Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Koji delovi pasuju od drugih auta na nubiri!

Ići dole 
+11
stuplja
spiritussus
Chevy
tosha
gidra
magi
pekson
zakici
maksa66
nenad76
Megasp
15 posters
AutorPoruka
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

delovi - Koji delovi pasuju od drugih auta na nubiri! Empty
PočaljiNaslov: Koji delovi pasuju od drugih auta na nubiri!   delovi - Koji delovi pasuju od drugih auta na nubiri! EmptyČet Dec 06 2012, 07:45

Evo da otvorim ovu temu i molio bih moderatora da je stavi kao sticky na vrh ,i pisite licna iskustva koji delovi od nekog drugog auta pasuju na nubiri(jer je tema u nubiri,a moze da se otvori i u svakom autu)znaci LICNA iskustva nemojte pisati moze li ovo ili ono da ne zatrujemo temu,vec SAMO PISITE STA MOZE.Neka svima koristi tudje iskustvo.
Editujem post da ne zatrujem temu Very Happy .Poenta i jeste da se na osnovu licnih iskustava napise a ne rekla kazala''Daewoo ti je sve opel,Ok a od kojeg -hm nemam pojma''

Nenad 76 je rekao da ulozak termostata pasuje od opel suze(na metalnom kucistu) koji je 10x jeftiniji.

Moje licno iskustvo je da isto od opel suze pasuje lambda sonda od (univerzalna) 10x jeftinija.

Cep za posudu rashladne tecnosti od astre G ako se dobro secam


Poslednji izmenio Megasp dana Sub Dec 08 2012, 19:34, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
nenad76
Početnik
Početnik



Broj poruka : 5
Datum upisa : 05.12.2012
Godina : 48
Lokacija : Zmajevo

delovi - Koji delovi pasuju od drugih auta na nubiri! Empty
PočaljiNaslov: Re: Koji delovi pasuju od drugih auta na nubiri!   delovi - Koji delovi pasuju od drugih auta na nubiri! EmptyPet Dec 07 2012, 07:27

Pozdrav Megasp,svaka čast na temi bravo bravo bravo nadm se da će biti dobrih i korisnih informacija.Ja bih mogao da dodam da zadnji lezaj tocka pase od golfa 1,jete,opela kocke,suze,ali to je već većini poznata (bar ja tako mislim),a ako nije eto informacije iz prve ruke Very Happy .
Nazad na vrh Ići dole
maksa66
Početnik
Početnik



Broj poruka : 7
Datum upisa : 10.10.2012

delovi - Koji delovi pasuju od drugih auta na nubiri! Empty
PočaljiNaslov: maksa66   delovi - Koji delovi pasuju od drugih auta na nubiri! EmptyPet Dec 07 2012, 12:49

Menjao sam sva 4 ležaja točkova i sve sam opelove kupovao, novi diskovi i pločice opelovi, novi doboši i pakne opelovi, termostat opelov, čep ventil dekla, 4 felne opelove (mislim da je uglavnom sve odgovarajuće od vektre b, sve se može kataloški uporediti pre kupovine).
Nazad na vrh Ići dole
zakici
Početnik
Početnik
zakici


Broj poruka : 70
Datum upisa : 14.08.2012
Godina : 55
Lokacija : Pforzheim

delovi - Koji delovi pasuju od drugih auta na nubiri! Empty
PočaljiNaslov: Re: Koji delovi pasuju od drugih auta na nubiri!   delovi - Koji delovi pasuju od drugih auta na nubiri! EmptySub Dec 08 2012, 18:39

Kompletno zadnje kocnice;dobosi,cilindri i pakne,pasu od opela kocke,suze.


Poslednji put izmenio zakici dana Pon Dec 10 2012, 21:07, izmenio ukupno 2 puta
Nazad na vrh Ići dole
pekson
Početnik
Početnik



Broj poruka : 12
Datum upisa : 21.05.2012
Godina : 45
Lokacija : Kovin

delovi - Koji delovi pasuju od drugih auta na nubiri! Empty
PočaljiNaslov: Re: Koji delovi pasuju od drugih auta na nubiri!   delovi - Koji delovi pasuju od drugih auta na nubiri! EmptySub Dec 08 2012, 23:01

-Semerinzi na menjacu za Nubiru 1.6 odgovaraju od Opela tj semering spojnicke (35-23-8 ) i semerinzi (55-35-?) za poluosovine (plavi sa metalnim prstenom sa strane), po 300 din komad a ovi po "nasim" radnjama em nemaju sve em seku usi. Mislim da je od astre ali nebitno jer sam ih kupio u Opelovoj radnji koja nema veze sa Koreancima.

-Automat rikverc svetla-stoji na menjacu - standardni Opelov (350 din).

-Spaner zupcastog kaisa takodje ali je cena nazalost ista (4.200 din).

-Lezajevi zadnjih tockova ( Opel kadet suza, ascona,...) cena oko 600 din.

-zadnje kocnice - pakne isto od Opel Katetta i Ascone

I t je to za sada to. A od amortizera izgleda da ne pase nista, maler.


Poslednji put izmenio pekson dana Ned Dec 09 2012, 22:45, izmenio ukupno 3 puta
Nazad na vrh Ići dole
magi
Početnik
Početnik



Broj poruka : 9
Datum upisa : 19.04.2012
Lokacija : Beograd

delovi - Koji delovi pasuju od drugih auta na nubiri! Empty
PočaljiNaslov: Re: Koji delovi pasuju od drugih auta na nubiri!   delovi - Koji delovi pasuju od drugih auta na nubiri! EmptyNed Jan 13 2013, 12:44

maksa66 ::
Menjao sam sva 4 ležaja točkova i sve sam opelove kupovao, novi diskovi i pločice opelovi, novi doboši i pakne opelovi, termostat opelov, čep ventil dekla, 4 felne opelove (mislim da je uglavnom sve odgovarajuće od vektre b, sve se može kataloški uporediti pre kupovine).

Дуго се нисам јављао, али кад је Ћовек пензионер...схватите, кубури са слободним временом.
Али да не давим Нешко, али и други, који уложак термостата се јаше на Нубиру 1.6 /2000г за
метално кућиште / видим од "сузе" / да ли са дизела или бензинца и да ли неко зна где је у
Београду најповољније купити и по којој цени. Хвала СВИМА унапред!

ПС. Успут желим свима,којима је ноћас Нова година, да им буде СРЕЋНА и ДУГОВЕЧНА, а
сутрашњим слављеницима, међу којима је и моја маленкост, Сретну Славу Св.Василија Великог тј. Мали Божић !
Nazad na vrh Ići dole
gidra
Početnik
Početnik



Broj poruka : 20
Datum upisa : 28.05.2011

delovi - Koji delovi pasuju od drugih auta na nubiri! Empty
PočaljiNaslov: Re: Koji delovi pasuju od drugih auta na nubiri!   delovi - Koji delovi pasuju od drugih auta na nubiri! EmptySub Feb 23 2013, 10:24

Trebao bih da mijenjam prednje plocice a mozda i diskove. u pitanju je nubira 2.0 16v karavan, da li pase od necega ili da trazim orginal.
Nazad na vrh Ići dole
tosha
Član
Član
tosha


Broj poruka : 409
Datum upisa : 25.09.2012
Godina : 61
Lokacija : Лос Алексинац

delovi - Koji delovi pasuju od drugih auta na nubiri! Empty
PočaljiNaslov: Re: Koji delovi pasuju od drugih auta na nubiri!   delovi - Koji delovi pasuju od drugih auta na nubiri! EmptyPet Jun 07 2013, 21:24

Da ne otaram novu temu pa neka ovo ide ovde iako je u pitanju Lanos 1.6 16V 1998. Pukla mi je jedna zadnja opruga (po drugi putdelovi - Koji delovi pasuju od drugih auta na nubiri! 134767) pa me zanima zna li ko, ali zasigurno, da li od nekog drugog auta pašu opruge i od kog? Mučim se da nađem polovnu kao privremeno rešenje pa pitam kao alternativu ako ne nađem od-za Lanosa.........
Ovo je bilo postavljeno kao zasebna tema ali niko da odgovori na pitanje pa obrisah temu i ubacih ovde a uz navedeno da dodam da mi danas čovek iz Niša koji popravlja naša vozila reče da je nekima na Lanosa stavljao zadnje opruge od ,,Opela'' Kadet E, ima li ko od vas da je to uradio i ako ima kakvo je iskustvo?
Nazad na vrh Ići dole
Chevy
Član
Član
Chevy


Broj poruka : 115
Datum upisa : 04.08.2011

delovi - Koji delovi pasuju od drugih auta na nubiri! Empty
PočaljiNaslov: Re: Koji delovi pasuju od drugih auta na nubiri!   delovi - Koji delovi pasuju od drugih auta na nubiri! EmptySub Jun 08 2013, 11:13

Jel zna neko od kog automobila pasuju amortizeri i opruge za daewoo nubiru 99 god. 2.0 16v?
Nazad na vrh Ići dole
tosha
Član
Član
tosha


Broj poruka : 409
Datum upisa : 25.09.2012
Godina : 61
Lokacija : Лос Алексинац

delovi - Koji delovi pasuju od drugih auta na nubiri! Empty
PočaljiNaslov: Re: Koji delovi pasuju od drugih auta na nubiri!   delovi - Koji delovi pasuju od drugih auta na nubiri! EmptySub Jun 08 2013, 12:54

Chevy ::
Jel zna neko od kog automobila pasuju amortizeri i opruge za daewoo nubiru 99 god. 2.0 16v?
Батице незнам да ли су опруге за Нубиру исте као за Ланоса али чисто информативно ради осталих да се надовежем на моју претходну писанију да сам ја из нужде (није било понуде половне ни нове па да не чекам поручивање опруга и њихову доставу) на мој Ланос јутрос ставио обе нове опруге од ,,Опел'' Кадет Е - ,,Суза'' и мислим да то може јер је све ок, бар за сада. Значи, опруге од ,,Опел'' Кадет Е могу на Ланос хеџбек а вероватно и на лимузино јер м и с л и м да су исте и за лимузину и хеџбек. Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

delovi - Koji delovi pasuju od drugih auta na nubiri! Empty
PočaljiNaslov: Re: Koji delovi pasuju od drugih auta na nubiri!   delovi - Koji delovi pasuju od drugih auta na nubiri! EmptySre Jun 26 2013, 22:20

Ja napisah na pocetku teme da ne bude moze li ovo ili ono da ne bi se zatrovala tema tj da budu samo informacije.Nego od opel suze pasuje prednji lager tocka,ali imaju 2 verzije od 64mm i 72 mm .Onaj koji vam treba je 72 mm.Uzeo pre neki dan 1200 din(najeftinije sto sam nasao)
Nazad na vrh Ići dole
spiritussus
Početnik
Početnik



Broj poruka : 2
Datum upisa : 18.08.2013
Godina : 45

delovi - Koji delovi pasuju od drugih auta na nubiri! Empty
PočaljiNaslov: Re: Koji delovi pasuju od drugih auta na nubiri!   delovi - Koji delovi pasuju od drugih auta na nubiri! EmptyNed Avg 18 2013, 20:40

Evo resenja za sve vas sa Nubirom....silent blokovi su mana i nemojte uzimati originalne za nubiru jer su loseg kvaliteta.....nabavite prednje silent blokove od peugeot 206 ili 307 isti su samo su 2 mm veci ali to nije problem odete do metalostrugara i on in smanji za po 1mm u krug. a manje silent blokove na prednjoj viljusci pasu od nekog forda neznam tacno koga probajte samo je potrebno da se ubaci 1mm biksna i eto vam resenja sa silent blokovima za narednih 10 god, posle ih ponovo zamenite delovi - Koji delovi pasuju od drugih auta na nubiri! Icon_cheers
Nazad na vrh Ići dole
stuplja
Početnik
Početnik



Broj poruka : 3
Datum upisa : 19.09.2013

delovi - Koji delovi pasuju od drugih auta na nubiri! Empty
PočaljiNaslov: Re: Koji delovi pasuju od drugih auta na nubiri!   delovi - Koji delovi pasuju od drugih auta na nubiri! EmptySub Feb 22 2014, 12:12

Kablovi za svecice Fiat Punto (malo su duzi ali ne smeta i bez problema se vraca plasticni polopac). Prekjuce sam ih zamenio, a juce presao 800km s njima. Kupio sam Bosch-ove i platio oko 2900din, a originalni su oko 3500din.
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

delovi - Koji delovi pasuju od drugih auta na nubiri! Empty
PočaljiNaslov: Re: Koji delovi pasuju od drugih auta na nubiri!   delovi - Koji delovi pasuju od drugih auta na nubiri! EmptyPet Feb 28 2014, 08:54

silen blokovi od ford eskort 6 .ali manji mora biksna da se stavi i veci da se obradi kod strugara.Aki su valjda bolji nego fabricki jer su loseg  kvaliteta.Post iznad kaze da moze i od pezoa nisam stigao da trazim ali verujem da moze.

samo da kazem da su meni bili od forda svi i da su pukli posle 3000 km posle sam  uradio reparaciju u kernu i 10000 preslo posle malo omeksali


Poslednji izmenio Megasp dana Pon Jun 09 2014, 22:26, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

delovi - Koji delovi pasuju od drugih auta na nubiri! Empty
PočaljiNaslov: Re: Koji delovi pasuju od drugih auta na nubiri!   delovi - Koji delovi pasuju od drugih auta na nubiri! EmptyPet Feb 28 2014, 16:04

Zamenio i stabilizator i isti je od mondeo 3
Nazad na vrh Ići dole
pedjica
Član
Član
pedjica


Broj poruka : 154
Datum upisa : 01.03.2011
Godina : 46
Lokacija : Podgorica

delovi - Koji delovi pasuju od drugih auta na nubiri! Empty
PočaljiNaslov: Re: Koji delovi pasuju od drugih auta na nubiri!   delovi - Koji delovi pasuju od drugih auta na nubiri! EmptyUto Apr 08 2014, 10:24

Pozdrav drugari,

Jedan rezime da napravim kako bih znao šta dalje:

(Za moju nubiru 1.6,16v,2000.god, 87kw,karavan):

Doboši - opel kocka
Gurtne - opel kocka
Cilindri - opel kocka
Pakne - opel kocka

Treba mi još ako neko zna:
Prednji diskovi - ?
Izvod glave upravljača - ?
Silen blokovi - ? ( vazi li za moju nubiru post od spiritussus ?)
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

delovi - Koji delovi pasuju od drugih auta na nubiri! Empty
PočaljiNaslov: Re: Koji delovi pasuju od drugih auta na nubiri!   delovi - Koji delovi pasuju od drugih auta na nubiri! EmptyUto Apr 08 2014, 20:05

E jbg lepo pise u prvom postu da se PI SE STA MOZE I DA SE NE POSTAVLJAJU PITANJA.Kada bi svi postovali onda vidis sta pise i procitas sta da svako postavlja pitanja i ima sada xx strana ne bi video nista
Nazad na vrh Ići dole
Gogy
Početnik
Početnik
Gogy


Broj poruka : 41
Datum upisa : 08.01.2013
Godina : 40
Lokacija : Svilajnac

delovi - Koji delovi pasuju od drugih auta na nubiri! Empty
PočaljiNaslov: Poz   delovi - Koji delovi pasuju od drugih auta na nubiri! EmptyUto Maj 13 2014, 16:45

Caos drugari,evo cisto da kazem sto se tice zadnjih kocnica,paknovi se poklapaju od opel vektre b,a sto se tice cilindra ne poklapa se od opela tj,malo su tanji nego na Nubiri,inace su na oko isti ,ja sam menjao pre par dana pa nikako da napisem,e sad ukoliko menjate jedan cilidar ne preporucujem od opela jer nisu isti kao sto napisah nece biti ista kociona sila,ja sam menjao na oba tocka tako da mi se uklopilo i ako su malo tanji kociona sila je ista,eto toliko od mene cisto da se zna na daewoo je cilindar deblji ,dok se paknovi polapaju.pozz
Nazad na vrh Ići dole
whoopy
Početnik
Početnik



Broj poruka : 1
Datum upisa : 08.08.2014

delovi - Koji delovi pasuju od drugih auta na nubiri! Empty
PočaljiNaslov: Re: Koji delovi pasuju od drugih auta na nubiri!   delovi - Koji delovi pasuju od drugih auta na nubiri! EmptyPet Avg 08 2014, 18:27

Kuburio sa amortizerima Nubira 99 2.0 16v cdx i nasao jeftino rjesenje, skinuo, odrezao vrh, izvadio iznutricu, od Audi-a kupio amortizere, uglavio ih unutra i vrh zavario, jaci od nubirinih 100x a u buduce samo odvrnem vrh i mjenjam, dalje, ako nepravilno radi, mjenjajte filter zraka (osjedio zbog njega)
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

delovi - Koji delovi pasuju od drugih auta na nubiri! Empty
PočaljiNaslov: Re: Koji delovi pasuju od drugih auta na nubiri!   delovi - Koji delovi pasuju od drugih auta na nubiri! EmptyČet Mar 31 2016, 20:31

Felne mogu wagenove sam oda je 4*100 srednja mozda et38 tako nesto.Paknovi od astre f.
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

delovi - Koji delovi pasuju od drugih auta na nubiri! Empty
PočaljiNaslov: Re: Koji delovi pasuju od drugih auta na nubiri!   delovi - Koji delovi pasuju od drugih auta na nubiri! EmptyUto Avg 16 2016, 19:53

Menjao sam 2 hidropodizaca i isti su od astre f,i dobosi su od opel suze samo trazite siroko kocenje.
Nazad na vrh Ići dole
Pozitivan
Član
Član
Pozitivan


Broj poruka : 241
Datum upisa : 21.06.2011

delovi - Koji delovi pasuju od drugih auta na nubiri! Empty
PočaljiNaslov: Re: Koji delovi pasuju od drugih auta na nubiri!   delovi - Koji delovi pasuju od drugih auta na nubiri! EmptyNed Jan 28 2018, 10:24

Има доста времена у овој теми баш би ме интересовало дали неко има искуства са задњим шус плехом који држи кочиони механички цилиндар ручне кочнице.delovi - Koji delovi pasuju od drugih auta na nubiri! 08102012955
Тражио сам по интернету и наишао на овај оглас где пише да су делови од Леганзе, па ме интересује дали одговарају и за Нубиру обзиром да задњи кочиони систем је из два посебна дела где ручна кочница користи добош и гуртне док ножна користи диск хидрауличне кочнице. Распитао сам се код беотаса и имају леву и десну за Леганца даевоо док за Нубиру само леву (а мени треба десна) пошто бих купио обе, питање је дали да купим од Леганце или не. Са слике овог огласа по мени би требало да одговарају обзиром да оглас потиче из Пољске али сви трошкови премашују реалну цену.
Nazad na vrh Ići dole
Pozitivan
Član
Član
Pozitivan


Broj poruka : 241
Datum upisa : 21.06.2011

delovi - Koji delovi pasuju od drugih auta na nubiri! Empty
PočaljiNaslov: Re: Koji delovi pasuju od drugih auta na nubiri!   delovi - Koji delovi pasuju od drugih auta na nubiri! EmptyPet Feb 23 2018, 16:14

Бре нико да се бар распита може ли или не па да се бацим на куповину. Питам јер бих то одрадио у Србији овде је папрена цена делова а ипак није нубира ролс ројс Smile
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





delovi - Koji delovi pasuju od drugih auta na nubiri! Empty
PočaljiNaslov: Re: Koji delovi pasuju od drugih auta na nubiri!   delovi - Koji delovi pasuju od drugih auta na nubiri! Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Koji delovi pasuju od drugih auta na nubiri!
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» OD KOG AUTA MOGU DELOVI NA LEGANCU
» obtomer??????
» Od cega pasuju felne za nubiru?
» poliranje auta
» los rad auta na leru u letnjem periodu

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Modeli :: Daewoo Nubira & Lacetti-
Skoči na: