Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 NEXIA-benzin-gas

Ići dole 
3 posters
AutorPoruka
neshtry
Početnik
Početnik
neshtry


Broj poruka : 21
Datum upisa : 14.04.2011
Godina : 52

NEXIA - NEXIA-benzin-gas Empty
PočaljiNaslov: NEXIA-benzin-gas   NEXIA - NEXIA-benzin-gas EmptyČet Okt 20 2016, 12:35

Nikako ne mogu da imam pogon i na gas i na benzin....Namestim pumpu u rezovoaru,sredim dizne,radi par nedelja i onda prestane pumpa da se cuje,na benzinu ne prima gas itd....Na plinu radi super sve vreme!
Nexia Sedan GLXi 16v 1997. godiste.
Jos i ovo...Gde ima delova za klimu za Nexiu?
Nazad na vrh Ići dole
ML19
Početnik
Početnik
ML19


Broj poruka : 92
Datum upisa : 04.11.2016
Godina : 28
Lokacija : SRB

NEXIA - NEXIA-benzin-gas Empty
PočaljiNaslov: Re: NEXIA-benzin-gas   NEXIA - NEXIA-benzin-gas EmptySre Nov 09 2016, 16:31

Za delove za klimu pitaj u Jekon AUTO - 011/3980246, 069/3833069 . Ispitaj na zicama sto dolaze na pumpu dal ima signal, a i ispitaj pumpu sa manometrom koji joj je pritisak u barima, a mozes i bez: stavis pumpu u posudu s benzinom i prikljucis na ispravljac,drzis prst na crevce i ako ti izgura pritisak prst - maltene da te okupa , onda je ona uredu, a mozda ti je i filter zapusio onaj ispod kola - pa uzmi i napred otkaci crevo i kroz ulaz od pumpe u crevo duvaj kompresorom i onda si ste strane siguran! POZZ!!! Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
neshtry
Početnik
Početnik
neshtry


Broj poruka : 21
Datum upisa : 14.04.2011
Godina : 52

NEXIA - NEXIA-benzin-gas Empty
PočaljiNaslov: Re: NEXIA-benzin-gas   NEXIA - NEXIA-benzin-gas EmptySre Nov 09 2016, 21:05

hvala!
nisam znao za taj filter,gde se nalazi?
Nazad na vrh Ići dole
ML19
Početnik
Početnik
ML19


Broj poruka : 92
Datum upisa : 04.11.2016
Godina : 28
Lokacija : SRB

NEXIA - NEXIA-benzin-gas Empty
PočaljiNaslov: Re: NEXIA-benzin-gas   NEXIA - NEXIA-benzin-gas EmptyPet Nov 11 2016, 18:11

Nema na cemu! Treba da bude s desne strane iza ruba na pragu od ispod blize zadnjem tocku, ili najbolje vidis cevi za benzin odispod gde su odlazna i povratna, i treba da ga ugledas na odlaznu! [You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
neshtry
Početnik
Početnik
neshtry


Broj poruka : 21
Datum upisa : 14.04.2011
Godina : 52

NEXIA - NEXIA-benzin-gas Empty
PočaljiNaslov: Re: NEXIA-benzin-gas   NEXIA - NEXIA-benzin-gas EmptyPet Nov 11 2016, 19:41

ok,ok
jel ga tesko zameniti?
inace pumpa radi (zuji)kada sam je kontrolisao sa akumulatorm,instalacija ispravna(izmerena),ali nece kada okrenem kontakt....Imam jos jedan bord racunar(sa lanosa za a15mf motor)pa cu da vidim kod elektronicara(drug mi je)...
Nazad na vrh Ići dole
dixy
Moderator
Moderator
dixy


Broj poruka : 495
Datum upisa : 09.08.2010
Godina : 43
Lokacija : Beograd-Dobanovci

NEXIA - NEXIA-benzin-gas Empty
PočaljiNaslov: Re: NEXIA-benzin-gas   NEXIA - NEXIA-benzin-gas EmptyPon Nov 14 2016, 14:30

Da li ima imobilizer? Liči na problem do njega, tj treba probati sa čitačem ključa, oni znaju ponekad takve simptome da daju.
Nazad na vrh Ići dole
neshtry
Početnik
Početnik
neshtry


Broj poruka : 21
Datum upisa : 14.04.2011
Godina : 52

NEXIA - NEXIA-benzin-gas Empty
PočaljiNaslov: Re: NEXIA-benzin-gas   NEXIA - NEXIA-benzin-gas EmptyPon Nov 14 2016, 19:04

to mi nije palo napamet....ima ali neznam kako to da proverim,oba kljuca mi imaju chip...
Nazad na vrh Ići dole
dixy
Moderator
Moderator
dixy


Broj poruka : 495
Datum upisa : 09.08.2010
Godina : 43
Lokacija : Beograd-Dobanovci

NEXIA - NEXIA-benzin-gas Empty
PočaljiNaslov: Re: NEXIA-benzin-gas   NEXIA - NEXIA-benzin-gas EmptyUto Nov 15 2016, 07:33

Jedino da nabaviš novi čitač ili kod nekog bravara (npr Ristić u Zemunu) ili dobrog elektroničara (Takač, Stara Pazova) pa da oni provere. Mislim da ne možeš sam da testiraš, ali možeš da promeniš čitač oko brave pa da vidiš...
Nazad na vrh Ići dole
neshtry
Početnik
Početnik
neshtry


Broj poruka : 21
Datum upisa : 14.04.2011
Godina : 52

NEXIA - NEXIA-benzin-gas Empty
PočaljiNaslov: Re: NEXIA-benzin-gas   NEXIA - NEXIA-benzin-gas EmptyUto Nov 15 2016, 18:29

nije imobilajzer
provereno
Nazad na vrh Ići dole
dixy
Moderator
Moderator
dixy


Broj poruka : 495
Datum upisa : 09.08.2010
Godina : 43
Lokacija : Beograd-Dobanovci

NEXIA - NEXIA-benzin-gas Empty
PočaljiNaslov: Re: NEXIA-benzin-gas   NEXIA - NEXIA-benzin-gas EmptySre Nov 16 2016, 11:37

Onda je definitivno do benzinskih vodova... Treba proveriti nepovratni ventil na pumpi uz sve drugo (pritisak koji daje pumpa, regulator pritiska, dizne i same vodove) na začepljenje. Ako radi dobro na plin a na benzin ne, onda je samo to. Računar ne bi trebalo da bude, ali ako sumnjaš na njega, proveri napon na diznama (trebalo bi da imaju konstantni plus a da minus pulsira na tom dizajnu sistema), pa zatim proveri napon koji dobija pumpa, relej pumpe, kao i 5V referencu na najmanje dva senzora (TPS i MAP npr). Ako sve to ima, uz normalnu masu, onda je samo do prohodnosti sistema za ubrizgavanje...
Nazad na vrh Ići dole
ML19
Početnik
Početnik
ML19


Broj poruka : 92
Datum upisa : 04.11.2016
Godina : 28
Lokacija : SRB

NEXIA - NEXIA-benzin-gas Empty
PočaljiNaslov: Re: NEXIA-benzin-gas   NEXIA - NEXIA-benzin-gas EmptySre Nov 16 2016, 15:20

Meni se desilo - da kompjuter nije imao masu i da zato i nije otvaralo dizne, al se kod mene tad cula pumpa, jer ti je komutator uz razvodnik - jer on salje signal kad se bregasta okrene , a auto ne upali da pumpa ponovo zazuji tacnije gura pritisak! a proveri i to sto kaze dixy za relej! Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





NEXIA - NEXIA-benzin-gas Empty
PočaljiNaslov: Re: NEXIA-benzin-gas   NEXIA - NEXIA-benzin-gas Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
NEXIA-benzin-gas
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Paljenje na benzin!
» Nexia radi na plin, a na benzin ne, šta može biti problem?
» Problem sa benzinom
» zaledjen benzin
» Vožnja na benzin

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Modeli :: Daewoo Nexia & Espero-
Skoči na: