Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Savet

Ići dole 
+3
tosha
Radan
Karudijan
7 posters
AutorPoruka
Karudijan
Početnik
Početnik



Broj poruka : 5
Datum upisa : 27.10.2012

Savet Empty
PočaljiNaslov: Savet   Savet EmptySub Okt 27 2012, 07:07

Kao prvo želim sve da pozdravim.Guglajući,naišao sam na vaš forum.Naime,vidim da je ovaj forum posvećen Daewoo vozilima,a ja planiram da kupim Chevrolet Tacuma.
U pitanju je auto koji je 2005 godište,1.6 benzin i 115 ks.
Interesuje me iskustva oko tog vozila.Koja mu je potrošnja po gradu,otvorenom,cene održavanja,servisa iostalog.
Da li je isplatljivo u ovaj auto ugraditi sekvent plin.Znam ljude koji su stavljali u Daewoo plinski uređaj,a za Chevrolet Tacumu ne znam.
Bio bih zahvalan ako bi mi neko odgovorio i izašao u susret.

Zahvaljujem. Wink
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

Savet Empty
PočaljiNaslov: Re: Savet   Savet EmptySub Okt 27 2012, 15:19

Pozdrav i tebi.Pa sigurno da je isplativo ako prelazis vecu kilometrazu.A mislim da i nema neke razlike veliku izmedju sevrolet i daewoo takume.
Nazad na vrh Ići dole
tosha
Član
Član
tosha


Broj poruka : 409
Datum upisa : 25.09.2012
Godina : 61
Lokacija : Лос Алексинац

Savet Empty
PočaljiNaslov: Re: Savet   Savet EmptySub Okt 27 2012, 21:02

Dobro došao bravo ! Ja nemam TNG i stoga ti ništa ne mogu reći o tome ali će se javiti drugari koji to znaju i imaju iskustva a u međuvremenu možeš da pretražiš teme i nađeš vezane za to što te zanima jer ih imaš i kod drugih modela Daewoo automobila. Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
ceeronne
Početnik
Početnik
ceeronne


Broj poruka : 59
Datum upisa : 25.02.2011

Savet Empty
PočaljiNaslov: Re: Savet   Savet EmptyPet Nov 16 2012, 22:53

Daewoo vozila su ista kao i kasnije modeli koje je nasledio chevrolet to vazi i za takumu a sto se motora tice u njima su GM tj opelovi motori i naravno da se isplati da ugradis plin samo moras voditi racuna da to bude neki kvalitetnji i da bude isto tako kvalitetno ugradjen u daewoo vozila fabricki se ugradjuju uglavnom Kolte-Necan plinski sistemi koji su skupi cirka 2500 eura a kod nas ih nema ali posluzice i lovato za 500 a i jeftiniji je za odrzavanje.
potrosnja zavisi od motora koji je u autu, urgadjuju se 1.6 , 1.8 i 2.0 iz iskustva ti nebi preporucii 1.6 jer je to mali motor za auto od skoro 1.5 tonu i uglavnom 1.6 zavrsi na generalci jer je 16 ventila a i tanji su zidovi gvave jer je to evolucija motora 1.6v sa 8 ventila u kojem je preradjena glava 16ventila i samim tim je oslabljena, to funkcionise na manjim automobilima iz kog je potekao taj motor kao sto su opel vectra itd. ali na 30-40% tezem autu ne, vidjao sam makar 10 motora koji su otisli na rad glave iz tog razloga jeste da je taj motor jaci za 8-9 konja od 1.8 ali je mnogo nepouzdaniji a potrosnja mu je ista u nekim slucajevima cak i veca od 1.8 i 2.0 .
ja vozim 1.8sx i motorom sam izuzetno zadovoljan imam ugradjen Koltec Necam plin koji je ugradjen odmah po kupovini novog auta i to je ono kako bi fabricki trebalo da bude, potrosnja je po gradu oko 13l plina a na otvorenom oko 10l ako ga vozis 70-80 na otvorenom moze da se spusti i na 9l ali tesko da ima takvih deonica gde moze dugo da se vozi u tom rezimu, naravno zavisi i od kvaliteta plina i godisnjeg doba zimi je za oko 1l veca potrosnja ali ako uzmes u obzir klimu koju ukljucis leti dodje na istom, za odrzavanje su jeftini naravno ako imas svog majstora koji nece da te delje i ako se malo angazujes oko pronalaska delova jer u prodavnicama specijalizovanim za korejance neki delovi su nerealno skupi dok iste te delove za opela koji su isti u podpuniosti ili kao sto sam u nekom od svojih odgovora nekom pumpa za gorivo kosta 15000 din a ista ta samo za fiat kosta 3000 din, isto tako hidro podizaci u specijalizovanim prodavnicama za korejance kostaju 950 din a kad vec menjas menjas minimum 8 ili nedaj boze 16 ako ti je auto 16v a ja sam ih nasao za 350 din za opela a isti su skoro za sve GM motore. Dakle malo se angazujes , skines uputstva za servis vidis sta od cega odgovara proguglas i prodjes jeftinije i to ne malo.
Zakljucak
Odlicni automobili za male pare jos ako imas nekog ko se zna sta da gleda kada budes kupovao auto da ga proceni proci ce s super i bices veoma zadovoljan.
Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
dlozic
Početnik
Početnik



Broj poruka : 2
Datum upisa : 13.01.2013
Lokacija : Split

Savet Empty
PočaljiNaslov: Re: Savet   Savet EmptyNed Jan 13 2013, 16:01

Možda ti odgovor kasno stiže, ali se nadam da će nekome pomoći.
Prijavio sam se na ovaj forum jer tražim savjet za svoj auto, pa nastojim pomoći i drugima.
Imam Tacumu 1.6 od 2004, benzinca, prvi vlasnik. Prilično sam zadovoljan svime osim potrošnje (u gradu sigurno skoro 12 litara, osobito zimi, van grada oko 10, a po autoputu i manje od 10). Redovno ga održavam, a od kvarova imao je: promjenu katalizatora na oko 15000 km (raspao se iznutra), EGR ventil na oko 30000 (jer je do tada 3 puta blokirao, srećom u garantnom roku), termostat (raspao se u vožnji!) na oko 100000, pumpa za gorivo na 105000, a sada je opet neki problem s EGR ventilom.
Uglavnom, mislim da kvarovi nisu nešto što se ne događa i drugima, ali potrošnja je za današnje vrijeme prevelika i mislim da mu je to najveća mana.
Nazad na vrh Ići dole
man990
Početnik
Početnik



Broj poruka : 18
Datum upisa : 28.12.2012
Lokacija : Beograd

Savet Empty
PočaljiNaslov: Re: Savet   Savet EmptyPon Jan 14 2013, 14:09

Ja vozim tacumu 1.6 16v 2003god. potrosnja u gradu 11-12l plina, na otvoreno ispod 10l. Veliki servis 150e, imam jedan problem a to je grejanje, inace sam prezadovoljan. A da li ti se isplati ugradnja plina to zavisi koliko prelazis kilometara
Nazad na vrh Ići dole
matrix
Član
Član
matrix


Broj poruka : 178
Datum upisa : 26.09.2011
Godina : 45
Lokacija : Banja Luka

Savet Empty
PočaljiNaslov: Re: Savet   Savet EmptyUto Feb 05 2013, 20:57

man990 ::
Ja vozim tacumu 1.6 16v 2003god. potrosnja u gradu 11-12l plina, na otvoreno ispod 10l. Veliki servis 150e, imam jedan problem a to je grejanje, inace sam prezadovoljan. A da li ti se isplati ugradnja plina to zavisi koliko prelazis kilometara

Imam isti auto kao tvoj...samo mi nije jasno kako mozes potrositi manje plina od moje tacume 16litara u gradu a na otvoreno da ne kazem.Oko grejanja je ludo grije, samo da skinem do gola:)))
Nazad na vrh Ići dole
http://www.inecco.net/congress
man990
Početnik
Početnik



Broj poruka : 18
Datum upisa : 28.12.2012
Lokacija : Beograd

Savet Empty
PočaljiNaslov: Re: Savet   Savet EmptySre Feb 06 2013, 21:18

Ja svakog dana prelazim oko 40-ak km gradske voznje, na svako punjenje obracam paznju na km, sa 36l predjem od 300-315km, sto se tice toga ja sam prezatovoljan. Najveci problem mi je da skoro uopste nemam grejanje
Nazad na vrh Ići dole
matrix
Član
Član
matrix


Broj poruka : 178
Datum upisa : 26.09.2011
Godina : 45
Lokacija : Banja Luka

Savet Empty
PočaljiNaslov: Re: Savet   Savet EmptySre Feb 06 2013, 21:47

man990 ::
Ja svakog dana prelazim oko 40-ak km gradske voznje, na svako punjenje obracam paznju na km, sa 36l predjem od 300-315km, sto se tice toga ja sam prezatovoljan. Najveci problem mi je da skoro uopste nemam grejanje

Pa jesi li vidio u kakvom stanju hladnjak?
Nazad na vrh Ići dole
http://www.inecco.net/congress
man990
Početnik
Početnik



Broj poruka : 18
Datum upisa : 28.12.2012
Lokacija : Beograd

Savet Empty
PočaljiNaslov: Re: Savet   Savet EmptyČet Feb 07 2013, 20:49

bio sam kod majstora i kaze da je mali hladnjak malo zapusen, ali ja ipak mislim da nesto nije u reku sa vakum creva, moram da vidim kako idu ta creva na neku drugu tacumu
Nazad na vrh Ići dole
matrix
Član
Član
matrix


Broj poruka : 178
Datum upisa : 26.09.2011
Godina : 45
Lokacija : Banja Luka

Savet Empty
PočaljiNaslov: Re: Savet   Savet EmptyPet Feb 08 2013, 21:39

man990 ::
bio sam kod majstora i kaze da je mali hladnjak malo zapusen, ali ja ipak mislim da nesto nije u reku sa vakum creva, moram da vidim kako idu ta creva na neku drugu tacumu

Koliko je auto presao?
Nazad na vrh Ići dole
http://www.inecco.net/congress
man990
Početnik
Početnik



Broj poruka : 18
Datum upisa : 28.12.2012
Lokacija : Beograd

Savet Empty
PočaljiNaslov: Re: Savet   Savet EmptySub Feb 09 2013, 15:33

130 000km, bar toliko stoji na satu, ali kad sam ga uzeo dali su mi garanciju na kilometrazu i na legalnost
Nazad na vrh Ići dole
matrix
Član
Član
matrix


Broj poruka : 178
Datum upisa : 26.09.2011
Godina : 45
Lokacija : Banja Luka

Savet Empty
PočaljiNaslov: Re: Savet   Savet EmptySub Feb 09 2013, 20:09

man990 ::
130 000km, bar toliko stoji na satu, ali kad sam ga uzeo dali su mi garanciju na kilometrazu i na legalnost

Odlicno onda samo popravi onaj hladnjak...velik poz i srecno u tome!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.inecco.net/congress
Sponsored content





Savet Empty
PočaljiNaslov: Re: Savet   Savet Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Savet
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Амортизери за Ланоса
» SAVET OD ISKUSNIH
» Tacuma iliti Rezzo
» Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri
» HITNO POTREBAN SAVET

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Modeli :: Daewoo Tacuma-
Skoči na: