Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 ZAMENA KABLOVA ZA SVECICE

Ići dole 
+4
Pozitivan
Megasp
Radan
cvija007
8 posters
AutorPoruka
cvija007
Početnik
Početnik
cvija007


Broj poruka : 8
Datum upisa : 27.07.2011

svecice - ZAMENA KABLOVA ZA SVECICE Empty
PočaljiNaslov: ZAMENA KABLOVA ZA SVECICE   svecice - ZAMENA KABLOVA ZA SVECICE EmptySub Maj 11 2013, 11:15

Pozdrav svima. Upravo sam zamenio kablove za svecice (beotas 2400 din ) Sad ! Evo zelim da podelim sa vama iskustva u slucaju da nekome treba pomoc. Meni su do danas bili pogresno postavljeni kablovi.
U slucaju da imate situaciju kao ja , da ne mozete da skinete stari i stavite novi jer niste sigurni da je redosled tacan onda citaj dalje Very Happy .

[You must be registered and logged in to see this link.]

Treba postaviti kablove gledano od kaisa KA menjacu. Znam da sve to zvuci logicno ali kod mene nije bilo tako postavljeno od kako sam kupio automobil.
Na bobini pise 1,4 ,2,3 i tog redosleda se treba drzati. Najduzi kabal na 1 (i zabosti u rupu pored kaisa ) ,najkraci na 4 (rupa do bobine). 2 i 3 postaviti po duzini. Duzi na 2, kraci na 3.
Nadam se da sam pomogao!
[url= [You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

svecice - ZAMENA KABLOVA ZA SVECICE Empty
PočaljiNaslov: Re: ZAMENA KABLOVA ZA SVECICE   svecice - ZAMENA KABLOVA ZA SVECICE EmptySub Maj 11 2013, 12:09

cekaj bre,pa kako si vozio sa pogresno postavljenim kablovima.
Nazad na vrh Ići dole
cvija007
Početnik
Početnik
cvija007


Broj poruka : 8
Datum upisa : 27.07.2011

svecice - ZAMENA KABLOVA ZA SVECICE Empty
PočaljiNaslov: Re: ZAMENA KABLOVA ZA SVECICE   svecice - ZAMENA KABLOVA ZA SVECICE EmptySub Maj 11 2013, 12:25

pa nije se nesto drugacije ponasao nego sada ...
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

svecice - ZAMENA KABLOVA ZA SVECICE Empty
PočaljiNaslov: Re: ZAMENA KABLOVA ZA SVECICE   svecice - ZAMENA KABLOVA ZA SVECICE EmptyNed Maj 12 2013, 17:28

pa neznam ali mislim da bi trebalo da bude veeeelike razlike Rolling Eyes
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

svecice - ZAMENA KABLOVA ZA SVECICE Empty
PočaljiNaslov: Re: ZAMENA KABLOVA ZA SVECICE   svecice - ZAMENA KABLOVA ZA SVECICE EmptyNed Maj 12 2013, 18:16

Ne znam da li bi uopste mogao normalno da vozis,nije svejedno kad koja svecica pali.Cimao bi trokirao itd.Mozda su ti bili neki levi kablovi.Inace za kablove trazis za tvoj auto i ne mozes nikako najkraci kabal staviti na drugo mesto.Uvek su sa duzinom kabla ograniceni.Ali bas mi ne ide u glavu kako si to tako vozio?
Nazad na vrh Ići dole
Pozitivan
Član
Član
Pozitivan


Broj poruka : 241
Datum upisa : 21.06.2011

svecice - ZAMENA KABLOVA ZA SVECICE Empty
PočaljiNaslov: Re: ZAMENA KABLOVA ZA SVECICE   svecice - ZAMENA KABLOVA ZA SVECICE EmptyNed Maj 12 2013, 22:10

Kad bolje pogledate na nubiri nema razvodnik paljenja vec se koriste dve bobine u jednoj celini od toga dva kabla ide sa jedne bobine na 1 i 3 cilindar a druga dva na 2 i 4 cilindar sto znaci svecice se pale u paru. Prosto kad se svecica upali na 1 cilindru upali se smesa dok na 3 je u fazi izduva i paljenje svecice nema nikakav efekat, to vazi i za sledecu fazu paljenja 2 cilindra i tako redom.
Ako se pomesaju kablovi sa prvog para ali su na istim cilindrima 1 i 3 - 2 i 4 nema nikakvih posledica dali je prvi na 3 ili obrnuto dok ako se pomesaju 1 i 2 ili 4 onda nema da pali.
Nazad na vrh Ići dole
zorank65
Početnik
Početnik



Broj poruka : 32
Datum upisa : 17.02.2012

svecice - ZAMENA KABLOVA ZA SVECICE Empty
PočaljiNaslov: zorank65   svecice - ZAMENA KABLOVA ZA SVECICE EmptySub Sep 07 2013, 21:54

de se moze naci original kablovi za daewoo nubiru karavan 2000kub. HVALA!

Mozete mi poslati na e mail adresu - [You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
Pozitivan
Član
Član
Pozitivan


Broj poruka : 241
Datum upisa : 21.06.2011

svecice - ZAMENA KABLOVA ZA SVECICE Empty
PočaljiNaslov: Re: ZAMENA KABLOVA ZA SVECICE   svecice - ZAMENA KABLOVA ZA SVECICE EmptySub Sep 07 2013, 22:34

Ono sto je bitno kod raznih modela kablova je prikljucak na bobinu i prikljucak na svecicu.
Ako kupis visoko naponski kabal (zicani po mogucstvu su najbolji) samo ti ostaje da stare skines i premeris duzinu iseces novi kabal na istu duzinu kao i originani i ubacis ih u prikljucke i dobijes nove kablove. Ovo ti je najjeftinija verzija. Kablove kupis u prodavici delova za vozila za druge nisam upucen dali se prodaju.
Nazad na vrh Ići dole
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

svecice - ZAMENA KABLOVA ZA SVECICE Empty
PočaljiNaslov: Re: ZAMENA KABLOVA ZA SVECICE   svecice - ZAMENA KABLOVA ZA SVECICE EmptyNed Sep 08 2013, 05:08

zorank65 ::
Mozete mi poslati na e mail adresu - [You must be registered and logged in to see this link.]
mozda smaram al' ajd i ovde da ti napisem, koristi opciju edit i ispravi prethodnu poruku nemoj pisati po dve tako tema gubi na preglednosti
Nazad na vrh Ići dole
zorank65
Početnik
Početnik



Broj poruka : 32
Datum upisa : 17.02.2012

svecice - ZAMENA KABLOVA ZA SVECICE Empty
PočaljiNaslov: zorank65   svecice - ZAMENA KABLOVA ZA SVECICE EmptyNed Sep 08 2013, 13:57



Hvala ali sam kasno se setio da dodam e mail adresu.Pozz!
Nazad na vrh Ići dole
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

svecice - ZAMENA KABLOVA ZA SVECICE Empty
PočaljiNaslov: Re: ZAMENA KABLOVA ZA SVECICE   svecice - ZAMENA KABLOVA ZA SVECICE EmptyNed Sep 08 2013, 18:39

druze ajd prestani da spamujes forum, stvarno si preterao. Na 5 mesta si ostavio iste poruke, i jos ih ponovio po tri puta. Da ne pricam da ti se svaka tema zove zoran65 bez obzira da li se radi o kablovima, amortizerima ili kupujem prodajem oglasima
Nazad na vrh Ići dole
Markonije23
Početnik
Početnik
Markonije23


Broj poruka : 79
Datum upisa : 06.08.2012
Godina : 44
Lokacija : Beograd

svecice - ZAMENA KABLOVA ZA SVECICE Empty
PočaljiNaslov: Re: ZAMENA KABLOVA ZA SVECICE   svecice - ZAMENA KABLOVA ZA SVECICE EmptyUto Nov 05 2013, 15:31

Ima li ko savet koje kablove za svecice kupiti i gde ? U pitanju je Espero 1.5,16v,66kw, benzin-gas
Nazad na vrh Ići dole
Gogy
Početnik
Početnik
Gogy


Broj poruka : 41
Datum upisa : 08.01.2013
Godina : 40
Lokacija : Svilajnac

svecice - ZAMENA KABLOVA ZA SVECICE Empty
PočaljiNaslov: Re: ZAMENA KABLOVA ZA SVECICE   svecice - ZAMENA KABLOVA ZA SVECICE EmptyČet Dec 05 2013, 17:22

Ja sam na mojoj Nubiri II stavio Bosch svecice ,a kablove MagnetiMareli (Italijanske) oni su za struju jedni od vodecih proizvodjaca u Evropi tako da sto se toga tice neces pogresiti.Poz
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





svecice - ZAMENA KABLOVA ZA SVECICE Empty
PočaljiNaslov: Re: ZAMENA KABLOVA ZA SVECICE   svecice - ZAMENA KABLOVA ZA SVECICE Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
ZAMENA KABLOVA ZA SVECICE
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Svetlucanje kablova
» Svećice DN 1.3-1.6
» Da nisu svećice?
» Gusenje motora
» svecice lanos 1.5

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Modeli :: Daewoo Nubira & Lacetti-
Skoči na: