Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Brzinomer Nubira

Ići dole 
2 posters
AutorPoruka
dzony00
Član
Član



Broj poruka : 123
Datum upisa : 30.12.2010

Brzinomer Nubira  Empty
PočaljiNaslov: Brzinomer Nubira    Brzinomer Nubira  EmptySre Jun 26 2013, 10:33

Vraćao sam se kući kad sam primetio da brzinomer je prestao da radi.Prešao sam od onda još 150 km ali ništa ,obrtomer i sve ostale davači na isntrument tabli rade. Otvorio sam sat ali vizuelno ne vidim na njemu nikakva oštećenja.Brzinomer je naravno elektronski.Imate li kakava iskustva saznanja postoji li neko održavanje kod njega ili kako locitrati kvar ,šta se hoće pokvariti ...?Hvala!
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Brzinomer Nubira  Empty
PočaljiNaslov: Re: Brzinomer Nubira    Brzinomer Nubira  EmptySre Jun 26 2013, 22:12

Senzor od njega se nalazi na menjacu imao sam problem da mi se trese ne ide tecno nego talasa.Elektricar prelemio i kostala popravka 200 din.
Nazad na vrh Ići dole
dzony00
Član
Član



Broj poruka : 123
Datum upisa : 30.12.2010

Brzinomer Nubira  Empty
PočaljiNaslov: Re: Brzinomer Nubira    Brzinomer Nubira  EmptyČet Jun 27 2013, 09:54

Znači ne mora biti najgore da je crkla pinola ili sat pa da se komplet menja.Ja sam skkinuo sat i nema fizičkih oštećenja inače je potpuno elektronski osim skazaljke i pokazivača km pređenih to je mehanika .Zaboravio sam slikati.
Nazad na vrh Ići dole
dzony00
Član
Član



Broj poruka : 123
Datum upisa : 30.12.2010

Brzinomer Nubira  Empty
PočaljiNaslov: Re: Brzinomer Nubira    Brzinomer Nubira  EmptyČet Jun 27 2013, 19:22

Još jedno pitanje , može li da utiče kvar kod brzinomera na rad motora.Ne znam i meni je malo čudno ali pitam.Pošto imam problem u vožnji kada se zaustavljam obično malo oštrije motor izgubi snagu pada obrtaj i gasi se i još sam primetio da kad ga zarulam (izbacim iz brzine) pada mu obrtaj na oko 800 dok je pre uvek bio na oko 1000-1100dok se auto ne zaustavi a onda spadne na 800.??
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Brzinomer Nubira  Empty
PočaljiNaslov: Re: Brzinomer Nubira    Brzinomer Nubira  EmptyČet Jun 27 2013, 20:10

Pa na 800-900 je ok za ler.Mislim da ti ne utice jer nema bas toliko elektronike.Predpostavljam da neki auti(sofisticirani) imaju veze mozda koliko auto km/h ide pa opterecenost motora i da ecu regulise(pricam napamet) ali mislim da to ovde nije slucaj.Ja sam isao 80 on mi osciluje od 40 do 80 i preko 80 samo se klati i nije mi uticalo na rad motora.Pre ce biti nesto drugo.Elektricari znaju napamet gde se taj senzor nalazi a kvar je smesan ako je do njega.Posto je najlakse i najjeftinije proveriti senzor kreni od njega,pa ako nista druga tabla ne gine(ne verujem da je neka zica u prekidu).A sa otpada mislim da ti niko nece prodati samo brzinometar vec u kompletu.Pa ako budes menjao tablu posaljes mi pokazivac temparature Very Happy,ali nadam se da to toga nece doci,nadam se da ces jeftino resiti problem.JBg ja ne bih mogao da vozim dugo u takvom stanju kada nemam pojma koliko se krecem a jesam mozda 7 dana i zeznuto je kad ne mogu da ocenim brzinu pa sam koristio gps na telefonu da vidim brzinu.Nekad mislim da idem 60 a krecem se 90.Jednom sam  neki burazerov fiat vracao iz smedereva gde je crkla tabla i zeznuto dosta,a ima da se vozi do Uzica,i ja zaletim stignem neki auto pa za njim,skrene ja opet trazim drugi auto i sve tako,kontam kada vidi muriju kocice pa cu i ja.
Nazad na vrh Ići dole
dzony00
Član
Član



Broj poruka : 123
Datum upisa : 30.12.2010

Brzinomer Nubira  Empty
PočaljiNaslov: Re: Brzinomer Nubira    Brzinomer Nubira  EmptySub Jun 29 2013, 15:52

Nisam još ništa našao,jedan majstor nije to nikada radio a drugi zna ali je trenutno u inostranstvu...bklsfhlisgowhy,fb:wall:  a i ja nisam vešt jendosmernoj autoelektrici glavom u zid
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Brzinomer Nubira  Empty
PočaljiNaslov: Re: Brzinomer Nubira    Brzinomer Nubira  EmptyPon Jul 01 2013, 15:43

Mislim da tome mozes da pridjes kada izvadis pikslu i onaj poklopac odozgo(piksla iza rucne) da ne moras da skidas celu konzolu.Joj ja sam i konzolu skidao neki srafovi slomljeni pa zvonila  smeh
Nazad na vrh Ići dole
dzony00
Član
Član



Broj poruka : 123
Datum upisa : 30.12.2010

Brzinomer Nubira  Empty
PočaljiNaslov: Re: Brzinomer Nubira    Brzinomer Nubira  EmptyPon Jul 01 2013, 20:57

Skinuo sam ja ceo sat bez problema ništa polomljeno ...ali ne vidim kvara sutra idem kod ovog stigao je iz Nemačke.Stalno mi neda mira da nije to povezano sa radom motora pa mi se zato gasi .Šta tebi treba ? Tvoja je Nubira I ,pošto je taj sat ???Polovno ? Nov pitao si ??ne znamda li paše Nubira I i II ???
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Brzinomer Nubira  Empty
PočaljiNaslov: Re: Brzinomer Nubira    Brzinomer Nubira  EmptyPon Jul 01 2013, 21:35

Nije ista tabla za nubira 2 i nubira 1.Ja sam trazio pokazivac temparature,ponekad mi se zablesavi.Ti pitaj mozda naleti ali ja sam zvao sa foruma ali i dalje i niko nece da proda neki deo pojedinacno sa table a meni se zbog toga ne kupuje cela tabla jos mi radi ali ponekad zaglupi.Ma mozda ce ti srediti ovaj lik sto je dosao.Probaj malo da pritegnes sraf na leptiru gasa da budef malo veci ler pa vidi sta se desava(za gasenje)
Nazad na vrh Ići dole
dzony00
Član
Član



Broj poruka : 123
Datum upisa : 30.12.2010

Brzinomer Nubira  Empty
PočaljiNaslov: Re: Brzinomer Nubira    Brzinomer Nubira  EmptyPon Jul 01 2013, 22:50

Dobar je meni ler gas  i ima lep rad motora ništa ga ne ometai obrtaj je 800 kao i pre  nego kad voziš i stisneš kvačilo izbaciš iz brzine on pada na 800 ob umesto 1000 ob i gasi mi se pri srednjem kočenju ili naglom   ne uvek kao da odjednom gubi snagu  ne znam da li dobro objašnjavam.To nije pre radio nikad.N eznam šašto bih mu povećao ler na 850 ,... ako je uvek bio na 800? Sat koliko su ti tražili za celu instrument tablu ?
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Brzinomer Nubira  Empty
PočaljiNaslov: Re: Brzinomer Nubira    Brzinomer Nubira  EmptyUto Jul 02 2013, 07:01

Mislim da je 30-50e ail zovni imas na forumu ove sto rasturaju pa proveri.Ne bi trebalo da ti km sat utice na to,ko ce ga znati.Znam sta kazes ali zato ti i kazem povecaj ler ga s da vidis sta je,da li ce to da resi problem.Mozda je nesto do step motora pa ga ne odrzi kako treba pa se ugasi.Rekao si da se gasi kada prikocis.Mozda je  neki fals vazduh pogotovu ako vozis na plin,ako je samo na benzin probaj da zamenis i filter goriva.Ako nije nista od navedenog a  majstori ti ne resavaju problem ja bih otisao kod ovih sto rasturaju delove i kod njih zamenis deo po deo i resis problem da ne kupujes sve.Ali ovo ti je jeftino fals vazduh-free,filter goriva-400din  a ostalo proveri direktno na otpadu da znas sta je.Odes kod najblizeg tebi.Je li se isto desava i na plinu i na benzinu?
Nazad na vrh Ići dole
dzony00
Član
Član



Broj poruka : 123
Datum upisa : 30.12.2010

Brzinomer Nubira  Empty
PočaljiNaslov: Re: Brzinomer Nubira    Brzinomer Nubira  EmptyUto Jul 02 2013, 11:32

I na plinu (gas-u) i na benzinu isto to je enigma ???
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Brzinomer Nubira  Empty
PočaljiNaslov: Re: Brzinomer Nubira    Brzinomer Nubira  EmptyUto Jul 02 2013, 11:56

Hebem li ga!Onda samo sta im je zajednicko a sada mi pade na pamet da moze biti bombina!Ali ne mora da znaci da jeste.Naime ja kada sam skoro zatvarao egr ventil pa su mi  neki kontakti bili losi na bombini i desavalo mi se da kada ide ide a kada prikocim ispod 800 spadne i trese trokira i dam gas tj turiram ga da se ne ugasi.Meni je bilo do bombine lai samo jedan dan posle sam zamenio ceo dzek jer moj nije valjao i resen problem.Mozes da proveris,Ne znam vise sta bi
Nazad na vrh Ići dole
dzony00
Član
Član



Broj poruka : 123
Datum upisa : 30.12.2010

Brzinomer Nubira  Empty
PočaljiNaslov: Re: Brzinomer Nubira    Brzinomer Nubira  EmptySre Jul 03 2013, 22:45

Brzinomer popravljen u servisu ,pinjon riknuo! Time je rešena enigma!! Lično sam mislio da je to dobrim delom sam mislio da je to slaba karika i da je to predodređeno da rikne.Sada sve lepo radi .Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Brzinomer Nubira  Empty
PočaljiNaslov: Re: Brzinomer Nubira    Brzinomer Nubira  Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Brzinomer Nubira
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» brzinomer daewoo lanos
» Dijagnostika Nubira
» Daewoo Nubira iskustva
» ler gas nubira
» poliranje farova......

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Modeli :: Daewoo Nubira & Lacetti-
Skoči na: