Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ?

Ići dole 
+30
zakici
Pozitivan
dusko.pvo
serhio011
stefanudrea
neshtry
matrix
faggio
radisa
brankosubasic
macakgasho
Megasp
petar
mali
daki_nis
debejko
Marigold
radoslav
Radan
Bruce Wayne
dellas
dixy
dexns
poštar68
kristijan.l
metrocop
zeks
joca
ivan85_zmaj
manijac
34 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4
AutorPoruka
stefanudrea
Početnik
Početnik
stefanudrea


Broj poruka : 72
Datum upisa : 01.11.2011
Godina : 48
Lokacija : DROBETA/RUMUNJA

Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ?   Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ? - Page 4 EmptyČet Mar 29 2012, 08:59

na moja kola pise da treba na 15000 i ja sam menjao u 12000.od sad menjam u 10000 tacno ali samo sa mobil 1!
Nazad na vrh Ići dole
ivan85_zmaj
Član
Član
ivan85_zmaj


Broj poruka : 484
Datum upisa : 09.06.2010
Godina : 38
Lokacija : Smederevo

Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ?   Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ? - Page 4 EmptyČet Mar 29 2012, 09:06

Ja menjam na 4500-5000 km Very Happy posto toliko predjem za godinu dana, pa onda ajde proslo je godinu dana i menjaj.
Nazad na vrh Ići dole
stefanudrea
Početnik
Početnik
stefanudrea


Broj poruka : 72
Datum upisa : 01.11.2011
Godina : 48
Lokacija : DROBETA/RUMUNJA

Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ?   Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ? - Page 4 EmptyČet Mar 29 2012, 09:41

ja radim oko 10000 na godinu.sad ne znam vise sta da uzmem ako ima gpl, 5w30 ili 10w40?hmmm!zna neki?
Nazad na vrh Ići dole
manijac
Početnik
Početnik
manijac


Broj poruka : 33
Datum upisa : 07.10.2010
Godina : 53
Lokacija : BOR

Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ?   Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ? - Page 4 EmptySre Apr 25 2012, 22:16

Ja sam sipao u matiza juce lukoil mineralo 10W-40w, nije neko ali bar znam da je originalno.
Nazad na vrh Ići dole
http://kitcarsplans.eu.pn/
stefanudrea
Početnik
Početnik
stefanudrea


Broj poruka : 72
Datum upisa : 01.11.2011
Godina : 48
Lokacija : DROBETA/RUMUNJA

Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ?   Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ? - Page 4 EmptyČet Apr 26 2012, 05:11

ja sam nasao mobil 1 5w30 sa 40 euro 4 litara. ne treba da bude 10w40 za nase male kole kako ja znam!
Nazad na vrh Ići dole
serhio011
Napredni član
Napredni član
serhio011


Broj poruka : 501
Datum upisa : 23.05.2010
Godina : 49
Lokacija : BEOGRAD-MML

Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ?   Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ? - Page 4 EmptyČet Apr 26 2012, 18:44

stefanudrea ::
ja sam nasao mobil 1 5w30 sa 40 euro 4 litara. ne treba da bude 10w40 za nase male kole kako ja znam!
5w30 je za niske temperature
Nazad na vrh Ići dole
joca
Napredni član
Napredni član



Broj poruka : 507
Datum upisa : 21.09.2010
Godina : 54
Lokacija : sremska mitrovica

Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ?   Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ? - Page 4 EmptyNed Apr 29 2012, 06:02

sipao sam zadnji put mobil2000 i kapi ulja nije potrosio presao 13000km sad pre par dana sipao valvolin dura blend 10w-40w 5l u rodi 2200din promenio i filter videcemo ostala jos cela litra.
Nazad na vrh Ići dole
dusko.pvo
Početnik
Početnik
dusko.pvo


Broj poruka : 7
Datum upisa : 04.02.2011
Godina : 50
Lokacija : Pancevo

Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ?   Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ? - Page 4 EmptyNed Apr 29 2012, 19:45

leganza 2.2 1999.god, zadnjih 5 godina sipam GM 10w 40 polusintetiku, nisam imao problema. potrosnja mi se javila samo zbog loseg dihtunga poklopca ventila, ili je mozda lose postavljen...
Nazad na vrh Ići dole
Pozitivan
Član
Član
Pozitivan


Broj poruka : 241
Datum upisa : 21.06.2011

Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ?   Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ? - Page 4 EmptyPet Maj 11 2012, 17:49

Nubira 2.0cdx 16v hetchback
Helix 10W40 100% sinteticko
znaci zamena svaki put kad podjem za Srbiju Very Happy

E zaboravih da naznacim da je to jedan put godisnje tongue
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ?   Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ? - Page 4 EmptyPet Avg 31 2012, 19:54

Da malo obnovimo temu.Nedavno u "Rodicu" nadjoh na akciji neko valvoline ulje 15-40,dakle mineralno,po nekoj smesnoj ceni.Odem u servis (kod komsije) zameni on to meni i stavi nov filter.Otisao sam na more u Crnu Goru,dole se vozikao,otisao do Hercegovine neki dan i nazad .Hocu da kazem da sam presao skoro 1800 km.Ulje se zuti kao prvog dana,na sipci sto posto kolicina koja je nalivena kad je zamenjeno.Do sad sam sipao GM polusintetiku i uvek posle ovakve ture morao bi da dolivam vise od pola litra.Sto se mene tice GM ulje.....no more...
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ?   Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ? - Page 4 EmptyPet Avg 31 2012, 21:08

Radane hvala na informaciji.Ja sam do sada sipao u nubiru samo gm,i curilo mi je pomalo ranije,pa sam i to sanirao i redovno DOSIPAO .Mislio sam ranije da je problem u curenju ali sada sam dosuo oko pola litra mozda cak i malo jace na skoro 2000km,jeste da na plin trosi nesto vise ali bas toliko hm.Inace gledao sam i ne curi mi nigde bar ja nisam video a nema ni barice ispod auta.Znaci ipak iam do toga da daewoo troskari GM.Tako dje sam sipao polusintetiku 10 40.Onda na sledecoj zameni drugo ulje.Bar da probam
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ?   Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ? - Page 4 EmptySub Nov 10 2012, 20:21

ovo je copy paste sa lukoil sajta
KAKO IZVRŠITI PRAVILAN IZBOR ULJA?
Preliminarni odabir motornog ulja, zavisno o potrebnoj viskoznosti, može se izvršiti za veliku većinu
vozila. U slučaju kad motor ima do oko 25% radinih sati u odnosu na predviđeni vijek trajanja motora,
govorimo o novom motoru i potrebno je upotrijebiti multigradno ulje SAE 5W-40 ili SAE 10W-40.
Kad motor ima oko 25 - 75% radnih sati u odnosu na predviđeni vijek trajanja motora, govorimo o
srednje iskorištenom motoru te je preporučljivo upotrijebiti SAE 10W-40 ili SAE 15W40 u ljetnjim
uslovima te SAE 5W-40 ili SAE 10W-40 zimi, odnosno gradaciju viskoznosti SAE 5W-40 tokom cijele
godine.
U slučaju starog motora, dakle više od oko 75% radnih sati u odnosu na predviđeni vijek trajanja
motora, preporučljivo je koristiti ulje viskoziteta SAE 15W-40 ili SAE 20W-40 u ljetnjim uslovima, te SAE
5W-40 ili SAE 10W-40 pri zimskim uslovima, odnosno SAE 5W-40 tokom cijele godine.
Svaki proizvođač motora može zahtijevati neke specifičnosti motornog ulja, npr. na način da poveća
zahtjeve prilikom testiranja motornog ulja ili da zahtjeva ispunjavanje dodatnih parametara. Ti se
zahtjevi nalaze u specifikacijama koje proizvođači motora definišu prilikom proizvodnje motora i
korišteno ulje ih mora sadržavati.
Sva ulja koja ispune zahtjeve za upotrebu u BMW, VW i Porsche vozilima predstavljaju temelje za
upotrebu kod ostalih proizvođača motora. Preporuke proizvođača kao što su MAN, VOLVO i SCANIA
predstavljaju ocjenu najboljeg ulja za upotrebu u teretnim vozilima. U slučaju kad ulje zadovoljava
zahtjeve Mercedes-Benza znači da se takvo ulje može koristiti kod svih evropskih proizvođača motora.
Nazad na vrh Ići dole
zakici
Početnik
Početnik
zakici


Broj poruka : 70
Datum upisa : 14.08.2012
Godina : 55
Lokacija : Pforzheim

Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ?   Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ? - Page 4 EmptyUto Dec 04 2012, 21:19

Radan ::
Da malo obnovimo temu.Nedavno u "Rodicu" nadjoh na akciji neko valvoline ulje 15-40,dakle mineralno,po nekoj smesnoj ceni.Odem u servis (kod komsije) zameni on to meni i stavi nov filter.Otisao sam na more u Crnu Goru,dole se vozikao,otisao do Hercegovine neki dan i nazad .Hocu da kazem da sam presao skoro 1800 km.Ulje se zuti kao prvog dana,na sipci sto posto kolicina koja je nalivena kad je zamenjeno.Do sad sam sipao GM polusintetiku i uvek posle ovakve ture morao bi da dolivam vise od pola litra.Sto se mene tice GM ulje.....no more...

I ja podrzavam tvoje misljenje.Kupio sam Nubiru sx 98g 1,6 16v,bivsi vlasnik mi je rekao da je Gm ulje u motoru,promenjeno pre 900 km.Ali sam,presavsi oko 1000 km,morao dodati skoro pola litre,a nigde ne curi.Majstor mi je preporucio da promenim vrstu ulja jer,kako kaze,Gm nije ono sto je nekad bilo.Ispustio sam ga i sipao Mobil 2000 10W40,presao 600 km stanje nivoa i boje ulja je nepromenjeno.Videcu kako ce se dalje ponasati.
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ?   Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ? - Page 4 EmptyUto Dec 04 2012, 21:22

Napisi daolje iskustvo jer i ja pri sledecoj zameni necu gm.Ja mislio meni trosi dosta kada na 3000 dospem 700ml. a nekad i litar .Po postowima izgleda da mobil 2000 zadovoljava daewoo
Nazad na vrh Ići dole
zakici
Početnik
Početnik
zakici


Broj poruka : 70
Datum upisa : 14.08.2012
Godina : 55
Lokacija : Pforzheim

Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ?   Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ? - Page 4 EmptyUto Dec 04 2012, 21:42

Vazi,imam dosta prijatelja koji rade automehanicarske poslove,i od svakog sam cuo dosta pozitivna misljenja o mobilu 2000.
Nazad na vrh Ići dole
vujasoft
Početnik
Početnik



Broj poruka : 9
Datum upisa : 08.08.2011

Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ?   Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ? - Page 4 EmptyUto Dec 25 2012, 14:40

Ja sipam Mobil u lanosa od 2005 od kad je kod mene i od kada vise nema super S vec su presli na 2000 10w40 potrosnja je primetno veca. Moguce da ima veze i s fabrikom odakle je, po bar code-u je sada iz turske, barem ovo sto uvozi dtf-1921, iz plattner-og uvoza kod mene u gradu nisam nasao ulje.
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ?   Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ? - Page 4 EmptyUto Sep 24 2013, 21:40

GM nije vise gm.Nekad je moglo da se nadje dobro kada vidis da je i gusto,imalo je pakovanje lepo onu sisu za sipanje i to je ok.Meni curi pomalo ulje ali vec sutra je sredjeno pa ce se manje dosipati a mozda nece uopste,nego gm sada je retko do zla boga pakovanje katastrofa,cesto ne moze da se zatvori kada se jednom otvori pa je  se jednom razletelo po gepeku sve muka ocistiti.I palo mi ispod min nedelja nemam kud treba mi auto,odem na pumpu nis i sipam isto 10-40 polusintetiku koja je nesto malo i jeftinija i to njihov nisotec tako nesto se zove znaci kada je pakovanje 10x bolja a ulje gusce dosta i dosta  dosta manje  curi,nisma mogao da verujem da je tolika razlika.Ne mora da znaci da je sve nase sranje,ipak to je fabrika koja ga  pravi a ovaj tkz GM koji se pretace ko zna u kom selu pod sljivom se puni iz cisterne sa ko zna cim zamesano ,a a nema vise sanse.Ja sam i DOMACI fam atifriz koristio i odlican je nikad auto nije  se nimalo pregrejao i uvek pali bez problema zimi.Sto bi rekli na sloganu,kupujmo domace,bar znam odakle je za razliku od GM.

Inace jos jedan komentar i ko malo razmisli mislim da ce se sloziti samnom.Aditivi rade posao,samo glupi ljudi kazu da to valjda stavljali i u fabrici sta to koji qrac.Pa sto bi stavljali ?Nekada se sve pravilo kvalitetnije pa je dugo trajalo i ljudi nisu menjali uredjaje i kome da prodaju posle?sada se sve namerno pravi losije.Posto je tema o ulju da ostanemo na ulju.Ovo je neko moje razmisljanje necu da caprkam po netu da radim copy paste sa detaljnim tehnickim stvarima koje bas i ne razumem da ne kakimo.Glavna podela je  mineralno,polusintetika i sintetika.Po kvalitetu ide redosled ali i cena.Niskolitrazni auti bez problema mineralno  srednji polusintetiku i oni sto se brze vrte sintetiku(ovo sma proucavam dok sam vozio motor).E sad u cemu je razlika izmedju svakog tj  vrste?e pa bas u tim aditivima i gustini.Bas sam pricao sa burazerom i covek koga obojica znamo inace ucen covek ,jako pametan radi sledece i to jeste tako,ali treba tu skole da se zna sta je sta da ne bi bilo kontradiktorno.Covek kupi mineralno ulje kao bazu i dodaje tih aditiva rznih za temparaturu,viskoznost itd itd i ne menja ga 30000km,i to radi tako.Ovo je komentar gde u ovoj temi necu najverovatnije vise ni pisati,samo bez komentara pa neka patentira itd.Isto je i sa aditivima za benzin,benzin ulje ista je polemika.Ulje je hemija aditivi su isto hemija,pa i sama rec aditiv znaci dodatak kada prevedete nije to magicna tecnost negosamo obogacuje bazu.Eto toliko od mene
Nazad na vrh Ići dole
diskretni_heroj
Početnik
Početnik



Broj poruka : 66
Datum upisa : 15.03.2011

Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ?   Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ? - Page 4 EmptyUto Okt 15 2013, 20:39

Imate li neku preporuku šta od mineralnih ulja sipati u nexiu u kojoj je trenutno polusintetika?
Koliko videh Mobila sve više ima iz Turske....
Da li iči na Valvoline,Shell,ELF ili nešto drugo?

Lupaju mi hidropodizači opet pa mi majstor reče da probamo prvo sa mineralnim uljem a ako ne opet da menjam hidropodizače:wall:
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ?   Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ? - Page 4 EmptyUto Okt 15 2013, 21:16

Sipaj Optimu i nesekiraj se,dosta majstora je hvali u zadnje vreme
Nazad na vrh Ići dole
AStamenković
Početnik
Početnik
AStamenković


Broj poruka : 14
Datum upisa : 25.04.2014

Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ?   Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ? - Page 4 EmptySub Maj 24 2014, 21:14

1997. nexia - mobil 1  10/40, na ovom vozilu od početka, ja sam treći vlasnik. Radi bez problema, mnogo km, rekoh u nekoj drugoj temi - promenio sam ga čisto preventivno, nisam morao.
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ?   Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ? - Page 4 EmptyNed Jun 28 2015, 18:10

Danas zamenjeno ulje Smile...Sipao sam G-energy 15-40 polusintetiku.Cena je bila ekstra a i kvalitet tog ulja je odličan.To sam saznao od malo stručnijih ljudi Wink...Radi se naime o Gaspromovom ulju.....A ono što sam ispustio crno ko đavo Embarassed.
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ?   Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ? - Page 4 EmptyNed Jun 28 2015, 22:46

I ja sam sipao zadnji put 15-40 total 1600 din 4l
Nazad na vrh Ići dole
ML19
Početnik
Početnik
ML19


Broj poruka : 92
Datum upisa : 04.11.2016
Godina : 28
Lokacija : SRB

Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ?   Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ? - Page 4 EmptyNed Nov 06 2016, 18:34

Ja u Espero 2.0 sipam ulje: ELF EVOLUTION 700STI 10W-40 polusinteticko!
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ?   Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ? - Page 4 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ?
Nazad na vrh 
Strana 4 od 4Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4
 Similar topics
-
» ljudi da li da kupim daewoo chevrolet tacumu 2005 1.6 sa plinom?...hteo sam odmah da ga uzmem ali sam video da je motor malo musav od ulja...sta raditi?
» Gde sipate bmb 95 u Novom Sadu?
» Kako vam vase Nubire suse vetrobran kad zamagli iznutra?
» Koja je namena ove svetlosne grupe?
» Davac pritiska ulja i ABS

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Mehanika :: Održavanje i servisi-
Skoči na: