Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Kontrolna tabla

Ići dole 
4 posters
AutorPoruka
kristijan.l
Početnik
Početnik
kristijan.l


Broj poruka : 27
Datum upisa : 13.10.2010
Godina : 43
Lokacija : Sombor

Kontrolna tabla Empty
PočaljiNaslov: Kontrolna tabla   Kontrolna tabla EmptyPet Nov 12 2010, 07:37

Imam jedno pitanje, a svaka pomoć je dobrodošla.
Kontrolna tabla kod mog Kalosa je delux model, ali bez obzira na to, kada upalim svetla, ne uključuje se lampica kod kilometar sata (ako ona uopšte postoji). Moji imaju starog Punta i navikao sam da kod njih šljašti kao u Vegasu, a kod Kalosa mi je tabla dosta mračna. Pored toga, kada uključim kratka svetla po danu, ne pali se nikakva kontrolna lampica, za razliku od uključivanja dugih svetala (kada se pali plava lampica); jedino se u donjem levom delu od volana, gde se podešava visina farova, blago primeti da taj deo svetli, ali to nije baš uočljivo. Našao sam neku sliku na netu, za bolje objašnjenje:
Kontrolna tabla Kontrolnatabla
Nazad na vrh Ići dole
zeks
Član
Član



Broj poruka : 211
Datum upisa : 18.07.2010
Godina : 66
Lokacija : Beograd

Kontrolna tabla Empty
PočaljiNaslov: kontrolna tabla   Kontrolna tabla EmptyPet Nov 12 2010, 08:43

idi na sajt Ševroleta
[You must be registered and logged in to see this link.] pa na dnu imaš za vlasnike automobila
pa udji za upustvo za upotrebu i tu skini za Aveo 2006 prema broju vrata koji ti
imaš skoro sve je isto kao za Kalosa i na Srpskom jeziku
ja ću pogledati kod mene da li svetli pa cu ti javiti
tu možeš da šteluješ i početnu i zadatu kilometražu
pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
zeks
Član
Član



Broj poruka : 211
Datum upisa : 18.07.2010
Godina : 66
Lokacija : Beograd

Kontrolna tabla Empty
PočaljiNaslov: k.tabla   Kontrolna tabla EmptyPet Nov 12 2010, 09:15

to na slici što si postavio sve što je belo ima osvetljaj kao limun žućkasto-zeleno a isto i odometar
i na štelovanju hlađenje-grejanje isto, na svetlu zadnjem za maglu crveno i četri migavca a to nešto levo
kod volana ja ne vidim, možda noću.Tvoj model je jači pa možda ima neke razlike
pogledaj osigurače sa leve strane bočno kod vozača za kontrol tablu i ispod haube iza akumulatora za motor
nije isti raspored kao za Aveo moraš naći uputstvo za tvoj.Inače ja sam preko krstarice-forum naručio disk ali na ruskom
za 500rsd od nekog lika pa kad uporedim za Aveo nekako se snalazim
pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
dalibor76
Član
Član
dalibor76


Broj poruka : 103
Datum upisa : 18.10.2010

Kontrolna tabla Empty
PočaljiNaslov: Re: Kontrolna tabla   Kontrolna tabla EmptyPon Nov 15 2010, 22:23

Takođe i na mom kalosu noću ne svetli kilometar sat.
Verovatno daje tako fabrički.
Nazad na vrh Ići dole
kristijan.l
Početnik
Početnik
kristijan.l


Broj poruka : 27
Datum upisa : 13.10.2010
Godina : 43
Lokacija : Sombor

Kontrolna tabla Empty
PočaljiNaslov: Re: Kontrolna tabla   Kontrolna tabla EmptyČet Nov 18 2010, 12:35

zeks ::
idi na sajt Ševroleta
[You must be registered and logged in to see this link.] pa na dnu imaš za vlasnike automobila
pa udji za upustvo za upotrebu i tu skini za Aveo 2006 prema broju vrata koji ti
imaš skoro sve je isto kao za Kalosa i na Srpskom jeziku
ja ću pogledati kod mene da li svetli pa cu ti javiti
tu možeš da šteluješ i početnu i zadatu kilometražu
pozdrav
Hvala za sajt. Skinuo sam uputstvo, ali slabo šta piše za kontrolnu tablu. Najveći problem i dalje ostaje kilometraža kod koje nema osvetljenja, a isto kaže i dalibor76 da je slučaj kod njegovog Kalosa, mada iskreno - ja ipak mislim da bi kilometraža (odometar) trebala da svetli u mraku. Nekako mi je baš čudno.
Juče sam čeprkao po nekom uputstvu koje sam skinuo sa net-a (tipa "Service and Repair Manual"), ali ne uspevam pronaći. Možda nisam dovoljno tražio - ne znam. U svakom slučaju - hvala.
Nazad na vrh Ići dole
ivan85_zmaj
Član
Član
ivan85_zmaj


Broj poruka : 484
Datum upisa : 09.06.2010
Godina : 38
Lokacija : Smederevo

Kontrolna tabla Empty
PočaljiNaslov: Re: Kontrolna tabla   Kontrolna tabla EmptyČet Nov 18 2010, 15:35

Da nema slican sistem mozda kao kod Opela?! Kod Opela ima potenciometar za jacinu svetla na kontrolnoj tabli, sto ukljucuje ujedno i displej za sat i sl.
Nalik je onom za podesavanje farova, podizanje i spustanje...
Nazad na vrh Ići dole
zeks
Član
Član



Broj poruka : 211
Datum upisa : 18.07.2010
Godina : 66
Lokacija : Beograd

Kontrolna tabla Empty
PočaljiNaslov: Re: Kontrolna tabla   Kontrolna tabla EmptyČet Nov 18 2010, 16:01

Evo sad sam isao da vidim i cim se upali pozicija svetli
kao na toj slici sto si postavio ista boja i moze da se vidi kad prebacujes tripA i tripB
kontrole predjenih kilometara
pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
kristijan.l
Početnik
Početnik
kristijan.l


Broj poruka : 27
Datum upisa : 13.10.2010
Godina : 43
Lokacija : Sombor

Kontrolna tabla Empty
PočaljiNaslov: Re: Kontrolna tabla   Kontrolna tabla EmptyČet Nov 18 2010, 19:37

Ali kod mene na odometru je mrkli mrak. Po danu se još vidi, ali čim mračak padne, onda ništa. Verovatno ću morati malo da se pomučim oko tog dela i već počinje da me smara -al' šta mogu. Hvala što si pogledao kod sebe (ali me nisi utešio Crying or Very sad ).
P.S. - Slikaću sutra, pa kačim slike.
Nazad na vrh Ići dole
zeks
Član
Član



Broj poruka : 211
Datum upisa : 18.07.2010
Godina : 66
Lokacija : Beograd

Kontrolna tabla Empty
PočaljiNaslov: Re: Kontrolna tabla   Kontrolna tabla EmptyPet Nov 19 2010, 07:48

znam da te nervira meni ne radi taj sat na kontrolnoj tabli pa sam menjao osigurace
i nista posle sam odustao a i da radi nebi mi mnogo znacilo
pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
dalibor76
Član
Član
dalibor76


Broj poruka : 103
Datum upisa : 18.10.2010

Kontrolna tabla Empty
PočaljiNaslov: Re: Kontrolna tabla   Kontrolna tabla EmptySub Nov 20 2010, 21:32

Epa ovako ljudi problem oko kilometraže koja ne svetli noću je rešen.
Naime juče sam rešio da pruzmem stvar u svoje ruke i video daje usvari pregorela sijalica koja osvetljava kilometražu.
Treba skinuti plastičnu masku iznad cele kontrolne table i tada ceo sat izvaditi iz ležišta,e tu postoji jedna mala sijalica koja je zadužena za takozvani odometar.
E sad teško se nalazi u prodaji jer je specifična ima sfoj nosač pa sam morao da nekako uklopim sličnu koje ima u prodaji.
Dakle sada svetli kao u vegasu!
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Kontrolna tabla Empty
PočaljiNaslov: Re: Kontrolna tabla   Kontrolna tabla Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Kontrolna tabla
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Kontrolna tabla takuma 1,6
» osvetljavanje table
» Замена сијалица на инструменттабли Ланоса
» instrument tabla nexia
» daewoo nubira instrument tabla

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Modeli :: Daewoo Kalos-
Skoči na: