Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 poliranje farova......

Ići dole 
+9
igoricet
mali
bokilava
serhio011
dixy
ivan85_zmaj
joca
metrocop
opasnigusar
13 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
opasnigusar
Početnik
Početnik
opasnigusar


Broj poruka : 99
Datum upisa : 25.05.2010
Godina : 45
Lokacija : beograd

nubira - poliranje farova...... Empty
PočaljiNaslov: poliranje farova......   nubira - poliranje farova...... EmptySub Sep 25 2010, 09:10

Dali neko zna ili ima iskustva u poliranju pozutelih farova.....Molio bih da mi iz prve ruke opise detaljnije ceo proces, posto sam cuo razne varijante na temu a nisam siguran koja je prava..
hvala
Nazad na vrh Ići dole
metrocop
Moderator
Moderator
metrocop


Broj poruka : 281
Datum upisa : 12.08.2010
Godina : 37
Lokacija : Bg

nubira - poliranje farova...... Empty
PočaljiNaslov: Re: poliranje farova......   nubira - poliranje farova...... EmptySub Sep 25 2010, 15:42

Ako pricas o onom zutom delu iznad fara koji se cesto desava na daewoo automobilima Smile onda koliko znam i kako mi je neko sa ovog foruma rekao da treba da se skine ta prednja maska fara i da se to ocisti. Prelepi aluminijumsom trakom i vise nece da zuti Smile Verovatno tu far ima neki zazor gde ulazi vazduh i prljavstina pa pozuti sve.
Nazad na vrh Ići dole
joca
Napredni član
Napredni član



Broj poruka : 507
Datum upisa : 21.09.2010
Godina : 54
Lokacija : sremska mitrovica

nubira - poliranje farova...... Empty
PočaljiNaslov: Re: poliranje farova......   nubira - poliranje farova...... EmptySub Sep 25 2010, 16:02

najbolji sistem je:skinete far odvojite staklo ocistite to zuto sa sociva i premaze se lanenim uljem naravno da se stfori tek tanki film preko sociva.tako se aluminium i bakar zastite i dugo ne oksidise provereno matori mi je gradjevinski limar.
Nazad na vrh Ići dole
ivan85_zmaj
Član
Član
ivan85_zmaj


Broj poruka : 484
Datum upisa : 09.06.2010
Godina : 38
Lokacija : Smederevo

nubira - poliranje farova...... Empty
PočaljiNaslov: Re: poliranje farova......   nubira - poliranje farova...... EmptySub Sep 25 2010, 18:40

metrocop ::
Ako pricas o onom zutom delu iznad fara koji se cesto desava na daewoo automobilima Smile onda koliko znam i kako mi je neko sa ovog foruma rekao da treba da se skine ta prednja maska fara i da se to ocisti. Prelepi aluminijumsom trakom i vise nece da zuti Smile Verovatno tu far ima neki zazor gde ulazi vazduh i prljavstina pa pozuti sve.

Da, to sam ja pojasnio na jednoj temi slicnoj ovoj... Ja sam tako uradio. Rasklopio sam far, ocistio sve, izlepio sam tu neku samolepljivu aluminijumsku traku i sve sklopio nazad.
Prilikom demontaze treba voditi racuna da se ne polomi far. Bar kod mene je bilo pretesko razdvojiti taj prednji deo. Toliko je zamorno i tesko, da sam mislio da odustanem. Takodje treba voditi racuna prilikom demontaze i montaze sociva da se ne pokvari elekotro podizac (ako ga imate), i na kraju kad se sklapa far, treba ga dobro ulepiti sa nekim dobrim silikonom, da nebi propustao unutra vodu i vlagu (kondezaciju) i tome slicno.

Ako se ne uradi odlicno i profesionalno moze samo da se napravi i veca steta nego korist. Ako budes planirao to da radis najbolje je da budes spreman da investiras u novi far (ako operacija ne uspe kako treba) Wink
Nazad na vrh Ići dole
joca
Napredni član
Napredni član



Broj poruka : 507
Datum upisa : 21.09.2010
Godina : 54
Lokacija : sremska mitrovica

nubira - poliranje farova...... Empty
PočaljiNaslov: Re: poliranje farova......   nubira - poliranje farova...... EmptySub Sep 25 2010, 19:52

ivan85_zmaj ::
metrocop ::
Ako pricas o onom zutom delu iznad fara koji se cesto desava na daewoo automobilima Smile onda koliko znam i kako mi je neko sa ovog foruma rekao da treba da se skine ta prednja maska fara i da se to ocisti. Prelepi aluminijumsom trakom i vise nece da zuti Smile Verovatno tu far ima neki zazor gde ulazi vazduh i prljavstina pa pozuti sve.

Da, to sam ja pojasnio na jednoj temi slicnoj ovoj... Ja sam tako uradio. Rasklopio sam far, ocistio sve, izlepio sam tu neku samolepljivu aluminijumsku traku i sve sklopio nazad.
Prilikom demontaze treba voditi racuna da se ne polomi far. Bar kod mene je bilo pretesko razdvojiti taj prednji deo. Toliko je zamorno i tesko, da sam mislio da odustanem. Takodje treba voditi racuna prilikom demontaze i montaze sociva da se ne pokvari elekotro podizac (ako ga imate), i na kraju kad se sklapa far, treba ga dobro ulepiti sa nekim dobrim silikonom, da nebi propustao unutra vodu i vlagu (kondezaciju) i tome slicno.

Ako se ne uradi odlicno i profesionalno moze samo da se napravi i veca steta nego korist. Ako budes planirao to da radis najbolje je da budes spreman da investiras u novi far (ako operacija ne uspe kako treba) Wink
kako mozes da izlepis 100%zar socivo nije izbrazdano da bi se svetlost koju sijalica daje pravilno rasporedila i da sija far onako kako bi trebalo Question
Nazad na vrh Ići dole
ivan85_zmaj
Član
Član
ivan85_zmaj


Broj poruka : 484
Datum upisa : 09.06.2010
Godina : 38
Lokacija : Smederevo

nubira - poliranje farova...... Empty
PočaljiNaslov: Re: poliranje farova......   nubira - poliranje farova...... EmptySub Sep 25 2010, 21:14

Pa ne prelepljuje se socivo... to nema sanse, vec ti delovi plastike koji su pozuteli... Jbg, socivo ako je pocrnelo i izgorelo i baca slabo svetlo, moze samo da se menja, nema mu nekog leka...
Nego plasticni delovi koji su recimo ravnih povrsina moze da se izlepi tom trakom... oni delovi koji su rebrasti mogu da se poprskaju sprejom, cisto da se pokrije zutilo...
Ali socivu nema leka, ako je nagorelo...
Nazad na vrh Ići dole
joca
Napredni član
Napredni član



Broj poruka : 507
Datum upisa : 21.09.2010
Godina : 54
Lokacija : sremska mitrovica

nubira - poliranje farova...... Empty
PočaljiNaslov: Re: poliranje farova......   nubira - poliranje farova...... EmptyNed Sep 26 2010, 04:54

e to je vec ok
Nazad na vrh Ići dole
dixy
Moderator
Moderator
dixy


Broj poruka : 495
Datum upisa : 09.08.2010
Godina : 43
Lokacija : Beograd-Dobanovci

nubira - poliranje farova...... Empty
PočaljiNaslov: Re: poliranje farova......   nubira - poliranje farova...... EmptySub Okt 16 2010, 13:42

Ovde ima zanimljiv prilog o poliranju farova. Pominju se neki proizvodi za poliranje, ali nisam uspeo da utvrdim ima li ih kod nas, kao i da li ima neke paralele za njih.

Link:
[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
serhio011
Napredni član
Napredni član
serhio011


Broj poruka : 501
Datum upisa : 23.05.2010
Godina : 49
Lokacija : BEOGRAD-MML

nubira - poliranje farova...... Empty
PočaljiNaslov: Re: poliranje farova......   nubira - poliranje farova...... EmptySub Okt 16 2010, 14:29

dixy ::
Ovde ima zanimljiv prilog o poliranju farova. Pominju se neki proizvodi za poliranje, ali nisam uspeo da utvrdim ima li ih kod nas, kao i da li ima neke paralele za njih.

Link:
[You must be registered and logged in to see this link.]

sve je to tu lepo odradjeno samo , koliko sam ja ukapirao , pogresna strana jbg. lol!
Nazad na vrh Ići dole
ivan85_zmaj
Član
Član
ivan85_zmaj


Broj poruka : 484
Datum upisa : 09.06.2010
Godina : 38
Lokacija : Smederevo

nubira - poliranje farova...... Empty
PočaljiNaslov: Re: poliranje farova......   nubira - poliranje farova...... EmptySub Okt 16 2010, 15:26

Pa ovo je poliranje sa spoljne strane... ali koliko ja primecujem kod Daewoo-a najvise stradaju farovi i to iz nutra. Imaju mnogo lose farove...
Nazad na vrh Ići dole
dixy
Moderator
Moderator
dixy


Broj poruka : 495
Datum upisa : 09.08.2010
Godina : 43
Lokacija : Beograd-Dobanovci

nubira - poliranje farova...... Empty
PočaljiNaslov: Re: poliranje farova......   nubira - poliranje farova...... EmptySub Okt 16 2010, 15:30

Moji su stradali od spolja, ne iznutra. Iznutra su dobri ali spoljna plastika izgleda kao da je necime nagzizena ili tretirana nekim organskim rastvaracem. Kao kad na providnu plastiku kapne aceton... Samo pobeli...
Nazad na vrh Ići dole
metrocop
Moderator
Moderator
metrocop


Broj poruka : 281
Datum upisa : 12.08.2010
Godina : 37
Lokacija : Bg

nubira - poliranje farova...... Empty
PočaljiNaslov: Re: poliranje farova......   nubira - poliranje farova...... EmptySub Okt 16 2010, 16:30

To sam i ja cuo da su ta ostecenja sa spoljne strane. Nisam zagledao moje farove ali mguce da jeste.

Kazu da treba uzeti finu vodenu smirglu i osmirglati zute delove farova(upravo zbog riseva na faru u kojima se talozi ta prljavstina. I nakon toga sa polir pastom za plastiku ispolirati....kazu da dosta skine i da je far dosta prozirniji.
Probacu to ovih dana pa vam kazem ako uspe Smile)
Nazad na vrh Ići dole
joca
Napredni član
Napredni član



Broj poruka : 507
Datum upisa : 21.09.2010
Godina : 54
Lokacija : sremska mitrovica

nubira - poliranje farova...... Empty
PočaljiNaslov: Re: poliranje farova......   nubira - poliranje farova...... EmptySub Okt 16 2010, 18:05

ljudi na mojoj leganzi su kristalno jasni farovi nikakvih tragova nema ?
Nazad na vrh Ići dole
dixy
Moderator
Moderator
dixy


Broj poruka : 495
Datum upisa : 09.08.2010
Godina : 43
Lokacija : Beograd-Dobanovci

nubira - poliranje farova...... Empty
PočaljiNaslov: Re: poliranje farova......   nubira - poliranje farova...... EmptyUto Nov 02 2010, 19:53

metrocop ::
Probacu to ovih dana pa vam kazem ako uspe Smile)

Da li je operacija uspela??
Nazad na vrh Ići dole
metrocop
Moderator
Moderator
metrocop


Broj poruka : 281
Datum upisa : 12.08.2010
Godina : 37
Lokacija : Bg

nubira - poliranje farova...... Empty
PočaljiNaslov: Re: poliranje farova......   nubira - poliranje farova...... EmptyUto Nov 02 2010, 21:18

Nisam ni probao...omeo me posao Smile poceo da radim svaki dan po 12 sati pa se raspadam kad se rvatim kuci a kamoli da poliram farove Smile))
Nazad na vrh Ići dole
dixy
Moderator
Moderator
dixy


Broj poruka : 495
Datum upisa : 09.08.2010
Godina : 43
Lokacija : Beograd-Dobanovci

nubira - poliranje farova...... Empty
PočaljiNaslov: Re: poliranje farova......   nubira - poliranje farova...... EmptySre Nov 03 2010, 07:56

Ni ja nisam pokusavao, jer nemam mogucnost da investiram u nove farove ako zeznem nesto.

Nego, moram da malo crnim auto-lakom isprskam deo krila i branika, zaradio nekoliko ogrebotina na parkingu... kupio sam crnu-sjaj i mazem za vikend
Nazad na vrh Ići dole
metrocop
Moderator
Moderator
metrocop


Broj poruka : 281
Datum upisa : 12.08.2010
Godina : 37
Lokacija : Bg

nubira - poliranje farova...... Empty
PočaljiNaslov: Re: poliranje farova......   nubira - poliranje farova...... EmptySre Nov 03 2010, 13:08

Pretpostavio sam da nece izaci na dobro Smile svaki dan po ceo dan Smile negde mora da pukne Smile razboleo se... scratch
Nazad na vrh Ići dole
dixy
Moderator
Moderator
dixy


Broj poruka : 495
Datum upisa : 09.08.2010
Godina : 43
Lokacija : Beograd-Dobanovci

nubira - poliranje farova...... Empty
PočaljiNaslov: Re: poliranje farova......   nubira - poliranje farova...... EmptySre Nov 03 2010, 13:11

Eh bez veze... Ovo je totalno off topic ali: Samo udri vitamin C, oligovit i influrex i ko nov si za 3 dana!
Nazad na vrh Ići dole
metrocop
Moderator
Moderator
metrocop


Broj poruka : 281
Datum upisa : 12.08.2010
Godina : 37
Lokacija : Bg

nubira - poliranje farova...... Empty
PočaljiNaslov: Re: poliranje farova......   nubira - poliranje farova...... EmptySre Nov 03 2010, 14:51

Citat :
back to topic

Hvala na savetu Smile Pokusacu tako da "ispoliram farove" Smile))
Nazad na vrh Ići dole
dixy
Moderator
Moderator
dixy


Broj poruka : 495
Datum upisa : 09.08.2010
Godina : 43
Lokacija : Beograd-Dobanovci

nubira - poliranje farova...... Empty
PočaljiNaslov: Re: poliranje farova......   nubira - poliranje farova...... EmptySub Nov 06 2010, 17:39

Ipak sam se odvazio da pokusam da ispoliram farove, ponet uspehom sa retrovizorom.

Dakle, uzeo dve smirgle, jedna je fina vodena 2000, a druga je grublja (mislim 650), na kojoj pise da je "dry sand"-iliti za smirglanje na suvo i turtle wax sredstvo za poliranje (polir mleko sa voskom).

Prvo poceo sa grubljom smirglom koju sam natopio vodom, dok nisam skinuo krupna ostecenja i dok se far nije potpuno zamutio. Zatim nastavio sa vodenom, dok povrsina nije postala prozirnija. Sve vreme sam prskalicom kvasio far. Na kraju sam ga osusio i flanelskom krpom ispolirao polir mlekom. Rezultat je potpuno proziran far. Jos da sam imao masinu za poliranje, bilo bi kao iz fabrike lol!

Slike cu postaviti, ali nemam pre poliranja, nije mi palo napamet da slikam...
Nazad na vrh Ići dole
metrocop
Moderator
Moderator
metrocop


Broj poruka : 281
Datum upisa : 12.08.2010
Godina : 37
Lokacija : Bg

nubira - poliranje farova...... Empty
PočaljiNaslov: Re: poliranje farova......   nubira - poliranje farova...... EmptyNed Nov 07 2010, 16:47

Nabaci slike pa da vidimo remeK delo Smile
Nazad na vrh Ići dole
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

nubira - poliranje farova...... Empty
PočaljiNaslov: Re: poliranje farova......   nubira - poliranje farova...... EmptyPet Dec 17 2010, 23:13

jes da dizem temu iz mrtvih ali evo da iznesem moje iskustvo. Kao sto sam vec napisao u pitanju je espero i ima plasticne farove, pozuteli su spolja. KOliko sam skapirao sa raznih foruma to je neki film koji se vremenom sj..e od kamencica, sunca itd... Elem, procitao sam na par mesta sta su ljudi radili i odvzio se da probam i ja. Uradio sam sve isto kao i clan iznad samo sto sam koristio 3 granulacije od kojih je 2000 bila najsitnija. Poceo sam sa 1000 pa sa 1500 cini mi se i zavrsio sa 2000. Sve vreme se mora kvasiti vodom i ne bi preporucio smirglanje u krug i duze zadrzavanje na jednom mestu. Far se bas zamagli al ne dajte da vas to uplasi:D Na kraju sam uzeo obicnu brusilicu koja ima podesavanje obrtaja i na nju namontirao krpu. Polir pasta je bila neka italijanska kupljena u tempu Very Happy I za poliranje vazi isto, nemojte vrteti dugo u mestu pogotovo ako radite na vecim obrtajima. Farove nisam skidao, samo treba sve okolo dobro zastititi i voditi racuna kad smirglate ivice. Kad se sve zavrsi, prvu noc videcete kako ste odjednom progledali u mraku:D
Sat vremena posla sa sve pripremom i farovi kao novi
Nazad na vrh Ići dole
mali
Početnik
Početnik



Broj poruka : 25
Datum upisa : 30.06.2010
Godina : 45
Lokacija : Zemun

nubira - poliranje farova...... Empty
PočaljiNaslov: nubira   nubira - poliranje farova...... EmptyUto Apr 12 2011, 17:21

i meni su bili zuti farovi,nisam nista smirglao sa smirglom nego odna sa polir pastom i samo treba paziti da se ne stiska ako radite sa nekom masinom i na malom broju obrtajamne zadrzavati se na jednom mestu da se plastika ne bi grejala jer ce biti kontra efekat i posle par minuta posla farovi su bili kao novi...
Nazad na vrh Ići dole
igoricet
Početnik
Početnik



Broj poruka : 16
Datum upisa : 29.08.2010
Godina : 39

nubira - poliranje farova...... Empty
PočaljiNaslov: Re: poliranje farova......   nubira - poliranje farova...... EmptySre Apr 13 2011, 16:37

hteo bi da se nadovrzem na ovu temu dali je neko video poliranje i cistenje farova sa pasta za zube ima nekoliko klipova na you tube da li je neko video i sta misli za to
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

nubira - poliranje farova...... Empty
PočaljiNaslov: Primer sa pastom za zube ali idite na polir pastu   nubira - poliranje farova...... EmptyUto Jul 19 2011, 21:07

Evo da malo osvezimo.Kada sam kupio nubiru dobio sam jos jedan far kao rezervni koji je zut boze sacuvaj.Skoro sam citao po netu da se poliraju farovi,i dok cekam da mi dodje pasta probao sam na rezervnom faru kako ce ispasti pa makar i sa pastom za zube.Napominjem da prvi put radim i da je sve rucno radjeno,pa evo kako izgleda ako s neko usudi ali na kraju sa POLIR PASTOM umesto za zube,ovo je bilo u prone svrhe mada je i ovako bolji nego sto je bio.
Evo kako je izgledao kad sam ga oprao
nubira - poliranje farova...... Photo320
nubira - poliranje farova...... Photo321
zatim ide smirglanje ja sam koristio male parcice jer sam ostavio za pastu kada dodje,Sve su vodene smirgle i trebalo bi stalno kvasiti far,a trlja se kruzno da bi se pokrile sve ogrebotine da ne bi ostale ako se radi samo gore-dole,levo-desno.
prvo sa 1000,pa 1500 i na kraju 2000-sa svakom sam smirglao po 15 20 minuta(kada budem radio na kolima sa svakom cu bar 30 min)
I evo kako izgleda nubira - poliranje farova...... Photo322
nubira - poliranje farova...... Photo323
Onda sam ga oprao obicnom vodom
nubira - poliranje farova...... Photo324
nubira - poliranje farova...... Photo325
zatim je colgate bio pri ruci i naneo sam na far
nubira - poliranje farova...... Photo326
zatim sam utrljavao pamucnom krpom
nubira - poliranje farova...... Photo327
I na kraju je ispalo ovako
nubira - poliranje farova...... Photo328
nubira - poliranje farova...... Photo329.
Cisto poredjenje od pocetka
nubira - poliranje farova...... Photo320
nubira - poliranje farova...... Photo328
Nije lose ako se odreknes jednog pranja zuba lol!
Mada ce dosta bolji efekat biti sa polir pastom,cena je oko 850 din-900.Eto sve je rucno odradjeno tako da moze i bez polirke,malo sporije ali moze ipak da se uradi.Samo sam se malo zeznuo kratko sam trljao pastu nisam je izvlacio dugo.Postupak je isti samo sto je potrebna druga pasta.Nadam se da ce nekom koristiti tekst.Slikano je telefonom i uvece u zatvorenom prostoru,malo je i bolje uzivo.Srecno sa radom ako se odlucite
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





nubira - poliranje farova...... Empty
PočaljiNaslov: Re: poliranje farova......   nubira - poliranje farova...... Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
poliranje farova......
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
 Similar topics
-
» Poliranje farova - Nubira
» Poliranje farova - Daewoo Matiz
» poliranje auta
» Podešavanje farova?
» Daewoo leganca 2.2 podesavanje farova

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Mehanika :: Održavanje i servisi-
Skoči na: