Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Step motor

Ići dole 
5 posters
AutorPoruka
Chevy
Član
Član
Chevy


Broj poruka : 115
Datum upisa : 04.08.2011

step - Step motor Empty
PočaljiNaslov: Step motor   step - Step motor EmptyPon Jun 18 2012, 08:20

Moze li neko da mi objasni ili okaci sliku gde se nalazi step motor na Daewoo Nubiri 99'. Auto mi sam dize obrtaje, cistio sam EGR ventil ali nije do toga. Jedan majstor mi je rekao da moram da ocistim step motor, ali posto ne znam gde se nalazi, a ne bih nesto da pokvarim zamolio bih ako neko zna neka podeli u ovoj temi. Hvala!
Nazad na vrh Ići dole
dixy
Moderator
Moderator
dixy


Broj poruka : 495
Datum upisa : 09.08.2010
Godina : 42
Lokacija : Beograd-Dobanovci

step - Step motor Empty
PočaljiNaslov: Re: Step motor   step - Step motor EmptyPon Jun 18 2012, 17:44

Nalazi se sa suprotne strane onog plastičnog okruglog dela za koji je zakačena sajla gasa, tj sa druge strane usisa. Ima cilindričan oblik i strujni konektor vezan. Ne mo'š ga promašiti. Kad odšrafiš i izvučeš motorić napolje, pazi na dihtung, koji je o-ring. Često se desi da ostane u telu usisa jer tu bude jako lepljivo. Uzmeš sprej za čišćenje karburatora i lepo ga isprskaš. Ima metalnu "iglu" koja se navrće na neku osovinu u motoriću, pa pazi da nije odvrnuta, da ne iskoči pošto je gura feder kao kod hemijske olovke. Ako nađem sliku, postaviću ti večeras
Nazad na vrh Ići dole
Chevy
Član
Član
Chevy


Broj poruka : 115
Datum upisa : 04.08.2011

step - Step motor Empty
PočaljiNaslov: Re: Step motor   step - Step motor EmptyČet Jun 28 2012, 14:33

Jel to ovo? [You must be registered and logged in to see this link.]

Ja sam to cistio i ubedjen sam da je to EGR ventil.

Ako nije to, onda bih zamolio nekoga da mi okaci sliku gde se tacno nalazi taj step motor jer mi auto sam dize broj obrtaja, ne glavi sajla nigde. Kad mi podigne sam gas, upali mi se check lampica na instrument tabli.
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

step - Step motor Empty
PočaljiNaslov: Re: Step motor   step - Step motor EmptyČet Jun 28 2012, 18:05

Chevy ::
Jel to ovo? [You must be registered and logged in to see this link.]

Ja sam to cistio i ubedjen sam da je to EGR ventil.

Ako nije to, onda bih zamolio nekoga da mi okaci sliku gde se tacno nalazi taj step motor jer mi auto sam dize broj obrtaja, ne glavi sajla nigde. Kad mi podigne sam gas, upali mi se check lampica na instrument tabli.
To ti je step motor brate,naprskaj sprejom ocisti i vrati na mesto samo pazi na onaj gumeni prsten da lepo legne na svoje mesto.Nebi bilo lose ako imas malo diht silikona da stavis oko njega da slucajno ne uvlaci vazduh.I kad si to vec skinuo,skini i crevo od usisa i isprskaj i ocisti sve sto mozes dohvatiti...
Nazad na vrh Ići dole
dixy
Moderator
Moderator
dixy


Broj poruka : 495
Datum upisa : 09.08.2010
Godina : 42
Lokacija : Beograd-Dobanovci

step - Step motor Empty
PočaljiNaslov: Re: Step motor   step - Step motor EmptyČet Jun 28 2012, 18:20

To jeste taj step motor ili IAC ventil!

Kada skineš njega dobro ga očisti ali očisti i njegovu rupu na usisu jer je to mesto usko grlo. Kontakte na konektoru za IAC dobro pritegni pljosnatim šrafcigerom (videćeš već kako to da uradiš čim pogledaš konektor).

Druga stvar, proveri da nemaš negde da falšira na crevima za vakuum nekom sapunicom ili dimom. To je poznati uzrok pojave podizanja obrtaja. Bilo bi dobro da znamo koji je kod greške setovan kad upali lampicu.
Nazad na vrh Ići dole
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

step - Step motor Empty
PočaljiNaslov: Re: Step motor   step - Step motor EmptyČet Jun 28 2012, 21:08

tu step motor radi al nesto drugo ne valja, motor dize obrtaje jer komp radi u nekom ''safe modu'', tj sa nekim predefinisanim parametrima
Nazad na vrh Ići dole
Chevy
Član
Član
Chevy


Broj poruka : 115
Datum upisa : 04.08.2011

step - Step motor Empty
PočaljiNaslov: Re: Step motor   step - Step motor EmptyPet Jun 29 2012, 11:25

Jedino da odem na dijagnostiku pa da vidim zbog cega pali check lampicu. Mada s obzirom na cenu dijagnostike bolje mi je sam da kupijm OBD uredjaj.
Nazad na vrh Ići dole
dixy
Moderator
Moderator
dixy


Broj poruka : 495
Datum upisa : 09.08.2010
Godina : 42
Lokacija : Beograd-Dobanovci

step - Step motor Empty
PočaljiNaslov: Re: Step motor   step - Step motor EmptyPet Jun 29 2012, 13:25

Uopšte nije stvar u posedovanju uređaja... Svi su sad manje-više dostupni... Stvar je naći dobrog dijagnostičara, nekog ko ume da pravilno protumači to što vidi na skeneru
Nazad na vrh Ići dole
zakici
Početnik
Početnik
zakici


Broj poruka : 70
Datum upisa : 14.08.2012
Godina : 55
Lokacija : Pforzheim

step - Step motor Empty
PočaljiNaslov: Re: Step motor   step - Step motor EmptyPon Okt 08 2012, 19:17

Evo i ja da se nadovezem na ovu temu.Naime i meni je oscilirala nubira u leru.Problem je bio u zaprljanom step motoru.Evo par fotkica,mozda ce nekome pomoci da se lakse snadje u ciscenju istog,i gde se on nalazi.
-Odvrnuti dva srafica koji ga drze za usisnu granu.
step - Step motor 2012-09-23-113611
-Otkaciti zice zajedno sa plasticnom buksnom sa njega.
step - Step motor 2012-09-23-113748
-Poprskati step motor sprejom za ciscenje karburatora,ili neki odmascivac u spreju i krpicom obrisati telo motorcica zajedno sa oring gumicom,oprugu i posebno obratiti paznju na konusni alaminijumski vrh na koji se nahvata i zapekne garez koju treba obisati.
step - Step motor 2012-09-23-114554
-Na mali prst namotati malo krpe istim sprejom ga poprskati i njime ocistiti sediste motorcica.
step - Step motor 2012-09-23-114349
step - Step motor 2012-09-23-114401
-Vratiti motorcic na svoje mesto i prikopcati zice sa buksnom na njega i to je to. step - Step motor 315501 step - Step motor 117947
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





step - Step motor Empty
PočaljiNaslov: Re: Step motor   step - Step motor Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Step motor
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» step motor
» gde su najpovoljniji polovni delovi za nubiru?
» Opruga za step motor
» step motor kod daewoo tacume 1.6 16v
» Par stvari o nubiri ispod haube i ciscenje step motora

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Modeli :: Daewoo Nubira & Lacetti-
Skoči na: