Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Leganzi ne radi prvi cilindar

Ići dole 
3 posters
AutorPoruka
Sofiduki
Početnik
Početnik



Broj poruka : 5
Datum upisa : 05.03.2019

Leganzi ne radi prvi cilindar Empty
PočaljiNaslov: Leganzi ne radi prvi cilindar   Leganzi ne radi prvi cilindar EmptyČet Mar 07 2019, 10:44

Juce pazarih leganzi,za male pare,pa da ulozim u nju.iz kovina do valjeva sam dosao na tri klipa.prvi cilindar ne radi ni na plin mi na benzin.pa bi zamolio nekog da me posavetuje....
Nazad na vrh Ići dole
Moncilo
Početnik
Početnik



Broj poruka : 5
Datum upisa : 27.01.2019

Leganzi ne radi prvi cilindar Empty
PočaljiNaslov: Re: Leganzi ne radi prvi cilindar   Leganzi ne radi prvi cilindar EmptyUto Mar 12 2019, 08:24

Pa treba pokusati prvo sa proverom kabla zatim proveriti svecicu pa proveriti bobinu. Ako to radi moguce je da su i plinska i benzinska dizna zalepljene tj da ne rade. Plinsku diznu je uglavnom moguce rastaviti i oprati razraditi , iscediti ulje iz nje koje se nakupi ukoliko se plin toci na bezveznim pumpama. Mnogi vozaci plin sipaju iskljucivo na nis i mol pumpama i tvrde da je plin tj gas odlica. Licno mislim da na leganzi nije nsta ozbiljnije od ovog sto sam pisao.
Nazad na vrh Ići dole
Moncilo
Početnik
Početnik



Broj poruka : 5
Datum upisa : 27.01.2019

Leganzi ne radi prvi cilindar Empty
PočaljiNaslov: Re: Leganzi ne radi prvi cilindar   Leganzi ne radi prvi cilindar EmptyPon Apr 08 2019, 16:42

I dalje ti radi na tri klipa?
Nazad na vrh Ići dole
ceeronne
Početnik
Početnik
ceeronne


Broj poruka : 59
Datum upisa : 25.02.2011

Leganzi ne radi prvi cilindar Empty
PočaljiNaslov: Re: Leganzi ne radi prvi cilindar   Leganzi ne radi prvi cilindar EmptySre Apr 10 2019, 21:51

Pocni sa poroverom bobine , skini je i proveri da li je dobra unimerom namesti ga da meri do 20 Kilooma (uglavnom je na unimerima tako na nekim starijim je mozda do 10 kilooma bitno je da je podesen da meri vide od 10) zatim dotakni sekundare 1 i 4 (pise ti na bobini) i tebalo bi ako je ok da ti pokaze oko 5.5kilooma isto uradi i za 2-3. zatim podesi unimer na ome tj do 200oma i pipni na primaru tj konektoru koji napaja bobinu srednji i neku od parica levo ili desno trbalo bi kada drzis unimer konektovan 10tak sekundi da ti spusti omazu na 1om isto ponovi i za drugu paricu levo ili desno u zavisnosti koju si prvo ispitivao trebalo bi da ti je ocitavanje identicno prvom tj 1om. ako ti oocitavanje nije u skladu sa ovim indikacija je da bobina nije uredu a ako je ocitavanje dobro onda menjas kablove i svecice. Naravno pre svega toga prikljuci dijagnostiku ako imas samo gresku tipa P0300 onda je u vezi paljenja i sv gore navedeno bi te=rebalo da resi problem.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Leganzi ne radi prvi cilindar Empty
PočaljiNaslov: Re: Leganzi ne radi prvi cilindar   Leganzi ne radi prvi cilindar Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Leganzi ne radi prvi cilindar
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Rucna kocnica Nubira
» I tako prvi automobil...
» Cilindar na menjacu.
» Cilindar kvacila
» Farovi na Leganzi

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Mehanika :: Kvarovi-
Skoči na: