Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Airbag lampa !?

Ići dole 
5 posters
AutorPoruka
manijac
Početnik
Početnik
manijac


Broj poruka : 33
Datum upisa : 07.10.2010
Godina : 53
Lokacija : BOR

Airbag lampa !? Empty
PočaljiNaslov: Airbag lampa !?   Airbag lampa !? EmptySub Jul 23 2011, 16:48

Proveravao sam na Matizu zasto mi sijalica za oboreno svetlo ne radi na kont.tabli.
Premestao sijalicke naizmenicno i kad sam odustao dobio sam jos jedan problem:
Upalila mi se sijalica za airbag.
Koja se na kontaktu do sada normalno ponasala a sad upali se trepne i ostane upaljena.
Ima li negde van BGD-a da moze neko ovo da opravi.
Nazad na vrh Ići dole
http://kitcarsplans.eu.pn/
dixy
Moderator
Moderator
dixy


Broj poruka : 495
Datum upisa : 09.08.2010
Godina : 43
Lokacija : Beograd-Dobanovci

Airbag lampa !? Empty
PočaljiNaslov: Re: Airbag lampa !?   Airbag lampa !? EmptySub Jul 23 2011, 22:16

Jesi li siguran da postoji sijalica indikator oborenog svetla?? Lanos to nema, proverio sam vise puta u korisnickom i servisnom uputstvu...
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Airbag lampa !? Empty
PočaljiNaslov: Re: Airbag lampa !?   Airbag lampa !? EmptyNed Jul 24 2011, 07:12

Ja imam nubiru i takodje nema indikator oborenog svetla niti sam cuo da neki auto ima.Mozda si pobrko slicno izgleda kada je maglenka upaljena i obicno je zelene boje.Nego i meni je slicno se desilo ranije kada palis auto blinka airbag i treba da se ugasi.Meni kada su stavljali kardancic na letvi volana covek koji ga je pravio okrenuo ga je a 180 stepeni,pa mi je dosao volan naopacke i ne vidim instrument tablu nista.Mehanicar ne sme da okrene plasi se da ne ispuca airbag i mene strah od istog.Odem kod elektricara - objasnim sta i kako i raskaci air bag,jedva okrenemo volan(drzi ko blesav) upalim auto i kada ga startujem ostane upaljena air bag lampica.JEDINI LEK za to je na dijagnostiku i da se resetuje i to je to.Probao sam sa skidanjem klema ali mi se samo sat u kolima resetovao a status isti.Ja sam iz Uzica i nisam nasao u blizini da mi neko resetuje status jer je za dijagnostiku malo drugaciji .
Nazad na vrh Ići dole
manijac
Početnik
Početnik
manijac


Broj poruka : 33
Datum upisa : 07.10.2010
Godina : 53
Lokacija : BOR

Airbag lampa !? Empty
PočaljiNaslov: Re: Airbag lampa !?   Airbag lampa !? EmptyNed Jul 24 2011, 08:00

Od kako sam ga uvezo prosle godine nije je imao , a ponekad zaboravim da ipalim svetla pa reko da mozda sijalica nije crkla i na tabli ima jos dva indikatora za svetla pored plave za dugacko. Sve sijalice su ispravne a ne pali ni jednu za oborena svetla.
Pa sad i ovaj problem a nisam ni dirnuo airbag a kamoli nj. zice samo sam premestao sijalice oko airbaga i njegovu a ima ih 5 u tom delu .
Nisam skidao tablu vec sam se zavuko ispod i od iza menjao.
Nazad na vrh Ići dole
http://kitcarsplans.eu.pn/
dixy
Moderator
Moderator
dixy


Broj poruka : 495
Datum upisa : 09.08.2010
Godina : 43
Lokacija : Beograd-Dobanovci

Airbag lampa !? Empty
PočaljiNaslov: Re: Airbag lampa !?   Airbag lampa !? EmptyNed Jul 24 2011, 12:38

Mislim da nije nista neispravno. Probaj da resetujes racunar-skini klemu i ostavi bar 15 min da ECU obrise memoriju (kazu da moze manje, ali radi sigurnosti ja uvek ostavim toliko). Nece pomoci ako je samo skines pa odmah vratis. Posle nadji na forumu procedudu ucenja ler gasa (idle learn), ili ako ti je zgodnije, u servisnom prirucniku, mislim da je negde pod F sekcijom.

Ako se ponovo pojavi greska, proveri sve kontakte na tabli (koje si radio), pa probaj ponovo.

Ukoliko se ne gubi, onda vidi ko ima OBD 2 konektor i dijagnostiku (mislim da Narodovic u Zajecaru ima) pa prikaci i vidi sta je, a do tad ne koci bas naglo Wink
Nazad na vrh Ići dole
manijac
Početnik
Početnik
manijac


Broj poruka : 33
Datum upisa : 07.10.2010
Godina : 53
Lokacija : BOR

Airbag lampa !? Empty
PočaljiNaslov: Re: Airbag lampa !?   Airbag lampa !? EmptyNed Jul 24 2011, 13:44

To sa odkacinjanjem klema sam prvo probao i to vise od 15 sec. i nista.
Idem kasnije da ga nakacim na ScanMaster-ELM na obd2 ali mislim da on ne vidi airbag.
Skinuo sam TachoSoft Airbag Resetter 6.4 ali nema Daewoo u opcijama.
Imam carprog i ImmoKiller ali za njih treba skidanje i punjenje eproma , a sa tim se nebi zezao.
Ako ne vide programi sa elm 327 obd-om idem do Narodovica.
Nazad na vrh Ići dole
http://kitcarsplans.eu.pn/
manijac
Početnik
Početnik
manijac


Broj poruka : 33
Datum upisa : 07.10.2010
Godina : 53
Lokacija : BOR

Airbag lampa !? Empty
PočaljiNaslov: Re: Airbag lampa !?   Airbag lampa !? EmptyČet Jul 28 2011, 13:15

Izbrisana greska sa Bosch ESI tronic-om.
cena 500 din. kod komse auto-elektricara.
Nazad na vrh Ići dole
http://kitcarsplans.eu.pn/
dixy
Moderator
Moderator
dixy


Broj poruka : 495
Datum upisa : 09.08.2010
Godina : 43
Lokacija : Beograd-Dobanovci

Airbag lampa !? Empty
PočaljiNaslov: Re: Airbag lampa !?   Airbag lampa !? EmptyČet Jul 28 2011, 13:35

Odlicno! Vredelo je svih 500 din Smile
Nazad na vrh Ići dole
manijac
Početnik
Početnik
manijac


Broj poruka : 33
Datum upisa : 07.10.2010
Godina : 53
Lokacija : BOR

Airbag lampa !? Empty
PočaljiNaslov: Re: Airbag lampa !?   Airbag lampa !? EmptyČet Jul 28 2011, 13:41

naravno kad se cacka ono sto ne treba a moglo je 1000
Nazad na vrh Ići dole
http://kitcarsplans.eu.pn/
zilevig
Početnik
Početnik
zilevig


Broj poruka : 27
Datum upisa : 25.07.2010
Godina : 46
Lokacija : Novi Sad

Airbag lampa !? Empty
PočaljiNaslov: Re: Airbag lampa !?   Airbag lampa !? EmptyUto Nov 22 2011, 10:05

Pozdrav,svima
juce kada sam se vratio sa puta i ugasio auto sve je bilo ok ali ujutro kad sam upalio auto vidim da nece da ugasi airbag lampicu ( svo vreme sija) .Da li neko zna sta bi mogao da bude problem i kako da ga otklomin a da ne idem odmah na dijagnostiku
Auto je daewoo Kalos
Nazad na vrh Ići dole
manijac
Početnik
Početnik
manijac


Broj poruka : 33
Datum upisa : 07.10.2010
Godina : 53
Lokacija : BOR

Airbag lampa !? Empty
PočaljiNaslov: Re: Airbag lampa !?   Airbag lampa !? EmptyČet Nov 24 2011, 12:48

Moraces na dijagnostiku !
Nazad na vrh Ići dole
http://kitcarsplans.eu.pn/
miloš79
Početnik
Početnik
miloš79


Broj poruka : 4
Datum upisa : 22.12.2011
Godina : 44
Lokacija : Sivac

Airbag lampa !? Empty
PočaljiNaslov: Re: Airbag lampa !?   Airbag lampa !? EmptyUto Dec 27 2011, 06:59

Matiz II nema indikaciju za kratka svetla!
Koliko koštaju i gde najpovoljnije mogu kupiti air bag za vozača i suvozača za Matiza 2004 god? pale
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Airbag lampa !? Empty
PočaljiNaslov: Re: Airbag lampa !?   Airbag lampa !? Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Airbag lampa !?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Nubira II CDX Wagon ispucan airbag
» abs lampa
» Pilot Lampa Italy / Sijalice sa LED /SMD diodama

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Modeli :: Daewoo Matiz-
Skoči na: