Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Hladnjak za Lanosa

Ići dole 
3 posters
AutorPoruka
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

Hladnjak za Lanosa Empty
PočaljiNaslov: Hladnjak za Lanosa   Hladnjak za Lanosa EmptyČet Sep 18 2014, 18:56

Pre par dana ustanovim da mi je pukao hladnjak,odnosno onaj plastični deo na koji ide crevo od termostata.Skoro da je skroz istrulila plastika.Pozovem ove što prodaju polovne delove i traže mi 50 evra za polovan.Ne budem lenj lepo pozovem par radnji kad ono jeftiniji nov nego polovan.Dakle nov košta 4800 a za polovan sam trebao da dam skoro 6000.Pri tom neznam ni u kakvom je stanju.Tako da se nikako ne treba zaletati i kupovati polovne delove misleći da su jeftiniji.Eto možda nekome pomogne...svakako nemože da škodi  Laughing ...
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Hladnjak za Lanosa Empty
PočaljiNaslov: Re: Hladnjak za Lanosa   Hladnjak za Lanosa EmptyPet Sep 19 2014, 14:56

Pa za nubiru je polovan 50-60e a nov 7000din.Isti sam problem imao.To izgleda ko moze da vari plastiku pa napravi kalup pa moze da napravi ali uzmes nov i teraj.Pitanje je kakvog su kvaliteta ali aj sad
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

Hladnjak za Lanosa Empty
PočaljiNaslov: Re: Hladnjak za Lanosa   Hladnjak za Lanosa EmptyPet Sep 19 2014, 19:19

Mislio sam da su isti i za nubiru i za lanosa,ili bar slični.Neznam bar sam ja mišljenja da je sve bolje novo pa i malo lošijeg kvaliteta nego polovno.Btw posle zamene seta kvačila ostala mi je polovna korpa i lamela u dobrom stanju pa ako nekom zatreba a da nije "gadljiv" na polovne delove neka se javi..
Nazad na vrh Ići dole
kruno
Član
Član



Broj poruka : 110
Datum upisa : 12.08.2016

Hladnjak za Lanosa Empty
PočaljiNaslov: crko hladnjak    Hladnjak za Lanosa EmptyPet Avg 26 2016, 10:54

prvo da ti kazem da nubir i lanos nemaoju iste hjladnjake ... to govorimiz iskustva je r sam mjenmjaoi na nubiri i stavio od lanosa i morao sam praviti preuredjenja drzaca dakle hladnjaci nisu isti ali ko zna moza ih zamjeniti ... ja imam i nubiru i lanos i znam sto pricam po tom pitanju. sto ce tice varenje hladnjaka te plastike to mozete zaboraviti jer to nije platika koj ase da vcariti to je duroplast a akoneznate raliku izmedju termoplasta i duroplasta reci cu vam samo da se termoplasti mogu na temperaturi oblikovati jer gube svoju prvotnu cvrstocu i oblik a duroplasti ne. najvaznijii predstavnik duroplasta je bakelit. dakle kad bi ta plasika na hladnjaku bila termoplast otopila bi se. ali niej problem toliko u ljepljenju te platike sto se tice same tehnike i mateijala za to nego je problem u tome sto ona gubi svojea svojstva pa se opako raspada ko da trune. i jednostavno postane porozna a to se nemoze pokrpati...
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Hladnjak za Lanosa Empty
PočaljiNaslov: Re: Hladnjak za Lanosa   Hladnjak za Lanosa Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Hladnjak za Lanosa
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Hladnjak
» Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 2002-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri
» Hladnjak klime
» Hladnjak klime
» Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Mehanika :: Kvarovi-
Skoči na: