Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 ,,Nagradno pitanje''

Ići dole 
+2
Stirba
tosha
6 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2
AutorPoruka
tosha
Član
Član
tosha


Broj poruka : 409
Datum upisa : 25.09.2012
Godina : 61
Lokacija : Лос Алексинац

,,Nagradno pitanje''  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ,,Nagradno pitanje''    ,,Nagradno pitanje''  - Page 2 EmptyUto Dec 04 2012, 14:22

GTX ::
Da li isti taj zvuk cujes ako das kontakt i sacekas nekih 5 sekundi (ne palis motor)?
Inace,ono za kvacilo alternatora mi se bas svidelo ,,Nagradno pitanje''  - Page 2 817894 Rotor,stator,cetkice,diodna ploca,nema tamo sta da skljoca.

Majstore, proverio ja i nema tog zvuka kada se okrene ključ bez startovanja motora. Naravno čuje se ja mislim zvuk pumpe za benzin ali ne i pomenuto škljocanje koje se čuje kako rekoh nakon nekih 5 do 10 sekundi od starta motora. A što se kvačilaalternatora tiče i ja laik prvi put čujem za tako nešto Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
GTX
Član
Član
GTX


Broj poruka : 237
Datum upisa : 08.08.2011
Godina : 46
Lokacija : Subotica

,,Nagradno pitanje''  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ,,Nagradno pitanje''    ,,Nagradno pitanje''  - Page 2 EmptyUto Dec 04 2012, 22:08

Nesporazum je izbio na relaciji kvacilo-remenica.Koliko sam razumeo citajuci po netu,ta remenica je standardna stvar kao sto je Stirba napisao."Kvacilo" mi je zvucalo malo "pregrubo"...Sto se tice ove moje remenice,kasnije sam se setio da kad sam menjao diodnu plocu,po kataloskom broju nije isla za Daewoo nego od nekog Opela,verovatno Kadeta ili Astre (nisam pitao) tako da je najverovatnije u pitanju neka budzevina koja za sada radi posao,ali cu na prolece gledati da to dovedem u red.
Za to skljocanje bez paljenja motora sam pitao jer je kod Nexie to normalna stvar.Otprilike cim se pumpa zaustavi cuje se to "skljoc".U mom slucaju to su ABS ventili.Posto mi ABS radi normalno,pretpostavljam da ABS centrala na taj nacin vrsi proveru relea koji ukljucuju te ventile jer hoce da im se zalepe kontakti.
Nazad na vrh Ići dole
tosha
Član
Član
tosha


Broj poruka : 409
Datum upisa : 25.09.2012
Godina : 61
Lokacija : Лос Алексинац

,,Nagradno pitanje''  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ,,Nagradno pitanje''    ,,Nagradno pitanje''  - Page 2 EmptySre Dec 05 2012, 07:20

Mislim da si u pravu što se tiče ,,škljocanja'' i da dolazi upravo iz tog dela ispod haube gde se nalazi ABS uredjaj ali te nisam razumeo da li je u pitanju kvar pa ,,škljoca'' ili je to normalno tj. tako treba. Hvala majstore
Nazad na vrh Ići dole
Stirba
Početnik
Početnik



Broj poruka : 74
Datum upisa : 18.10.2012
Godina : 37
Lokacija : Pozarevac

,,Nagradno pitanje''  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ,,Nagradno pitanje''    ,,Nagradno pitanje''  - Page 2 EmptySre Dec 05 2012, 08:29

I ja mislim da si u pravu... Juce kada sam izlazio iz dvorista, u rikverc, pratio sam ovu pojavu i u trenutku kada mi se zaculo to skljocanje upalila mi se lampica za ABS... E sad kako, zasto, nemam pojma... Ali krenucu redom... Prvo kod elektricara da mi pogleda alternator, pa onda ABS sistem, jer moze da nude da je problem i sa jednim i drugim...
Nazad na vrh Ići dole
GTX
Član
Član
GTX


Broj poruka : 237
Datum upisa : 08.08.2011
Godina : 46
Lokacija : Subotica

,,Nagradno pitanje''  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ,,Nagradno pitanje''    ,,Nagradno pitanje''  - Page 2 EmptyČet Dec 06 2012, 21:00

Kod mene,kad se da kontakt,pali se ABS lampica.Kad skljocne,lampica se gasi.Ako slucajno postoji neka nepravilnost tipa senzor,prekid kabla senzora,posle predjenih nekih pedesetak metara,lampica za ABS ce se opet upaliti i tako signalizirati neispravnost sistema.Ako vama skljoca kad auto krene,moguce je da je neki prekid kabla u pitanju (moze biti i napuknut prsten na homokinetickom) pa za trenutak dolazi do gubitka signala sa odredjenog tocka.Ja kad sam kupio auto,oba kabla od prednjih senzora su bila u prekidu pa sam ih zamenio.
Nazad na vrh Ići dole
Stirba
Početnik
Početnik



Broj poruka : 74
Datum upisa : 18.10.2012
Godina : 37
Lokacija : Pozarevac

,,Nagradno pitanje''  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ,,Nagradno pitanje''    ,,Nagradno pitanje''  - Page 2 EmptyPet Dec 07 2012, 09:20

GTX ::
Kod mene,kad se da kontakt,pali se ABS lampica.Kad skljocne,lampica se gasi.Ako slucajno postoji neka nepravilnost tipa senzor,prekid kabla senzora,posle predjenih nekih pedesetak metara,lampica za ABS ce se opet upaliti i tako signalizirati neispravnost sistema.Ako vama skljoca kad auto krene,moguce je da je neki prekid kabla u pitanju (moze biti i napuknut prsten na homokinetickom) pa za trenutak dolazi do gubitka signala sa odredjenog tocka.Ja kad sam kupio auto,oba kabla od prednjih senzora su bila u prekidu pa sam ih zamenio.

Eto za to vec nemam pojma... Verovatno je popravka smesna...
Nazad na vrh Ići dole
kruno
Član
Član



Broj poruka : 110
Datum upisa : 12.08.2016

,,Nagradno pitanje''  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: tosho paz vamo    ,,Nagradno pitanje''  - Page 2 EmptyPet Avg 26 2016, 12:13

sved receno su pizdarije... alternator nema nikakvo kvacilo pod jedan a pod dva imas dve mogucnosti tog zvuka sto cujes kso skljocanje prvi ej zvuk kvzcila klima uiredjaja jer klimavi uredjaj ima tu vasu kupling remenicu iliti remenicu sa magnetnim kvacilom. moze se desiti da te zeza rele za klimu i prikontaktu da struju kvacilu remenice za klimu ... poslje kad kompic skuci da ti je klima ugasene on sve iskljuci . a dotle ti svjetla opadnu jer kvacilo vuce struju pa ti svjetla ptoamne . uglavnom vjerojatno ste zezaju releji... provjeri sve pa javi
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





,,Nagradno pitanje''  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ,,Nagradno pitanje''    ,,Nagradno pitanje''  - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
,,Nagradno pitanje''
Nazad na vrh 
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2
 Similar topics
-
» Pitanje
» NUBIRA 2000 79KW
» Pitanje za iskusne
» poliranje auta
» Izbacivanje ulja na meracu

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Mehanika :: Kvarovi-
Skoči na: