Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Zvuk uključivanja nečega nakon startovanja motora Lanosa, čega?

Ići dole 
3 posters
AutorPoruka
tosha
Član
Član
tosha


Broj poruka : 409
Datum upisa : 25.09.2012
Godina : 61
Lokacija : Лос Алексинац

Zvuk uključivanja nečega nakon startovanja motora Lanosa, čega? Empty
PočaljiNaslov: Zvuk uključivanja nečega nakon startovanja motora Lanosa, čega?   Zvuk uključivanja nečega nakon startovanja motora Lanosa, čega? EmptyPon Okt 15 2012, 12:06

Nakon pet do deset sekundi od startovanja motora mog Lanosa čuje se zvuk kao da se nešto uključuje a taj zvuk po meni dolazi ispod haube negde sa desne strane u pravcu suvozačevog mesta. To se uvek dešava nakon startovanja motora i rakao bih rekao da se nešto uključuje pa bih da mi neko kaže da li to tako treba i od čega dolazi tj. šta se uključuje. Zvuk je teško opisati rečima ali ajd da kažem i opišem ga kao kratko škljocanje. Voleo bih da znam šta je to od čega zvuk dolazi i da li to tako treba ili pak nešto nije uredu.
Nazad na vrh Ići dole
dixy
Moderator
Moderator
dixy


Broj poruka : 495
Datum upisa : 09.08.2010
Godina : 43
Lokacija : Beograd-Dobanovci

Zvuk uključivanja nečega nakon startovanja motora Lanosa, čega? Empty
PočaljiNaslov: Re: Zvuk uključivanja nečega nakon startovanja motora Lanosa, čega?   Zvuk uključivanja nečega nakon startovanja motora Lanosa, čega? EmptyČet Dec 13 2012, 17:18

Ukoliko se javlja prilikom kretanja iz mesta onda je to ABS modul. Čućeš ga i ukoliko jače stisneš kočnicu sada ne snegu, da malo prokliza Wink
Nazad na vrh Ići dole
tosha
Član
Član
tosha


Broj poruka : 409
Datum upisa : 25.09.2012
Godina : 61
Lokacija : Лос Алексинац

Zvuk uključivanja nečega nakon startovanja motora Lanosa, čega? Empty
PočaljiNaslov: Re: Zvuk uključivanja nečega nakon startovanja motora Lanosa, čega?   Zvuk uključivanja nečega nakon startovanja motora Lanosa, čega? EmptySub Dec 15 2012, 09:00

dixy ::
Ukoliko se javlja prilikom kretanja iz mesta onda je to ABS modul. Čućeš ga i ukoliko jače stisneš kočnicu sada ne snegu, da malo prokliza Wink
Mislio sam da sam skinuo ovu temu pa sam je otvorio ponovo pod ,,Nagradno pitanje'' u ,,Kvarovi'' no nema veze. Dixy druže 'ajd mi samo reci da li je to kvar ili normalan rad uređaja da nebih smarao više sa tim. bravo
Nazad na vrh Ići dole
dixy
Moderator
Moderator
dixy


Broj poruka : 495
Datum upisa : 09.08.2010
Godina : 43
Lokacija : Beograd-Dobanovci

Zvuk uključivanja nečega nakon startovanja motora Lanosa, čega? Empty
PočaljiNaslov: Re: Zvuk uključivanja nečega nakon startovanja motora Lanosa, čega?   Zvuk uključivanja nečega nakon startovanja motora Lanosa, čega? EmptySub Dec 15 2012, 12:00

Ako ti ne svetli lampa ABS-a na tabli onda je sve u redu. Mislim da je normalno ponašanje. Kod mene škljocne kada krenem iz mesta.
Nazad na vrh Ići dole
mihailo
Početnik
Početnik
mihailo


Broj poruka : 15
Datum upisa : 29.10.2012
Lokacija : rk

Zvuk uključivanja nečega nakon startovanja motora Lanosa, čega? Empty
PočaljiNaslov: Re: Zvuk uključivanja nečega nakon startovanja motora Lanosa, čega?   Zvuk uključivanja nečega nakon startovanja motora Lanosa, čega? EmptySub Dec 15 2012, 21:45

to se i kod mene na leganzi cuje i kod mog caleta na kalosu. skljocne svaki put kad se doda gas. znaci kad dodas gas ono skljocne, pustis gas i ponovo dodas ono ce opet skljocnuti i tako u nedogled. jednom mi je majstor objasnjavao, cini mi se, da to ima neke veze sa diznama. uglavnom to tako treba, opusteno.
Nazad na vrh Ići dole
tosha
Član
Član
tosha


Broj poruka : 409
Datum upisa : 25.09.2012
Godina : 61
Lokacija : Лос Алексинац

Zvuk uključivanja nečega nakon startovanja motora Lanosa, čega? Empty
PočaljiNaslov: Re: Zvuk uključivanja nečega nakon startovanja motora Lanosa, čega?   Zvuk uključivanja nečega nakon startovanja motora Lanosa, čega? EmptyPon Dec 17 2012, 08:57

Ne, ne pali se sijalica za ABS. Doduše desi se kad kad ali vrlo retko da ostane da svetli nakon pokretanja motora pa to rešim tako što vratim ključ tj. ugasim motor pa ponovo startujem i ona se ugasi. Auto sam i kupio sa tim ,,škljocanjem'' i mislio sam da je to normalna pojava uključivanja nečega tj. ABS uređaja pošto mi je zvuk po mojoj proceni dolazio od uređaja pod haubom ali sam hteo da pitam vas da li je i kod vas identično. I to što kad kad ostane da gori sijalica ABS mi nije jasni zašto ali računam da to nije neki kvar obzirom da je retko i da to rešim na napred opisani način. Zahvaljujem na odgovorima bravo voznja
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Zvuk uključivanja nečega nakon startovanja motora Lanosa, čega? Empty
PočaljiNaslov: Re: Zvuk uključivanja nečega nakon startovanja motora Lanosa, čega?   Zvuk uključivanja nečega nakon startovanja motora Lanosa, čega? Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Zvuk uključivanja nečega nakon startovanja motora Lanosa, čega?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Modeli :: Daewoo Lanos-
Skoči na: