Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Molim za Pomoc

Ići dole 
+2
matrix
buca02
6 posters
AutorPoruka
buca02
Početnik
Početnik



Broj poruka : 8
Datum upisa : 19.10.2012

motor - Molim za Pomoc Empty
PočaljiNaslov: Molim za Pomoc   motor - Molim za Pomoc EmptyPet Okt 19 2012, 10:49

Kupio sam tacumu 1.8 sa lovato secvent plinom. Prvo sto sam primetio nema zivosti u voznji nekako trokira , pa negde otkaci i krene dobro i se tako. Kupio sam kablove i svecice i krenula je dobro , ali sad pri promeni brzina ler gas ostaje visolo i auto bruji , na leru nekad radi dobro ,nekada padaju obrtaji. I to da ne zaboravim u voznji nekad pocne jako da cima , onda dugme za plin pocne da pisti i sama se prebaci na benzin.Molim da mi neko pomogne oko ovoga jer sam poludeo ...
Nazad na vrh Ići dole
matrix
Član
Član
matrix


Broj poruka : 178
Datum upisa : 26.09.2011
Godina : 45
Lokacija : Banja Luka

motor - Molim za Pomoc Empty
PočaljiNaslov: Re: Molim za Pomoc   motor - Molim za Pomoc EmptySub Okt 20 2012, 08:38

Pojavi li se check?
Nazad na vrh Ići dole
http://www.inecco.net/congress
buca02
Početnik
Početnik



Broj poruka : 8
Datum upisa : 19.10.2012

motor - Molim za Pomoc Empty
PočaljiNaslov: Re: Molim za Pomoc   motor - Molim za Pomoc EmptySub Okt 20 2012, 20:21

Ne pali
Nazad na vrh Ići dole
dixy
Moderator
Moderator
dixy


Broj poruka : 495
Datum upisa : 09.08.2010
Godina : 42
Lokacija : Beograd-Dobanovci

motor - Molim za Pomoc Empty
PočaljiNaslov: Re: Molim za Pomoc   motor - Molim za Pomoc EmptySub Okt 20 2012, 22:55

Buco izvoli nam se prvo predstaviti u temi namenjenoj za to, videćeš je na početnoj strani foruma.

Takođe poseti dobrog majstora koji će prvo proveriti podešenost TNG uređaja.

Šta znači da ler ostane visoko pri promeni brzine? Na kojoj vrednosti? Normalno je da step motor na kratko zadrži broj obrtaja kada pritisneš kvačilo. Pokušaj da očistis step motor ler gasa sprejom za karburator i proveri da negde ne povlači falš vazduh. Takođe, proveri filter vazduha i po potrebi ga zameni.

I da, zaboravih, dobrodošao na forum Wink
Nazad na vrh Ići dole
matrix
Član
Član
matrix


Broj poruka : 178
Datum upisa : 26.09.2011
Godina : 45
Lokacija : Banja Luka

motor - Molim za Pomoc Empty
PočaljiNaslov: Re: Molim za Pomoc   motor - Molim za Pomoc EmptyNed Okt 21 2012, 07:51

E Dixy mozes li staviti sliku gdje se nalazi tacno step motora?Hvala
Nazad na vrh Ići dole
http://www.inecco.net/congress
buca02
Početnik
Početnik



Broj poruka : 8
Datum upisa : 19.10.2012

motor - Molim za Pomoc Empty
PočaljiNaslov: Re: Molim za Pomoc   motor - Molim za Pomoc EmptyNed Okt 21 2012, 08:30

bio sam kod majstora za tng koji je prikljucivao na komp i rekao da je sa gasom sve u redu. Prvo sto se desavalo je auto pocne da cima . pa onda pocne onaj prekidac za gas da pisti. To se desilo par puta. Drugo u voznji pri promeni stepena prenosa motor ostaje pri obrtajima kad pritisnem kvacilo, pa moram malo dapritisnem kocnicu da smanji obrtaje da nebi urlao. Nadam se da sam uspeo da objasnim sta se desava. Poz
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

motor - Molim za Pomoc Empty
PočaljiNaslov: Re: Molim za Pomoc   motor - Molim za Pomoc EmptyNed Okt 21 2012, 19:23

Matrix imas [You must be registered and logged in to see this link.] step motor,pa mozes videti kako izgleda i gde se nalazi.


Buca to za cimanje najverovatnije struja te zeza, jer kad zeza struja zeza i plin.Na benzin je li ok voznja ili i tu cima? A to sto ostaje u obrtajuma vec su ti rekli OCISTI STEP MOTOR.Dosta ljudi je imalo takav problem i on je uvek bio uzrok.
Nazad na vrh Ići dole
matrix
Član
Član
matrix


Broj poruka : 178
Datum upisa : 26.09.2011
Godina : 45
Lokacija : Banja Luka

motor - Molim za Pomoc Empty
PočaljiNaslov: Re: Molim za Pomoc   motor - Molim za Pomoc EmptyNed Okt 21 2012, 19:49

Megasp ::
Matrix imas [You must be registered and logged in to see this link.] step motor,pa mozes videti kako izgleda i gde se nalazi.


Buca to za cimanje najverovatnije struja te zeza, jer kad zeza struja zeza i plin.Na benzin je li ok voznja ili i tu cima? A to sto ostaje u obrtajuma vec su ti rekli OCISTI STEP MOTOR.Dosta ljudi je imalo takav problem i on je uvek bio uzrok.

Ti puno pricas a na toj temi nema nista o stepu motora...ja sam htio da vidim sliku motora auta i strelica gdje se nalazi tacno to sranje step.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.inecco.net/congress
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

motor - Molim za Pomoc Empty
PočaljiNaslov: Re: Molim za Pomoc   motor - Molim za Pomoc EmptyNed Okt 21 2012, 19:56

Ja ne znam kako ne vidis covece.Jesi li kliknuo na link?Covek drzi u ruci step motor jos je i prikljucen pa mozes da vidis i gde je ima nekoliko slika i lokacije i izgleda step motora.Ako ti to nije dovoljno onda nemoj ni da otvaras haubu bolje je drzi zatvorenu i kod majstora.Skida se sa 2 srafa i jedan dzek i to je to,mislim da prostije ne moze biti
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

motor - Molim za Pomoc Empty
PočaljiNaslov: Re: Molim za Pomoc   motor - Molim za Pomoc EmptyNed Okt 21 2012, 20:00

A posto tebe mrzi da citas evo i slika iz moje teme
motor - Molim za Pomoc Photo334


A prvi link ti je druga tema.Kod mene je na nubiri tu i kod tebe je na 98% istom mestu
Nazad na vrh Ići dole
matrix
Član
Član
matrix


Broj poruka : 178
Datum upisa : 26.09.2011
Godina : 45
Lokacija : Banja Luka

motor - Molim za Pomoc Empty
PočaljiNaslov: Re: Molim za Pomoc   motor - Molim za Pomoc EmptyNed Okt 21 2012, 20:03

Megasp ::
A posto tebe mrzi da citas evo i slika iz moje teme
motor - Molim za Pomoc Photo334


A prvi link ti je druga tema.Kod mene je na nubiri tu i kod tebe je na 98% istom mestu

Izvini na onoj temi nije se pojavila pa sad sam ponovo isao tamo i proradile su slike. Izvini i lijep pozdrav i hvala na pomoci!!!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.inecco.net/congress
buca02
Početnik
Početnik



Broj poruka : 8
Datum upisa : 19.10.2012

motor - Molim za Pomoc Empty
PočaljiNaslov: Re: Molim za Pomoc   motor - Molim za Pomoc EmptyPon Okt 22 2012, 10:37

ma isto ide na benz i plin ,kad krenem da preticem on kao da se ugusi nema onu zivost u sebi
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

motor - Molim za Pomoc Empty
PočaljiNaslov: Re: Molim za Pomoc   motor - Molim za Pomoc EmptyPon Okt 22 2012, 10:46

Taman da kazem da vidis pumpu za benzin,ali nesto je do motora samog.Ne verujem da je step motor,ali ti nece nista skoditi da ga ocistis.Ovde stajem,sledece je merenje kompresije ,videti hidropodizace dihtunge itd.Mislim da nije za DIY ako se desava i na plinu i na benzinu isto.Ako sam te dobro razumeo tebi se ugusi pri naglom dodavanju gasa.Logicno je da je nesto sto je zajednicko,nesto na motoru,a mozda je i bezveze,proveri i filter vazduha,najjeftinije za zamenu a moze dobro da gusi auto ako je prljav ili ostecen.Ali opet cudno ako ti sve radi ok na oba pogona a samo se gusi na preticanju
Nazad na vrh Ići dole
matrix
Član
Član
matrix


Broj poruka : 178
Datum upisa : 26.09.2011
Godina : 45
Lokacija : Banja Luka

motor - Molim za Pomoc Empty
PočaljiNaslov: Re: Molim za Pomoc   motor - Molim za Pomoc EmptyPon Okt 22 2012, 14:24

Megasp ono sto si pokazao ne mogu naci u tacumu 1.6....ima li ko neko da stavi sliku sa stepmotorom za taj motor?
Nazad na vrh Ići dole
http://www.inecco.net/congress
buca02
Početnik
Početnik



Broj poruka : 8
Datum upisa : 19.10.2012

motor - Molim za Pomoc Empty
PočaljiNaslov: Re: Molim za Pomoc   motor - Molim za Pomoc EmptyNed Nov 11 2012, 16:59

Promenio sam kablove, svecice, filter vazduha auto bolje ide , ali povremeno kad naglo dam gas da ubrzam on kao da se malo zagusi pa mu malo vratim gas i onda dobije snagu. Kad sam ga uzo bio sam na dijagnostici kod jednog druga pokazala je problem sa nekim map senzorom, neki kazu da je u pitanju bobina stvarno vise neznam sta mu je ..Kad ga upalim krene kao zmija a onda ide ali imam osecaj kao da ga nesto gusi,takona gas i na benzin.Skidao sam svecice su crne alinisu vlazne sto znaci da rade .AKO neko moze da pomgne bio bi mu stvarno zahvalan.
Nazad na vrh Ići dole
dixy
Moderator
Moderator
dixy


Broj poruka : 495
Datum upisa : 09.08.2010
Godina : 42
Lokacija : Beograd-Dobanovci

motor - Molim za Pomoc Empty
PočaljiNaslov: Re: Molim za Pomoc   motor - Molim za Pomoc EmptyUto Nov 13 2012, 20:55

Ako dijagnostika kaže da je MAP senzor, pozajmi od nekog deo da probaš i vidiš ima li rezultata. Da li ta dijagnostika ima mogućnost da očita vrednost podpritiska u usisnoj grani? Da li je računar setovao grešku i koja je šifra (kod) greške? Proveri sva vakuum creva da li su na mestu, da nekom nije zamenjeno mesto ili da nije puklo. Prvo slušaj da li šišti negde oko creva ili usisne grane. Kad to isključiš pokušaj da nađeš deo pa ćeš videti šta se događa.
Nazad na vrh Ići dole
buca02
Početnik
Početnik



Broj poruka : 8
Datum upisa : 19.10.2012

motor - Molim za Pomoc Empty
PočaljiNaslov: Re: Molim za Pomoc   motor - Molim za Pomoc EmptyUto Nov 13 2012, 21:56

nemam brate od koga da pozajmim map sensor, oko creva nisam primetio nista sem pored map senzora ima prikljucak za neko crevo koji je prazan odnosno nema crevo na njega
Nazad na vrh Ići dole
dixy
Moderator
Moderator
dixy


Broj poruka : 495
Datum upisa : 09.08.2010
Godina : 42
Lokacija : Beograd-Dobanovci

motor - Molim za Pomoc Empty
PočaljiNaslov: Re: Molim za Pomoc   motor - Molim za Pomoc EmptySre Nov 14 2012, 09:57

Slikaj senzor i postavi sliku da bih ti rekao koje crevo ti nedostaje i gde da ga potražiš. To je sigurno uzrok problema!
Nazad na vrh Ići dole
buca02
Početnik
Početnik



Broj poruka : 8
Datum upisa : 19.10.2012

motor - Molim za Pomoc Empty
PočaljiNaslov: Re: Molim za Pomoc   motor - Molim za Pomoc EmptySre Nov 14 2012, 11:21

[You must be registered and logged in to see this link.]
zaokruzio sam gde fale creva


Poslednji izmenio buca02 dana Sre Nov 14 2012, 11:24, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
ceeronne
Početnik
Početnik
ceeronne


Broj poruka : 59
Datum upisa : 25.02.2011

motor - Molim za Pomoc Empty
PočaljiNaslov: Mislim   motor - Molim za Pomoc EmptyPet Nov 16 2012, 23:20

Mislim da ces morati da proveris kompresiju klipova a zatim isto ali sa uljem koje sipas u cilindre da bi ustanovio dali je kompresija ista ili razlicita kada karike dobro dihtuju ako ti je kompresija ista NA STA JA SUMNJAM DA JE U TVOM SLUCAJU znaci da su ti zaribali hidro podizaci sto je cesta pojava kada se vozi na plin i zato ti auto trokira jer se ventili nezatvaraju i otvaraju do kraja kako bi trebalo, moraces da zamenis hidro podizace, to su isti kao za sve opel motore i mogu da se nadju za 350-400 din komad i obavezno promeni sve koliko ih imas jer nije bas jednostavan postupak zamene a verovatno ce uskoro da ti zarivbaju i oni koji nisu a nisu skupi da bi stedeo na tome, pazi samo kod koga ces to da radis jer se odsrafljuju srafovi koji drze glavu na bloku i ako ti radi neko ko nema iskustva moraces na kraju da radis glavu ako se odlepi dihtung, dakle mora da izbalansira da nepretegne izduvna ili usisna grana i da glava ostane nepomerena iako imaju stiftovi koji jioj nedaju da se pomeri moze kao sto rekoh da pretegne ili izduvna ili usisna grana ako je ranije skidana pa je nategnuta dok je vracana i onda eto belaja.
Mislim da ti je to to pa sa srecom
Nazad na vrh Ići dole
norboo
Početnik
Početnik



Broj poruka : 8
Datum upisa : 12.12.2012

motor - Molim za Pomoc Empty
PočaljiNaslov: za step motor kod tacume ako neko zna...hvala   motor - Molim za Pomoc EmptyPet Dec 14 2012, 11:56

Megasp ono sto si pokazao ne mogu naci u tacumu 1.8....ima li ko neko da stavi sliku sa stepmotorom za taj motor?..unapred hvala.
Nazad na vrh Ići dole
norboo
Početnik
Početnik



Broj poruka : 8
Datum upisa : 12.12.2012

motor - Molim za Pomoc Empty
PočaljiNaslov: evo i slika motora 1.8tacume   motor - Molim za Pomoc EmptySub Dec 15 2012, 16:00

[You must be registered and logged in to see this link.] ako neko zna i hoce da pomogne da zaokruzi gde se ovde nalazi taj step motor.gledao sam predhodne slike na forumu al kod mog motora nevidim
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

motor - Molim za Pomoc Empty
PočaljiNaslov: Re: Molim za Pomoc   motor - Molim za Pomoc EmptySub Dec 15 2012, 20:52

Evo kako treba da izgleda motor - Molim za Pomoc Isc-014%20holden%20daewoo%20idle%20speed%20motor
Znaci 2 srafa imas i pozadi jedan dzek.Ne znam kod tebe.
Obicno se nalazi iza leptira mesto gde sam ti obelezio.Ali nemoj me drzati za rec(nemam takumu).Bolje da vidis kod nekoga ali ako te zeza bas i nemozes danadjes otici kod bilo kog majstora neka ti ocisti i nece ti naplatiti vise od 200 din(bilo bi sramota)
motor - Molim za Pomoc Kp063f-1
Nazad na vrh Ići dole
norboo
Početnik
Početnik



Broj poruka : 8
Datum upisa : 12.12.2012

motor - Molim za Pomoc Empty
PočaljiNaslov: Re: Molim za Pomoc   motor - Molim za Pomoc EmptyNed Dec 16 2012, 11:45

hvala.na odgovoru..izgleda da cu morati otici kod nekog majstora
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





motor - Molim za Pomoc Empty
PočaljiNaslov: Re: Molim za Pomoc   motor - Molim za Pomoc Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Molim za Pomoc
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» matiz-molim pomoc
» brza pomoc molim
» pomoć !!!
» Grejanje
» Dva problema - pomoć

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Modeli :: Daewoo Tacuma-
Skoči na: