Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Koje su fabricke svecice u nubiri?

Ići dole 
4 posters
AutorPoruka
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

svecice - Koje su fabricke svecice u nubiri? Empty
PočaljiNaslov: Koje su fabricke svecice u nubiri?   svecice - Koje su fabricke svecice u nubiri? EmptyPon Jun 20 2011, 20:06

Puca mi plin pa da krenem od najlakseg od svecica.Ima li neko autodatu da vidi ili ako zna koje us fabricke svecice u nubiri 1,6 16v sx wagon?Mislim da su ngk ali ima li neko tacnu oznaku svecica
Nazad na vrh Ići dole
lanossx
Početnik
Početnik
lanossx


Broj poruka : 51
Datum upisa : 24.04.2010
Lokacija : Futog

svecice - Koje su fabricke svecice u nubiri? Empty
PočaljiNaslov: Koje su fabricke svecice u nubiri?    svecice - Koje su fabricke svecice u nubiri? EmptyPon Jun 20 2011, 20:35

Ja koristim neke namenske svećice za vožnju na gas,oznaku ne znam,ali ima ih u skoro svakoj prodavnici.Svećice su jednokrake jer se smeša gasa i vazduha pali teže nego smeša benzina i vazduha pa je bolja jedna jača varnica nego dve ili tri slabije.To što imaš detonacije može biti do svećica,kablova ili najverovatnije siromašne smeše,koja detonira sama od sebe,i stvara veću temperaturu u cilindru pa se usijaju svećice ili ventili i dodje do povratnog plamena kada ne treba.Treba izbegavati naglo pritiskanje pedale gasa jer se tada najčešće dešavaju detonacije.
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

svecice - Koje su fabricke svecice u nubiri? Empty
PočaljiNaslov: Re: Koje su fabricke svecice u nubiri?   svecice - Koje su fabricke svecice u nubiri? EmptyUto Jun 21 2011, 06:26

Nije do smese,bio sam i kod olinadzije i kaze da je struja u pitanju.Odem kod elektricara,kaze mi covek samo nadji koje su fabricke,imaju za plin svecice,ili malo jace,sve je to sviranje qrcu samo stavi fabricke.Usput koliko ti traju te za plini koliko su para ako se nesnadjem za originalne
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

svecice - Koje su fabricke svecice u nubiri? Empty
PočaljiNaslov: Re: Koje su fabricke svecice u nubiri?   svecice - Koje su fabricke svecice u nubiri? EmptyUto Jun 21 2011, 13:56

Evo sam sebi da odgovorim mozda nekome zatreba
NGK BKR6E-11 zazor izmedju elektroda 1,1mm
Nazad na vrh Ići dole
Pozitivan
Član
Član
Pozitivan


Broj poruka : 241
Datum upisa : 21.06.2011

svecice - Koje su fabricke svecice u nubiri? Empty
PočaljiNaslov: Re: Koje su fabricke svecice u nubiri?   svecice - Koje su fabricke svecice u nubiri? EmptySub Jun 25 2011, 19:53

Ove sam nasao za GPL cena novih na internetu su 16,37€

svecice - Koje su fabricke svecice u nubiri? 1496lpgno2011prevedeno

Nazad na vrh Ići dole
Pozitivan
Član
Član
Pozitivan


Broj poruka : 241
Datum upisa : 21.06.2011

svecice - Koje su fabricke svecice u nubiri? Empty
PočaljiNaslov: Re: Koje su fabricke svecice u nubiri?   svecice - Koje su fabricke svecice u nubiri? EmptySub Jun 25 2011, 20:07

Posto ne vozim na gas ja koristim ovakve svecice.
svecice - Koje su fabricke svecice u nubiri? Svecicazanubirubenzin1

Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

svecice - Koje su fabricke svecice u nubiri? Empty
PočaljiNaslov: Re: Koje su fabricke svecice u nubiri?   svecice - Koje su fabricke svecice u nubiri? EmptySub Jun 25 2011, 20:09

65.48 e ukupno nije ni malo.Ja sam nasao ove originalne 320 din po komadu i 200 postarina me iasla 1480 din.
Nazad na vrh Ići dole
Pozitivan
Član
Član
Pozitivan


Broj poruka : 241
Datum upisa : 21.06.2011

svecice - Koje su fabricke svecice u nubiri? Empty
PočaljiNaslov: Re: Koje su fabricke svecice u nubiri?   svecice - Koje su fabricke svecice u nubiri? EmptySub Jun 25 2011, 20:14

Bazirao sam se na jednom linku gde obicno kupujem ali ima i drugih pa nisam trazio, moze da se nadje i jeftinije ali donosenje je ovde minimum 5€ a inace se krece u zavisnosti od brzine dobijanja posiljke i do 25€.
Nazad na vrh Ići dole
brankosubasic
Početnik
Početnik
brankosubasic


Broj poruka : 17
Datum upisa : 25.07.2011
Lokacija : NOVA PAZOVA

svecice - Koje su fabricke svecice u nubiri? Empty
PočaljiNaslov: Re: Koje su fabricke svecice u nubiri?   svecice - Koje su fabricke svecice u nubiri? EmptyPon Jul 25 2011, 16:52


Svecice u Nubiri koju ja imam i koju sam kupio iz Italije su golden fabricka ugradnja ali to nema ovde ima u Britaniji tako da sam stavio NGK-BKR6 i odlicne su
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

svecice - Koje su fabricke svecice u nubiri? Empty
PočaljiNaslov: Re: Koje su fabricke svecice u nubiri?   svecice - Koje su fabricke svecice u nubiri? EmptyPon Jul 25 2011, 18:14

Kao sto rekoh

Evo sam sebi da odgovorim mozda nekome zatreba
NGK BKR6E-11 zazor izmedju elektroda 1,1mm

Smanjio sam zazor na 0,9mm i vise nisam imao problema sa detonacijama,bar je kod mene resilo problem.A imao sam detonacije na svakoj voznji,predjem 2 km bam bam i tako.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





svecice - Koje su fabricke svecice u nubiri? Empty
PočaljiNaslov: Re: Koje su fabricke svecice u nubiri?   svecice - Koje su fabricke svecice u nubiri? Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Koje su fabricke svecice u nubiri?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Koje gorivo?
» koje ulje za motor
» Koje gume za zimu?
» Svećice DN 1.3-1.6
» Da nisu svećice?

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Mehanika :: Održavanje i servisi-
Skoči na: