Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Cudno ponasanje takume

Ići dole 
2 posters
AutorPoruka
Andrija1985
Početnik
Početnik
Andrija1985


Broj poruka : 18
Datum upisa : 24.10.2016

Cudno ponasanje takume Empty
PočaljiNaslov: Cudno ponasanje takume   Cudno ponasanje takume EmptyČet Maj 24 2018, 14:32

Cao ljudi,naime problem je sledeci:Vozim tacumu 1.8.
uvek upali ali malo duze vergla,pre je palila posle sekunde verglanja,u toku voznje ponekad trzne,ponekad radi na 3 klipa pa se unormali,
skala obrtaljke ponekad kada stisnem kvacilo padne toliko brzo da step motor jedva uspe da odreaguje i auto samo sto se ne ugasi,radi nemirno na leru pa opet nekada radi extra,gresku koju mi izbacuje je misfire detect i p0107.manfould barometric.....
menjao sam map senzor i isto,svecice ngk zamenjene ali bez razlike,kablovi mislim da su flesh presli 5000.
menjao sam senzor temperature,senzor bregaste,klapnu gasa ...bude kao malo bolje ali u stvari opet isto.
I bombinu sam menjao prosle godine,presao sam oko 25000 nadam se da nije opet ona,mada sam je proveravao unimerom i ima vrednosti koje vaze za validne.Ako neko imao slicno iskustvo pomagajte..
Pozdrav svima
Nazad na vrh Ići dole
ceeronne
Početnik
Početnik
ceeronne


Broj poruka : 59
Datum upisa : 25.02.2011

Cudno ponasanje takume Empty
PočaljiNaslov: Re: Cudno ponasanje takume   Cudno ponasanje takume EmptyNed Jun 17 2018, 08:41

Pokusaj sa resetovanjem kompa,

skini - klemu  i stisni papucicu kocnice dva puta po 5 sekundi da se isprazne kondenzatori i ostavi tako  pola sata.

zatim vrati klemu i uradi kalibraziju klapne gasa ma sledeci nacin.

Das kontakt na 5 sek.
Skines sa kontakta na 10 sek.
Das kontakt na 5 sek.
Upalis u leru i nedajes gas ostavis na leru.
Ostavis auto da radi u leru dok temperatura nedodje iznad 85 stepeni celziusua
Tada ako imas klimu upalis klimu na 10sek.
Uskljucis klimu na 10 sek
Ugasis auto, i ucenje racunara pravilnoj poziciji ler gasa je gotovo.

Ako nije to ja bih promenio kablove i stavio neke kvalitetnije desavalo se da novi kablovi probijaju, a ispravnost samih kablova mozes da proveris unimetrom, najkraci treba da ima oko 2 megaoma a najduzi oko 4 megaoma.
Nazad na vrh Ići dole
Andrija1985
Početnik
Početnik
Andrija1985


Broj poruka : 18
Datum upisa : 24.10.2016

Cudno ponasanje takume Empty
PočaljiNaslov: Re: Cudno ponasanje takume   Cudno ponasanje takume EmptyČet Avg 02 2018, 05:23

Sve sam ovo uradio i sada je ler miran i nemam problem sa neravnomernim radom motora,ali naime sada mi se desava
da i dalje malo duze vergla pre nego upali,a kada je hladan na oba goriva trza,ne moze da se vozi nego stisnem kvacilo i cekam i tako dok ne podigne temperaturu skoro do pola,kasnije manje ali opet trza u manjoj meri.I deluje mi kao da auto ne ide kako bi trebalo.I kao da konstantno kada sam na manjim obrtajima i dam gas kao da prvo  malo zatrokira pa onda 
tek normalno daje gas.Na dijagnostici nema greske.Stavio sam bolje kablove i nove ngk svecice i isto.Neznam da li 
senzor radilice moze da pravi taj problem posto sam video da je dosta njih menjalo taj senzor na ovom motoru.Mada opet nema greske za senzor radilice.
Molim za pomoc,unapred hvala.
Nazad na vrh Ići dole
ceeronne
Početnik
Početnik
ceeronne


Broj poruka : 59
Datum upisa : 25.02.2011

Cudno ponasanje takume Empty
PočaljiNaslov: Re: Cudno ponasanje takume   Cudno ponasanje takume EmptyNed Avg 05 2018, 15:29

Da li trza samo kada kreses ili i kada je na leru,

Ako imas dijagnostiku, trebalo bi da probas test klapne ler gasa, dakle prikljucis dijagnostiku  nemoras ni da palis auto nego na dijagnostici odes na test za klapnu gasa i dajes polako i oduzimas gas papucicu vrednosti na ekranu treba da se menjaju postepeno bez nekih naglih promena i u skladu sa prtiskanjem papucice.

Cudno je da nema nijednu gresku .

Vec sam ti opisao u nekoj od predhodnih tema kako da izmeris bobinu, a trebalo bi da proveris vakim creva sva da mozda nepustaju mada bi morao da da u tom slucaju gresku neku povezanu sa map senzorom sto ti je ranije davao.

Takodje bi proverio da nije slucajno zapusen katalizator jer mi lici na to posto neprima gas odmah a nema greski ali opet morao bi da da gresku za vrednosti lambda sonde.

Da je neki od senzora  morao bi da ti da gresku, za pocetak bih probao da ocistim senzore radilice i bregaste jer ponekad hoce da se za njih nakaci malo piljevine pa daju pogresna merenja.

Jos jedna ideja je da ti jedna dizna za benzin pusta gorivo nonstop pa ti zato neradi lepo ni na benzin ni na plin.

To je sve sto mi je palo na pamet trenutno.
Nazad na vrh Ići dole
Andrija1985
Početnik
Početnik
Andrija1985


Broj poruka : 18
Datum upisa : 24.10.2016

Cudno ponasanje takume Empty
PočaljiNaslov: Re: Cudno ponasanje takume   Cudno ponasanje takume EmptyNed Avg 05 2018, 17:08

E druze,ceo dan se drndam sa takumom,skinuo senzor bregaste i radilice,bili malo prljavi al nista spec,klapna gasa reaguje kada dajem i oduzimam gas,tada kada si mi objasnio za bobinu,tada sam je i zamenio.valjda nije opet crkla,menjam redovno kablove i svecice cak i cesce nego sto bi trebalo.Provalio sam da se menja status voznje kada raskacim dzek od map senzora,pre neki dan sam stavio stari i radio auto 2 dana savrseno pa opet poceo da zeza i jos gore.Proverio sam vakum creva deluju ok i ne cujem neki fals kada pridjem usisu.Provalio sam isto da kada mi je jedan drug doneo klapnu drugu da probam iako je od kalosa 1.4,auto je isao ko mecava ali nije klapna mogla da se uskladi na leru verovatno zbog razlike u motorima.Skinuo sam danas i izduvnu granu,skinuo lambda sondu i iskuckao je i izduvao kao i sito posle izduvne grane.Cudno mi da toliko trokira da ne mozes da vozis a nema ni jedne greske.Ima i fora da kada ujutru upalim auto radi normalno,malo trokira dok je hladan ali nista strasno,a kada se vracam sa posla  i kada je vreo od sunca,kada ga upalim i krenem odmah krene da trokira ko lud.Totalno je cudan problemSta sam jos provalio,da mi na dijagnostici pokazuje neku vrednost oko 15in/hg skinem jedno crevo da dobije fals ono opet isto.Sad cu da vidim da li menja vrednost vakuma kada dajem gas.mozda je i dzek ili sami pinovi na ecu.Sada cu probam pa javljam.
Nazad na vrh Ići dole
Andrija1985
Početnik
Početnik
Andrija1985


Broj poruka : 18
Datum upisa : 24.10.2016

Cudno ponasanje takume Empty
PočaljiNaslov: Re: Cudno ponasanje takume   Cudno ponasanje takume EmptyNed Avg 05 2018, 17:26

probao sam vrednosti vakuma,stoji na leru kada je klapna na oko 2.5 na nekih 817 obrtaja na nekih 15,kada dam gas na oko 3000rpm skoci na oko 19 i dobar je i odziv,kada upalim klimu padne na 10 na leru.Sada sam skinuo neko crevo vakuma sto je zapuseno sa srafom odmah posle klapne(inace tu ima dva zapusena creva) i mnogo je manje trokirao skoro uopste,tako kada vuce fals na tu jednu sisicu.Mada je sada vruc,ali kada mu dam gas na primer na 3000 pa pustim gas potrebno mu je vreme da se stabilizuje ler,bar 5 sekundi,i onda opet radi mirno.
Premericu opet bombinu po onim vrednostima sto si mi dao pa da i to probam.
Pozdrav prijatelju
Nazad na vrh Ići dole
Andrija1985
Početnik
Početnik
Andrija1985


Broj poruka : 18
Datum upisa : 24.10.2016

Cudno ponasanje takume Empty
PočaljiNaslov: Re: Cudno ponasanje takume   Cudno ponasanje takume EmptyNed Avg 05 2018, 18:02

Merio sam bombinu,izmedju 1 i 4 og 5,8 izmedju 2 i 3 5.9,na primaru na opsegu od 200 oma 0.1 izmedju sredjeng i oba.
Nazad na vrh Ići dole
ceeronne
Početnik
Početnik
ceeronne


Broj poruka : 59
Datum upisa : 25.02.2011

Cudno ponasanje takume Empty
PočaljiNaslov: Re: Cudno ponasanje takume   Cudno ponasanje takume EmptyPon Avg 06 2018, 09:25

jedno od ta dva creva deblje sa klapne trebba da bude nataknuto na sisicu koja se nalazi na sredini iber lauf creva od motora do velikog usisnog creva, ako nije nataknuro moras da ga nataknes jer ono sluzi za podpritisak
Nazad na vrh Ići dole
Andrija1985
Početnik
Početnik
Andrija1985


Broj poruka : 18
Datum upisa : 24.10.2016

Cudno ponasanje takume Empty
PočaljiNaslov: Re: Cudno ponasanje takume   Cudno ponasanje takume EmptyUto Avg 07 2018, 05:30

Ja gledao juce,na crevu sto ide od poklopca dekla do gibljivog creva sto ide od filtera do klapne nema sisica gde mogu 
povezati crevce.Mozda je neko menjao to crevo pre mene,posto je to obicno armirano crevo.Inace te dve sisice nisu bas na klapni nego odmah posle klapne sa zadnje strane direktno na usisnoj grani.Ja mislim da je jedna sisica za recirkulaciju izduvnih gasova iz rezervoara,jer vidim da je i to raskaceno,a kada ga podignem tacno crevo je isavijano da tacno bude na donjoj sisici.A sto je to neko zapusio ko zna,to su oni fazoni majstorski,ma moze to i bez toga.
Inace zamenio sam bombinu i senzor radilice i isto,onda se juce setih da imam staru klapnu na kojoj nije radio step motor i kako ne moze da se menja samo motoric ja sam zamenio celu klapnu, juce sam stavio  tu staru i sem toga sto dok je hladan gasi se na leru,auto ide ko djavo i nema ni minijaturnog trzaja u bilo kojim obrtajima.Danas sam dosao na posao sasvim normalno sem sto sam uvek morao nogu da drzim delom na gasu na semaforima.Zvao sam jednog decka sto ima delove za tacumu kaze 100 evra klapna i daje mi garanciju.E sad sta se desilo sa onom na kolima neznam,nema gresku,ler ponekad skakuce ali nista specijalno.Ko zna.Posto ta klapna sto ce mi stici je isto od 1.8,isti motor jer moram i nju da adaptiram?Ili cu to videti kada je zamenim?
Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
ceeronne
Početnik
Početnik
ceeronne


Broj poruka : 59
Datum upisa : 25.02.2011

Cudno ponasanje takume Empty
PočaljiNaslov: Re: Cudno ponasanje takume   Cudno ponasanje takume EmptyUto Avg 07 2018, 12:04

nema veze to sa Leptirom gasa, mora da ima to crevo povezano na iber lauf crevo jer mu to daje podpritisak , a takuma 1.8 nema step motor na klapni vec je kod nje sve u jednom takozvana motorizovana klapna. taj ko je menjao to crevo od dekla ventila do usisne plasticne cevi nije vodio racuna o tome da klapni treba i to crevo.

Takodje ako je klapna od nekog kalosa  posle 2004 onda je to ista klapna kao na tacumi 1.8 tako da nema sta da neradi samo mora da se uradi ona procedura za stelovanje ler gasa.
A stara ti radi jer je neispravna pa drzi veliki ler gas i zato nema trokiranja na ubrzanju tolikog.
Moja ti je preporuka da lepo napravis sisicu na tom crevu od dekla  i deblje crevo od ta dva iza klapne prikacis na nju. to mora da bude prikaceno jer kada  nije komp nedobija dobra ocitavanja na map senzoru i onda ti trza, 1.6 i 2.0 nemaju tu sisicu jer imaju drugaciju klapnu i map verovatno je taj neko ko je menjao to crevo uzeo od njih.
Nazad na vrh Ići dole
ceeronne
Početnik
Početnik
ceeronne


Broj poruka : 59
Datum upisa : 25.02.2011

Cudno ponasanje takume Empty
PočaljiNaslov: Re: Cudno ponasanje takume   Cudno ponasanje takume EmptyČet Avg 09 2018, 21:02

Sad videh da si napisao da ti na primaru pokazuje vrednost od 0.1om  a treba da pokazuje 1om , ako je zaista tako da ti pokazuje tako nisku vrednost onda ti bobina nije dobra
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Cudno ponasanje takume Empty
PočaljiNaslov: Re: Cudno ponasanje takume   Cudno ponasanje takume Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Cudno ponasanje takume
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Trokiranje Takume 1.8
» Čudno lupkanje - Kalos
» Temperatura
» cudno zveckanje kad motam volan

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Modeli :: Daewoo Tacuma-
Skoči na: