Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 instrument tabla nexia

Ići dole 
3 posters
AutorPoruka
mijat
Početnik
Početnik



Broj poruka : 53
Datum upisa : 20.06.2011

tabla - instrument tabla nexia Empty
PočaljiNaslov: instrument tabla nexia   tabla - instrument tabla nexia EmptyPet Avg 17 2012, 22:36

Pozdrav imam vise problemcica sa instrument tablom na nexi pa ako moze malo pomoci...
1. Sijalice na brzinomeru i na prekidacu za regulisanje hladjenja su crkle, kako se skida plastika i kilometar sat?
2.problem sa kilometar satom, tj. kazaljka pri vecoj brzini od 100 cuje se neko zujanje, zimi se cuje i na manjim brzinama i nekada zakoci, i jos polazuje oko 7km/h vise... kako da resim to, imali neko ideju?
Nazad na vrh Ići dole
GTX
Član
Član
GTX


Broj poruka : 237
Datum upisa : 08.08.2011
Godina : 46
Lokacija : Subotica

tabla - instrument tabla nexia Empty
PočaljiNaslov: Re: instrument tabla nexia   tabla - instrument tabla nexia EmptySub Avg 18 2012, 19:36

Spustis volan u najnizi polozaj,gornji deo plasticne obloge kontakt brave povuces prema gore (drze je dve "kandze",samo polako da se ne slome).Zatim odvrnes dva srafa koja drze onu lajsnu u donjem delu instrument table.Kad izvadis tu lajsnu,vadis onaj okvir sa prekidacima.Njega prvo malo izvuces samo koliko ti je potrebno da otkacis dzekove sa prekidaca.Kad si otkacio dzekove,vadis taj okvir skroz napolje.Sad ces videti jedan sraf na sredini sata,njega odvrnes i sat je slobodan (treba zavuci ruku iza njega i otkaciti sajlu i dzekove).Za ventilaciju,skines onaj okvir sto ide oko tih prekidaca i muzike i videces srafove.Sa gornje leve strane suvozacevih nogu treba skinuti onaj plasticni poklopac kako bi otkacio sajlu klapne i omogucio nesmetano vadjenje tog dela.
Za ovo drugo,kad izvadis tablu,sipaj malo ulja u buzir sajle kilometar sata,a ono sto pokazuje neki kilometar vise,to je tako na svim automobilima.Moja na 80 laze 4km/h,na 120 6km/h,a na 180 8km/h.
Nazad na vrh Ići dole
mijat
Početnik
Početnik



Broj poruka : 53
Datum upisa : 20.06.2011

tabla - instrument tabla nexia Empty
PočaljiNaslov: Re: instrument tabla nexia   tabla - instrument tabla nexia EmptySub Avg 18 2012, 22:06

Veliko hvala za odlican odgovor, kada citam ne izgleda komplikovano ali nadam se da cu uspeti nesto da uradim... Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
milan_beska
Član
Član



Broj poruka : 116
Datum upisa : 28.08.2011
Godina : 32
Lokacija : beska(indjija)

tabla - instrument tabla nexia Empty
PočaljiNaslov: Re: instrument tabla nexia   tabla - instrument tabla nexia EmptyNed Avg 19 2012, 13:13

hoces i meni je gtx pomogao kada sam ja radio... Very Happy odakle si mijat ?
Nazad na vrh Ići dole
mijat
Početnik
Početnik



Broj poruka : 53
Datum upisa : 20.06.2011

tabla - instrument tabla nexia Empty
PočaljiNaslov: Re: instrument tabla nexia   tabla - instrument tabla nexia EmptyUto Avg 21 2012, 21:08

iz Novog Sada sam, ti?
Nazad na vrh Ići dole
milan_beska
Član
Član



Broj poruka : 116
Datum upisa : 28.08.2011
Godina : 32
Lokacija : beska(indjija)

tabla - instrument tabla nexia Empty
PočaljiNaslov: Re: instrument tabla nexia   tabla - instrument tabla nexia EmptyČet Avg 23 2012, 12:06

Beska .. blizu smo Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
mijat
Početnik
Početnik



Broj poruka : 53
Datum upisa : 20.06.2011

tabla - instrument tabla nexia Empty
PočaljiNaslov: Re: instrument tabla nexia   tabla - instrument tabla nexia EmptySub Dec 13 2014, 22:43

Menjao sam sijalice na instrument tabli. Kada sam skinuo tablu na kablovima sa desne strane, bio je zakacen jos jedan beli dzek koji nije bio nigde prikljucen, znaci zajedno sa kablom za sva cetiri zmigavca i kablom za zadnju maglenku, uz njih je vezan i stoji tako ne prikljucen. Od tih kontrola na tabli nemam regulaciju brzine brisaca (mada mi to i ne znaci nesto), ali nemam ni prednje maglenke, a nemam ni air beg na volanu. Da li neko zna od cega bi mogao da bude taj dzek i kako mogu da proverim  za sta je. Rado bih obogatio opremu svoje nexije...
Nazad na vrh Ići dole
GTX
Član
Član
GTX


Broj poruka : 237
Datum upisa : 08.08.2011
Godina : 46
Lokacija : Subotica

tabla - instrument tabla nexia Empty
PočaljiNaslov: Re: instrument tabla nexia   tabla - instrument tabla nexia EmptySub Dec 13 2014, 22:52

Verovatno je za interval rada brisaca.
Nazad na vrh Ići dole
mijat
Početnik
Početnik



Broj poruka : 53
Datum upisa : 20.06.2011

tabla - instrument tabla nexia Empty
PočaljiNaslov: Re: instrument tabla nexia   tabla - instrument tabla nexia EmptySub Dec 13 2014, 23:04

Hvala GTX na brzom odgovoru. To mi nesto i nije potrebno ali ako naletim na taj prekidac ubacicu ga. Vise bih voleo maglenke da dodam u opremu. Trezio sam da li ima provucenu instalaciju za maglenke ali je nisam nasao... imam i problem sa kilometar sajlom, od kad je pocelo hladnije vreme jako lose radi, skoro nikako, uji, ide i preko ogranicenja... kada sam menjao sijalice natopio sam je uljem i sada dosta kasni kada pokazuje brzinu. Ne znam sta vise da joj radim. Da li znas gde ona zavrsava, da li ulazi negde u motor? Verovatno cu morato da je menjam...
Nazad na vrh Ići dole
GTX
Član
Član
GTX


Broj poruka : 237
Datum upisa : 08.08.2011
Godina : 46
Lokacija : Subotica

tabla - instrument tabla nexia Empty
PočaljiNaslov: Re: instrument tabla nexia   tabla - instrument tabla nexia EmptyNed Dec 14 2014, 08:57

Drugi kraj sajle je na menjacu.Tebi je ulje uslo u sat ili je istrosena ona cetvrtasta osovinica na kraju sajle pa proklizava.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





tabla - instrument tabla nexia Empty
PočaljiNaslov: Re: instrument tabla nexia   tabla - instrument tabla nexia Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
instrument tabla nexia
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Mehanika :: Održavanje i servisi-
Skoči na: