Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Tacuma 1.6 centralna brava problem - RESENO

Ići dole 
2 posters
AutorPoruka
sayko
Početnik
Početnik



Broj poruka : 27
Datum upisa : 17.09.2012

centralna - Tacuma 1.6 centralna brava problem - RESENO Empty
PočaljiNaslov: Tacuma 1.6 centralna brava problem - RESENO   centralna - Tacuma 1.6 centralna brava problem - RESENO EmptyPon Okt 01 2012, 06:48

Pozdrav! Postao sam vlasnik Tacume 1.6 ,2002g. Polovna kola obicno stizu sa problemima (ipak 10g star auto). Centralna brava mi neradi. TV serviser sam, pa mi elektronika nije strana, i neplasim se posla samo mi trebaju neke smernice. Imam neko servisno uputstvo gde ima tablice sa greskama i resenja, ali to ne pomaze. Resenja su bas samo za jednostavne kvarove tipa- proveri osigurac, a ako nije idi kod majstora. Ima li neko PDF sa "exploded view" prikazom. Imam takav za Matiza, gde je tacno nacrtan svaki sklop do poslednjeg srafa.
Znaci kod mene osigurac nije. U vratima brava radi i zakljucava vozaceva vrata. Gde da se nalazi sklopka, ili neki solenoid sto spominju na stranim forumima? Ili jednostavno recite, ako neko zna, sta dalje?
Neradi mi jos i klapna za usmerivanje vazduha u kabinu. Ventilator radi, znam, jer u ovom polozaju sad duva samo na one male otvore na krajevima prednje maske. I to mi treba rasklopiti, a da imama dokumentaciju, verovatno bi namestio, bez da nesto slomim.
Nisu to svi problemi koje imam, ali o drugima u drugom postu. Ovo mi je prioritet. Hvala unapred!


Poslednji izmenio sayko dana Ned Okt 07 2012, 06:48, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
ceki
Početnik
Početnik
ceki


Broj poruka : 39
Datum upisa : 16.07.2012
Godina : 58
Lokacija : Ljig

centralna - Tacuma 1.6 centralna brava problem - RESENO Empty
PočaljiNaslov: Re: Tacuma 1.6 centralna brava problem - RESENO   centralna - Tacuma 1.6 centralna brava problem - RESENO EmptyPon Okt 01 2012, 11:42

Mozda ti moze biti od koristi. Imam i neko uputstvo (200Mb) u kome je mnogo toga vezano za Takumu i prilicno detaljno je opisano. Imao sam slican problem na mojoj Takumi ali je resenje bilo jednostavno: Pokidani kablovi na vozacevim vratima (2). Pozdrav.

[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
sayko
Početnik
Početnik



Broj poruka : 27
Datum upisa : 17.09.2012

centralna - Tacuma 1.6 centralna brava problem - RESENO Empty
PočaljiNaslov: Re: Tacuma 1.6 centralna brava problem - RESENO   centralna - Tacuma 1.6 centralna brava problem - RESENO EmptyUto Okt 02 2012, 11:06

To uputstvo imam i ja, ali se po njemu nemogu snaci, iliti sve sto mogu sam probao, tipa osiguraci ili mehanika u vozacevim vratima. Nisam kablove proverio. Provericu pa javljam rezultat.
Nazad na vrh Ići dole
sayko
Početnik
Početnik



Broj poruka : 27
Datum upisa : 17.09.2012

centralna - Tacuma 1.6 centralna brava problem - RESENO Empty
PočaljiNaslov: Re: Tacuma 1.6 centralna brava problem - RESENO   centralna - Tacuma 1.6 centralna brava problem - RESENO EmptyNed Okt 07 2012, 06:47

Nece niko da odgovori, ili se ljudi slabo srecu sa takvim problemom. Ja sam se uhvatio u koshtac i resio. Jeste da su izmedju vrata i shasije kablovi malo raspucali (izolacija), ali su svi citavi. Na osigurachu struje, kao sto rekoh ima. Jedva sam prepratio kablove i saznao da je elektronika centralne brave ispod plastike kod nogu suvozacha, kao sto su osigurachi na vozachevoj strani. Tamo proveriti dali ima + napajanje. Kod mene je bio izgoreo kabal koji tamo shalje +, a posle osiguracha. Namestio kabal i centralna radi. Namestio sam i klapnu usmerivacha vazduha. Bio je puknut buzir i nije mrdao mehaniku klapni. Za taj i posao oko brave sam morao skinuti sve plastike ispod crne maske prednje konzole. Zupcanici za klapne su sa strane vozacha dole na centralnom stubu, a za regulaciju toplo-hladno su sa strane suvozacha.
Iznad kutijice za centralnu bravu imam jos jednu braon kutijicu koja ima rupe kao da tamo ima neki zvucnik ili piezo sirenica. Ko zna shta je to? I na prednjem stubu kod vozaceve glave mi visi neka mala plasticna krushkasta kutijica. Ko zna shta je to? Dali ja mozda imam i alarm u kolima, a neznam? Ili daljinsko zakljucavanje? Ja daljinski nisam dobio, a nije se ni spominjao. Imate li vi tako neshto?
Nazad na vrh Ići dole
ceki
Početnik
Početnik
ceki


Broj poruka : 39
Datum upisa : 16.07.2012
Godina : 58
Lokacija : Ljig

centralna - Tacuma 1.6 centralna brava problem - RESENO Empty
PočaljiNaslov: Re: Tacuma 1.6 centralna brava problem - RESENO   centralna - Tacuma 1.6 centralna brava problem - RESENO EmptyNed Okt 07 2012, 17:06

Drago mi je da si resio problem. Na kraju ipak 'uzdaj se use i u svoje kljuse'!
Sto se tice alarma, ja na mojoj Takumi 2001. 1.8 imam alarm koji je po svemu sudeci fabricki i radi naravno u skladu sa centralnom. Na telu kljuca su komande za zakljucavanje i otkljucavanje. Nije bas neka pomoc ali toliko znam (i imam).
Nazad na vrh Ići dole
sayko
Početnik
Početnik



Broj poruka : 27
Datum upisa : 17.09.2012

centralna - Tacuma 1.6 centralna brava problem - RESENO Empty
PočaljiNaslov: Re: Tacuma 1.6 centralna brava problem - RESENO   centralna - Tacuma 1.6 centralna brava problem - RESENO EmptyČet Okt 11 2012, 19:50

Da nisi slucajno skidao plasticni zid na prednjim vratima? Zanima me dali tamo ima neki motorcic fabricki za zakljucavanje vrata na daljinski. Ja sam kupio modul daljinskog zakljucavanja, nabudzio i zakljucava mi sve osim vozackih vrata. A CB funkcionise kad se vozacka vrata zakljucaju iznutra ili kljucem. Sumnjam da mi koji nemamo fabricki daljinski, nemamo ni motor u vratima, bar ja nevidim nista sto lici na motor. Bice da ima samo prekidac koji daje signal CB sta da radi. I ako neko drugi ima iskustva sa ovim, molim da odgovori.
Nazad na vrh Ići dole
ceki
Početnik
Početnik
ceki


Broj poruka : 39
Datum upisa : 16.07.2012
Godina : 58
Lokacija : Ljig

centralna - Tacuma 1.6 centralna brava problem - RESENO Empty
PočaljiNaslov: Re: Tacuma 1.6 centralna brava problem - RESENO   centralna - Tacuma 1.6 centralna brava problem - RESENO EmptyPet Okt 12 2012, 11:06

Sinucu taj plasticni 'zid' (tapacir plasticni) i pogledacu pa javljam, kod mene ima motoric sigurno, jer se zakljucava na daljinsku komandu. Da li si probao da zakljucas preko suvozacevih vrata?
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





centralna - Tacuma 1.6 centralna brava problem - RESENO Empty
PočaljiNaslov: Re: Tacuma 1.6 centralna brava problem - RESENO   centralna - Tacuma 1.6 centralna brava problem - RESENO Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Tacuma 1.6 centralna brava problem - RESENO
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Tacuma problem sa paljenjem
» centralna brava
» Grejanje
» Ler gas skakuce- Tacuma 1.6
» Tacuma 1,6 16v Problem pali se chek lampica, gasi se ,promenjen MAP senzor usisne grane,obrtaji motora kada skinem nogu sa gasa padaju i ugasi se.REsen problem 90%

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Modeli :: Daewoo Tacuma-
Skoči na: