Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Sistem za hladjenje curi antifriz

Ići dole 
+3
bokilava
Radan
bancula
7 posters
AutorPoruka
bancula
Početnik
Početnik



Broj poruka : 10
Datum upisa : 30.11.2012
Godina : 58
Lokacija : Beograd

antifriz - Sistem za hladjenje curi antifriz Empty
PočaljiNaslov: Sistem za hladjenje curi antifriz   antifriz - Sistem za hladjenje curi antifriz EmptyPon Okt 21 2013, 08:33

Pozdrav svima!!! Moj problem je od pre neki dan sto ne uspevam da otkrijem mesto gde gubim tecnost u sistemu za hladjenje. Najgore je sto se to dogadja s vremena na vreme. Pokusavao sam da se zavucem ispod auta (bez Kanala) da ustanovim gde kaplje ali mi nije uspelo da to i vidim. Na hladnjaku na isparivacu za plin i ostalim crevima koja su mi dostupna sigurno ne pusta. Ne bi trebalo ni da imam problema sa dihtungom glave jer je generalka radjena prosle godine. Ulje je u redu .. Kada naspem vodu dok auto miruje ne dogadja se nista kao ni kad je u voznji na otvorenom putu. Problem nastaje kad je u gradskom rezimu. Pre pola sata sam odvezao cerkicu u jaslice i u povratku sam primetio da temperatura raste. Kad sam stao ispred zgrade i podigao haubu kazaljka je bila skoro do tacke kjucanja a pusilo se i curelo negde izmedju motora i kabine. Nisam mogao da zbog vreline opipam mesto a niti da vidim. Ispod je bila barica. Cekam da se motor ohladi pa da ponovo nalijem vodu da vidim da li ce sad da pusta dok miruje. Meni jedino pada napamet da je puklo neko crevo koje vodi ka malom hladnjaku za grejanje ili da li bi mogao da bude semering na vodenoj pumpi ako ona stoji u tom delu automobila vise ka suvozackom sedistu odakle mi se cinilo da para najvise dopire. Pomoglo bi mi ako neko ima da okaci semu sistema za hladjenje i nacin kako se stize do malog hladnjaka da li se to radi iz kabine... Izgleda da se nesto ili negde deformise sa poprastom temperature u gradskoj voznji propusta... Hvala unapred na pomoci ako je bude...Smile
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

antifriz - Sistem za hladjenje curi antifriz Empty
PočaljiNaslov: Re: Sistem za hladjenje curi antifriz   antifriz - Sistem za hladjenje curi antifriz EmptyPon Okt 21 2013, 09:32

Nemam semu ali proguglaj malo naci ces negde sigurno.Sto se tice curenja ja sam na Lanosu imao taj problem,ponekad mi zafali malo tecnosti ali ne uvek.Nisam provalio u kom rezimu rada,dal u gradskoj voznji ili ne ali svremena na vreme mi fali u posudi.Na servisu mi majstor utvrdi da pusta na crevu koje ide na v. pumpu odnosno da je šelna koja ga drzi jako losa.To su one celicne selne sto se nabacuju komb. klestima,dakle nema stezanja,ona sama navodno stegne koliko treba.E to smo zamenili sa standardnom šelnom i sad nema gubitka tecnosti.Pa eto proveri i to....
Nazad na vrh Ići dole
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

antifriz - Sistem za hladjenje curi antifriz Empty
PočaljiNaslov: Re: Sistem za hladjenje curi antifriz   antifriz - Sistem za hladjenje curi antifriz EmptyUto Okt 22 2013, 21:41

postoji i mogucnost kao sto kazes da sipas vodu da ti to napravi problem, gradska voznja, visa tempratura, prerano pocne da kljuca, nabije pritisak i popusti gde je najslabije. Cak ne mora da znaci da uvek pusti na istom mestu pa zato ne mozes da provalis. Svakako se uporedo moras zabaviti i sa tim sto ti dize toliko temperaturu, misljenja sam da ti je to i gubitak vode ustvari jedan problem
Nazad na vrh Ići dole
Markonije23
Početnik
Početnik
Markonije23


Broj poruka : 79
Datum upisa : 06.08.2012
Godina : 44
Lokacija : Beograd

antifriz - Sistem za hladjenje curi antifriz Empty
PočaljiNaslov: Re: Sistem za hladjenje curi antifriz   antifriz - Sistem za hladjenje curi antifriz EmptySre Okt 23 2013, 06:13

Mozda zaglavljuje termostat pa nabije preveliki pritisak.
Nazad na vrh Ići dole
zeks
Član
Član



Broj poruka : 211
Datum upisa : 18.07.2010
Godina : 66
Lokacija : Beograd

antifriz - Sistem za hladjenje curi antifriz Empty
PočaljiNaslov: kljucanje   antifriz - Sistem za hladjenje curi antifriz EmptySre Okt 23 2013, 09:25

ja bi isto kao sto rece Markonije prvo proverio termostat a imas
sad antifriz sa povecanom tackom kljucanja koriste ga za Fijat
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

antifriz - Sistem za hladjenje curi antifriz Empty
PočaljiNaslov: Re: Sistem za hladjenje curi antifriz   antifriz - Sistem za hladjenje curi antifriz EmptyČet Okt 24 2013, 07:58

Pa na otvorenom vetar hladi auto sto je i normalno ali isto je i normalno da u gradskim uslovima ne kljuca auto dakle moze biti termostat.I nemoj da zatezes jako cep gde se sipa voda tj antifriz.Meni je pustalo na hladnjaku dosta i onda sam popustio cep i drasticno se smanjilo curenje jer kada se stegne pusta gde je najslabije i nabija creva.Samo ga zavrtis da se sam zatvori i samo blago sa 2 prsta da dotegnes.Probaj i to
Nazad na vrh Ići dole
bancula
Početnik
Početnik



Broj poruka : 10
Datum upisa : 30.11.2012
Godina : 58
Lokacija : Beograd

antifriz - Sistem za hladjenje curi antifriz Empty
PočaljiNaslov: Re: Sistem za hladjenje curi antifriz   antifriz - Sistem za hladjenje curi antifriz EmptyČet Nov 07 2013, 15:36

Hvala svima na ulozenom trudu al auto je ipak zavrsio kod mehanicara, i ispostavilo se da je prsla plasticna racva koja se nalazi odmah iza vodene pumpe i cevi koje vode ka hladnjaku i dve pipe na njoj za grejac kabine,. Sve se to nalazi izmedju motora i kabine tako da je jako nevidljivo i nepristupacno... racva je 1300 dinara a majstor videcemo jer pored toga ima jos nekih sitnih intervencija. Problem mi je da nadjem diznu benzinsku za jedan od cilindara al to cu da stavim u novoj temi.... Eto cisto da znate da curenju u rashladnom sistemu uzrok moze da bude i plasticna racva...Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
bancula
Početnik
Početnik



Broj poruka : 10
Datum upisa : 30.11.2012
Godina : 58
Lokacija : Beograd

antifriz - Sistem za hladjenje curi antifriz Empty
PočaljiNaslov: Re: Sistem za hladjenje curi antifriz   antifriz - Sistem za hladjenje curi antifriz EmptyČet Nov 07 2013, 15:37

Hvala svima na ulozenom trudu al auto je ipak zavrsio kod mehanicara, i ispostavilo se da je prsla plasticna racva koja se nalazi odmah iza vodene pumpe i cevi koja vodi ka hladnjaku i dve pipe na njoj za grejac kabine,. Sve se to nalazi izmedju motora i kabine tako da je jako nevidljivo i nepristupacno... racva je 1300 dinara a majstor videcemo jer pored toga ima jos nekih sitnih intervencija. Problem mi je da nadjem diznu benzinsku za jedan od cilindara al to cu da stavim u novoj temi.... Eto cisto da znate da curenju u rashladnom sistemu uzrok moze da bude i plasticna racva...Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
kruno
Član
Član



Broj poruka : 110
Datum upisa : 12.08.2016

antifriz - Sistem za hladjenje curi antifriz Empty
PočaljiNaslov: hahah nisam stigo    antifriz - Sistem za hladjenje curi antifriz EmptySre Avg 24 2016, 16:40

nisam stigo da ti kazem sto je a nao sam da je to...ja sma svoju tu kako velis racvu promenei o i napravi osam novu od prokrona e ta vala nepuca i izveo novi raspored tih creve sto se unju ubadaju
na njojimas tri izlazne cjevi jedna ti je prva najsakrivenija za povrat vrele vode izz glave motora u pumpu druga ti ej povrat iz kompresione posude u pumpui treca ti ej povrat pothladjene vodei zgrijece kabine polazak tople vode za girjac kabine ti je ne desnom deklu zasarafeljnaom na galvi na kojemu je i senzor temoperature vode ti osjtilo temop vode jos je gore i egr venrtim odnapreda a iza njega ti ej boboina sa kablovima sve ti je to na desnosj stani glave motora iz atoga ti ej za mortor aasaraflejn pjurge ventil ili ti ventil koji orvara prolaz benzinskim paramna da odu u plenum komoru i tamo sagore ...e ja sma bas radi tog povrata vrele vode iz glave u pumpu taj izlaz premjestio i napravio tako pristupacan da ako crkne crijevo mogu da ga promjenim lagano... kad ti je mjenjo tu racvu trbeo ti ej promjeni ti i dva crijeva jedno debelo u obliku slova s koje vodi u pumpu od te racve i jedno tanje koje vodi iz glave u racvu
ako ti to nije uradio onda jebes majstora ici ces ti opet kod njega da to promjeni ...
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





antifriz - Sistem za hladjenje curi antifriz Empty
PočaljiNaslov: Re: Sistem za hladjenje curi antifriz   antifriz - Sistem za hladjenje curi antifriz Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Sistem za hladjenje curi antifriz
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Kako isprati ceo sistem za hladjenje!Uputstvo bez skidanja hladnjaka.
» Espero klima kondenz
» Lanos, klima plin curi i kondenzacija kod suvozača
» Rashladni sistem
» ABS sistem na Daewoo nubiri 2.0 cdx

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Modeli :: Daewoo Tacuma-
Skoči na: