Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Katalizator Daewoo Tacuma SX 1.8

Ići dole 
3 posters
AutorPoruka
Pexus
Početnik
Početnik
Pexus


Broj poruka : 33
Datum upisa : 25.07.2011

Katalizator Daewoo Tacuma SX 1.8 Empty
PočaljiNaslov: Katalizator Daewoo Tacuma SX 1.8   Katalizator Daewoo Tacuma SX 1.8 EmptyUto Jun 19 2018, 19:18

Majstor mi reče da mi je najverovatnije zapušen katalizator, što je prouzrokovalo vraćanje gasova, pa je izgorelo i gibljivo crevo na izduvu, a auto se guši i trza na prijemu gasa.
(nedavno je zamenjena bregasta +klackalice+očišćeni podizači+ nov MAP senzor + ultrazvučno očišćene dizne, ... 30,000din)
Auspuh servis mi predložio da mi ubace univerzalni katalizator (100€ sa ugradnjom) + 3000 din gibljivo crevo sa ugradnjom.
- Da li je ovo korektan predlog?
- Kakva je opcija da potpuno izbace katalizator i stave neki običan lonac?
- koliko plaćaju otkup starog katalizatora (da li da tražim da mi daju zamenjeni, stari, u auspuh servisu ili da ponudim njima da otkupe)
Nazad na vrh Ići dole
zoranr64
Početnik
Početnik



Broj poruka : 43
Datum upisa : 22.05.2010
Godina : 59
Lokacija : Aranđelovac

Katalizator Daewoo Tacuma SX 1.8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Katalizator Daewoo Tacuma SX 1.8   Katalizator Daewoo Tacuma SX 1.8 EmptySre Jul 04 2018, 18:07

I ja sam pre nekoliko godina skinuo katalizator iz istih problema i bilo je to rešenje ali sada po novim propisima moraš da ga imaš. Ne verujem da će neko da ti otkupi stari, jednostavno ga iseku i bace jer je pun i prljav a na tebi je da nađeš drugi, može i polovan ali pristojan jer su novi dosta skupi
Nazad na vrh Ići dole
poštar68
Početnik
Početnik



Broj poruka : 97
Datum upisa : 27.07.2010
Lokacija : Pančevo

Katalizator Daewoo Tacuma SX 1.8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Katalizator Daewoo Tacuma SX 1.8   Katalizator Daewoo Tacuma SX 1.8 EmptySub Avg 11 2018, 19:20

Do 2021. možeš da voziš bez katalizatora
Nazad na vrh Ići dole
poštar68
Početnik
Početnik



Broj poruka : 97
Datum upisa : 27.07.2010
Lokacija : Pančevo

Katalizator Daewoo Tacuma SX 1.8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Katalizator Daewoo Tacuma SX 1.8   Katalizator Daewoo Tacuma SX 1.8 EmptySub Avg 11 2018, 19:21

A stari katalizatori se otkupljuju zato što imaju plemenite metale, npr. platinu
Nazad na vrh Ići dole
poštar68
Početnik
Početnik



Broj poruka : 97
Datum upisa : 27.07.2010
Lokacija : Pančevo

Katalizator Daewoo Tacuma SX 1.8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Katalizator Daewoo Tacuma SX 1.8   Katalizator Daewoo Tacuma SX 1.8 EmptySub Avg 11 2018, 19:23

A usput i prodajem moju takumu, pa ako ima neko...
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Katalizator Daewoo Tacuma SX 1.8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Katalizator Daewoo Tacuma SX 1.8   Katalizator Daewoo Tacuma SX 1.8 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Katalizator Daewoo Tacuma SX 1.8
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Daewoo Tacuma obd greska 1382
» daewoo tacuma 2.0 16v cdx
» daewoo tacuma 1.8 polovni delovi
» Daewoo Tacuma 1.6 b iskustva
» Daewoo Tacuma - zujalica

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Modeli :: Daewoo Tacuma-
Skoči na: