Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Štekću podizači (x20sed)

Ići dole 
4 posters
AutorPoruka
debejko
Početnik
Početnik
debejko


Broj poruka : 27
Datum upisa : 05.03.2011
Godina : 46
Lokacija : NBGD blok 45

Štekću podizači (x20sed) Empty
PočaljiNaslov: Štekću podizači (x20sed)   Štekću podizači (x20sed) EmptyPon Jul 16 2012, 05:15

Pre oko mesec dana, a nakon 2-3 dana nevoženja upalim auto, počne sitno štektanje ispod haube, i prestane posle par sekundi. Prvo pomislim da su dizne od sekvent-gasa, pošto je zvuk skoro isti, samo glasniji. Medjutim, lampica plina se ne pali, probam još koji put na ladno, nisu dizne. Majstor mi reče da su najverovatnije podizači ventila i da je to redovna pojava na 16-ventilskim GM-ovima. Auto je Leganza 2.0i 16v iz 98-me i prešao je oko 150.000km. Dali neko ima slična iskustva i zna kako se rešava ovaj problem? (pre par dana sam menjao ulje i filter i ništa se nije promenilo). Svaki put kad ga upalim ujutru on štekće par sekundi pa prestane, a kasnije u toku dana ne.
Nazad na vrh Ići dole
dixy
Moderator
Moderator
dixy


Broj poruka : 495
Datum upisa : 09.08.2010
Godina : 42
Lokacija : Beograd-Dobanovci

Štekću podizači (x20sed) Empty
PočaljiNaslov: Re: Štekću podizači (x20sed)   Štekću podizači (x20sed) EmptyČet Avg 16 2012, 06:06

Pozdrav,

Nije samo kod 16V GM već i kod 8V česta pojava, kod kolege na kalosu se to isto dešava. Kod mene na lanosu se takođe čuje, potvrdio majstor, a izgleda da se jedino rešava zamenom podizača, pod uslovom da prvo na neki način utvrdiš koji je od 16...
Nazad na vrh Ići dole
Dzony
Početnik
Početnik
Dzony


Broj poruka : 26
Datum upisa : 01.09.2011
Godina : 32
Lokacija : Beograd

Štekću podizači (x20sed) Empty
PočaljiNaslov: Re: Štekću podizači (x20sed)   Štekću podizači (x20sed) EmptyČet Avg 16 2012, 23:06

To se desava i kod mene,stekce prvih 4-5 sekundi i onda prestane,a resava se kao sto rece dixy,zamenom podizaca,ali to nije toliko hitno...
Nazad na vrh Ići dole
debejko
Početnik
Početnik
debejko


Broj poruka : 27
Datum upisa : 05.03.2011
Godina : 46
Lokacija : NBGD blok 45

Štekću podizači (x20sed) Empty
PočaljiNaslov: valve   Štekću podizači (x20sed) EmptySub Avg 18 2012, 06:58

Nakon druge zamene ulja, pre par dana, zvuk je sam od sebe nestao!!! scratch
Nazad na vrh Ići dole
pekson
Početnik
Početnik



Broj poruka : 12
Datum upisa : 21.05.2012
Godina : 45
Lokacija : Kovin

Štekću podizači (x20sed) Empty
PočaljiNaslov: Re: Štekću podizači (x20sed)   Štekću podizači (x20sed) EmptyNed Dec 02 2012, 20:44

Koje ulje si sipao sada ako nije tajna? I kod mene na nubiri se cuje neki non stop. Ne brine me jer sam dugo vozio asconu koja ima isto takve hidro podizace ali me poprilicno nervira. Znam da definitivno castrol 10w/40 necu da sipam. Hvala unapred.
Nazad na vrh Ići dole
debejko
Početnik
Početnik
debejko


Broj poruka : 27
Datum upisa : 05.03.2011
Godina : 46
Lokacija : NBGD blok 45

Štekću podizači (x20sed) Empty
PočaljiNaslov: Štekću podizači (x20sed)   Štekću podizači (x20sed) EmptyPon Dec 03 2012, 13:35

Elem, ulje je bilo smrdljivi GM 10w-40,a zvuk se vratio odmah sutradan nakon što sam napisao prethodni post No. Podizači su morali biti očišćeni, detaljno, za vreme velikog servisa, koji je uradjen pre par dana, i tek tada je STVARNO nestao zvuk alien . Imam dojavu da je GM ulje sa grčkim slovima na boci težak falš Suspect, pa će prva sledeća zamena biti stari dobri ELF Štekću podizači (x20sed) 117947, po staroj, više nego dobroj, ceni.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Štekću podizači (x20sed) Empty
PočaljiNaslov: Re: Štekću podizači (x20sed)   Štekću podizači (x20sed) Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Štekću podizači (x20sed)
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» problem sa podiaizacima stakala
» hidro podizaci
» hidro podizači
» Podizaci stakla za Lanosa
» El. podizaci prednjih stakala

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Mehanika :: Kvarovi-
Skoči na: