Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Egr ventil i jos nesto. Pomoc !

Ići dole 
4 posters
AutorPoruka
kalos04
Početnik
Početnik



Broj poruka : 4
Datum upisa : 17.09.2012
Godina : 34
Lokacija : Beograd

Egr ventil i jos nesto. Pomoc ! Empty
PočaljiNaslov: Egr ventil i jos nesto. Pomoc !   Egr ventil i jos nesto. Pomoc ! EmptyPet Sep 28 2012, 11:15

E ovako krenuo sam da ocistim egr ventil i to sam uspeo . auto je presao 100000 i do sada ventil nije ciscenj..
Medjutim iznad egr-a ima kao jedan cepic koji mi se "probusio" ili izgoreo vremenom od toplote izduvnih gasova..
Ja ne znam ni kako se to zove niti kako da ga zamenim a kamoli sta da trazim u servisu da kupim.

Evo par slika, ako neko zna neka mi pomogne molim vas.

Hvala unapred.

[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
dixy
Moderator
Moderator
dixy


Broj poruka : 495
Datum upisa : 09.08.2010
Godina : 43
Lokacija : Beograd-Dobanovci

Egr ventil i jos nesto. Pomoc ! Empty
PočaljiNaslov: Re: Egr ventil i jos nesto. Pomoc !   Egr ventil i jos nesto. Pomoc ! EmptyPet Sep 28 2012, 12:17

Jel to metalno ili gumeno? Jesi probao Beoteam?
Nazad na vrh Ići dole
kalos04
Početnik
Početnik



Broj poruka : 4
Datum upisa : 17.09.2012
Godina : 34
Lokacija : Beograd

Egr ventil i jos nesto. Pomoc ! Empty
PočaljiNaslov: Re: Egr ventil i jos nesto. Pomoc !   Egr ventil i jos nesto. Pomoc ! EmptyPet Sep 28 2012, 13:17

Okvir je matalan a sredina se urusila kao da je od garezi.moguce da je od gume

Auto nije hteo da upali zbog falsh vazduha, zapusio sam rupu privremeo nekom gumom i sad radi normalo kao i pre sto je radio ( miran gas i stabilan rad)

dovoljno da odem do servisa da vidim cemu to sluzi.

egr ventil sam ocistio i sad radi , inace klip mu se zaglavio od cadji. Videcu u lokalnom servisu za ovaj deo, samo kad sam uspeo da upalim.
Nazad na vrh Ići dole
baba
Početnik
Početnik



Broj poruka : 31
Datum upisa : 08.04.2011
Lokacija : Novi Sad

Egr ventil i jos nesto. Pomoc ! Empty
PočaljiNaslov: Re: Egr ventil i jos nesto. Pomoc !   Egr ventil i jos nesto. Pomoc ! EmptyČet Mar 07 2013, 21:56

Kako si čistio EGR ventil?
Nazad na vrh Ići dole
http://www.4s-squad.com
zakici
Početnik
Početnik
zakici


Broj poruka : 70
Datum upisa : 14.08.2012
Godina : 55
Lokacija : Pforzheim

Egr ventil i jos nesto. Pomoc ! Empty
PočaljiNaslov: Re: Egr ventil i jos nesto. Pomoc !   Egr ventil i jos nesto. Pomoc ! EmptyNed Mar 10 2013, 10:53

Meni na Nubiri isto ima jedna sisica,na usisnoj grani,koja je bila obmotana (blindirana) izolir trakom.Vremenom se traka istopila,a motor je poceo da mi trokira,sve je teze palio i povecao mi potrosnju plina sa 12 na19 l/100km cisto gradske voznje.Primetio sam da na toj sisici motor usisava fals vazduh pa sam je prstom zapusio.Motor je zivnuo i proradio normalno.Navukao sam parce gumenog creva (oko 5cm)na istu,a u rupu creva sam uvio m5 sraf.Potrosnja mi se vratila na 12 l/100km.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Egr ventil i jos nesto. Pomoc ! Empty
PočaljiNaslov: Re: Egr ventil i jos nesto. Pomoc !   Egr ventil i jos nesto. Pomoc ! Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Egr ventil i jos nesto. Pomoc !
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Modeli :: Daewoo Kalos-
Skoči na: