugi kljuc?
Nazad na vrh Ići dole
donVaske
Početnik
Početnik
donVaske


Broj poruka : 28
Datum upisa : 26.07.2011

Kontakt brava ?? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kontakt brava ??   Kontakt brava ?? EmptySre Jul 27 2011, 06:43

bokilava ::
to oko kodiranja je skupa zajebancija, ali ja ovako na prvu loptu pucam na prekidac, tj deo koji se nastavlja na mehanicki deo brave, ili ti ignition switch...imas li drugi kljuc?

Nemam Boki, na moju veliku zalost! Sve sam se spremao da ga negde napravim i evo desi se ovo Sad
Nazad na vrh Ići dole
Pozitivan
Član
Član
Pozitivan


Broj poruka : 241
Datum upisa : 21.06.2011

Kontakt brava ?? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kontakt brava ??   Kontakt brava ?? EmptySre Jul 27 2011, 13:20

Nesto mi tu nije jasno kod se cita tako sto kompjuter sa kalema koji je ispred brave u stvari cita kod kljuca to jes onog malog g**ta koji se nalazi u samom kljucu. Ako je mehanicki brava otisla onda nema potrebe da se ponovo kodira jer je u stvari mehanicki kvar. Zamenon nove brave kalem ostaje a kljuc novi se napravi tako da se stari kljuc klonira na novi i to je prosta tehnika. Odes kod kljucara za automobile koji ima masinu za kloniranje i on ti napravi original tako sto sa starog kljuca uzme kod i napravi klon pa ti na novi kljuc ubaci cip koji je klon starom kljucu i eto ti sva ujdurma. Ja sam coveku napravio kljuc jer je originalni polomio, koji je odgovarao pravom tako sto je to bilo moguce a radi se o mislim WV. Uzeo sam stari kljuc kojme je gornji deo od plastike mogao da se skine sa kljuca i u njemu je bio cip. Napravio covek novi kljuc ali normalno bez cipa, i ja onda taj kljuc odsecem i obradim tako da je mogao da se ugradi u goenji deo plastike starog kljuca i tip je sa tim kljucem normalno mogao da upali auto.
Nazad na vrh Ići dole
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

Kontakt brava ?? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kontakt brava ??   Kontakt brava ?? EmptySre Jul 27 2011, 18:20

pa to ako je otisao mehanicki deo brave onda mora novi kljuc i cela ta ujdurma, al ja mislim, i nadam se, da je samo prekidac problem
Nazad na vrh Ići dole
donVaske
Početnik
Početnik
donVaske


Broj poruka : 28
Datum upisa : 26.07.2011

Kontakt brava ?? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kontakt brava ??   Kontakt brava ?? EmptyČet Jul 28 2011, 08:04

Juce sam sve obavio, majstor mi dao bravu i pokazao mi je, znaci produzetak mehanickog dela brave (sa malim federom) je pukao na pola. Odem ja do Beo-Tas-a i kupim za 2000 bravu sa dva nova kljuca, i raspitam se kod prodavca o tom kodiranju dza bu.
Kaze covek da nema nikakve potrebe da se bilo sta kodira, nego samo da se "zupcanici" u novoj bravi prilagode starom kljucu i to je to, uopste nije skupo..
Ja rekoh do jaja, i odem do jednog autobravara BOBI tu u bulevaru kralja aleksandra pa kod picerije orao gore ulicom nekih 80m.
I on covek kaze zna o cemu se radi i naplati mi 3000 -.-
I eto, sinoc sam dao majsotru mom da zavrsi to i cekam da me zove sada...

ODRALI SU ME Sad
Nazad na vrh Ići dole
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

Kontakt brava ?? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kontakt brava ??   Kontakt brava ?? EmptyČet Jul 28 2011, 10:41

nadao sam se da je samo prekidac al eto morala je cela brava..jeste skupo al si resio problem gledaj to tako voznja
Nazad na vrh Ići dole
donVaske
Početnik
Početnik
donVaske


Broj poruka : 28
Datum upisa : 26.07.2011

Kontakt brava ?? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kontakt brava ??   Kontakt brava ?? EmptyČet Jul 28 2011, 17:28

haha matori jesam rasio ali majstor nije bas najbolje odradio posao Smile
Volan mi je za 25% pomeren u levo, nije ga dobro "zavrnuo" Smile a i brava je mnogo kruta, kaze da kljuc umocim u neko ulje i ubacim pa ce se razraditi lol Smile
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Kontakt brava ?? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kontakt brava ??   Kontakt brava ?? EmptyČet Jul 28 2011, 19:18

Vaske da znas kakva je meni braav na nubiri...Ima lufta kada ga ubacim(mislim na kljuc Laughing ) malo povucem ka napoljui ka sebi pa onda okrecem kljuc.Mislio sam da je sredjujem ali navikao sam tako da sam odustao.Resim da narezem kljuc posto imam samo jedan zlu ne trebalo neka se nadje da ga ne zagubim.I taj sto mi je rezervni radi mi bolje od originala,izgleda da se vremenom pojeo pomalo
Nazad na vrh Ići dole
Pozitivan
Član
Član
Pozitivan


Broj poruka : 241
Datum upisa : 21.06.2011

Kontakt brava ?? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kontakt brava ??   Kontakt brava ?? EmptyČet Jul 28 2011, 19:55

donVaske ::
haha matori jesam rasio ali majstor nije bas najbolje odradio posao Smile
Volan mi je za 25% pomeren u levo, nije ga dobro "zavrnuo" Smile a i brava je mnogo kruta, kaze da kljuc umocim u neko ulje i ubacim pa ce se razraditi lol Smile

Blago se vama kad tolerisete majstora koji vam kaze da ge ugnjuris u ulje pa posle u dzep smeh
Tom majstoru bolje ugnjurati glavu u kantu sa ladnom vodom da bolje razmisli kad radi nesto klijentu. Em ga platis pa te jos i zeza Suspect
Nazad na vrh Ići dole
donVaske
Početnik
Početnik
donVaske


Broj poruka : 28
Datum upisa : 26.07.2011

Kontakt brava ?? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kontakt brava ??   Kontakt brava ?? EmptyPet Jul 29 2011, 21:49

A jebi*a, tako ti je danas, je*u te ljudi na svakom koraku! I to jos za tvoje pare te je*u
Cccc, lik kako je zavrsio bravu, volan mi ostao pomeren u levo, i odem danas da ga vrati, uradi on ja krenem i primetim da je sada kriv na desno Very Happy imao neka hitna posla, pa dosao opet kod njega popodne i on mi kaze da je zatvorio, sutra putuje na odmor, tako da sa krivim volanom vozim narednih desetak dana, strasno!

Nazad na vrh Ići dole
Pozitivan
Član
Član
Pozitivan


Broj poruka : 241
Datum upisa : 21.06.2011

Kontakt brava ?? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kontakt brava ??   Kontakt brava ?? EmptySub Jul 30 2011, 13:10

Imas uvek dva izbora ili da menjas majstora ili da menjas kola Idea Twisted Evil Cool
Nazad na vrh Ići dole
crni05
Početnik
Početnik



Broj poruka : 1
Datum upisa : 30.01.2016

Kontakt brava ?? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kontakt brava ??   Kontakt brava ?? EmptySub Jan 30 2016, 12:56

Imao sam istu situaciju sa matizom 2003 godina. Isto kada sam okrenuo kljuc upalila se samo lampica od kontakta i auto se nece ni upaliti a ni ugasiti kontakt. Nazvao sam majstora koji mi je došao kući, izvadio bravu ( isto slomljen taj dio iza federa),i donio novu, presložio cilindar da radi sa mojim starim kljucem i sastavio sve nazad. Kompletan popravak sa rastavljanjem, sastavljanjem, preslagivanjem brave da radi sa mojim kljucem nije trajao duže od 20 minuta. Sveukupan rad, dolazak, brava i sve ostalo izašlo me je 3200 dinara. Brava radi kao što je radila i sve je kao da se ništa nije dogodilo, .... Izgleda da je to mana na svim njihovim bravama da im pukne taj mali dio bez kojeg nemoze raditi.

p.s. ne treba nista puno rastavljati na autu, volan i prekidaci ostaju . Skine se samo ona zaštitna plastika oko brave, i to je dovoljno da se moze izvaditi cilindar. Cilindar se vadi na nacin da ima jedna mala rupa u koju se gurne komadić zice i izvuce se cilindar van. Treba skinuti i onaj dio u koji ulazi taj mali dio koji je pukao(crni komad plastike na koji su spojene zice)ima jedan mali vijak bez glave isto u ravnini one rupe za vađenje brave samo sa druge strane i izvaditi taj komadim metala koji se slomio. Odmah se sve vrati nazad, i kada se brava preslozi (2 do 3 minute ) samo je ubaci u rupu od brave i sa cekicem iz jednog udarca nabije do kraja u tu rupu. Nakon toga zasarafi 5 vijaka koji drze tu plastiku i to je to. cca oko 20 min. od ulaska u auto, do izlaska iz upaljenog auta.

donVaske ::
Pozdrav svima,

Nov sam ovde na forumu, i imam problem.
Imam Daewoo Matiza 2001 godiste, mali je k'o bombona!
Sinoc ja krenem do grada i da upalim auto, nece.. Okrenem kljuc lepo, dobije on kontakt (upale se lampice na kontrolnoj tabli) ali nece onaj poslednji "klik" tj. da ga "kresne", i dodju drugari, hajde da me poguraju, i upalim ja auto, ali gledam opet cela kontrolna tabla ukljucena, rekoh da ga ugasim, i okrenem kljuc natrak kad auto i dalje radi Rolling Eyes
Izvadim kljuc auto i dalje radi, covece rekoh sta je ovo! Odem kuci i sad ne znam kako da ga ugasim.. Ubacim aj u prvu krenem malo i na kocnicu, zakuca on i ugasi se. ALI, kontakt i dalje stoji (bez kljuca) i onda sam morao da skinem klemu sa akumulatora i onda se ugasio.
Odslepam ga do elektricara i on mi kaze da je izgleda otisla ta kontakt brava, pozovem ja par radnji sa Daewoo delovima i raspitam se, kazu ljudi da je mozda otisao elektricni ili mehanicki deo brave, kao nisu skupi ti delovi ali je zeznuto kodiranje kljuca, e sad nisam bas razumeo to kodiranje, da li stari kljuc da se kodira sa novom bravom ili tako nesto.. Ne znam sta dalje da radim, cekam majstora da odradi sta zna pa ce mi javiti, kako sta..

Da li se nekome ovo desavalo, svaki savet je dobrodosao!

Pozdrav!
Nazad na vrh Ići dole
Ljubica
Početnik
Početnik



Broj poruka : 2
Datum upisa : 12.09.2018

Kontakt brava ?? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kontakt brava ??   Kontakt brava ?? EmptySre Sep 12 2018, 10:30

Pozzz moze li mala pomoc? Kako da izvadim ovaj osigurac iz kucista cilindra da bih prepakovala cilindar da pase za stari kljuc. Nema mesta od kucista da izvucem napolje.
Nazad na vrh Ići dole
Ljubica
Početnik
Početnik



Broj poruka : 2
Datum upisa : 12.09.2018

Kontakt brava ?? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kontakt brava ??   Kontakt brava ?? EmptySre Sep 12 2018, 10:33

Kontakt brava ?? 15367411
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Kontakt brava ?? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kontakt brava ??   Kontakt brava ?? Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Kontakt brava ??
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Kontakt brava
» Nexia - kontakt brava
» cudan zvuk kada dajem kontakt
» "check" na instrument tabli ?
» Centralna brava

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Modeli :: Daewoo Matiz-
Skoči na: