Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Alu felne?

Ići dole 
4 posters
AutorPoruka
Neb_Mes_Ur_Mau
Početnik
Početnik
Neb_Mes_Ur_Mau


Broj poruka : 10
Datum upisa : 10.03.2011
Godina : 50

Alu felne? Empty
PočaljiNaslov: Alu felne?   Alu felne? EmptyČet Mar 10 2011, 17:04

Pitanjca:
1. dimenzije rupa za felne na kalosu su?
2. koje alu felne (dimenzije) i sa kojim gumama (dimenzije) ?
3. vaša iskustva i sve bitno o tome.

Trenutno teram letnje Mišelinke 155/70/13, fabričke gume su izdržale respektabilnih 6 godina, pa mi je namera da na ove čelične nabacim zimske gume (koju dimenziju preporučujete), a da na alu nabacim letnji set. U razmatranju su 14/15/16-ce.
Nazad na vrh Ići dole
joca
Napredni član
Napredni član



Broj poruka : 507
Datum upisa : 21.09.2010
Godina : 54
Lokacija : sremska mitrovica

Alu felne? Empty
PočaljiNaslov: Re: Alu felne?   Alu felne? EmptyČet Mar 10 2011, 20:30

moj savet 16-ice izbaci odmah iz opcije. prvo veliki precnik nisam siguran da bi i stala,mozda sa nekim ultra tankim gumama a to je onda cirka 20000rsd nasi putevi=ogromni problemi.opcija 14 sigurno sa gumama 185/65 za normalnu i udobnu voznju.15,hm moras imati i ispod 60 mozda 55da bi bilo ok.ako moze da stane 195/60/15 ekstra,ali se bojim da je to veliko za kalos a onda=svaka 2-3 meseca krajevi spona lezajevi itd.predlog moj je 185/65 ili 60/14.
Nazad na vrh Ići dole
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

Alu felne? Empty
PočaljiNaslov: Re: Alu felne?   Alu felne? EmptyČet Mar 10 2011, 21:20

dimenzije rupa su 4x100 i srednja rupa 56.6
sirina flene od 5.5 do 7 jota
mozes da stavis cak i 16ice na njega, naravno pitanje koliko ti to treba, poslusaj jocu i idi na ekonomicnu varijantu 14ice 185/65 nije skupo, udobno, a moze vrlo lepo i da izgleda
Nazad na vrh Ići dole
Neb_Mes_Ur_Mau
Početnik
Početnik
Neb_Mes_Ur_Mau


Broj poruka : 10
Datum upisa : 10.03.2011
Godina : 50

Alu felne? Empty
PočaljiNaslov: Re: Alu felne?   Alu felne? EmptyČet Mar 10 2011, 21:33

Pa i moje razmišljanje je naginjalo ka 14-ici (uf što cepem, nabacivao sam 15-ce za probu i vrh mu stoje, ali low profil gume i naše ceste...).
u svakom slučaju vam hvala na odgovorima.
Od kojih auta mu odgovaraju felne?
I da li ima negde neki otpad, a da ima neki Kalos na njemu. Kako je moj 1.2S i nema ni obrtaljku ni klimu ni ništa sem serva na kočnicama i AB-a mislio sam da nabacim obrtaljku i, bar, klimu...
Nazad na vrh Ići dole
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

Alu felne? Empty
PočaljiNaslov: Re: Alu felne?   Alu felne? EmptyČet Mar 10 2011, 21:53

stariji opeli sa 4 rupe, ako se setim jos nekih napisacu ti
edit: ne moraju stariji, mogu i noviji ali sa 4 rupe Very Happy


Poslednji izmenio bokilava dana Čet Mar 10 2011, 21:58, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Neb_Mes_Ur_Mau
Početnik
Početnik
Neb_Mes_Ur_Mau


Broj poruka : 10
Datum upisa : 10.03.2011
Godina : 50

Alu felne? Empty
PočaljiNaslov: Re: Alu felne?   Alu felne? EmptyČet Mar 10 2011, 21:54

Hvala... bravo
Nazad na vrh Ići dole
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

Alu felne? Empty
PočaljiNaslov: Re: Alu felne?   Alu felne? EmptyČet Mar 10 2011, 22:01

ne bih bas da te obeshrabrim, ali ugradnja klime i nije bas maciji kasalj, a nije ni jeftino...
sta vise ne znam ni da li moze... isparivac, kompresor, remenice, hladnjak, creva....to je samo ono sto mi je palo na pamet u 20 sekundi:) Smile
Nazad na vrh Ići dole
Neb_Mes_Ur_Mau
Početnik
Početnik
Neb_Mes_Ur_Mau


Broj poruka : 10
Datum upisa : 10.03.2011
Godina : 50

Alu felne? Empty
PočaljiNaslov: Re: Alu felne?   Alu felne? EmptyČet Mar 10 2011, 22:14

Ma jasno, ali sam mislio da uzmem sve u kompletu sa nekog slupanog Kalosa/Avea...
Naknadno ubacivanje klime mi ne pada na pamet, u Zagrebu mi tražili 1200€, u Atini 950€.
Nazad na vrh Ići dole
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

Alu felne? Empty
PočaljiNaslov: Re: Alu felne?   Alu felne? EmptyČet Mar 10 2011, 22:24

pa i ja sam mislio da uzmes sve u kompletu sa slupanog kalosa:) opet moras sve to nekako da ugradis na tvog kalosa zar ne Wink
Nazad na vrh Ići dole
Neb_Mes_Ur_Mau
Početnik
Početnik
Neb_Mes_Ur_Mau


Broj poruka : 10
Datum upisa : 10.03.2011
Godina : 50

Alu felne? Empty
PočaljiNaslov: Re: Alu felne?   Alu felne? EmptyČet Mar 10 2011, 22:29

Zar misliš da je to toliko skupo!?
glavom u zid
Ugradnja mi je najmanji problem, na 1.2 motoru ima toliko mesta da može da se ubaci neki V6 opelov motor...
Ma bitno mi je na nađem gde ima i da saznam cenu, ipak to sve diriguje ponašanje u budućnosti... smeh
Nazad na vrh Ići dole
zeks
Član
Član



Broj poruka : 211
Datum upisa : 18.07.2010
Godina : 66
Lokacija : Beograd

Alu felne? Empty
PočaljiNaslov: Re: Alu felne?   Alu felne? EmptyPet Mar 11 2011, 08:24

fabricki gume za 1.2s su 175/70 R13 felne 5.5jota rupe 4X100 ja imam Kalosa 1.2s vozim sa zimskim gumama
napisi nesto o kalosu i koje si probleme imao ima nas malo na forumu a malo je i kvarova a za delove
vidi sa Pedjom nas clan ima tu negde tel
pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

Alu felne? Empty
PočaljiNaslov: Re: Alu felne?   Alu felne? EmptyPet Mar 11 2011, 15:21

Neb_Mes_Ur_Mau ::
Zar misliš da je to toliko skupo!?
glavom u zid
Ugradnja mi je najmanji problem, na 1.2 motoru ima toliko mesta da može da se ubaci neki V6 opelov motor...
Ma bitno mi je na nađem gde ima i da saznam cenu, ipak to sve diriguje ponašanje u budućnosti... smeh
mozda skupo za mene i za tebe nije isto:) a necu da se gadjam ciframa, to najbolje zna onaj ko ima to da proda...a za ugradnju, ne budi tako siguran, ne ubacujes ti samo pod haubu, vec i u kabini imas posla;)
a sto rece kolega iznad, clan pedja iz ripnja, pa mozda ima nekog kalosa
Nazad na vrh Ići dole
Neb_Mes_Ur_Mau
Početnik
Početnik
Neb_Mes_Ur_Mau


Broj poruka : 10
Datum upisa : 10.03.2011
Godina : 50

Alu felne? Empty
PočaljiNaslov: Re: Alu felne?   Alu felne? EmptyPet Mar 11 2011, 20:29

@zeks: u pravu si za dimenziju, pobrkao sam sa gumama na Getz-u, na njemu teram isto mišlen ali 155.

Jasno mi je i to za rad u kabini, tačnije pod instrument tablom, ne bežim od toga, ai neke stvari su mi "familijarne", pitanje je samo koliko tako nešto košta.

@zeks: ja sam auto kupio u Hrvatskoj (jbg-a bio 3000 € jeftiniji) i od problema koji su mi se javili mogu da navedem samo dva: prvi je bilo nesnosno škripanje prednjeg trapa pri vožnji na makadamu, silaska ili penjanja sa i na asfaltirani drum. Više puta prijavljivao na servisu na šta bi oni samo podmazali pokretne delove trapa i sve ok jedno mesec dana i onda jovo nanovo. Zamenio na savet drugara šolje amortizera i škripanje je prestalo, otišao kod druga koji ima prijavljen servis, naduvali račun i isti naplatio od servisa kod kojeg inače servisiram auto. 2 godine sam trpio nesnosno škripanje čije otklanjanje je trajalo 3 sata (kafa, pivo, znate već) i koštalo cca 5000,-RSD.
Drugi problem je bio sa menjačem: u drugoj godini je bilo otežano ubacivanje u parne brzine, naročito iz više u nižu, a da se ne čuje krčanje menjača. To nije bilo toliko izraženo pri malim obrtajima, ali pri srednjim i većim uzas blagi. Prijavio kvar na šta su mi u servisu zamenili samo ulje u menjaču i krčanje je prestalo na nekih sedam dana da bi se pojavilo ponovo. Prijavljivao i u trećoj godini kvar i ništa. Rekoh, nema veze, neka im prođe garancija pa ću da ih hebem. Sačuvao sam bio sve one prijave kvarova i račune o izvršenom otklanjanju, po isteku garancije kontaktirao centralu u Beču i poslao im skenove svih dokumenata sa zahtevom (po potrošačkom pravu, greška koja nije otklonjena u garantnom roku se otklanja o trošku servisa ili prodavca) da mi otkolone problem zamenom menjača. Sve je zamenjeno u drugom servisu bez ikakvog troška, a ja sam na korištenje dobio Epiku dok se moj auto ne uradi. Inače sam pre kalosa u istoj kući kupio dva Daewooa pre toga sistemom "staro za novo", tako da je i to verovatno igralo ulogu...

Pozdrav drugari...
Nazad na vrh Ići dole
Neb_Mes_Ur_Mau
Početnik
Početnik
Neb_Mes_Ur_Mau


Broj poruka : 10
Datum upisa : 10.03.2011
Godina : 50

Alu felne? Empty
PočaljiNaslov: Malo o potrošnji goriva...   Alu felne? EmptyNed Mar 13 2011, 12:25

Naime, frapantna činjenica koju sam primetio slučajno. Naime, uopšte nisam od onih koji gledaju koliko troši auto, tj. nisam štedljiv na gasu, ali sam primetio pretprošle godine da mi auto u Srbiji troši previše. 2 odrasle osobe u autu (cca. 160kg) + dete (cca. 20 kg) + prtljag u gepeku (cca. 70kg), sve u svemu 250kg tereta + pun rezervoar. Brzina kretanja u petoj brzini 100km/h, mesto autoput bivšeg "Bratstva i jedinstva". Spoljna temperatura 32°C, sunčano vreme bez vetra. Potrošnja goriva u Srbiji (OMV pumpa BMB95) 7.4L/100km, potrošnja goriva u Hrvatskoj (Ina pumpa, BMB95) 4.7L. Isti dan, isto vozilo, ista brzina. Provereno ponovo u povratku, slične vremenske okolnosti, ista brzina, 30kg više tereta.
Provereno i prošle godine i rezultati u gram isti. Pitanje glasi: koliko u stvari košta gorivo u Srbiji, jer po ovoj računici ispada da je 1 litar benzina kod nas ustvari cca. 150,- dinara. Kakvi su vaši zaključci i iskustva sa potrošnjom goriva.
Ah, da, u pitanju je Kalos 1.2S.
Nazad na vrh Ići dole
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

Alu felne? Empty
PočaljiNaslov: Re: Alu felne?   Alu felne? EmptyNed Mar 13 2011, 14:06

kakva su nasa iskustva?Smile Dovoljno je reci da je dokazano da na drzavnim pumpama kradu 20% na sipanju, sta mislis sta onda rade privatnici veliki i mali?? Kad u bocu od 60 litara stane isto toliko gasa, o kakvom iskustvu mislis da pricamo:)Smile kriminal druze, kriminal, em lose gorivo em lapaju na kolicini...
Nazad na vrh Ići dole
zeks
Član
Član



Broj poruka : 211
Datum upisa : 18.07.2010
Godina : 66
Lokacija : Beograd

Alu felne? Empty
PočaljiNaslov: Re: Alu felne?   Alu felne? EmptyNed Mar 13 2011, 18:50

Boki je u pravu ali se nista nemoze mom drugaru su navodno sipali za petinu plina vise nego sto staje
i milicija intervenisala i nista cak je i atest rezervoara donosio
a za benzin prosle godine nas NIS ojadi za milione evra i nikom nista ja mislim da je ovde nemoguce
utvrditi potrosnju sad nam prodaju i evro BMB 10din skuplje a u stvari sve isto
bice ti i u Hrvatskoj isto ako ne odmah onda skoro
pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
Neb_Mes_Ur_Mau
Početnik
Početnik
Neb_Mes_Ur_Mau


Broj poruka : 10
Datum upisa : 10.03.2011
Godina : 50

Alu felne? Empty
PočaljiNaslov: Re: Alu felne?   Alu felne? EmptyNed Mar 13 2011, 22:11

pa nešto baš i nisam ubeđen da će u Hrvatskoj više da se igraju sa gorivom posle građanske tužbe koju su izgubili pre jedno 8 godina. Naime, tada su u VW izbacili one TDi motore koji su bili jako osetljivi na loš dizel, par auta nastradalo, ljudi nisu bili lenji nego su poslali dizne i sve što im je stradalo od sistema za ubrizgavanje u Nemačku na ispitivanje. Kad su stigli rezultati da se to izdešavalo samo zbog goriva ovi presavili tabak i tuše INU i državu i dobiju sve i kunu nadoknade štete....
To je moguće samo kod nas u Srbiji...
Nazad na vrh Ići dole
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

Alu felne? Empty
PočaljiNaslov: Re: Alu felne?   Alu felne? EmptyPon Mar 14 2011, 00:20

Izgleda da hrvatsko pravosudje ipak bolje radi od naseg, kod njih se bar posle takvih afera zaista nesto dogodi, nazalost ovde to nikad necemo docekati, kod nas uvek bude pojeo vuk magarca...
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Alu felne? Empty
PočaljiNaslov: Re: Alu felne?   Alu felne? Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Alu felne?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Felne za Lanosa - Velicina
» problem felne kalos
» felne za lanosa
» alu felne za kalosa
» Alu felne za Nexiu

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Modeli :: Daewoo Kalos-
Skoči na: