Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Trap,servo ili amortizeri?

Ići dole 
+3
Blackeyed
Megasp
Radan
7 posters
AutorPoruka
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

Trap,servo ili amortizeri? Empty
PočaljiNaslov: Trap,servo ili amortizeri?   Trap,servo ili amortizeri? EmptyNed Okt 27 2013, 18:09

Danas sam na autoputu primetio cudno ponasanje mog Lanosa.Naime cim sam presao 80-90 km/h auto je poceo cini mi se da "pleše",da se tako izrazim.Kao recimo kad imate jak bocni vetar pa se borite da odrzavate pravac.Kao da je imao lufta u volanu.To mi se prvi put desava a nisam cak ni gume menjao skoro.Znači skroz neprijatan osećaj pogotovo u krivinama.Ulaganio na 80 km/h i došao kući.I na toj brzini je takođe plesao ali bar ga je bilo lakše iskontrolisati.Dal ima ideja šta je problem.Mislim svakako cu do majstora ali da vidimo dal se to jos nekome desavalo i sta moze da bude Question
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Trap,servo ili amortizeri? Empty
PočaljiNaslov: Re: Trap,servo ili amortizeri?   Trap,servo ili amortizeri? EmptyNed Okt 27 2013, 19:11

Gume
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

Trap,servo ili amortizeri? Empty
PočaljiNaslov: Re: Trap,servo ili amortizeri?   Trap,servo ili amortizeri? EmptyNed Okt 27 2013, 20:15

Mislis da su gume.Pa ajd provericu,mada licno sumnjam na kugle ili krajeve spona.
Nazad na vrh Ići dole
Blackeyed
Član
Član



Broj poruka : 165
Datum upisa : 18.04.2012
Lokacija : Kać/Novi Sad

Trap,servo ili amortizeri? Empty
PočaljiNaslov: Re: Trap,servo ili amortizeri?   Trap,servo ili amortizeri? EmptyNed Okt 27 2013, 21:06

Bogami i ja bih pre tipovao na kugle ili spone nego na gume....
Nazad na vrh Ići dole
daki_nis
Član
Član



Broj poruka : 155
Datum upisa : 10.01.2011

Trap,servo ili amortizeri? Empty
PočaljiNaslov: Re: Trap,servo ili amortizeri?   Trap,servo ili amortizeri? EmptyNed Okt 27 2013, 21:59

ja bi na selen blokove...
Nazad na vrh Ići dole
diskretni_heroj
Početnik
Početnik



Broj poruka : 66
Datum upisa : 15.03.2011

Trap,servo ili amortizeri? Empty
PočaljiNaslov: Re: Trap,servo ili amortizeri?   Trap,servo ili amortizeri? EmptyPon Okt 28 2013, 07:41

Radan ::
Mislis da su gume.Pa ajd provericu,mada licno sumnjam na kugle ili krajeve spona.
Jel ti trese volan? 
Ako ti trese volan balansiraj gume.

Ako ne onda su ili kugle ili spone kao što neko reče
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Trap,servo ili amortizeri? Empty
PočaljiNaslov: Re: Trap,servo ili amortizeri?   Trap,servo ili amortizeri? EmptyPon Okt 28 2013, 09:11

Meni je kao da pliva isto tako kao po klizavom da vozim a spone sve ostalo je bilo ok ceo trap i problem su bile gume.Na 60-70 sve je normalno
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

Trap,servo ili amortizeri? Empty
PočaljiNaslov: Re: Trap,servo ili amortizeri?   Trap,servo ili amortizeri? EmptyPon Okt 28 2013, 17:43

Ne ne nema trešenja volana,znam kako je kad su neizbalansirane gume.Ovo je na svim brzinama nema veze samo što je na 100 i vise bogami zeznuto,nesmeš da cimaš volanom.Ali slično sto reče Mega,kao po ledu nikako da umirim auto.
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

Trap,servo ili amortizeri? Empty
PočaljiNaslov: Re: Trap,servo ili amortizeri?   Trap,servo ili amortizeri? EmptyPon Okt 28 2013, 17:46

daki_nis ::
ja bi na selen blokove...
Daki jel bi se culo lupkanje ako su silen blokovi?Ja ih nisam nikad menjao nijedan pa moze biti i to.
Nazad na vrh Ići dole
tosha
Član
Član
tosha


Broj poruka : 409
Datum upisa : 25.09.2012
Godina : 61
Lokacija : Лос Алексинац

Trap,servo ili amortizeri? Empty
PočaljiNaslov: Re: Trap,servo ili amortizeri?   Trap,servo ili amortizeri? EmptyPon Okt 28 2013, 20:22

Нисам имао ту ситуацију а селен блокове сам заменио одмах након што сам купио ауто. Погледај споне, то може лако и брзо, а ја мислим да је Даки из Ниша у праву и могли би да буду селен блокови јер сам их ја и заменио на сугестију некога који ми је последицу лоших селен блокова описао некако тако како ти описујеш. Узми ово моје са резервом јер нисам сигуран
Nazad na vrh Ići dole
daki_nis
Član
Član



Broj poruka : 155
Datum upisa : 10.01.2011

Trap,servo ili amortizeri? Empty
PočaljiNaslov: Re: Trap,servo ili amortizeri?   Trap,servo ili amortizeri? EmptyPon Okt 28 2013, 22:35

Radan ::
daki_nis ::
ja bi na selen blokove...
Daki jel bi se culo lupkanje ako su silen blokovi?Ja ih nisam nikad menjao nijedan pa moze biti i to.
treba mnooooogo da propadnu da bi lupkali, a kad su losi selen blokovi auto pliva
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

Trap,servo ili amortizeri? Empty
PočaljiNaslov: Re: Trap,servo ili amortizeri?   Trap,servo ili amortizeri? EmptyUto Okt 29 2013, 11:06

Izgleda da gume nisu.Nabrzaka sam zamenio prednje i zadnje i isto se desava....idemo dalje...
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

Trap,servo ili amortizeri? Empty
PočaljiNaslov: Re: Trap,servo ili amortizeri?   Trap,servo ili amortizeri? EmptyNed Nov 10 2013, 17:43

Uf konačno.Zamenjene kugle i krajevi spone (2400 din komplet),silen blokovi su bili ok.Zamenjene i gume prednje (u Rodiću Wintera 175/65 r14 koštale 4300 x 2) i izbalansirane.Provereno i doliveno ulje u menjaču.Ruke za sve to koštale 3000 dindži  pale .Još samo da centriram trap.wacko .Inače auto se sad ponaša mnogo lepše nema ni kuckanja u prednjem delu,mekši je što zbog guma što zbog novih kugli,baš utegnuto deluje
Nazad na vrh Ići dole
tosha
Član
Član
tosha


Broj poruka : 409
Datum upisa : 25.09.2012
Godina : 61
Lokacija : Лос Алексинац

Trap,servo ili amortizeri? Empty
PočaljiNaslov: Re: Trap,servo ili amortizeri?   Trap,servo ili amortizeri? EmptyNed Nov 10 2013, 20:40

Radan ::
Uf konačno.Zamenjene kugle i krajevi spone (2400 din komplet),silen blokovi su bili ok.Zamenjene i gume prednje (u Rodiću Wintera 175/65 r14 koštale 4300 x 2) i izbalansirane.Provereno i doliveno ulje u menjaču.Ruke za sve to koštale 3000 dindži  pale .Još samo da centriram trap.wacko .Inače auto se sad ponaša mnogo lepše nema ni kuckanja u prednjem delu,mekši je što zbog guma što zbog novih kugli,baš utegnuto deluje
claping
Nazad na vrh Ići dole
danijelpvo
Početnik
Početnik
danijelpvo


Broj poruka : 15
Datum upisa : 19.10.2013
Godina : 34
Lokacija : pančevo

Trap,servo ili amortizeri? Empty
PočaljiNaslov: Re: Trap,servo ili amortizeri?   Trap,servo ili amortizeri? EmptySub Dec 07 2013, 18:24

kad predjem malo brze preko lezeceg cujem neki zvuk,kao krcanje negde oko tocka.Zna li neko sta bi to moglo biti
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

Trap,servo ili amortizeri? Empty
PočaljiNaslov: Re: Trap,servo ili amortizeri?   Trap,servo ili amortizeri? EmptySre Jul 23 2014, 18:51

Pih,danas opet ista stvar,plešem kao da sam non-stop u kolotrazima.Malo su mi zadnje gume bile ispustile,naduvao sam ih pa mi izgleda da je kao malo bolje.Ali dok ne izađem na auto put nemam pravi osećaj.Ma dal mogu amortizeri ovako da zezaju,ako su recimo oslabile gumice   Shocked  ?
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Trap,servo ili amortizeri? Empty
PočaljiNaslov: Re: Trap,servo ili amortizeri?   Trap,servo ili amortizeri? EmptySre Jul 23 2014, 20:14

Pa moze biti bolje naravno,ali gume najverovatnije a da je trap otisao pokazace i na manjim brzinama da plese.Igranka pocinje i na 60-70
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

Trap,servo ili amortizeri? Empty
PočaljiNaslov: Re: Trap,servo ili amortizeri?   Trap,servo ili amortizeri? EmptySre Jul 23 2014, 20:56

Trap nije sigurno pa nisam presao ni 5000 km.Utegnut i centriran,nema šta.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Trap,servo ili amortizeri? Empty
PočaljiNaslov: Re: Trap,servo ili amortizeri?   Trap,servo ili amortizeri? Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Trap,servo ili amortizeri?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 2002-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri
» zadnji trap nubira
» Leganza - servo
» Servo upravljac !!!!!
» Амортизери за Ланоса

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Modeli :: Daewoo Lanos-
Skoči na: