Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Амортизери за Ланоса

Ići dole 
+2
Megasp
tosha
6 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2
AutorPoruka
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

Амортизери за Ланоса - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Амортизери за Ланоса   Амортизери за Ланоса - Page 2 EmptyČet Mar 26 2015, 19:01

Posle zimskih čarolija i odmora (prisilnog i neplaniranog Crying or Very sad ) od posla,konačno sam počeo da radim i da namaknem neki dinar.I odmah u auto.Elem prednji amortizeri se DEFINITIVNO moraju menjati.Toliko se ljuljuškam po bokovima da u krivinu bukvalno nemogu ni 30 km/h da uđem,inače odoh u kanal.Naručio sam Monro,zbog cene.Neznam kako će se uklopiti sa zadnjim Kayabinim ali imam garanciju na originalnost i tri godine garancije na amortizer,za 3000 dinara po komadu pa šta mi Bog da.Valjda će biti bolje nego ovaj "čamac" što sad imam.
Nazad na vrh Ići dole
BOJAN JOKSIMOVIĆ
Početnik
Početnik
BOJAN JOKSIMOVIĆ


Broj poruka : 11
Datum upisa : 29.11.2014
Godina : 48
Lokacija : Beograd

Амортизери за Ланоса - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: POZDRAV SVIMA!   Амортизери за Ланоса - Page 2 EmptyNed Mar 29 2015, 09:40

Što se tiče prednjih amortizera i šolja za Lanosa 1.5 limuzinu kupiti u Beogradu EURO 07. Mnogo su niže nego što sam ovde video. A zadnje opruge sam uzeu u GAZELA comerc isto u BG.
Nazad na vrh Ići dole
BOJAN JOKSIMOVIĆ
Početnik
Početnik
BOJAN JOKSIMOVIĆ


Broj poruka : 11
Datum upisa : 29.11.2014
Godina : 48
Lokacija : Beograd

Амортизери за Ланоса - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Амортизери за Ланоса   Амортизери за Ланоса - Page 2 EmptyNed Mar 29 2015, 09:47

Imam jedno pitanje za sve, pa ako neko zna neka mi pomogne! Da li usisna grana od Lanosa 1.5 sa jednom bregastom odgovara na 1.5 sa dve bregaste. Naime kod mene je motor sa dve bregaste pa bih hteo da stavim usis od motora sa jednom. O razlogu nebih sada, jedino ako mi tako nešto uspe onda bih sa svima podelio moja iskustva.
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

Амортизери за Ланоса - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Амортизери за Ланоса   Амортизери за Ланоса - Page 2 EmptySre Apr 08 2015, 18:52

BOJAN JOKSIMOVIĆ ::
Imam jedno pitanje za sve, pa ako neko zna neka mi pomogne! Da li usisna grana od Lanosa 1.5 sa jednom bregastom odgovara na 1.5 sa dve bregaste. Naime kod mene je motor sa dve bregaste pa bih hteo da stavim usis od motora sa jednom. O razlogu nebih sada, jedino ako mi tako nešto uspe onda bih sa svima podelio moja iskustva.
Bojane neznam kakve veze ima usisna grana i bregasta sa amortizerima?Pronađi odgovarajuću temu ili ako nema napravi novu.I ovako izgleda nemamo moderatora ni administratora još kad i mi izmešamo teme niko neće moći da se snađe.Mislim zbog tebe kako neko ko zna može da ti pomogne ako si pitanje postavio u temi vezanoj za trap.Btw napiši i cene tih delova što si kupio u tim prodavnicama kao i marku istih da znamo da uporedimo  Wink
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

Амортизери за Ланоса - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Амортизери за Ланоса   Амортизери за Ланоса - Page 2 EmptySre Apr 08 2015, 18:56

Elem posle zamene amortizera i opruga imamo sledeće.....Imam sva četiri nova amortizera i dve nove zadnje opruge,150 evra manje i qratz od auta  glavom u zid,eto tako....
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Амортизери за Ланоса - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Амортизери за Ланоса   Амортизери за Ланоса - Page 2 EmptySre Apr 08 2015, 21:12

Radan ::
Elem posle zamene amortizera i opruga imamo sledeće.....Imam sva četiri nova amortizera i dve nove zadnje opruge,150 evra manje i qratz od auta  glavom u zid,eto tako....
A sto? Opet nesto trap zeza?
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

Амортизери за Ланоса - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Амортизери за Ланоса   Амортизери за Ланоса - Page 2 EmptyČet Apr 09 2015, 17:39

Pa došao sam do toga da je postao totalno ne upravljiv naročito u krivinama.Nekakvo ludo ljuljanje prednjeg kraja,zanošenje zadnjeg kraja,imam osećaj da će me gepek prestići u krivini,kao da sam na ledu.Na pravcu mukom balansiram i nesmem ni da vozim preko 70 km/h...I stanje se svakim danom (bar ja imam takav osećaj ) pogoršava.Nema zatezanja u servu ni lufta u volanu,odaziva se na milimetar pomeranja.Kao da su mi sve četiri gume različitog profila.Prilikom zamene prednjih amortizera konstatovano da su opruge i šolje sasvim u redu.
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Амортизери за Ланоса - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Амортизери за Ланоса   Амортизери за Ланоса - Page 2 EmptyČet Apr 09 2015, 20:01

Uh jasam moju nubiru navlacio do 170 ali kratko i drzi ide normalno a sada retko 100 da predjem uglavnom lagana voznja ali lezi ko pegla u krivini. .To sto kazes desava se kada su losi amortizeri i ne drze auto kako treba  a ironija sto je tebi sve novo .Moras kod nekog ko radi dobro reglazu da ti rpegleda sve da se vidi u cem,u je problem . Da nisu silen blokovi mozda?kad skroz odu auto je tesko upravljiv .
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

Амортизери за Ланоса - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Амортизери за Ланоса   Амортизери за Ланоса - Page 2 EmptyPet Apr 10 2015, 10:18

Problem je što sam već išao kod tri majstora za reglažu i svi misle da je sa trapom sve u redu.I silen blokovi i kugle i krajevi spone (a i njih sam menjao) letva volana,gume su u redu......Jedino ako konkretno lanos nema neki specifičan kvar a da to obični servisi nisu u stanju da registruju....Čak i na tehničkom pregledu prilikom prelaska ploče ne registruje nikakve anomalije,sve u zeleno No
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Амортизери за Ланоса - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Амортизери за Ланоса   Амортизери за Ланоса - Page 2 EmptyPet Apr 10 2015, 20:00

Pa nemam pojma da nisu gume ?>? nesto jeste sad nagadjati je nezahvalno . stize zadnji kraj prednji kada su gume losije bez obzira sto imaju dobru saru jednostavno guma ne valja ali  zbog gume moze proklizavanje i podupiranje ,a skakanje jbg kada su losi amortizeri i opruge skakanje nema veze sa gumama . Ma uzmi moju nubiru nista joj ne fali ide ko mecava  bleh
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

Амортизери за Ланоса - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Амортизери за Ланоса   Амортизери за Ланоса - Page 2 EmptySub Apr 11 2015, 19:11

Nema više sumnji u gume,ne kad dođe u ovakvo stanje.Uostalom sve sam probao sa gumama.Lanos će na pazar sigurno,samo da ovo rešim jer hoću da prodam ispravan auto da me ne grize savest pa koliko košta da košta....Onda ćemo dodati neki dinar zdravlje od Boga pa kupiti neku ksaru ili mazdu 323f 2002-2003 ......Aj se menjamo za kanturine smeh
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Амортизери за Ланоса - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Амортизери за Ланоса   Амортизери за Ланоса - Page 2 EmptySub Apr 11 2015, 19:51

Kanta?Sta je to? tease
Moja je stvano bas abs .Mozda ode sledece nedelje a trebao sam u nemacku sa njom ali izgleda da necu
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Амортизери за Ланоса - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Амортизери за Ланоса   Амортизери за Ланоса - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Амортизери за Ланоса
Nazad na vrh 
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2
 Similar topics
-
» Замена сијалица на инструменттабли Ланоса

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Modeli :: Daewoo Lanos-
Skoči na: