Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 zupcasti kais

Ići dole 
5 posters
AutorPoruka
baba
Početnik
Početnik



Broj poruka : 31
Datum upisa : 08.04.2011
Lokacija : Novi Sad

zupcasti kais Empty
PočaljiNaslov: zupcasti kais   zupcasti kais EmptyUto Jun 21 2011, 19:06

Skupio sam lovu, konacno, za veliki servis i odveo auto. Tamo su mi sve odradili sem promene zupcastog kaisa jer su navodno procenili da za tim nema potrebe - "u dobrom je stanju". Kad sam ponovio pitanje opet su me uveravali da za tim nema potrebe.

Dodjoh kuci i odmah su poceli da me zezaju svi odreda, te ti nisi normalan, te ovo te ono ... "otici ce ti motor" i itd.

Interesuje me da li majstori zaista mogu da vide stanje zupcastog sa sigurnoscu ili je to samo odokativna procena?
Nazad na vrh Ići dole
http://www.4s-squad.com
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

zupcasti kais Empty
PočaljiNaslov: Re: zupcasti kais   zupcasti kais EmptyUto Jun 21 2011, 19:16

nisi budala samo su oni smradovi i magarci... glavom u zid
moze on da vidi, upravo tako, odokativna procena... moje licno misljenje, a siguran sam da i 90% ljudi misli tako, je da si trebao da zamenis kais kad si vec radio veliki servis, ne kosta puno al zato puno kosta kad ne daj boze pukne.
Cuj odrade veliki servis i ne zamene kais....
Nazad na vrh Ići dole
zeks
Član
Član



Broj poruka : 211
Datum upisa : 18.07.2010
Godina : 66
Lokacija : Beograd

zupcasti kais Empty
PočaljiNaslov: Re: zupcasti kais   zupcasti kais EmptySre Jun 22 2011, 07:05

pa glavna stvar u velikom servisu je zamena kaisa i spanera eventualno pumpe za vodu sve ostalo je odrzavanje i 90% mozes sam da promenis
zamena kaisa i spanera u BG za ruke oko 50evra materijal oko 40evra napisi sta su tebi radili i koliko su uzeli
moze se desiti posto si skoro pazario auto da je prethodni vlasnik menjao kais i spaner pa ti nije ni trebao veliki servis
pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

zupcasti kais Empty
PočaljiNaslov: Re: zupcasti kais   zupcasti kais EmptySre Jun 22 2011, 19:45

Procene oni to "pod prstom"onako majstorski.Mislim verovatno su u pravu kad kazu ono "moze jos" ali ako si radio veliki servis trebalo je da ti to zamene u svakom slucaju.Ti vozis taj auto i za 5-6 hiljada treba da budes siguran bar u te osnovne stvari.Ja sam proslog leta kupio Lanosa,prethodni vlasnik je stvarno odrzavao auto ali ja sam bez obzira uradio veliki servis,jer ipak nije to tolika cifra da bi razmisljao.
Nazad na vrh Ići dole
lanossx
Početnik
Početnik
lanossx


Broj poruka : 51
Datum upisa : 24.04.2010
Lokacija : Futog

zupcasti kais Empty
PočaljiNaslov: zupcasti kais   zupcasti kais EmptyPon Jun 27 2011, 20:19

I meni su na prvom servisu kada sam kupio lanosa rekli da je kaiš nov,da je prešao nekoliko hiljada i da ga ne treba menjati.Meni bilo čudno kako to znaju pa zavirim pod haubu a na poklopcu zupčastog belim markerom napisana kilometraža i datum. Logično da se to odnosi na zamenu.Tako to rade u Italiji.
Nazad na vrh Ići dole
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

zupcasti kais Empty
PočaljiNaslov: Re: zupcasti kais   zupcasti kais EmptyUto Jun 28 2011, 13:40

a vrlo lako mogu to isto da urade i u srbiji Wink ...nikad se ne zna, nije skupa investicija da bi se igrali sa tim
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





zupcasti kais Empty
PočaljiNaslov: Re: zupcasti kais   zupcasti kais Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
zupcasti kais
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Župčasti kaiš
» da li je obavezno da se na tacumi 1.6 menja vodena pumpa kad se menja zupcasti kais?
» zupcasti
» zupcasti i ostalo
» zupcasti kajs nexia

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Modeli :: Daewoo Kalos-
Skoči na: