Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Leganza...problem sa kočnicom

Ići dole 
+2
ivan85_zmaj
Mixy
6 posters
AutorPoruka
Mixy
Početnik
Početnik



Broj poruka : 47
Datum upisa : 26.10.2010
Godina : 32
Lokacija : BG

leganza - Leganza...problem sa kočnicom Empty
PočaljiNaslov: Leganza...problem sa kočnicom   leganza - Leganza...problem sa kočnicom EmptySre Okt 27 2010, 20:31

Ćao svima,ja sam Mirko.Moj ćale ima leganzu 2.0 2002. god., taksira sa njom blizu 2 godine.Ima problema sa kočnicama, tone pedala od kočnice.Kad ispusti vazduh iz cilindara normalno koči nekih 2 meseca i onda počne ponovo da tone.Da li se to dešavalo nekome od vas ili da li zna šta je u pitanju?
Nazad na vrh Ići dole
http://bms.co.rs/
ivan85_zmaj
Član
Član
ivan85_zmaj


Broj poruka : 484
Datum upisa : 09.06.2010
Godina : 38
Lokacija : Smederevo

leganza - Leganza...problem sa kočnicom Empty
PočaljiNaslov: Re: Leganza...problem sa kočnicom   leganza - Leganza...problem sa kočnicom EmptySre Okt 27 2010, 21:55

Pre svega zelim ti dobrodoslicu na forumu, nadam se da ces podeliti svoja iskustva sa nama u buducem periodu.

A sad da vidimo kakav ti je to problem...
Da li gubi ulje u posudi? Ako gubi ulje znaci da negde neki cilindar ispusta. Trebalo bi proveriti ispod svakog tocka da li je vlazno od ulja. Takodje treba videti da li pusta ulje kod glavnog kocionog cilindra.
Ako ne gubi ulje (u sta slabo verujem) onda je mozda u sistemu vazduh, pa bi to trebalo bolje da se ozraci.
Nazad na vrh Ići dole
Mixy
Početnik
Početnik



Broj poruka : 47
Datum upisa : 26.10.2010
Godina : 32
Lokacija : BG

leganza - Leganza...problem sa kočnicom Empty
PočaljiNaslov: Re: Leganza...problem sa kočnicom   leganza - Leganza...problem sa kočnicom EmptySre Okt 27 2010, 22:32

Hvala, naravno da ću podeliti svoja iskustva.

Ne gubi ulje, ne curi nigde ispod točkova,a ako negde ubacuje vazduh u sistem pretpostavljam da bi tu curilo ulje.
Pre nekog vremena smo menjali cilindar za kvačilo, prvo je počela stalno da tone pedala od kočnice a onda je pedala od kvačila ostala na patosu.Zamenili smo cilindar ali je kočnica ponovo zezala, zamenili smo ulje,ispustili vazduh i normalno je kočio oko 2 meseca pa je počela da tone pedala od kočnice(kad se stisne 2-3 puta onda podođe pedala).Opet smo ispustili vazduh i isto je trajalo neko vreme i za sada je jedini lek da ispuštamo vazduh s vremena na vreme.Ako negde uvlači vazduh to će biti malo teže da nadjemo.
Nazad na vrh Ići dole
http://bms.co.rs/
ivan85_zmaj
Član
Član
ivan85_zmaj


Broj poruka : 484
Datum upisa : 09.06.2010
Godina : 38
Lokacija : Smederevo

leganza - Leganza...problem sa kočnicom Empty
PočaljiNaslov: Re: Leganza...problem sa kočnicom   leganza - Leganza...problem sa kočnicom EmptyČet Okt 28 2010, 06:23

Cudno je da ne gubi ulje... Definitivni je problem u vazduhu koji ima u instalaciji...
Po mom misljenju trebalo bi dobro da se prekontrolisu kocnice, svi cilindri na svakom tocku, glavni kocioni isto moze da pravi problem. Mozda proveriti i servo uredjaj.
Ipak mislim, da ako nigde ne gubi ulje da je u pitanju glavni kocioni cilindar ili pak serva uredjaj... tu nesto oko njih.
A na istu instalaciju je vezano i kvacilo. Tako da i oko kvacila moze da bude problem, recimo taj cilindar.

I jos jedan savet... kad ozracujes, ispustas vazduh iz kocnica, uradi to na svakom tocku, tj. cilindru.Sigurno imas vazduha u sistemu...
Nazad na vrh Ići dole
joca
Napredni član
Napredni član



Broj poruka : 507
Datum upisa : 21.09.2010
Godina : 54
Lokacija : sremska mitrovica

leganza - Leganza...problem sa kočnicom Empty
PočaljiNaslov: Re: Leganza...problem sa kočnicom   leganza - Leganza...problem sa kočnicom EmptyČet Okt 28 2010, 06:29

pitanje da li se u isto vreme gubi i kvacilo i kocnica?
Nazad na vrh Ići dole
metrocop
Moderator
Moderator
metrocop


Broj poruka : 281
Datum upisa : 12.08.2010
Godina : 37
Lokacija : Bg

leganza - Leganza...problem sa kočnicom Empty
PočaljiNaslov: Re: Leganza...problem sa kočnicom   leganza - Leganza...problem sa kočnicom EmptyČet Okt 28 2010, 10:58

Sto bi u avijaciji rekli " Izbliduj sistem" Smile Dakle na jednom kraju sipaj ulje a na drugom odvoji neku cevku ili crevo i stavi je u neki lavor....i konstatno stiskaj kocnicu... sve dok ima vaduha trebalo bi da izlaze neki mehurici(cak i oni najsitniji)... Dok ne potece homogen mlaz trebalo bi da ga blidujes. E sad ja iskreno ne znam kako taj ceo sistem izgleda na Leganci ali videcu u Service Manualu da pogledam... kako bih znao gde treba da odvojis crevo. Jako je bitno da pregledas celu instalaciju...bukvalno svaki cosak...da bi ustanovio gde ulazi vazduh. naravno pre toga dobro ocisti sa krpom ceo sistem kako bi bilo vodljivije Smile

Nazad na vrh Ići dole
serhio011
Napredni član
Napredni član
serhio011


Broj poruka : 501
Datum upisa : 23.05.2010
Godina : 49
Lokacija : BEOGRAD-MML

leganza - Leganza...problem sa kočnicom Empty
PočaljiNaslov: Re: Leganza...problem sa kočnicom   leganza - Leganza...problem sa kočnicom EmptyČet Okt 28 2010, 15:07

probaj da stisnes papucicu kocnice rukom al' malo zustrije i pri tom oslusni da li susti , znaci glava u kabinu dole skroz kod papucica , ako susti najverovatnije membrana na glavnom kocionom pa verovatno tuda uvlaci vazduh a pogledaj da li ti vlazi od ulja tuda oko papucice
Nazad na vrh Ići dole
Mixy
Početnik
Početnik



Broj poruka : 47
Datum upisa : 26.10.2010
Godina : 32
Lokacija : BG

leganza - Leganza...problem sa kočnicom Empty
PočaljiNaslov: Re: Leganza...problem sa kočnicom   leganza - Leganza...problem sa kočnicom EmptyČet Okt 28 2010, 16:10

Malo pre sam pricao sa caletom o tome,zaboravio sam da vam napomenem da kad se to desava onda samo zadnji tockovi slabije koce i privremeno resimo stvar kad ispustimo vazduh na zadnjim tockovima(rukom moze da se okrene zadnji tocak kad pritisnem kocnicu).Da li ABS mozda ima neke veze sa ovim?Jedan majstor nam je rekao da se i iz njega ispusta vazduh.

Plasim se ne bude isto ako zamenimo glavni kocioni i da dzabe bacimo pare(cena mu je negde oko 25000).

Ivane, jedno pitanje,da li je bitan redosled tockova kad se ispusta vazduh, negde sam procitao da ide zadnji desni,zadnji levi,prednji desni pa prednji levi ?

Joco, kvacilo je normalno,samo kocnica zeza.

Metrocop. Jel to Service Manual u elektronskom formatu (onaj sto je postavljen na forumu)?Ako jeste, da li bi mogao da mi posaljes na mail [You must be registered and logged in to see this link.] zato sto ne mogu da skidam sa rapidshare, imam mts internet.

Serhio011. Probacu to,ne mogu sad nije mi tu auto,tek sutra cu moci.
Nazad na vrh Ići dole
http://bms.co.rs/
poštar68
Početnik
Početnik



Broj poruka : 97
Datum upisa : 27.07.2010
Lokacija : Pančevo

leganza - Leganza...problem sa kočnicom Empty
PočaljiNaslov: Re: Leganza...problem sa kočnicom   leganza - Leganza...problem sa kočnicom EmptyČet Okt 28 2010, 16:33

Proveri istrоšenost kočionih pločica, između ostalog....
Nazad na vrh Ići dole
Mixy
Početnik
Početnik



Broj poruka : 47
Datum upisa : 26.10.2010
Godina : 32
Lokacija : BG

leganza - Leganza...problem sa kočnicom Empty
PočaljiNaslov: Re: Leganza...problem sa kočnicom   leganza - Leganza...problem sa kočnicom EmptyČet Okt 28 2010, 19:07

poštar68 ::
Proveri istrоšenost kočionih pločica, između ostalog....

Proveravali smo plocice, ok su.
Nazad na vrh Ići dole
http://bms.co.rs/
joca
Napredni član
Napredni član



Broj poruka : 507
Datum upisa : 21.09.2010
Godina : 54
Lokacija : sremska mitrovica

leganza - Leganza...problem sa kočnicom Empty
PočaljiNaslov: Re: Leganza...problem sa kočnicom   leganza - Leganza...problem sa kočnicom EmptyČet Okt 28 2010, 19:28

posto ti je kvacilo ok siguran sam da glavni kocioni cilindar je ok. 100% ti uvlaci negde vazduh i ne mozes da ga izluftiras.abs moze da zeza ali bi trebalo ako se svaki tocak dobro izluftira da bude sve ok.e sad veruj mi ja vozim leganzu i nisam imao takvih problema,ali posto ti zadnji tockovi koliko sam shvatio prave problem pregledaj razdelnik sile kocenja ili kako ga zovu peti cilindar,mozda ti on negde pusta.
Nazad na vrh Ići dole
Mixy
Početnik
Početnik



Broj poruka : 47
Datum upisa : 26.10.2010
Godina : 32
Lokacija : BG

leganza - Leganza...problem sa kočnicom Empty
PočaljiNaslov: Re: Leganza...problem sa kočnicom   leganza - Leganza...problem sa kočnicom EmptyČet Okt 28 2010, 20:17

joca ::
posto ti je kvacilo ok siguran sam da glavni kocioni cilindar je ok. 100% ti uvlaci negde vazduh i ne mozes da ga izluftiras.abs moze da zeza ali bi trebalo ako se svaki tocak dobro izluftira da bude sve ok.e sad veruj mi ja vozim leganzu i nisam imao takvih problema,ali posto ti zadnji tockovi koliko sam shvatio prave problem pregledaj razdelnik sile kocenja ili kako ga zovu peti cilindar,mozda ti on negde pusta.

i ja sam mislio na peti cilindar,on na vecini starih automobila zeza(mi smo ga na starom passatu izbacili),ali cale mi je rekao da ne veruje da je on,onda bi stalno zadnji kocili slabije,ovako kad ispustimo vazduh oni koce odlicno.Sigurno negde malo uvlaci vazduh,moracemo jednom detaljno sve da pregledamo a do tada cemo ga voziti ovako.

Nego,da li neko zna da li mogu da se menjaju sijalicice na dugmicima za dig. klimu?Od kad je donet novi zakon po ceo dan upaljena svetla pa su pocrkale skoro sve,cak je i ona za sva 4 migavca crkla.
Nazad na vrh Ići dole
http://bms.co.rs/
ivan85_zmaj
Član
Član
ivan85_zmaj


Broj poruka : 484
Datum upisa : 09.06.2010
Godina : 38
Lokacija : Smederevo

leganza - Leganza...problem sa kočnicom Empty
PočaljiNaslov: Re: Leganza...problem sa kočnicom   leganza - Leganza...problem sa kočnicom EmptyČet Okt 28 2010, 21:30

Idi ti kod elektricara da ti proveri instalaciju i mozda ti ubaci neki relej. Verovatno imas jake sijalice za svetla, pa ti to pravi probleme. Nije bas uobicajno da crkavaju te sijalicice zbog toga sto su upaljeni farovi...
Nazad na vrh Ići dole
Mixy
Početnik
Početnik



Broj poruka : 47
Datum upisa : 26.10.2010
Godina : 32
Lokacija : BG

leganza - Leganza...problem sa kočnicom Empty
PočaljiNaslov: Re: Leganza...problem sa kočnicom   leganza - Leganza...problem sa kočnicom EmptyČet Okt 28 2010, 21:48

Nisam mislio samo na farove,nego one sijaju kad su upaljena svetla,a posto su stalno upaljena te sijalicice su crkle.
Nazad na vrh Ići dole
http://bms.co.rs/
Sponsored content





leganza - Leganza...problem sa kočnicom Empty
PočaljiNaslov: Re: Leganza...problem sa kočnicom   leganza - Leganza...problem sa kočnicom Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Leganza...problem sa kočnicom
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» lanos 1.4 55kw problem, problem, problem!!!
» Tacuma 1,6 16v Problem pali se chek lampica, gasi se ,promenjen MAP senzor usisne grane,obrtaji motora kada skinem nogu sa gasa padaju i ugasi se.REsen problem 90%
» Amortizeri leganza
» Kupio bih Daewoo Leganz-u
» Leganza sat

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Mehanika :: Kvarovi-
Skoči na: