Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Kočnica!!!

Ići dole 
5 posters
AutorPoruka
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

Kočnica!!! Empty
PočaljiNaslov: Kočnica!!!   Kočnica!!! EmptyPet Jun 20 2014, 18:31

Ljudi odseko sam se živ danas.Izlazim na glavni put,i da zaustavim auto kad ono kočnica propade do asfalta  affraid .Lepo ja u makazice uletim,srecom lupim po gasu i nekako se izvučem.Au brale.Odem kod majstora iz cuga,kad ona cevka što ide od glavnog kočionog do zadnjih točkova prsla skroz i u momentu se sva tečnost izlila.Majstor mi to sranje skinuo i zamenio novom bakarnom,a ova stara kao da je trula cela.Nesmem ni da pomislim da mi se to negde desilo baš na otvorenom putu pri većoj brzini ili da je recimo supruga vozila.Te cevi retko ko gleda na tehničkom pregledu a morali bi svi.Tako da ja sam ovu zamenio i još ću i ovaj ostatak u narednih nekoliko dana.Majstor mi je za tu cev i ruke uzeo 1500 din i toliko otprilike još dok izmenjam ove što su ostale ali brate alal mu bilo......Ljudi nebudite lenji proverite te cevčice,jbg ja nisam pa sam to doživeo hvala Bogu bez posledica.
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Kočnica!!! Empty
PočaljiNaslov: Re: Kočnica!!!   Kočnica!!! EmptyNed Jun 22 2014, 19:53

Uh dobro si prosao.Sad bakarnu neces ni menjati istrulice pre ceo auto nego ta cev.A pisao sam o tome u nubiri 1 ,meni srecom na dizalici se videlo da je prsla
Nazad na vrh Ići dole
kruno
Član
Član



Broj poruka : 110
Datum upisa : 12.08.2016

Kočnica!!! Empty
PočaljiNaslov: sta je brale napunio si gace hehehehehe al pazi ovo...   Kočnica!!! EmptySre Avg 17 2016, 09:13

to sto ti je majstor uradio je drz vodu dok majstori odu ... kao prvo nije po zakonu i to upravo zato sto je opasno isto kao i to sto si zapustio kola pa ti se desilo sto ti se desilo. dakle da pojasnim te cijevi za kocnice se ne rade od bakra jer bakar je mekan i nemoze da izdrzi potrebna opterecenja zato se te cjevi rade od legirajuceg celika dovoljno mekanog za savijanje a dovoljno cvrsceg od bakra da ne puknu. inace da ti ti ovaj podatak kaem. cijevi za kocnice moraju bi ti izradjene od mateijale koji izdrzava pritiske vece od 7 bara . kod bakra to niej slucaj. dakle je ti covjek napravio da te spasi i pomogne ti al ti nije to uradi o kako mora biti. dakle cjevi za kocnice moraju biti predvidjene za siguran rad preko 7 bara .... sve ostalo nije sigurno i ako se slupas osiguranje ti radi toga nece platiti stetu a kamoli da si kriv pa sjebes nekoga drugoga onda ces placati dozivotno njegovu bolnicu jer ti osiguranje to nece4 priznati ... zato ti savjetujem da kupis original te cjevi sa tvornickim atestom radi vlastite sigurnosti... sto kosta da kosta al nije to drzac za mobitel pa ako nevalje ko ga jebe, to su ti kocnice brale i tu nema zajebancije.... sam si reko sta bi bi lo da je bilo ... zato pamet u glavu i sa kocionim sistemom se nemoj zajebavat...
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

Kočnica!!! Empty
PočaljiNaslov: Re: Kočnica!!!   Kočnica!!! EmptySre Avg 17 2016, 19:17

Kruno bezveze si se raspisao,teme su stare i pogotovo to kako ti nabrajaš ne verujem da će nekome da pomogne....
Nazad na vrh Ići dole
veselinovic
Član
Član



Broj poruka : 175
Datum upisa : 08.12.2011
Godina : 59
Lokacija : Istocno Sarajevo

Kočnica!!! Empty
PočaljiNaslov: Re: Kočnica!!!   Kočnica!!! EmptySre Avg 17 2016, 20:29

Kruno,
jesi li ti siguran da je u kocnicam pritisak 7 bara?
Ja tipujem na 100-tinjak bara.
Nazad na vrh Ići dole
kruno
Član
Član



Broj poruka : 110
Datum upisa : 12.08.2016

Kočnica!!! Empty
PočaljiNaslov: pa naravno   Kočnica!!! EmptyČet Avg 18 2016, 22:52

Ja sam govorio o standardu minimum prihvatljivih tlakova. Nisam ja pricao koliki su tlakovi u cjevima. Procitaj ponovo . Tlakovi su ogromni zato i cjevi nesmiju biti od bakra .pa cjevi za centralno grijanje izdrzavaju tlakove do 330 bara din standard 24-40 dakle kocione cijevi nemogu biti zamjenjene bakrenima. Nego onima,koje imaju za to atest. Jesmo se sad razumili .?
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

Kočnica!!! Empty
PočaljiNaslov: Re: Kočnica!!!   Kočnica!!! EmptyČet Avg 25 2016, 08:53

A od čega se prave cevi za centralno grejanje Smile?
Nazad na vrh Ići dole
kruno
Član
Član



Broj poruka : 110
Datum upisa : 12.08.2016

Kočnica!!! Empty
PočaljiNaslov: CJEVI ZA CG    Kočnica!!! EmptyČet Avg 25 2016, 10:47

OD CEGA SE PRAVE PA DANAS SE PRAVE OD SVACEGA . AL RECIMO ZOVEMO IH CRNE SAVNE CIJEVI A IMA I TAKOZVANI BEZSAVNI . SAVNE OD BESAVNIH RAZLIKUJU SE PO TOME STO SE SAVNE CJEVI IZVLACE U UZARENOM STANJU U OBLIKU LIMENE TRAKE KOJE SE SAVIJAJU OKO MODELA U CIJEV I PO SPOJU VARE ZATO SE ZOVU SAVNE. A BEZSAVNE CIJEVI SE IZVACE PREKO MODELA ODMAH U OBLIKU PRSTENA I NEMAJU SAVA I STOGA SU IZDRZLJIVIJE. KAD SAM JA RADIO C.G. PROPISI SU BILI TI DA SE JE CG SMILO RADITI OD SAVNIH CJEVI. ALI PLIN SAMO I ISKLJUCIVO OD BESAVNIH CJEVI RADI SIGURNOSTI. INACE KAKO REKOH SVE OVISI O TLAKOVIMA ZA KOJE SU CIJEVI NAMJENJENE. NISKO TLACNA INSTALACIJA KAKO CG TAKO I PLINA MOZE SE RADITI OD RAZNIH MATERIJALA. RECIMO U VELIKOJ UPOTREBI SU BAKARNE CIJEVI, A SAD IMAS NAJNOVIJE ALUMINIJSKE PA I BAKARNE U KOSULJICI OD PLASTIKE. EVO TI SLIKE. [You must be registered and logged in to see this link.]
EVO TU VIDIS OZNAKU I DIMENZIJE . A OVDI [You must be registered and logged in to see this link.] SE NADAM DA VIDIS KAKO JE U PLASTICI U SREDINI ALUMINIJSKA CJEV. TO JE RECIMO NOVO. A ODAVNO SE VEC I OD SAME PLASTIKE RADE PLINSKI RAZVODI I TE PLASTICNE CJEVI SE SPAJAJU LJEPLJENJEM SA SPECIJALNIM TEFLON REKETOM. CRNE SE CIEJVI VARE AUTOGENO ILI PLINSKI A BAKAR SE TVRDO LEMI SREBRNIM LEMOM PLIN SE KAO I CG. MOZE RADITI I OD PROKRON CJEVI ALI TO KOSTA. AL RECIMO RADIO SAM VODU I PARU U JEDNOJ VELIKOJ FIRMI SA SAINLEES CIJEVIMA PRIJE NEKI 8 GODINA... STAINLEES CIJEVNI RAZVODI SE VARE TIGOM. DAKLE RAZNI SU MATERIJALI UPOTREBLJIVI, ALI SE PRIMARNO MORA PAZITI NA TLAKOVE KOJE TE CJEVI MORAJU IZDRZAVATI. A STO TE TOLIKO ZANIMA OD CEGA SE PRAVE CJEVI ZA CG.? NECES VALJDA UVODITI CENTRALNO U KUCU PA BI TIO ZNATI ... INACE AKO TE O TOME NESTO ZANIMA MOZES ME SLOBODNO PITATI NA NEKOJ RUBRICI DI NIKOM TO NECE SMETATI. JER TO MI JE ZANAT I RADIO SAM GA 12 GODINA DAKLE CENTALNO GRIJANJE, PLIN I VODA MI JE STRUKA. IAKO TO NERADIM VEC 15 GODINA IMAM ZNANJE I PRAKSU U RUKAMA KOJE SE NE ZABORAVLJA. INACE IMAO SAM VARILACKE ATESTE IZ DJURE DAKOVICA U TO DOBA JER BEZ ATESTA NEMOZES RADITI PLIN. OVDI DI SAM SAD VARIO SAM U SVE CETIORI GLAVENE TEHNIKE . DAKLE MIG TIG OXY I ARK. NEKAD JE BILA NAUKA VARITI ALUMINIJ I GUS, A DANAS TO VISE NIJE NISTA NAROCITO . IMAS ELEKTRODE ZA ALUMINIJ I GUS I VARIS KO I SA OBICNIMA ZA GVOZDJE ... MISLIO SAM OVDI NASTAVIT KAO VARIOC AL SU MI POCELI KENJAT DA SVE JE TO LEJPO MOJI ATESITI TOAL NJIMA TRBA POZNAVANJE VARENA TEHNIKOM LAZERA IPLAZME PA AKO BI OSO NA USAVRSWAVANJE NA 4 GODINE U SKOLU ...A MENI SKOLE DOSTA ISAO SAM 16 GODINA ZA SVE ZANATE KOJE IMEM I JOS 4 GODINE BI MI BILA GNJAVAZA ... REKO NEBI FALA.. I TAKO SAM POSLJE ALATNICARSTVA, VARIOCA, BRAVARIJE, TOKARIJE I VOZACA KAMIONA TRENUTNO STAO KAO SERVISER KAFE APARATA. MEHANICARSKIM POSLOM SE BAVIM IZ HOBIJA AL SV SI VISE MISLIM DA SE VRATIM PLINU I CENTRALNOM GRIJANJU. DAKLE STO TE ZANIMA PUCAJ...
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

Kočnica!!! Empty
PočaljiNaslov: Re: Kočnica!!!   Kočnica!!! EmptyČet Avg 25 2016, 21:21

Dakle bakarne cevi trpe pritisak od 330 bari.Nema potrebe da pišeš o gasnim i toplovodnim instalacijama,alupleksu i pvc-u.Ima još ljudi koji se dobro razumeju u grejne instalacije to nije bitno za svu ovu priču.Zaključak je da bakarne cevi mogu da budu korišćene za zamenu kočionih cevi i sa svim ovim pisanjem još više zbunjuješ i sebe i druge.Evo recimo jedan renomirani servis u Beogradu [You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
kruno
Član
Član



Broj poruka : 110
Datum upisa : 12.08.2016

Kočnica!!! Empty
PočaljiNaslov: RADANE KOJI JE TVOJ PROBLEM   Kočnica!!! EmptyČet Avg 25 2016, 21:56

KAZI TI NAMA SVIMA RADANE KOJI OVO CITAJU, DALI SI TI PRIRODNO GLUP, ILI SU TE RODITELJI ZA TO SLALI U SPECIJALNU SKOLU PO PREPORUCI LIJECNIKA? IMA LJUDI KOJIMA JE STVANO LAKSE UTERATI U DUPE NEGO U GLAVU. A TI SI OCITO JEDAN OD NJIH. DE PITAJ DRUGE LJUDE (POSTO SAM OCIJU U GLAVI NEMAS) GDJE SU TO ONI PROCITALI DA SAM JA REKAO DA BAKRENE CIJEVI TRPE TLAKOVE OD 330 BARA CELICNE BESAVNE CIJEVI PO DINOVOM STANDARDU TRPE TE PRITISKE. A TAJ PODATAK MOZES NACI U MASINSKOM PRIRUCNIKU KOJI SAM ZNAO NAPAMET KAD SAM POLAGAO ISPIT ZA MAJSTORA CENTRALNOG GRIJANJA... DAKLE TO SAM LJEPONAPIOSAO NORMALNIM NEISKOMPLEKSIRANIM LJUDIMA I TAJ PODATAK SU ONI I PRAVILNO SHVATILI... E SAD TI SI VJEROVATNO ISFRUSTRIRAN SVOJIM ZIVOTOM I GLEDAS PODJEBAT GDJE KOGA STIGNES PA SI MENI U CIGANSKOM STILU NASO UVALJIVAT TE TVOJE CIGANSKE FORE. KAO JA REKO ZA BAKAR OVO ONO I KAO JA NEMORAM TEBE SAVJETOVAT ... PA TEBE NIKO NEMOZE SAVJETOVAT, POSTO TI NE ZELIS NISTA NI CUTI... CUJES SAMO ONO STO ZELIS CUTI... I RAZUMIJES SAMO ONO STO ZELIS RAZUMJETI... DAKLE PITAJ NEKOG UMNIJEG OD SEBE , RECIMO SVOJU ZENU, DA TI KAZE STO SAM NAPISAO O BAKRENIM CJEVIMA. PITAJ BILO KOGA OVDI STO SAM TI REKAO ZA BAKAR. NEKA TI LJUDI OBJASNE. I ONDA SE VRATI OVAMO I LJEPO MI SE IZVINI JER SVI VIDE DA SI GOVEDO... PA STO SE SRAMOTIS PRED OVOLKIM SVJETOM OVDI I POKAZUJES DA TI NISI SAV SVOJ STO SE LOGIKE TICE ... KAKO SI SAMO POVEZAO BAKAR SA 330 BARA TLAKA??? JEL TEBE SLOBODAN MILOSEVIC UCIJO POSTENJ?. PRVO VAS SRBE POSVADJA. PREBIJE VAM OMLADINU U SRCU BEOGRADA, A ONDA KAZE DA VAS SLABO NESTO CUJE ... TAKO I TI SLABO KAZES VIDIS PA SI POMJESAO 330 BARA SA BAKROM. HAHHAHA PA DAJ COVJECE TKO TO GOVNO JOS MOZE POPITI... JA SE OVIM PUTEM IZVINJAVAM OSTALIM CLANOVIMA FORUMA KOJI MORAJU TRPIT OVAKVE RADANOVE IZPADE ZAVISTI I CIGANSKOG PODMETANJA ... SAD KAD OVO PROCITATE VIDITE SA KAKIM LJUDIMA ZIVITE I SA KIME DJELITE VISA NJIM DOBRO, ON SA VAMA ZLO... AL ZA UTJEHU DA VAMKAZEM I JA SAM U RVACKOJ NAILAZIO NA OVAKVE PODLACE DAKLE NIJE TO SAMO KOD VAS IMA GOVANA SVUGDI PO SVJETU... ZATO I IMA POSLOVICA KOJA KAZE PRIJATELJA DRZI BLIZU A NEPRIJATELJA JOS BLIZE ... DAKLE RADANE VIDILI SMO KAKO ZNAS BITI PODAL I UDARATI NISKO A SAD DA VIDIMOKAKO ZNAS BI TI COVJEK SA KICMOM I IZVINITI SE I RECI OPROSTIKRUNO TI SI MENE SAVJERTOVAODA POPRAVIM KOCNICE A JA TE POKUSAVAM OCRNIT ISMIJAT I OBLATIT... NEMORAS RADANE AL SVJET VIDI STO RADIS, A I TAJ TVOJ BOG U KOJEGA POTAJNO VJERUJES IZ STRAHA ISTO TO VIDI RADANE... ILI DA KAZEM NAPRAVIO SI TI I VECE MRLJE NA SVOJOJ DUSI ZA ZIVOTA PA KO MENE JEBE ... DAKLE CEKAMO ODGOVOR...
Nazad na vrh Ići dole
Boca
Član
Član



Broj poruka : 106
Datum upisa : 29.03.2011
Lokacija : Beograd - NBGD

Kočnica!!! Empty
PočaljiNaslov: Re: Kočnica!!!   Kočnica!!! EmptyPet Avg 26 2016, 07:26

А сад би било лепо да се извиниш свим члановима овог форума који у њему учествују и доприносе ГОДИНАМА у назад:
1. На затрпавању форума ирелевантним постовима и отварањем тема старијих од 2 године.
2. На вређању нашег старог и поштованог члана Радана.
3. На ширењу верске, расне и националне МРЖЊЕ !!!

А, након тога, било би лепо да се на овом форуму више и не појављујеш, док своје комплексе не излечиш !
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

Kočnica!!! Empty
PočaljiNaslov: Re: Kočnica!!!   Kočnica!!! EmptyPet Avg 26 2016, 10:11

Nemoj da preskačeš termine,lekovi moraju redovno da se piju....
Nazad na vrh Ići dole
kruno
Član
Član



Broj poruka : 110
Datum upisa : 12.08.2016

Kočnica!!! Empty
PočaljiNaslov: Dje si Boco , dobar ti dam!   Kočnica!!! EmptyPet Avg 26 2016, 10:25

Vidi vidi tko se to javlja .. Ma jel to imbecilni Boca? Ma jeste vala on je. Jest da mu samo patike vire iz Radanovog dupeta koliko mu se u bulju uvuko, al ipak ga prepoznajem po onom specificnom smradu trulezi iz glave. Da se nije javljo nebi ga uocio, al cim je zinio pufff.... Taj smrad ga otkriva pa da se u septicku jamu sakrije... Ajde Boca izlazi Radanu iz dupeta, nemoj se skrivati nitko ti nista nece. Pusti bre Radana da nam onako sa olaksanjem bez bola u dupetu, odgovori gdje je procitao da sam ja napisao da cjevi od bakra izdrzavaju 330 bara tlaka.. Ajde izadji necu ti nista ... Kako sam veceras dobrog raspolozenja ispuniti cu ti tvoj prvi zahtjev... A sto si to zahtjevao procitajmo u daljenjm tekstu. Dakle trazio si od mene sljedece: Citat- A sad bi bilo lepo da se izvinis svim clanovima ovog foruma koji u njemu ucestvuju i doprinose GODINAMA u nazad: i sad si tu stavio dvotocku. A dvotocka je interpukcijski znak nabrajanja necega sto se odnosi na subjekt prijasnje recenice. A subjekt prijasnje recenice su clanovi ovog foruma. Dakle ti clanovi ovoga foruma kako sam velis godinama unazad doprinose radu ovog foruma. I sad nabrajas sto to oni doprinose...i velis dalje pod 1. Na zatrpavanju foruma ireleventnim postovima i otvaranju tema starijih od 2 godine.
pod 2. Na vredjanju naseg starog i postovanog clana Radana.
i pod 3. Na sirenju verske, rasne i nacionalne MRZNJE !!! Gotov citat.
Dakle ti si naveo tri tocke na osnovu kojih tvrdis da clanovi ovoga foruma godinama unazad doprinose radu foruma.... Dakle taj dio sam razumio odlicno. Dakle, ti tvrdis da bi bilo lepo da se ja izvinim tim clanovima ovoga foruma... I evo da bi tebi bilo lepo jer kazes da bi bilo lepo ... Dakle, da bi tebi bilo lepo, ja se izvinjavam svim clanovima ovoga foruma koji su godinama unazad doprinosili radu ovoga foruma, kako to Boca veli, na sljedeca tri nacina. Prvi je da su radili na zatrpavanju foruma ireleventnim postovima i otvaranju tema starijih od 2 godine. Drugi je da su radili na vredjanju naseg starog i postovanog clana Radana. I treci je da su radili na sirenju verske, rasne i nacionalne MRZNJE !!! Dakle samo tim clanovima koje je Boca nabrojao, ja se izvinjavam i to samo zato da bi Boci bilo lepo. Evo Boca, prvi dio zamolbe sam ti ispunio, a ovaj drugi dio zamolbe koji glasi: Citiram- A nakon toga, bilo bi lepo da se na ovom forumu vise i ne pojavljujes, dok svoje komplekse ne izlecis ! Gotov citat, ti nemogu ispunit jer tvoje tvrdnje da samja iskompleksiran su neutemeljene. Dakle ajde se potrudi pa mi daj malo vise informacija o tome koji su to moji kompleksi za koje tvrdis da ja posjedujem... I usput nam objasni kako si ti posrano skiljeci iz radanovog dupeta uspio doci do zakljucka da sam ja iskompleksiran i cime?? Aj polako sad jer je klisko ....
Nazad na vrh Ići dole
kruno
Član
Član



Broj poruka : 110
Datum upisa : 12.08.2016

Kočnica!!! Empty
PočaljiNaslov: Jeste Radane i ja to Boci stalno govorim al tele neslusa i to ti je...   Kočnica!!! EmptyPet Avg 26 2016, 10:29

A jel vidje ti sto Boca tvrdi da si ti godinama bio sikaniran od izvjesnih clanova foruma po nacionalnoj, vjerskoj pa cak i rasnoj pripadnosti. Pa jel to moguce Radane... Radana, crni Radane??? Pa di ce im duse ...
Nazad na vrh Ići dole
Boca
Član
Član



Broj poruka : 106
Datum upisa : 29.03.2011
Lokacija : Beograd - NBGD

Kočnica!!! Empty
PočaljiNaslov: Re: Kočnica!!!   Kočnica!!! EmptyPet Avg 26 2016, 11:04

Radan ::
Nemoj da preskačeš termine,lekovi moraju redovno da se piju....

Не постоје, Радане мој, још увек лекови који могу ово да излече.
Nazad na vrh Ići dole
kruno
Član
Član



Broj poruka : 110
Datum upisa : 12.08.2016

Kočnica!!! Empty
PočaljiNaslov: ej Boco ja sam cuo da u bosni imaju lek za tvoju bolest   Kočnica!!! EmptyPet Avg 26 2016, 11:25

Prico mi jedan iz bosne, kaze oni bolest sa tim simptomima koje ti imas, lece laganim tuckanjem moticicom u potiljak...
Nazad na vrh Ići dole
Boca
Član
Član



Broj poruka : 106
Datum upisa : 29.03.2011
Lokacija : Beograd - NBGD

Kočnica!!! Empty
PočaljiNaslov: Re: Kočnica!!!   Kočnica!!! EmptyPet Avg 26 2016, 11:34

Немам ја шта да кажем, а што није рекао велики Јован Дучић.

СИНУ ТИСУЋЉЕТНЕ КУЛТУРЕ

Ти не знаде мрети крај сломљеног мача,
На пољима родним, бранећи их часно
Китио си цвећем сваког освајача,
Певајућ’ му химне, бестидно и гласно.

Слободу си вечно, закржљала раcо,
Чек’о да донесу туђи бајонети,
По горама својим туђа стада пас’о,
Јер достојно не знаш за Слободу мрети.

Покажи ми редом Витезе твог рода,
Што балчаком с руку сломише ти ланце,
Где је Карађорђе твојега народа,
Покажи ми твоје термопилске кланце.

С туђинском си камом пузио по блату,
С крволоштвом звера, погане хијене,
Да би мучки удар с леђа дао Брату,
И убио пород у утроби жене.

Још безбројна гробља затравио ниси,
А крваву каму у њедрима скриваш,
Са вешала старих нови коноп виси,
У сумраку ума новог газду сниваш.

Бранио си земљу од нејачи наше,
Из колевке пио крв невине деце,
Под знамење срама уз име усташе,
Ставио си Христа, Слободу и Свеце.

У безумљу гледаш ко ће нове каме,
Оштрије и љуће опет да ти скује,
Чију ли ћеш пушку обесит’ о раме,
Ко најбоље уме да ти командује.
Nazad na vrh Ići dole
kruno
Član
Član



Broj poruka : 110
Datum upisa : 12.08.2016

Kočnica!!! Empty
PočaljiNaslov: hahahahah evo Boca preso u umetnike    Kočnica!!! EmptyPet Avg 26 2016, 12:15

jos da nam kaze tko mu umece heheheheheh
Nazad na vrh Ići dole
veselinovic
Član
Član



Broj poruka : 175
Datum upisa : 08.12.2011
Godina : 59
Lokacija : Istocno Sarajevo

Kočnica!!! Empty
PočaljiNaslov: Re: Kočnica!!!   Kočnica!!! EmptyPet Avg 26 2016, 22:41

Иначе,
постоји ли модератор на форуму?
Неким члановима би требало скренути пажњу на понашање. Из фундамента.
Ајде, отварање праисторијских тема, писање без неког смисла, маратонски постови без интерпукције, али вријеђање је нешто недопустиво. Барем на овом еволуцијском степену развоја.
За све је крив Бил Гејтс, што је високу технологију даровао човјечанству да је користи онако.
Nazad na vrh Ići dole
kruno
Član
Član



Broj poruka : 110
Datum upisa : 12.08.2016

Kočnica!!! Empty
PočaljiNaslov: i ja sam se isto pitao    Kočnica!!! EmptySub Avg 27 2016, 12:41

kroz glavu mi je proletila misao postoji li neko na ovome forumu tko bi skrenuo paznju ljudima koji meni podmecu izjave koje ja nisam nikad dao. pa na osnovu tih izjava pokusavaju me popljuvati i ocrniti pred svima ostalima te me predstaviti sovinistom, nacionalistom, rasistom i kojekakvim gnjusobama. znas sjetio sam se jednom odlicnog vica koji odrazava stanje duha nekih ljudi koji se motaju ovdje, a vic ide ovako : Dosli turisti u neko domorodacko selo u africi u sklopu neke turneje i izleta i tako ... i sad culi oni da je to selo ljudozdera i divljaka svake fele... i akad se je vodis sreo sa poglavicom sela pita vodic nejga ... kaze on: recite vi meni jel ima u vasem selu ljudozdera... A poglavica vidjevsi da su se gosti uprpali pa da mu ne izmakne turisticka dobit kaze ovome ...ma jok nema, nista se nebojte, evo bas juce smo zadjnjega pojeli...
eto tako se nekako i ja osjecam ovdje u vasem selu divljaka kad mi se radan javi i umjesto da mi kaze jeste kruno imas pravo sto si naopisao o kocnicama. on meni ljepo kaze nema ljudozdera jer juce smo pojeli zadnjega...hahahahha al ipak do sada sam od dvoje ljudi dobio komentar hvala ti kruno pomogo si mi sa odgovorom... i eto i ja sam se njima vesel ponovo javio jer drago mi je bilo da samim pomogao. i zato sto vidim da u ovom vasem selu ipak nisu svi ljudozderi ja cu i dalje pisati dok me ne razapnete i pojedete kako to vec dolici pravim domacinima divljaluka... za sada sam samo etiketiran kao rasist, nacionalist i sovinist ... jasenovac i ustastvo mi jos nije pripisaivano i samo cekam kad ce i taj tren doci ... tako se i ja kao i ti pitam ima li ikoga na ovom forumu da drzi bjesnu gamad na lancu, ili se ceka da mi pojedu nogu do koljena pa da se kaze ups desilo se hahahahahaha al kao nije namjerno ...ah sto ces djeca se zaigrala heheheheh
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Kočnica!!! Empty
PočaljiNaslov: Re: Kočnica!!!   Kočnica!!! Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Kočnica!!!
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» rucna kocnica
» Rucna kocnica Nubira

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Mehanika :: Kvarovi-
Skoči na: