Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Daewoo Lanos 1.6 Automatic

Ići dole 
4 posters
AutorPoruka
robbiyu
Početnik
Početnik



Broj poruka : 5
Datum upisa : 30.10.2013

lanos - Daewoo Lanos 1.6 Automatic Empty
PočaljiNaslov: Daewoo Lanos 1.6 Automatic   lanos - Daewoo Lanos 1.6 Automatic EmptySre Okt 30 2013, 19:14

Gledao sam danas ovaj auto i po prvi put se srecem sa automatskim menjacem !!!
Da li iko ima nekakvu informaciju o ovom modelu ?
Cena koju traze je 2000 e (u cenu je ukljucena  registracija ,upisivanje vlasnistva i porez)
Auto je kupljen na licitaciji carine i pise da je presao 80.000 ! Takodje carina je stavila svoj broj sasije gde pise da je auto 1998 godiste takodje postoji i zig carine na kolima  , a prodavac tvrdi da je 2002 i da auto mora zbog toga na ekspertizu u sup ! Takodje bi vas zamolio da date svoje misljene na ceo slucaj  !!!


[You must be registered and logged in to see this link.]


Poslednji izmenio robbiyu dana Sre Okt 30 2013, 22:27, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
tosha
Član
Član
tosha


Broj poruka : 409
Datum upisa : 25.09.2012
Godina : 61
Lokacija : Лос Алексинац

lanos - Daewoo Lanos 1.6 Automatic Empty
PočaljiNaslov: Re: Daewoo Lanos 1.6 Automatic   lanos - Daewoo Lanos 1.6 Automatic EmptySre Okt 30 2013, 20:53

robbiyu ::
Gledao sam danas ovaj auto i po prvi put se srecem sa automatskim menjacem !!!
Da li iko ima nekakvu informaciju o ovom modelu ?
Cena koju traze je 2000 e (u cenu je ukljucena  registracija ,upisivanje vlasnistva i porez)
Auto je kupljen na licitaciji carine i pise da je presao 80.000 ! Takodje carina je stavila svoj broj sasije gde pise da je auto 1998 godiste takodje postoji i zig carine na kolima  , a prodavac tvrdi da je 2002 i da auto mora zbog toga na ekspertizu u sup ! Takodje bi vas zamolio da date svoje misljene na ceo slucaj  !!!


[You must be registered and logged in to see this link.]
 Шта те рођени конкретно занима, квалитет тог аута са тим мењачем или регуларност аута и поступак до регистрације? За ово прво ти не могу рећи а за ово друго бих могао али ми прецизирај шта те занима.
Пошто те нема на форуму ајд овако, царина нема овлашћење за то нити ,,ставља'' број шасије (тзв. ВИН број) нити број мотора и ако ауто има жиг царине онда је тај ауто одузет због фалсификовања броја шасије или броја мотора или и броја шасије и броја мотора или је пак број мотора неочитан због корозије. Ако има жиг царине на шасији онда је фалш број шасије а ако је жиг на мотору онда је фалш број мотора а ако има жигове на оба онда су оба броја фалсификована. Ауто купљен на царини коме су фалсификовани бројеви са том констатацијом на рачуну о куповини на лицитацији мора на комисију полицијске станице по месту пребивалишта купца односно купца по купопродајном уговору како би се прегледао, утиснули жигови МУП'-а и издало одобрење за утискивање новог броја шасије или мотора или и шасије и мотора. Стари тј. фалсификовани бројеви се поништавају и када се добије то одобрење - донесе решење којим се одобрава утискивање бројева онда се ауто одвози на технички преглед који има одобрење тј. овлашћење за утискивање. Након утискивања броја ауто може да се нормално региструје. А што се годишта аута тиче, уколико је фалш број шасије и нема пратеће плочице на везном лиму те уколико нема папира од њега, као што је обично случај, то се може најлакше утврдити када погледаш ознаке на појасевима, свим стаклима, на пластичним деловима са њихове задње стране тј. на полеђини јер свуда имаш годину израде и немогуће је да се замене баш сви делови да би се прилагодили годишту (неки могу али никада сви). Не рачунајући ознаку у броју шасије ово је најпростији начин провере годишта а има ту још цака али не бих о томе. Ово је у најкраћем и могло би да се пише до сутра а ако сам нешто промашио или није разумљиво ту сам. А да, по мени које год да је годиште од та два која си навео 80.000 км није права километража и нико у то не може да ме убеди.
Nazad na vrh Ići dole
daki_nis
Član
Član



Broj poruka : 155
Datum upisa : 10.01.2011

lanos - Daewoo Lanos 1.6 Automatic Empty
PočaljiNaslov: Re: Daewoo Lanos 1.6 Automatic   lanos - Daewoo Lanos 1.6 Automatic EmptySre Okt 30 2013, 21:36

pozdrav, kao prvo auto ti jeste 2002god to se vidi odmah, drugo daewoo nem brojeve na staklima niti pojasevima kao sto rece tosha a trece auto je extra. imam musteriju koji taksira takvim lanosom vec 3god kaze da nezna ni gde se gleda ulje u taj menjac a kamo li da nesto popravlja. auto ce doboto PUS sasije kao i motora i sve je to ok ali mislim da cena od 2.000e nije bas pristojna za takav auto
Nazad na vrh Ići dole
tosha
Član
Član
tosha


Broj poruka : 409
Datum upisa : 25.09.2012
Godina : 61
Lokacija : Лос Алексинац

lanos - Daewoo Lanos 1.6 Automatic Empty
PočaljiNaslov: Re: Daewoo Lanos 1.6 Automatic   lanos - Daewoo Lanos 1.6 Automatic EmptySre Okt 30 2013, 21:49

Даки нисам до сада имао ни један Daewoo a на свом Ланосу нисам нисам имао потребу да гледам појасеве и стакла тако да несмем да тврдим да има али и сам знаш да тако рећи све најпознатије и најквалитетније, па и мање квалитетне, светске марке аута то имају што важи и за полеђину - наличје пластичних делова. О заштитним налепницама и другим цакама као што рекох небих. Што се ПУС броја тиче дао сам  детаљно појашњење поступка од царине до регистрације. Е да, возио сам се у Нишу тим таксијем о коме причаш и са човеком разменио искуства око аута и тачно је да се хвалио како га ауто служи и, ако се добро сећам обзиром да је било пре најмање годину дана, рекао је да је 2000-то или 2002-го годиште.


Poslednji izmenio tosha dana Sre Okt 30 2013, 22:18, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
robbiyu
Početnik
Početnik



Broj poruka : 5
Datum upisa : 30.10.2013

lanos - Daewoo Lanos 1.6 Automatic Empty
PočaljiNaslov: Re: Daewoo Lanos 1.6 Automatic   lanos - Daewoo Lanos 1.6 Automatic EmptySre Okt 30 2013, 22:10

Hvala momci !!! Sto se tice pojaseva na to mi je prodavac i ukazao jer na njihovim etiketama stoji da je 2002 god !!! daki_nis : jedno pitanje za tebe - sta kaze ta tvoja musterija kolika mu je potrosnja sa obzirom da automatik gura toliko malu kubikazu ? 
Nazad na vrh Ići dole
daki_nis
Član
Član



Broj poruka : 155
Datum upisa : 10.01.2011

lanos - Daewoo Lanos 1.6 Automatic Empty
PočaljiNaslov: Re: Daewoo Lanos 1.6 Automatic   lanos - Daewoo Lanos 1.6 Automatic EmptySre Okt 30 2013, 22:12

on ima sekvent plin i kaze da mu je grad malo ispod 10 pod laganu voznju, ali auto mu je bukvalno kao nov
Nazad na vrh Ići dole
tosha
Član
Član
tosha


Broj poruka : 409
Datum upisa : 25.09.2012
Godina : 61
Lokacija : Лос Алексинац

lanos - Daewoo Lanos 1.6 Automatic Empty
PočaljiNaslov: Re: Daewoo Lanos 1.6 Automatic   lanos - Daewoo Lanos 1.6 Automatic EmptySre Okt 30 2013, 22:22

Јесте тај је био са ТНГ и у јако добром стању - скоро као мој Very Happy
ПС: Тек сада сам отворио све слике и тај ауто сигурно није 98-мо годиште што се види по појединим деловима (рецимо задња светлосна група) и биће да је 2002-го
Nazad na vrh Ići dole
robbiyu
Početnik
Početnik



Broj poruka : 5
Datum upisa : 30.10.2013

lanos - Daewoo Lanos 1.6 Automatic Empty
PočaljiNaslov: Re: Daewoo Lanos 1.6 Automatic   lanos - Daewoo Lanos 1.6 Automatic EmptySre Okt 30 2013, 22:48

I kolika mu je realna cena , sa obzirom da nema ni TNG ?
Nazad na vrh Ići dole
daki_nis
Član
Član



Broj poruka : 155
Datum upisa : 10.01.2011

lanos - Daewoo Lanos 1.6 Automatic Empty
PočaljiNaslov: Re: Daewoo Lanos 1.6 Automatic   lanos - Daewoo Lanos 1.6 Automatic EmptySre Okt 30 2013, 22:51

hehe da se ja pitam u takvom stanju nebi dao ni 1.000e. ja za mog 02god sa atestiranim plinom trazim 1.500e uradjeni i veliki i mali servis... na koliko ga imas??
Nazad na vrh Ići dole
robbiyu
Početnik
Početnik



Broj poruka : 5
Datum upisa : 30.10.2013

lanos - Daewoo Lanos 1.6 Automatic Empty
PočaljiNaslov: Re: Daewoo Lanos 1.6 Automatic   lanos - Daewoo Lanos 1.6 Automatic EmptySre Okt 30 2013, 23:04

Mislis na cenu - 2000 e- mi trazi prodavac !!! 
Pokusao sam da mu skidam ali kaze da uz tu cenu ide i registracija i sav prenos !!!
Nazad na vrh Ići dole
robbiyu
Početnik
Početnik



Broj poruka : 5
Datum upisa : 30.10.2013

lanos - Daewoo Lanos 1.6 Automatic Empty
PočaljiNaslov: Re: Daewoo Lanos 1.6 Automatic   lanos - Daewoo Lanos 1.6 Automatic EmptySre Okt 30 2013, 23:27

Nista ljudi bili ste mi od velike pomoci - svako dobro !!!
Nazad na vrh Ići dole
tosha
Član
Član
tosha


Broj poruka : 409
Datum upisa : 25.09.2012
Godina : 61
Lokacija : Лос Алексинац

lanos - Daewoo Lanos 1.6 Automatic Empty
PočaljiNaslov: Re: Daewoo Lanos 1.6 Automatic   lanos - Daewoo Lanos 1.6 Automatic EmptySre Okt 30 2013, 23:45

Нема на чему - такође! Нека ти тај ауто погледа добар и искусан мајстор па ако је ок и нема трагова да је ударан (мајстор би морао да зна шта да гледа) тај би могао да сиђе са ценом а овако на фотки мени изгледа ОК. То је мој лаички утисак спољашњости а шта се налази испод хаубе морао би да погледа зналац. ПУС број ће коштати око 3.000, регистрација са таблама и саобраћајном дозволом око 18.000 и пренос (незнам) тако да би то изашло 200 и нешто еура. Ако продавац то прихвата на себе и сиђе 100-200 а мотор и лимарија пристојни по мени је то ок и изаћи ће око 1.500 - 1600. По мени је то ок ....незнам, можда грешим
Nazad na vrh Ići dole
Ninovranje
Početnik
Početnik



Broj poruka : 12
Datum upisa : 31.10.2013
Lokacija : Vranje - Chicago

lanos - Daewoo Lanos 1.6 Automatic Empty
PočaljiNaslov: Daewoo Lanos 1.6 Sport A/T   lanos - Daewoo Lanos 1.6 Automatic EmptyČet Okt 31 2013, 17:14

Hello, I kao prvo izvinite sto se nisam predstavio gde treba, danas sam se registrovao pa nisam imao vremena.

Ja imam takav Lanos ali je moj 2001 god. i 1.6 DOHC Sport. Razlika je od SX sto ima kozna sedista, malo se razlikuje maska unutra, tj drugacije je boje a ostalo je u sustini isto. Menjac je automatic.

Sto se tice potrosnje: Ako vozis samo grad i grad u jako velikoj guzvi potrosnja moze da ode i na 12l. Ako vozis grad sa normalnim saobracajem bez vecih guzvi trosi oko 10l. Na autoputu oko 8l.

Ja sam moj platio $1250 ali nije u ovako dobrom stanju. ovaj bas izgleda lepo na slikama, tako da ako uspes da ga dobijes za 1700 -200/300 za registraciju onda je to ok cena. A to sto je 80k km to nije normalno. Mora da su ga cuvali u garazi Smile i vozili 2-3 puta godisnje Smile 

Pozz
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





lanos - Daewoo Lanos 1.6 Automatic Empty
PočaljiNaslov: Re: Daewoo Lanos 1.6 Automatic   lanos - Daewoo Lanos 1.6 Automatic Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Daewoo Lanos 1.6 Automatic
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Daewoo Lanos 1.4 Trza
» Predstavi svoj auto
» Tip Motora Daewoo Lanos 1.6 SX Sedan.
» Problem AIR BAG Daewoo Lanos
» brzinomer daewoo lanos

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Modeli :: Daewoo Lanos-
Skoči na: