Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Centralna brava

Ići dole 
+5
gilerezzo
dixy
joca
ivan85_zmaj
manijac
9 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
manijac
Početnik
Početnik
manijac


Broj poruka : 33
Datum upisa : 07.10.2010
Godina : 53
Lokacija : BOR

centralna - Centralna brava Empty
PočaljiNaslov: Centralna brava   centralna - Centralna brava EmptyPon Nov 29 2010, 11:28

Matiz je u pitanju.
Kad je lepo vreme tj.nije hladno glatko se i zakljucava.
A u suprotnom kad je kisovito ili hladno obavezno mi ne zakljuca neka vrata, cak i dvoja.
Ima li neko ideje sta je u pitanju ?
Nazad na vrh Ići dole
http://kitcarsplans.eu.pn/
ivan85_zmaj
Član
Član
ivan85_zmaj


Broj poruka : 484
Datum upisa : 09.06.2010
Godina : 38
Lokacija : Smederevo

centralna - Centralna brava Empty
PočaljiNaslov: Re: Centralna brava   centralna - Centralna brava EmptyPon Nov 29 2010, 13:02

Naprskaj malo brave sa WD-40 sprejom...
Nazad na vrh Ići dole
joca
Napredni član
Napredni član



Broj poruka : 507
Datum upisa : 21.09.2010
Godina : 54
Lokacija : sremska mitrovica

centralna - Centralna brava Empty
PočaljiNaslov: Re: Centralna brava   centralna - Centralna brava EmptyPon Nov 29 2010, 20:30

ivan85_zmaj ::
Naprskaj malo brave sa WD-40 sprejom...
e zmaje ti sve resavas sa wd i prskanjem bravo
Nazad na vrh Ići dole
manijac
Početnik
Početnik
manijac


Broj poruka : 33
Datum upisa : 07.10.2010
Godina : 53
Lokacija : BOR

centralna - Centralna brava Empty
PočaljiNaslov: Re: Centralna brava   centralna - Centralna brava EmptyPon Nov 29 2010, 21:53

Bilo bi to bas efikasno da moze.
U pitanju su motori koji ne povlace u ovim situaciama.
Nazad na vrh Ići dole
http://kitcarsplans.eu.pn/
ivan85_zmaj
Član
Član
ivan85_zmaj


Broj poruka : 484
Datum upisa : 09.06.2010
Godina : 38
Lokacija : Smederevo

centralna - Centralna brava Empty
PočaljiNaslov: Re: Centralna brava   centralna - Centralna brava EmptyPon Nov 29 2010, 23:46

Mene kad je brava zezala ja prskao sa wd, a zimi sam stavljao nitroglicerin... posle mesecima radi kako treba.
Neznam sto bi sad motorcic leti radio dobro, a zimi losije, ili kad pada kisa...
Ja bi tu malo ili wd ili nitroglicerin...
Nazad na vrh Ići dole
dixy
Moderator
Moderator
dixy


Broj poruka : 495
Datum upisa : 09.08.2010
Godina : 43
Lokacija : Beograd-Dobanovci

centralna - Centralna brava Empty
PočaljiNaslov: Re: Centralna brava   centralna - Centralna brava EmptyUto Nov 30 2010, 18:51

Mislis GLICERIN? Nemoj nikako nitroglicerin da kupujes, dace ti u apoteci onaj za srcane bolesnike koji se stavlja pod jezik... Ili jos gore, onaj koji explodira Very Happy.

Salu na stranu, pomoci ce i glicerin i wd ako je problem samo u "cilindru", ako je on zaribao. A ako je mehanizam motora centralne brave onda nisam siguran da ce pomoci.

U svakom slucaju, uz ova dva nece se lediti brave!
Nazad na vrh Ići dole
manijac
Početnik
Početnik
manijac


Broj poruka : 33
Datum upisa : 07.10.2010
Godina : 53
Lokacija : BOR

centralna - Centralna brava Empty
PočaljiNaslov: Re: Centralna brava   centralna - Centralna brava EmptyUto Nov 30 2010, 20:30

Ajde ovako, da razjasnim .
Zakljucavanje vrsim preko daljinskog od alarma koji inicira modul za centralnu bravu i time otvaram auto.
Brave fizicki nisu ukocene i idu kao podmazane.
Ali u vlaznom i hladnom okruzenju neki od motora ne zakljucaju uopste vrata.
A motori su zaliveni i plasticni a nema kod njih sta da se podmazuje jer ima u njima klasicni i plasticni zupcanik koji okida napred i pozadi povlaci sipkicu mehanizma za otvaranje vrata.
Mislio sam da je jos neko mozda imao ovakav problem jer je centrala ista kod svi modela Daewooa, pa da podeli saznanje za uklanjanje problema.
Nazad na vrh Ići dole
http://kitcarsplans.eu.pn/
gilerezzo
Početnik
Početnik
gilerezzo


Broj poruka : 4
Datum upisa : 20.01.2011

centralna - Centralna brava Empty
PočaljiNaslov: Re: Centralna brava   centralna - Centralna brava EmptyČet Jan 20 2011, 12:20

da li neko moze da mi pomogne? u pitanju je centralna brava na rezzo-u. na daljinski zakljucava i otkljucava sve osim vozacevih vrata, a sa kljucem u bravi zakljucava i otkljucava sve.
Nazad na vrh Ići dole
manijac
Početnik
Početnik
manijac


Broj poruka : 33
Datum upisa : 07.10.2010
Godina : 53
Lokacija : BOR

centralna - Centralna brava Empty
PočaljiNaslov: Re: Centralna brava   centralna - Centralna brava EmptyČet Jan 20 2011, 12:31

gilerezzo ::
da li neko moze da mi pomogne? u pitanju je centralna brava na rezzo-u. na daljinski zakljucava i otkljucava sve osim vozacevih vrata, a sa kljucem u bravi zakljucava i otkljucava sve.

To je zato sto u vozacevim vratima nemas motor centralne brave nego samo okidac koji okretom zakljucas ta vrata i okidas zakljucavanje na ostala troja vrata.

USTEDA OD 6 eura na 500.ooo vozila pa sad vidi.

Ja sam na matizu kupio i ugradio i sad radi osim sto imam gore pomenuti problem sa losim vremenom ali cu i ostale motore zameniti.

mozes da kupis i sa 2 i sa 5-6 zica motor, ali deaktiviras okidac sa v. vrata na ostala jer ce ti goriti non stop osigurac centrale.
Nazad na vrh Ići dole
http://kitcarsplans.eu.pn/
gilerezzo
Početnik
Početnik
gilerezzo


Broj poruka : 4
Datum upisa : 20.01.2011

centralna - Centralna brava Empty
PočaljiNaslov: Re: Centralna brava   centralna - Centralna brava EmptyČet Jan 20 2011, 13:06

čini mi se da ima motor,ali da je crko... koliko se,uopšte,ja razumem u sve to. ipak mi je ovo prvo auto posle 12 god. vožnje juga. s tim problemom sam ga i kupio, a nisam obraćao pažnju sve dok mi nisu brave zaledile pa nisam,na ključ,mogao da otvorim. ja bi sad to da popravim,pa možda se neko susretao sa sličnim problemom...
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

centralna - Centralna brava Empty
PočaljiNaslov: Re: Centralna brava   centralna - Centralna brava EmptyČet Jan 20 2011, 21:56

Ha ha kakav crni nitroglicerin da covek odleti u vazduh,ali WD moze da pomogne
Nazad na vrh Ići dole
gilerezzo
Početnik
Početnik
gilerezzo


Broj poruka : 4
Datum upisa : 20.01.2011

centralna - Centralna brava Empty
PočaljiNaslov: Re: Centralna brava   centralna - Centralna brava EmptyPet Jan 21 2011, 13:55

manijac ::
gilerezzo ::
da li neko moze da mi pomogne? u pitanju je centralna brava na rezzo-u. na daljinski zakljucava i otkljucava sve osim vozacevih vrata, a sa kljucem u bravi zakljucava i otkljucava sve.

To je zato sto u vozacevim vratima nemas motor centralne brave nego samo okidac koji okretom zakljucas ta vrata i okidas zakljucavanje na ostala troja vrata.

USTEDA OD 6 eura na 500.ooo vozila pa sad vidi.

Ja sam na matizu kupio i ugradio i sad radi osim sto imam gore pomenuti problem sa losim vremenom ali cu i ostale motore zameniti.

mozes da kupis i sa 2 i sa 5-6 zica motor, ali deaktiviras okidac sa v. vrata na ostala jer ce ti goriti non stop osigurac centrale.

da razjasnimo... kupim motor i zamenim na vozacevim vratima i to je to???
Nazad na vrh Ići dole
gilerezzo
Početnik
Početnik
gilerezzo


Broj poruka : 4
Datum upisa : 20.01.2011

centralna - Centralna brava Empty
PočaljiNaslov: Re: Centralna brava   centralna - Centralna brava EmptyPet Jan 21 2011, 13:57

Radan ::
Ha ha kakav crni nitroglicerin da covek odleti u vazduh,ali WD moze da pomogne

WD sprej pomaze, provereno... ja prskao... lagano otvara i zatvara... mnogo bolje i lakse nego pre
Nazad na vrh Ići dole
Sale BG
Početnik
Početnik



Broj poruka : 12
Datum upisa : 27.01.2011
Godina : 37
Lokacija : Beograd

centralna - Centralna brava Empty
PočaljiNaslov: Re: Centralna brava   centralna - Centralna brava EmptySub Jan 29 2011, 12:10

imam problem oko centralne....prvo se normalno ponasa,pa onda u toku voznje krene da zakljucava pa otkljucava vrata,pa kao da ne moze da zakljuca,muci se.iskljucio sam osigurac dok ne resim problem,pa ako neko moze da mi pomogne?hvala
Nazad na vrh Ići dole
dixy
Moderator
Moderator
dixy


Broj poruka : 495
Datum upisa : 09.08.2010
Godina : 43
Lokacija : Beograd-Dobanovci

centralna - Centralna brava Empty
PočaljiNaslov: Re: Centralna brava   centralna - Centralna brava EmptySub Jan 29 2011, 14:19

Sale BG ::
imam problem oko centralne....prvo se normalno ponasa,pa onda u toku voznje krene da zakljucava pa otkljucava vrata,pa kao da ne moze da zakljuca,muci se.iskljucio sam osigurac dok ne resim problem,pa ako neko moze da mi pomogne?hvala

Cekaj, pocne SAMO od sebe da se zakljucava? Cujes skljocanje brave?? Da to nije nesto alarm ili daljinsko zakljucavanje pocelo da brljavi? Ako imas alarm probaj da ga iskljucis potpuno pa onda proveri da li radi normalno...
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

centralna - Centralna brava Empty
PočaljiNaslov: Re: Centralna brava   centralna - Centralna brava EmptySub Jan 29 2011, 14:40

I meni to lici da ti je daljinac nesto blokiro Exclamation
Nazad na vrh Ići dole
Sale BG
Početnik
Početnik



Broj poruka : 12
Datum upisa : 27.01.2011
Godina : 37
Lokacija : Beograd

centralna - Centralna brava Empty
PočaljiNaslov: Re: Centralna brava   centralna - Centralna brava EmptySub Jan 29 2011, 17:37

dixy ::
Sale BG ::
imam problem oko centralne....prvo se normalno ponasa,pa onda u toku voznje krene da zakljucava pa otkljucava vrata,pa kao da ne moze da zakljuca,muci se.iskljucio sam osigurac dok ne resim problem,pa ako neko moze da mi pomogne?hvala

Cekaj, pocne SAMO od sebe da se zakljucava? Cujes skljocanje brave?? Da to nije nesto alarm ili daljinsko zakljucavanje pocelo da brljavi? Ako imas alarm probaj da ga iskljucis potpuno pa onda proveri da li radi normalno...

nema alarm,a nema ni daljinsko zakljucavanje.imao je prethodni vlasnik,ali je sve skinuo.i u voznji i kad stoji krene da brljavi,cakce,otkljucava neka vrata.....
Nazad na vrh Ići dole
Sale BG
Početnik
Početnik



Broj poruka : 12
Datum upisa : 27.01.2011
Godina : 37
Lokacija : Beograd

centralna - Centralna brava Empty
PočaljiNaslov: Re: Centralna brava   centralna - Centralna brava EmptySub Jan 29 2011, 17:38

Radan ::
I meni to lici da ti je daljinac nesto blokiro Exclamation

nema daljinsko zakljucavanje.sve je na kljuc...
Nazad na vrh Ići dole
joca
Napredni član
Napredni član



Broj poruka : 507
Datum upisa : 21.09.2010
Godina : 54
Lokacija : sremska mitrovica

centralna - Centralna brava Empty
PočaljiNaslov: Re: Centralna brava   centralna - Centralna brava EmptySub Jan 29 2011, 18:34

ja sam juce na zeninoj astri f 98g. 1.7td ugradio centralnu isto je imao pa je lik pocupao popravljao iskida o ko zna sta jos,momak mi za 50e ugradio novi napazao sve poluge sarke i te pokretne delove pet vrata i poklopac od rezervara mislim da nije puno ne znam kakva je situacija u bg.oko toga.
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

centralna - Centralna brava Empty
PočaljiNaslov: Re: Centralna brava   centralna - Centralna brava EmptySub Jan 29 2011, 21:22

Pa ako je mehanicka cb onda stvarno nema logike da samo od sebe pocne da otkljucava i zakljucava.Meni se ponekad desavalo na citroenu naslonim ruku na otvoren prozor (leti,naravno)pa slucajno pritisnem dugme na mojim vratima i on se zakljuca ali ja ga onda moram namerno otkljucati.Vidi ti to dal je on to sve lepo poskido tu elektroniku oko alarma i daljinskog.
Nazad na vrh Ići dole
ivan85_zmaj
Član
Član
ivan85_zmaj


Broj poruka : 484
Datum upisa : 09.06.2010
Godina : 38
Lokacija : Smederevo

centralna - Centralna brava Empty
PočaljiNaslov: Re: Centralna brava   centralna - Centralna brava EmptyČet Dec 22 2011, 07:46

Mene jutros zeza centralna. Dal posto je hladno napolju. Kljucem u vozaceva vrata otkljucavam i zakljucavam, a od jutros ni jednu bravu ne okida. Samo vozaceva vrata zakljucava i otkljucava, ostale nista.
Jedino da probam u toku dana, ako se nesto samo po sebi ne popravi, kad malo otopli.

A bojim se da juce nisam ja zajebo stvar, posto je brava isto zaledilo a ja je malo zezao levo desno dok nije odradila, pa da nisam nesto zajebo.

Ako se ovo ne resi samo po sebi, kad otopli, gde da bacim pogled da trazim problem? Pretpostavljam da bi trebao da skinem tapacir sa vrata? To do sada nisam nikad skidao. Jel postoji neki osigurac mozda za centralnu?!
Nazad na vrh Ići dole
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

centralna - Centralna brava Empty
PočaljiNaslov: Re: Centralna brava   centralna - Centralna brava EmptyČet Dec 22 2011, 12:34

im osigurac, a ima i relej. osigurac ces da provalis po oni natpisima na poklopcu od kutije sa osiguracima, a relej je meni kod suvozacevih nogu, negde ispod ECU-a. tj neki kao modul za centrlanu kako ga vec zovu
Nazad na vrh Ići dole
ivan85_zmaj
Član
Član
ivan85_zmaj


Broj poruka : 484
Datum upisa : 09.06.2010
Godina : 38
Lokacija : Smederevo

centralna - Centralna brava Empty
PočaljiNaslov: Re: Centralna brava   centralna - Centralna brava EmptyPet Dec 23 2011, 08:34

Osiguraci su svi celi. pretpostavljam da sam ipak siledzijskim ponasanjem nesto zeznuo u vozacevim vratima, posto sam bio mangup pa sam hteo da zakljucam vrata, a brava zaledila, pa sam jace okretao kljuc u stranu dok nije odreagovao.
Juce sam aktivirao alarmni uredjaj i probao sam na daljinac da zakljucam i isto se ponasa. Samo spusti bravu na vozaceva vrata, a ostala troja vrata nista.
Dakle i daljinsko zakljucavanje se isto ponasa.

Sta mogu da ocekujem kad skinem tapacirung na vratima? Nikad nisam skidao, neznam koliko je komplikovano i na sta bi trebao da obratim paznju?

Pozz!
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

centralna - Centralna brava Empty
PočaljiNaslov: Re: Centralna brava   centralna - Centralna brava EmptyPet Dec 23 2011, 17:22

imas gde skidas osigurace iza jos jedan deo tj plastiku i tu ti je centralna jedinica centralne brave i najverovatnije su kontakti.Skines i prelemis celu tablu i trebalo bi da radi.Kod mene bio slucaj da isto samo vozaceva vrata rade i nece da zakljuca,pomerim prozor ili retrovizor auto se otkljucava i zakljucava poludeo.Prelemljeno i vise nije imao problema,a tad mi crkao alarm i daljinac pa sam stavio drugu centralnu i jedan motor na vozaceva vrata.sve fercera
Nazad na vrh Ići dole
ivan85_zmaj
Član
Član
ivan85_zmaj


Broj poruka : 484
Datum upisa : 09.06.2010
Godina : 38
Lokacija : Smederevo

centralna - Centralna brava Empty
PočaljiNaslov: Re: Centralna brava   centralna - Centralna brava EmptyPet Dec 23 2011, 18:21

Ma neverujem, kakvo prelemljavanje table, to mi sigurno nije problem.
Kazem, brava mi je bila zaledjena, i ja sam to siledzijski pokusao da okrenem kljuc da zakljucam auto i verujem da mi se u glavnim vratima (vozaceva) nesto zeznulo?
Da probam sutra da gledam odatle. Da vidim da nije neki problem sa bravom?!
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





centralna - Centralna brava Empty
PočaljiNaslov: Re: Centralna brava   centralna - Centralna brava Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Centralna brava
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
 Similar topics
-
» centralna brava
» obijana brava- nexia
» Brava na vratima
» Kontakt brava
» gde su najpovoljniji polovni delovi za nubiru?

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Mehanika :: Kvarovi-
Skoči na: