Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Problem sa centralnom bravom

Ići dole 
5 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2
AutorPoruka
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

Problem sa centralnom bravom - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa centralnom bravom   Problem sa centralnom bravom - Page 2 EmptySre Sep 19 2012, 18:14

ti si otvorio ovu crnu kutiju i u njoj ima relej ili nju zoves relej? Pa zameni relej?! A i ne moras da ga otvaras da bi ga probao, pusti mu struju i vidi jel cakce ili ne....
Nazad na vrh Ići dole
Blackeyed
Član
Član



Broj poruka : 165
Datum upisa : 18.04.2012
Lokacija : Kać/Novi Sad

Problem sa centralnom bravom - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa centralnom bravom   Problem sa centralnom bravom - Page 2 EmptySre Sep 19 2012, 19:25

Ne, nisam otvorio crnu kutiju, to sam opisivao, da je problem pošto žabice ne popuštaju a nisam hteo da je izlomim (bar ne odmah).

Ne znam da li si pratio temu od početka ali siže je da mi centralna brava poludi kada padne kiša. Kada se "nešto" (još uvek ne znam šta pravi problem) osuši sve fukcioniše kako treba. Nema šta da probavam relej, kada sada brava radi kako treba. Tražio sam uočljivu grešku, ogoljenu žicu, neki problematični kontakt itd...nešto što bi izazivalo ovakav problem.

Ovu crnu kutiju zovem relej jer je engleski naziv ove kutije "Cental Door Locking Reley" ili centala pošto vidim da je to ovde odomaćen naziv. Sigurno unutra te kutije postoje baš komponenta relej ali nisam na to konkretno mislio.
Nazad na vrh Ići dole
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

Problem sa centralnom bravom - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa centralnom bravom   Problem sa centralnom bravom - Page 2 EmptySre Sep 19 2012, 20:14

ja pre mislim da te zeza taj glavni ''prekidac'' u vozacevim vratima nego ta centrala, al ne znam nista vise od toga pa ne bih da lupam i navodim te na pogresnu stranu.
Nazad na vrh Ići dole
Blackeyed
Član
Član



Broj poruka : 165
Datum upisa : 18.04.2012
Lokacija : Kać/Novi Sad

Problem sa centralnom bravom - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa centralnom bravom   Problem sa centralnom bravom - Page 2 EmptySre Sep 19 2012, 20:34

Jedno od ta 2 jeste uzrok problema, logičnije je zbog opisa kvara da je problem u vozačkim vratima (to je izloženo kiši) ali morao sam sve da pregledam da ne rasturam bravu u vozačkim vratima a imam npr. loš kontakt na centrali ili tako nešto.

Naravno, uvek mogu ovo rešavati kod majstora ali onda ne bih naučio gomilu stvari (npr. kako se skida "tapacirung" na vratima, gde su konektori, releji..itd) koje želim da znam o kolima koje vozim.
Nazad na vrh Ići dole
ML19
Početnik
Početnik
ML19


Broj poruka : 92
Datum upisa : 04.11.2016
Godina : 28
Lokacija : SRB

Problem sa centralnom bravom - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa centralnom bravom   Problem sa centralnom bravom - Page 2 EmptyPon Nov 07 2016, 17:00

Espero - Kod mene kad izlazis iz kola moras il da imas kod sebe rezerni kljuc il da vadis taj iz brave inace uvatis li se za bravu sve se zakljuca. Nekad u voznji samo od sebe se zakljuca, kod suvozacevih vreta kad ulazis od spolja il izlazis iznutra cim povuces kvaku ona se zakljucaju. Kod zadnjih desnih sve uredu, a kod zadnjih levih motor ispravan, al nedolazi struja pa zato neradi, a motor za zakljucavanje poklopca za rezervoar, dolazi struja na zice on radi al sam podmazao zupcanike vratio i on radio 4-5 zakljucavanja - otkljucavanja i opet prestao cak mi se desilo da na pumpi kad sam sipao benzin ono se zaglavilo na zakljucano pa sam morao da u gepek skidam plastiku i rukom da pomerim polugicu! Pomoc! Sta da radim oko svega toga??? Hvala.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Problem sa centralnom bravom - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa centralnom bravom   Problem sa centralnom bravom - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Problem sa centralnom bravom
Nazad na vrh 
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2
 Similar topics
-
» Nubira 2.0 CDX 99' problem sa centralnom bravom
» Problem sa centralnom/alarmom
» lanos 1.4 55kw problem, problem, problem!!!
» Tacuma 1,6 16v Problem pali se chek lampica, gasi se ,promenjen MAP senzor usisne grane,obrtaji motora kada skinem nogu sa gasa padaju i ugasi se.REsen problem 90%
» Amortizeri leganza

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Mehanika :: Struja,ozvučenja,alarmi-
Skoči na: