Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Daewoo Nexia hidropodizaci

Ići dole 
5 posters
AutorPoruka
diskretni_heroj
Početnik
Početnik



Broj poruka : 66
Datum upisa : 15.03.2011

Daewoo Nexia hidropodizaci Empty
PočaljiNaslov: Daewoo Nexia hidropodizaci   Daewoo Nexia hidropodizaci EmptyČet Jun 16 2011, 13:55

Poceli su da mi se cuju hidropodizaci na NEXIA-i 1.5 8 ventila. glavom u zid auto mi se maltene cuje ko dizelas glavom u zid

Majstor mi rece da vozim i da ne brinem da motoru nece biti nista ali da kada budem skupio pare da ipak promenim svih osam hidropodizaca i eventualno klackalice hidropodizaca.

Jel imao neko iskustva sa hidropodizacima i koliko bi ovo planinarenje moglo od prilike da kosta?
Nazad na vrh Ići dole
poštar68
Početnik
Početnik



Broj poruka : 97
Datum upisa : 27.07.2010
Lokacija : Pančevo

Daewoo Nexia hidropodizaci Empty
PočaljiNaslov: Re: Daewoo Nexia hidropodizaci   Daewoo Nexia hidropodizaci EmptyČet Jun 16 2011, 18:53

Hitno proveri sta je u pitanju, moze biti i bregasta osovina, iz vlastitog iskustva govorim...
Nazad na vrh Ići dole
diskretni_heroj
Početnik
Početnik



Broj poruka : 66
Datum upisa : 15.03.2011

Daewoo Nexia hidropodizaci Empty
PočaljiNaslov: Re: Daewoo Nexia hidropodizaci   Daewoo Nexia hidropodizaci EmptyČet Jun 16 2011, 19:03

poštar68 ::
Hitno proveri sta je u pitanju, moze biti i bregasta osovina, iz vlastitog iskustva govorim...

Posto sam laik moram da pitam. Koji su simptomi da je bregasta otisla?
Nazad na vrh Ići dole
daki_nis
Član
Član



Broj poruka : 155
Datum upisa : 10.01.2011

Daewoo Nexia hidropodizaci Empty
PočaljiNaslov: Re: Daewoo Nexia hidropodizaci   Daewoo Nexia hidropodizaci EmptyPet Jun 17 2011, 09:02

diskretni_heroj ::
Poceli su da mi se cuju hidropodizaci na NEXIA-i 1.5 8 ventila. glavom u zid auto mi se maltene cuje ko dizelas glavom u zid

Majstor mi rece da vozim i da ne brinem da motoru nece biti nista ali da kada budem skupio pare da ipak promenim svih osam hidropodizaca i eventualno klackalice hidropodizaca.

Jel imao neko iskustva sa hidropodizacima i koliko bi ovo planinarenje moglo od prilike da kosta?

Najjeftiniji nov 400din a najskuplji 1500 po komadu. polovni dobri su ti isto oko 400din
Nazad na vrh Ići dole
diskretni_heroj
Početnik
Početnik



Broj poruka : 66
Datum upisa : 15.03.2011

Daewoo Nexia hidropodizaci Empty
PočaljiNaslov: Re: Daewoo Nexia hidropodizaci   Daewoo Nexia hidropodizaci EmptyPet Jun 17 2011, 12:33

daki_nis ::


Najjeftiniji nov 400din a najskuplji 1500 po komadu. polovni dobri su ti isto oko 400din

Zvao sam nekoliko prodavnica danas. Cena ~1000 din po komadu neka malo bolja klasa. Ovi najeftiniji kako mi rekose ne isplati se jer najbrze odu.

Sto se tice zamene u servisu cene su od 4000-8000din kako gde i kod koga glavom u zid
Znaci sve u svemu najmanje 15000 din glavom u zid
Nazad na vrh Ići dole
poštar68
Početnik
Početnik



Broj poruka : 97
Datum upisa : 27.07.2010
Lokacija : Pančevo

Daewoo Nexia hidropodizaci Empty
PočaljiNaslov: Re: Daewoo Nexia hidropodizaci   Daewoo Nexia hidropodizaci EmptySub Jun 18 2011, 20:01

Zvuk je vrlo slican zvuku koji prave hidropodizaci, cuje se lupkanje koje se ubrzava sa davanjem gasa...i meni su majstoi govorili da su hidropodizaci, medjutim kad je skinut poklopac, ispade da je ostecena bregasta na cetvrtom cilindru...naravno i hidropodizac...menjao i bregastu i hidropodizac i klackalicu!
Nazad na vrh Ići dole
milan_beska
Član
Član



Broj poruka : 116
Datum upisa : 28.08.2011
Godina : 32
Lokacija : beska(indjija)

Daewoo Nexia hidropodizaci Empty
PočaljiNaslov: Re: Daewoo Nexia hidropodizaci   Daewoo Nexia hidropodizaci EmptyČet Feb 02 2012, 21:05

@Postar68 ako mozes da napises koliko te izaslo sve to sto si promenio ? mislim da je i kod mene otisla bregasta... inace 1.5 16v motor...
Nazad na vrh Ići dole
ivanjovanovic
Početnik
Početnik
ivanjovanovic


Broj poruka : 55
Datum upisa : 30.01.2012
Godina : 36
Lokacija : beograd-zrenjanin

Daewoo Nexia hidropodizaci Empty
PočaljiNaslov: Re: Daewoo Nexia hidropodizaci   Daewoo Nexia hidropodizaci EmptyČet Feb 02 2012, 21:16

kako znas da je bregasta?
Nazad na vrh Ići dole
milan_beska
Član
Član



Broj poruka : 116
Datum upisa : 28.08.2011
Godina : 32
Lokacija : beska(indjija)

Daewoo Nexia hidropodizaci Empty
PočaljiNaslov: Re: Daewoo Nexia hidropodizaci   Daewoo Nexia hidropodizaci EmptyČet Feb 02 2012, 21:28

ima sve simptome koje je naveo postar.. to lupkanje se ubrzava pri vecim obrtajima... a medjutim jedan majstor koji "ZNA" nexie kaze da je lezaj radilice..
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Daewoo Nexia hidropodizaci Empty
PočaljiNaslov: Re: Daewoo Nexia hidropodizaci   Daewoo Nexia hidropodizaci Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Daewoo Nexia hidropodizaci
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Daewoo Nexia ECU
» Daewoo Nexia
» Daewoo Nexia
» Daewoo Nexia 1.5 8v 96.god
» Daewoo Nexia 1.5 8v 96.god

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Mehanika :: Održavanje i servisi-
Skoči na: