Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Замена сијалица на инструменттабли Ланоса

Ići dole 
+8
GTX
Radan
zeljko0710
mijat
Boca
Blackeyed
Megasp
tosha
12 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći
AutorPoruka
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

instrument - Замена сијалица на инструменттабли Ланоса - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Замена сијалица на инструменттабли Ланоса   instrument - Замена сијалица на инструменттабли Ланоса - Page 2 EmptyPon Jul 22 2013, 19:24

Pa mozes da proveris lako tako sto ces da izvadis sijalicu i stavis lampu iza i vidi se,jer je sve odstampano na foliji,moze i blic od telefona ako ima opciju svetla.
Nazad na vrh Ići dole
tosha
Član
Član
tosha


Broj poruka : 409
Datum upisa : 25.09.2012
Godina : 61
Lokacija : Лос Алексинац

instrument - Замена сијалица на инструменттабли Ланоса - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Замена сијалица на инструменттабли Ланоса   instrument - Замена сијалица на инструменттабли Ланоса - Page 2 EmptyPon Jul 22 2013, 19:38

Мега братанче било би ми мало много да размонтирам још једном, доста ми је обуке на инструмент табли јер сам то докторирао. Остала је само та једна сијалица НН и било би логично да је позиција или кратко светло обзиром да се у та два горња троугла са сијалицама налазе жмигавци, предња и задња светла за маглу и дуга светла. Што би рекли овдашњи, ј.... ли га куде се налази сијаличе за резерву горива јер му горе место неје! smeh
Nazad na vrh Ići dole
Blackeyed
Član
Član



Broj poruka : 165
Datum upisa : 18.04.2012
Lokacija : Kać/Novi Sad

instrument - Замена сијалица на инструменттабли Ланоса - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Замена сијалица на инструменттабли Ланоса   instrument - Замена сијалица на инструменттабли Ланоса - Page 2 EmptyPon Jul 22 2013, 19:51

Eto, sve je ispalo OK, super!

Provericu, mislim da je rezerva u ovom donjem desnom trouglu, iznad rucne...
Nazad na vrh Ići dole
tosha
Član
Član
tosha


Broj poruka : 409
Datum upisa : 25.09.2012
Godina : 61
Lokacija : Лос Алексинац

instrument - Замена сијалица на инструменттабли Ланоса - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Замена сијалица на инструменттабли Ланоса   instrument - Замена сијалица на инструменттабли Ланоса - Page 2 EmptyPon Jul 22 2013, 20:41

Black druze jeste sve ok ali ja sam ti perfekcionista i nesto mi govori da cu jos jednom da rasturam iako Megi malocas rekoh da necu. Pogledao sam veceras tablu i videh da mi se svetlost na levoj strani table nekako razliva i mislim da je u pitanju to da sam mozda pri proveri sijalica sa onih vecih sijalica nehoticno pomerio onu zelenu navlaku koja se nalazi na njima pa verovatno daje jace svetlo nego sto treba. Videcu ali mi na to mirise. Pa nisam siguran da je za rezervu gde kazes jer je iznad rucne ABS, ispod ulje a cetvrto mesto fabricki nema sijalicu kao sto nema na istom mestu na levoj strani. Obzirom da sumnjam da je rezerva gore jedina varijanta je da mozda svetli oznaka - crtez pumpe za gorivo koji je ispod skale za gorivo.
U jednom postu u ovoj temi si rekao da si tesko nasao sijalice za tablu, ma jok batice iako je mali grad ima ih koliko hoces u svakoj radnji autodelova.
Nazad na vrh Ići dole
Blackeyed
Član
Član



Broj poruka : 165
Datum upisa : 18.04.2012
Lokacija : Kać/Novi Sad

instrument - Замена сијалица на инструменттабли Ланоса - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Замена сијалица на инструменттабли Ланоса   instrument - Замена сијалица на инструменттабли Ланоса - Page 2 EmptyUto Jul 23 2013, 04:56

Tosho, pogrešio sam oko rezerve, tu je ABS, jbg, kada govorim napamet. Našao sam knjigu što sam dobio uz kola (na nemačkom) pa ću danas skenirati tu stranicu gde je označena svaka sijalica na tabli. Rezerva je u gornjem levom trouglu, kod levog zmigavca, tj. malo iznad njega, ma videćete sliku i sve će biti jasno.

Inače, meni nije trebala samo sijalica već i taj držač ("bajonet" ili već kako to zovu), to nisam uspeo da nađem po prodavnicama...
Nazad na vrh Ići dole
tosha
Član
Član
tosha


Broj poruka : 409
Datum upisa : 25.09.2012
Godina : 61
Lokacija : Лос Алексинац

instrument - Замена сијалица на инструменттабли Ланоса - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Замена сијалица на инструменттабли Ланоса   instrument - Замена сијалица на инструменттабли Ланоса - Page 2 EmptyUto Jul 23 2013, 06:33

Ако мислиш на пластичан уложак за сијалицу у инструмент табли то има овде да се купи и ако ти треба купићу ти и послати. Незнам за ове веће сијалице у инструмент табли али сам за мале видео код другара у продавници када сам узимао јуче као резерву. Па ја сам мало дужио са писанијом али сам управо то рекао, једино место које би могло да је резерва горива је горњи леви троугао изнад левог жмигавца а поред светла за маглу мада је глупаво ако је у групи сијалица за светла и било би логичније да је сам цртеж пумпе за гориво. Имам намеру да заменим предње амортизере са шољама - погачама, да скинем добоше и држаче плочица, испескарим, заштитим и офарбам па да  га прегледам одоздо детаљно и по потреби заштитим а вероватно и заменим предњи лонац ауспуха. У међувремену ћу да наручим оне четри веће плаве сијалице за инструмент таблу и убацим да видим како ће то да изгледа. Оно што ми никако не успева је да подигнем задњу клупу - седиште иако ми је Дарко из Ниша у ПП објаснио да се гура уназад и подиже једна па онда на исти начин друга страна. Нисам слаботелесан али неће па неће а да запињем преко мере нећу да небих поломио нешто. Хоћу да извадим то и да дам тапетару да ми ојача јер ми се чини да се сунђер слепио. А да, имам намеру и да скинем оне за мој укус прешарене комаде текстила са тапацира и да то или офарбам или да ставим добру и јаку црну кожуа а за то сам отворио тему ради евентуалних јављања оних који су то радили али нешто нема таквих. Којом брзином ћу све то урадити видећемо и зависи од трошкова око моја два студента а да није тога све бих урадио за 15 дана.
Nazad na vrh Ići dole
Blackeyed
Član
Član



Broj poruka : 165
Datum upisa : 18.04.2012
Lokacija : Kać/Novi Sad

instrument - Замена сијалица на инструменттабли Ланоса - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Замена сијалица на инструменттабли Ланоса   instrument - Замена сијалица на инструменттабли Ланоса - Page 2 EmptyUto Jul 23 2013, 08:20

Tosho, hvala na spremnosti da mi pošalješ deo, već sam to sve nabavio na otpadu tako da je ta stvar rešena. Elem, obećao sam sliku i evo je:

To su dve verzije table (moja je gornja, ova sa obrtomerom), nažalost sve je na nemačkom ali kome treba snaći će se nekako...


instrument - Замена сијалица на инструменттабли Ланоса - Page 2 LanosDash2_zps1fddd9f8
Nazad na vrh Ići dole
Blackeyed
Član
Član



Broj poruka : 165
Datum upisa : 18.04.2012
Lokacija : Kać/Novi Sad

instrument - Замена сијалица на инструменттабли Ланоса - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Замена сијалица на инструменттабли Ланоса   instrument - Замена сијалица на инструменттабли Ланоса - Page 2 EmptyUto Jul 23 2013, 08:30

I malo krupnije, dosta su sitne oznake..

instrument - Замена сијалица на инструменттабли Ланоса - Page 2 LanosDash_cr3_zps6f5e9ae6
Nazad na vrh Ići dole
Blackeyed
Član
Član



Broj poruka : 165
Datum upisa : 18.04.2012
Lokacija : Kać/Novi Sad

instrument - Замена сијалица на инструменттабли Ланоса - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Замена сијалица на инструменттабли Ланоса   instrument - Замена сијалица на инструменттабли Ланоса - Page 2 EmptyUto Jul 23 2013, 08:30

instrument - Замена сијалица на инструменттабли Ланоса - Page 2 LanosDash_cr4_zps7212c37d
Nazad na vrh Ići dole
tosha
Član
Član
tosha


Broj poruka : 409
Datum upisa : 25.09.2012
Godina : 61
Lokacija : Лос Алексинац

instrument - Замена сијалица на инструменттабли Ланоса - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Замена сијалица на инструменттабли Ланоса   instrument - Замена сијалица на инструменттабли Ланоса - Page 2 EmptyUto Jul 23 2013, 09:07

Делија си нема шта bravo claping и што ти не бих купио и послао када је ситница у питању и може да стане шака тога у коверту, да је цео мотор било би проблем smeh . И код мене (Lanos 1.6 SX) је горња слика стим што фабрички нема сијалица на 13 и испод 21 а и на 9 (шта је скраћеница ДРЛ појма немам) су светла за маглу (мислим да су штопови за маглу позади а да су изнад левог жмигавца магленке напред или пак контра). Значи да је резерва дефинитивно тамо где си рекао и где сам и ја претпоставио иако је место за њу бвз. 
Ово што си набацио везано за начин демонтаже инструмент табле и ове слике табле је такорећи комплет везано за ову тему и само би ко то зна могао да дода типове мањих и већих класичних убодних сијалица и евентуално исто то за диоде и начин њеховог постављања уместо ових класичних убодних и тема ће бити потпуно комплетна и свако ко жели нешто да ради око инструмент табле ће све имати на једном месту. Хвала маестро! bravo
Надам се да ми нећеш замерити за ,,крађу'' ове слике од тебе али сам је случајно видео када сам гледао слике табле које си набацио па нисам одолео да је не ,,мазнем'' и набацим јер би сигурно и ти  то урадио а мислим да је то управо оно што фали а о чему сам напред причао. Додуше прилично је мутно али ће ваљда да врши посао. Embarassed 
instrument - Замена сијалица на инструменттабли Ланоса - Page 2 Tech_auto
Nazad na vrh Ići dole
tosha
Član
Član
tosha


Broj poruka : 409
Datum upisa : 25.09.2012
Godina : 61
Lokacija : Лос Алексинац

instrument - Замена сијалица на инструменттабли Ланоса - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Замена сијалица на инструменттабли Ланоса   instrument - Замена сијалица на инструменттабли Ланоса - Page 2 EmptyČet Avg 15 2013, 12:05

[You must be registered and logged in to see this link.]
Ајд нека неко ко познаје ствари и засигурно зна баци поглед на ово па нека каже који је тип сијалица у питању и где се могу наћи а и нека каже да ли су за њих потребне неке преправке пошто видим да на табли има неке две жице које су вероватно додате обзиром да их на мојој табли фабрички нема.
Nazad na vrh Ići dole
Boca
Član
Član



Broj poruka : 106
Datum upisa : 29.03.2011
Lokacija : Beograd - NBGD

instrument - Замена сијалица на инструменттабли Ланоса - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Замена сијалица на инструменттабли Ланоса   instrument - Замена сијалица на инструменттабли Ланоса - Page 2 EmptyČet Avg 15 2013, 13:37

Najobičnije T10 ubodne SMD LED diode.
Toga ima u većini bolje snabdevenih prodavnica sa auto kozmetikom.
Cena im se kreće oko 300-400 din. za par.
Nije potrebna nikakva prepravka, jer se "bodu" u fasunge od već postojećih sijalica.
Te 2 žice na snimku su (pretpostavljam) izvedene za struju, a radi demonstracije.
Nazad na vrh Ići dole
tosha
Član
Član
tosha


Broj poruka : 409
Datum upisa : 25.09.2012
Godina : 61
Lokacija : Лос Алексинац

instrument - Замена сијалица на инструменттабли Ланоса - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Замена сијалица на инструменттабли Ланоса   instrument - Замена сијалица на инструменттабли Ланоса - Page 2 EmptyPet Avg 16 2013, 08:44

Boca ::
Najobičnije T10 ubodne SMD LED diode.
Toga ima u većini bolje snabdevenih prodavnica sa auto kozmetikom.
Cena im se kreće oko 300-400 din. za par.
Nije potrebna nikakva prepravka, jer se "bodu" u fasunge od već postojećih sijalica.
Te 2 žice na snimku su (pretpostavljam) izvedene za struju, a radi demonstracije.
Хвала Боцо! yel_bow Ајд ми молим те реци ако ти је познато да ли има фабричких ЛЕД диода за светло за кабину и гепек као замена за постојеће јер бих да појачам светло али не бих да сам мрчкам нешто. Ако има тога, који је то тип сијалице и где се могу наћи?
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

instrument - Замена сијалица на инструменттабли Ланоса - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Замена сијалица на инструменттабли Ланоса   instrument - Замена сијалица на инструменттабли Ланоса - Page 2 EmptyPet Avg 16 2013, 09:15

Najbolje je kada mrkacis smeh  video si kako sam ja uradio.Imas i sijalice da zemenis sa led i bolje sija,ali meni bolje sija kada se napravi jer se vise pokriva i vise je siajlica.Lako se i skida
Nazad na vrh Ići dole
tosha
Član
Član
tosha


Broj poruka : 409
Datum upisa : 25.09.2012
Godina : 61
Lokacija : Лос Алексинац

instrument - Замена сијалица на инструменттабли Ланоса - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Замена сијалица на инструменттабли Ланоса   instrument - Замена сијалица на инструменттабли Ланоса - Page 2 EmptyPet Avg 16 2013, 09:50

Теби капа доле, да си се нарадио око твоје Нубире јеси и да си исписао мемоаре јеси. Ма нисам ти ја неки лик за мрчкање око електрике па гледам да уградим фабричко да не бих измајмунисао нешто. Видео сам оно твоје око светла и сасвим је ок. Ја сам на НЕТ-у видео неке сијаливе али немам појма да ли одговара по меркама и какво светло даје, ево шта сам нашао мада ми се не свиђа ако праве косооки - ПРЦ квалитет. Ево шта сам уочио а да ли је то то немам појма:
instrument - Замена сијалица на инструменттабли Ланоса - Page 2 Sijalica_13x36mm_6_dioda_ZELENE_boje_slika_L_388 instrument - Замена сијалица на инструменттабли Ланоса - Page 2 Sulfidna_sijalica_sa_4_led_diode_Type_R_36mm_Bele
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

instrument - Замена сијалица на инструменттабли Ланоса - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Замена сијалица на инструменттабли Ланоса   instrument - Замена сијалица на инструменттабли Ланоса - Page 2 EmptyPet Avg 16 2013, 10:45

To ti je to!A bolje kada se napravi,ali ako neces uzmi to i trebalo bi da bude bolje od obicne sijalice.Pa sve led i vatromet prave oni.Pa ceo nam je auto napravio kosooki!!!smeh
Nazad na vrh Ići dole
tosha
Član
Član
tosha


Broj poruka : 409
Datum upisa : 25.09.2012
Godina : 61
Lokacija : Лос Алексинац

instrument - Замена сијалица на инструменттабли Ланоса - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Замена сијалица на инструменттабли Ланоса   instrument - Замена сијалица на инструменттабли Ланоса - Page 2 EmptyPet Avg 16 2013, 10:49

Megasp ::
To ti je to!A bolje kada se napravi,ali ako neces uzmi to i trebalo bi da bude bolje od obicne sijalice.Pa sve led i vatromet prave oni.Pa ceo nam je auto napravio kosooki!!!smeh
Да али ипак није PRC smeh. Није лоше то што си ти урадио и на неком, ја мислим Руском клипу, сам видео и стављање трака ЛЕД диода у фарове и не изгледа лоше мада не ваља ни када се пребуџи па иде у неукус.
Nazad na vrh Ići dole
Boca
Član
Član



Broj poruka : 106
Datum upisa : 29.03.2011
Lokacija : Beograd - NBGD

instrument - Замена сијалица на инструменттабли Ланоса - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Замена сијалица на инструменттабли Ланоса   instrument - Замена сијалица на инструменттабли Ланоса - Page 2 EmptyPet Avg 16 2013, 12:30

Tosho.
To što si našao je u principu to.
Znači svetlo za kabinu/nebo.
Međutim, mislim da su ove na slikama prilično slabe.
Pre bih probao nešto ovako, kao na mojoj slici.
I naravno, vodi računa o veličini sijalice. Mislim da postoje 3 veličine (dužine) ovih sijalica, tipa 30, 38 i 42 mm. Najbolje skini svoje (obe, jer su meni npr. u kabini i u gepeku različite dužine) i izmeri je, da ne bi kupio veću
koju nećeš moći da uglaviš.
Uglavnom, gledaj da sijalice koje kupiš imaju velike SMD LED diode (kao ove na mojoj slici), jer su najjače.
E sad, gde da nađeš.
1. Ako si vičan kupovini preko interneta, možeš da naručiš iz kine sa npr.   DX.com ili Fasttech.com sajtova.
Oni imaju pristojnu ponudu i izuzetno su jeftini. Jedina mana je što im je kvalitet prilično varijabilan. Znači, može da se desi da ti stigne i neka neispravna.
2. Naruči od naših sa jubox.info sajta. Ja sam od njih uzeo nekoliko sijalica pre 3-4 godine koje i danas svetle u kabini. Oni sami sklapaju sijalice i jesu malo jači
sa cenama, ali zato nema kiksa. Svaku sijalicu provere da li radi pre nego što pošalju, a i ako se desi da je neka neispravna, lako i brzo će ti zameniti novom.
instrument - Замена сијалица на инструменттабли Ланоса - Page 2 Sku_51003_1
Nazad na vrh Ići dole
tosha
Član
Član
tosha


Broj poruka : 409
Datum upisa : 25.09.2012
Godina : 61
Lokacija : Лос Алексинац

instrument - Замена сијалица на инструменттабли Ланоса - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Замена сијалица на инструменттабли Ланоса   instrument - Замена сијалица на инструменттабли Ланоса - Page 2 EmptyPet Avg 16 2013, 21:08

To majstore, car si i svaka čast bravo ! Hvala naodgovorima tim pre jer sam sigura npošto znaš a i imaš iskustva jer si ugrađivao. Naravno da sam za kvalitet tako na me PRC kvalitet ne zanima.
Nazad na vrh Ići dole
Boca
Član
Član



Broj poruka : 106
Datum upisa : 29.03.2011
Lokacija : Beograd - NBGD

instrument - Замена сијалица на инструменттабли Ланоса - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Замена сијалица на инструменттабли Ланоса   instrument - Замена сијалица на инструменттабли Ланоса - Page 2 EmptyPet Avg 16 2013, 22:17

Nema na čemu, drago mi je da mogu da pomognem Wink 
Vodi samo računa o tome da ogromna većina LED sijalica "osetljiva na polaritet". U prevodu, ako je ubodeš, a ne svetli, izvadi je i zarotiraj za 180 stepeni, pa ubodi ponovo.
Nazad na vrh Ići dole
tosha
Član
Član
tosha


Broj poruka : 409
Datum upisa : 25.09.2012
Godina : 61
Lokacija : Лос Алексинац

instrument - Замена сијалица на инструменттабли Ланоса - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Замена сијалица на инструменттабли Ланоса   instrument - Замена сијалица на инструменттабли Ланоса - Page 2 EmptySub Avg 17 2013, 18:33

Свакако ти хвала, лакше је када те неко упути него када луташ па купујеш нешто насумице bravo
Nazad na vrh Ići dole
tosha
Član
Član
tosha


Broj poruka : 409
Datum upisa : 25.09.2012
Godina : 61
Lokacija : Лос Алексинац

instrument - Замена сијалица на инструменттабли Ланоса - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Замена сијалица на инструменттабли Ланоса   instrument - Замена сијалица на инструменттабли Ланоса - Page 2 EmptyČet Avg 22 2013, 12:29

Чисто информативно ради осталих:
Остварио сам контакт са LED servis ; EL-RAD servis Bački Petrovac и планирам да наручим ово:
 instrument - Замена сијалица на инструменттабли Ланоса - Page 2 U108LG_mala LED modul: U108LG
Izvedba sa 8 SMD dioda po 120 stepeni, extra osvetljenje.
Ugao osvetljenja 360 stepeni + napred.
Dužina: modula 26mm
Širina: modula 12mm gore i 9mm dole
Potrošnja: 0.8W / 12V
-15V
Kliknite na sliku za više slika.
Boja: BELA , PLAVA , CRVENA , ZELENA , ŽUTA

Garancija: 24 meseca 
Cena: 650.din


и ово:
instrument - Замена сијалица на инструменттабли Ланоса - Page 2 C4SP_malaLED modul: C4SP

Bela dioda daje isto svetla kao obična sijalica 20W
Potrošnja
1W / 12V 
Radni napon
12V (max 30V) 
Dužina
: 30mm, 36mm, 42mm
Širina: 20mm
Debljina: 4mm (kontakti na krajevima ne ulaze u meru debljine)
Boja: BELA, TOPLO BELA, CRVENA, PLAVA, ZELENA, ŽUTA
Garancija: 24 meseca 
Cena: 800.din
Nazad na vrh Ići dole
tosha
Član
Član
tosha


Broj poruka : 409
Datum upisa : 25.09.2012
Godina : 61
Lokacija : Лос Алексинац

instrument - Замена сијалица на инструменттабли Ланоса - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Замена сијалица на инструменттабли Ланоса   instrument - Замена сијалица на инструменттабли Ланоса - Page 2 EmptyUto Sep 17 2013, 19:28

Делимично сам урадио посао, заменио сијалицу за осветљење кабине и то по Боцином предлогу квалитетним модулом који сам напред већ избацио а остаје да заменим сијалице у инструмент табли. Јесте скупо задовољство (800+270) али свако задовољство се плаћа  Wink (ма није скупо него смо ми сиротиња и слепци). Могу вам рећи да сам се вечерас заиста изненадио јачином светла које даје овај модул и буквално сам ,,живео у мраку'' са оном обичном цилиндричном сијалицом, небо и земља и није за поређење. Ајд да набацим и неку сличку:
Овако беше:
instrument - Замена сијалица на инструменттабли Ланоса - Page 2 Fotografija0139

Овако је сада:
 instrument - Замена сијалица на инструменттабли Ланоса - Page 2 Fotografija0144instrument - Замена сијалица на инструменттабли Ланоса - Page 2 Fotografija0146
instrument - Замена сијалица на инструменттабли Ланоса - Page 2 Fotografija0151



Заиста даје невероватно јако светло и доказ су и ове две следеће фотографије које сам урадио под овим светлом мобилним са камером 3,2 мп а БЕЗ БЛИЦА:
instrument - Замена сијалица на инструменттабли Ланоса - Page 2 Fotografija0157
instrument - Замена сијалица на инструменттабли Ланоса - Page 2 Fotografija0160

Следи замена Т10 сијалица у инструмент табли са модулом U108LG али ће то сачекати мало обзиром да је то 4 Х 650 РСД.,
Кад убацим и у таблу сликам и набацујем!
Nazad na vrh Ići dole
mijat
Početnik
Početnik



Broj poruka : 53
Datum upisa : 20.06.2011

instrument - Замена сијалица на инструменттабли Ланоса - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Замена сијалица на инструменттабли Ланоса   instrument - Замена сијалица на инструменттабли Ланоса - Page 2 EmptyPet Sep 20 2013, 13:51

Ne znam gde si gledao cene sijalica za instrument tablu ali imas i po 200din par, mozes da biras boju. Nesto mi je mnogo 650din za komad. Potrazi po oglasima na netu i nacices dosta jeftinije.
Nazad na vrh Ići dole
tosha
Član
Član
tosha


Broj poruka : 409
Datum upisa : 25.09.2012
Godina : 61
Lokacija : Лос Алексинац

instrument - Замена сијалица на инструменттабли Ланоса - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Замена сијалица на инструменттабли Ланоса   instrument - Замена сијалица на инструменттабли Ланоса - Page 2 EmptyPet Sep 20 2013, 15:38

mijat ::
Ne znam gde si gledao cene sijalica za instrument tablu ali imas i po 200din par, mozes da biras boju. Nesto mi je mnogo 650din za komad. Potrazi po oglasima na netu i nacices dosta jeftinije.
Ма јеси у праву да су ове скупе и то не мало али ми се чини да су остале које сам гледао кинеска лагарија. За ове СМД ЛЕД сијалице људи дају гаранцију 2 године и мислим да то ипак говори о квалитету а сем тога Боца се јавио на ову тему и навео да има искуство са њима, да је уградио неколико и да раде већ више година. Јачина светла које дају је заиста фантастична у шта сам се уверио са овом коју сам ставио у кабини, бије па сасипа Very Happy . Можда је залуђивање али сам ја генерално за скупо и квалитетно, да уградим и да тиме решим проблем на дугачко а не да штипам за неку пару па више пута радим замену једне те исте ствари. Вероватно сам за неке бата блеско али се у пракси показало да сам у праву, који год део сам заменио и уградио најскупљи са тим више проблема нисам имао. Наравно да не претиче ни мени па се разбацујем парама, сачекам да скупим потребан новац па купим то што желим и што је добро.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





instrument - Замена сијалица на инструменттабли Ланоса - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Замена сијалица на инструменттабли Ланоса   instrument - Замена сијалица на инструменттабли Ланоса - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Замена сијалица на инструменттабли Ланоса
Nazad na vrh 
Strana 2 od 6Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći
 Similar topics
-
» Амортизери за Ланоса
» Замена коже на ручици мењача

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Modeli :: Daewoo Lanos-
Skoči na: