Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Potreban semering razvodnika (Nexia)

Ići dole 
4 posters
AutorPoruka
GTX
Član
Član
GTX


Broj poruka : 237
Datum upisa : 08.08.2011
Godina : 46
Lokacija : Subotica

NEXIA - Potreban semering razvodnika (Nexia) Empty
PočaljiNaslov: Potreban semering razvodnika (Nexia)   NEXIA - Potreban semering razvodnika (Nexia) EmptyPet Okt 19 2012, 20:38

Kod nas ga niko nema pa sam zvao Beo Tas i BeoTeam,ali je situacija ista.Navodno odgovara i od nekog Opel-a,ali ne znam od kojeg.Ako neko ima u dokumentaciji dimenzijie semeringa,to bi mi resilo problem (ili da zna koji Opel-ov odgovara).
Nazad na vrh Ići dole
tosha
Član
Član
tosha


Broj poruka : 409
Datum upisa : 25.09.2012
Godina : 61
Lokacija : Лос Алексинац

NEXIA - Potreban semering razvodnika (Nexia) Empty
PočaljiNaslov: Re: Potreban semering razvodnika (Nexia)   NEXIA - Potreban semering razvodnika (Nexia) EmptyPet Okt 19 2012, 21:37

Probaj u ,,GM'' u Nišu na telefon 018-575-077 jer sam ja neke delove naručivao kod njih i nije bilo problema. Daš broj šasije auta, nađe deo u PC i poruči i to stigne za nekihrecimo do nedelju dana.
Nazad na vrh Ići dole
GTX
Član
Član
GTX


Broj poruka : 237
Datum upisa : 08.08.2011
Godina : 46
Lokacija : Subotica

NEXIA - Potreban semering razvodnika (Nexia) Empty
PočaljiNaslov: Re: Potreban semering razvodnika (Nexia)   NEXIA - Potreban semering razvodnika (Nexia) EmptyPet Okt 19 2012, 21:40

Hocu,hvala.
Nazad na vrh Ići dole
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

NEXIA - Potreban semering razvodnika (Nexia) Empty
PočaljiNaslov: Re: Potreban semering razvodnika (Nexia)   NEXIA - Potreban semering razvodnika (Nexia) EmptyPet Okt 19 2012, 22:56

Ima i teza varijanta, izvadis stari semering i zoves radnju u Beogradu, u Savskoj ulici, drze samo semeringe ali na nesrecu neznaju tako po tipovima kola nego samo po dimenzijama :s Pokusacu da nadjem sad broj, ja sam kod njih nasao zadnji semering menjaca ka kardanu za sieru, koji nigde nisam mogao da nadjem po prodavnicama auto delova

edit: evo nasao sam njihov sajt [You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
tosha
Član
Član
tosha


Broj poruka : 409
Datum upisa : 25.09.2012
Godina : 61
Lokacija : Лос Алексинац

NEXIA - Potreban semering razvodnika (Nexia) Empty
PočaljiNaslov: Re: Potreban semering razvodnika (Nexia)   NEXIA - Potreban semering razvodnika (Nexia) EmptyNed Okt 21 2012, 07:09

bokilava ::
Ima i teza varijanta, izvadis stari semering i zoves radnju u Beogradu, u Savskoj ulici, drze samo semeringe ali na nesrecu neznaju tako po tipovima kola nego samo po dimenzijama :s Pokusacu da nadjem sad broj, ja sam kod njih nasao zadnji semering menjaca ka kardanu za sieru, koji nigde nisam mogao da nadjem po prodavnicama auto delova

edit: evo nasao sam njihov sajt [You must be registered and logged in to see this link.]

Pa i nije teža varijanta, odlična je kada nešto nemože da se nađe nigde. Vrlo, vrlo korisna informacija i za nas iz unutrašnjosti. bravo majstore!
Nazad na vrh Ići dole
GTX
Član
Član
GTX


Broj poruka : 237
Datum upisa : 08.08.2011
Godina : 46
Lokacija : Subotica

NEXIA - Potreban semering razvodnika (Nexia) Empty
PočaljiNaslov: Re: Potreban semering razvodnika (Nexia)   NEXIA - Potreban semering razvodnika (Nexia) EmptyNed Okt 21 2012, 16:51

To mi je zadnja opcija jer mi auto treba svaki dan 3-4 puta.Ako i budem uradio tako,morace da bude subota popodne ili cak nedelja...Moja greska je sto kad sam rastavljao razvodnik pre 3-4 meseca i umesto semeringa ubacio teflonski prsten (ni tad nisam mogao da nabavim semering),nisam zapisao debljinu osovine i precnik kucista semeringa.
Nazad na vrh Ići dole
tosha
Član
Član
tosha


Broj poruka : 409
Datum upisa : 25.09.2012
Godina : 61
Lokacija : Лос Алексинац

NEXIA - Potreban semering razvodnika (Nexia) Empty
PočaljiNaslov: Re: Potreban semering razvodnika (Nexia)   NEXIA - Potreban semering razvodnika (Nexia) EmptyNed Okt 21 2012, 18:09

GTX ::
To mi je zadnja opcija jer mi auto treba svaki dan 3-4 puta.Ako i budem uradio tako,morace da bude subota popodne ili cak nedelja...Moja greska je sto kad sam rastavljao razvodnik pre 3-4 meseca i umesto semeringa ubacio teflonski prsten (ni tad nisam mogao da nabavim semering),nisam zapisao debljinu osovine i precnik kucista semeringa.

Onda ti je opcija prodavnica pa probaj Niš sutra a protalaškaj po forumu jer su drugari govorili o pojedinim prodavnicama koje su dobro snabdevene i u kojima bi možda moglo da se nađe. Kada sam ja uspeo da preko ,,GM'' u Nišu nađem i dobijem keder gumu za šiber, koji ima jako mali broj Lanosa a mislim i drufih tipova Daewooa, verujem da ćeš i ti moći preko njih. Ako imaju uzmi odmah 2, ne jede hleb a možda opet pritreba
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

NEXIA - Potreban semering razvodnika (Nexia) Empty
PočaljiNaslov: Re: Potreban semering razvodnika (Nexia)   NEXIA - Potreban semering razvodnika (Nexia) EmptyNed Okt 21 2012, 19:14

E sto volim ove prodavnice sto je bokilava okacio.Moze i tema da se napravi sa ovakvim radnjama,nema da nema.Sve se moze napraviti samo treba naci.Inace nexia je naslednik kadeta pa bi trebalo najpre od njega da pasu,ali trebalo ne sigurno
Nazad na vrh Ići dole
GTX
Član
Član
GTX


Broj poruka : 237
Datum upisa : 08.08.2011
Godina : 46
Lokacija : Subotica

NEXIA - Potreban semering razvodnika (Nexia) Empty
PočaljiNaslov: Re: Potreban semering razvodnika (Nexia)   NEXIA - Potreban semering razvodnika (Nexia) EmptyUto Okt 23 2012, 19:43

Posto nijedna od radnji koje sam zvao (ukljucujuci i onu iz Nisa) nema doticni semering,juce sam skinuo i rastavio razvodnik.
Osovina je 10.5mm ,a kuciste semeringa 21mm.Posto nisam mogao da nadjem semering ni po meri (10x21x7),odneo sam kuciste kod strugara i prepravio taj 21mm na 22mm.
Zatim kupio silikonski semering 10x22x7 (standardna dimenzija) i zavrsio posao cheers
Nazad na vrh Ići dole
tosha
Član
Član
tosha


Broj poruka : 409
Datum upisa : 25.09.2012
Godina : 61
Lokacija : Лос Алексинац

NEXIA - Potreban semering razvodnika (Nexia) Empty
PočaljiNaslov: Re: Potreban semering razvodnika (Nexia)   NEXIA - Potreban semering razvodnika (Nexia) EmptyUto Okt 23 2012, 20:16

Super je što si završio posao! bravo
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





NEXIA - Potreban semering razvodnika (Nexia) Empty
PočaljiNaslov: Re: Potreban semering razvodnika (Nexia)   NEXIA - Potreban semering razvodnika (Nexia) Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Potreban semering razvodnika (Nexia)
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Modeli :: Daewoo Nexia & Espero-
Skoči na: