Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 step motor kod daewoo tacume 1.6 16v

Ići dole 
3 posters
AutorPoruka
mr.gasha
Početnik
Početnik



Broj poruka : 13
Datum upisa : 11.12.2010

step - step motor kod daewoo tacume 1.6 16v Empty
PočaljiNaslov: step motor kod daewoo tacume 1.6 16v   step - step motor kod daewoo tacume 1.6 16v EmptyČet Apr 12 2012, 20:33

moze li mi neko reci gde se nalazi step motor kod daewoo tacume 1.6 16v zelio bih ga malo ocistiti ali nemam pojma gde je ('Embarassed').vidim gde je egr ventil (sa desne strane ususne grane i to onaj vakumski) a step motor ne vidim nikako ('glavom u zid').unapred hvala za pomoc


Poslednji izmenio mr.gasha dana Čet Apr 12 2012, 20:53, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
mr.gasha
Početnik
Početnik



Broj poruka : 13
Datum upisa : 11.12.2010

step - step motor kod daewoo tacume 1.6 16v Empty
PočaljiNaslov: i jos jedno pitanje   step - step motor kod daewoo tacume 1.6 16v EmptyČet Apr 12 2012, 20:52

da li moze da bude u pitanju zaprljan step motor ako se recimo vozi auto na nekih 2500 obrtaja i kad se oduzme gas on i dalje nekih 2-3sekunde maksimalno zadrzi te obrtaje i tek onda pada na dole(tako radi od kad ga ja vozim)ili je to sasvim normalno('Rolling Eyes') za daewoo i u zadnje vreme se desava da kad vozim u 3.,4. ili 5. brzinu na 1000-1200 obrtaja i odrzavam brzinu hoce auto malo da secka ,da se cima , tako nekako i kad povecam brzinu ide najnormalnije ubrzava bez seckanja(isto se desava i na benzin i na plin) plin ide preko usisne grane(brc lambda control),svecice su ngk i s njima sam preso 20000km,i to se ne desava uvek vec povremeno


Poslednji put izmenio mr.gasha dana Pet Apr 13 2012, 18:02, izmenio ukupno 2 puta
Nazad na vrh Ići dole
GTX
Član
Član
GTX


Broj poruka : 237
Datum upisa : 08.08.2011
Godina : 46
Lokacija : Subotica

step - step motor kod daewoo tacume 1.6 16v Empty
PočaljiNaslov: Re: step motor kod daewoo tacume 1.6 16v   step - step motor kod daewoo tacume 1.6 16v EmptyČet Apr 12 2012, 21:15

Zameni svecice,a za onaj problem,moze biti step motor,a moze da bude i senzor leptira (njega ne diraj jer neces znati da ga nastelujes).
Nazad na vrh Ići dole
poštar68
Početnik
Početnik



Broj poruka : 97
Datum upisa : 27.07.2010
Lokacija : Pančevo

step - step motor kod daewoo tacume 1.6 16v Empty
PočaljiNaslov: Re: step motor kod daewoo tacume 1.6 16v   step - step motor kod daewoo tacume 1.6 16v EmptyPet Apr 13 2012, 11:32

Ako nisi menjao filtere za plin zadnjih 20'tak hiljada kilometara, to je mozda uzrok.
Nazad na vrh Ići dole
mr.gasha
Početnik
Početnik



Broj poruka : 13
Datum upisa : 11.12.2010

step - step motor kod daewoo tacume 1.6 16v Empty
PočaljiNaslov: evo me   step - step motor kod daewoo tacume 1.6 16v EmptyPet Apr 13 2012, 12:51

filteri za plin nisu jer ih nema('Question') ima one kugle to je sistem izmedju sekventa i obicnog ajnsprica ali ima kompjuter,emulator lambda sonde,el,isparivac i jos neke 2 kutijice nemam pojma sta su a na njima pise samo 2 cannali modullarei stoje pored kompjuteraza plin,a ocistio sam stepmotor od plina vidi se na slici 2 i onaj leptir na throttle body ali nisu bili bas mnogo zaprljani slika 1 (sve je zaokruzeno crveno)

Eu/4RlyogWD/slika-1.jpg]step - step motor kod daewoo tacume 1.6 16v Slika-1[/url][/img][img]step - step motor kod daewoo tacume 1.6 16v Slika-2[img][url=http://www.dodaj.rs/?1Y/[/img]

a da li je to step motor sto je zaokruzeno na slici 1('Shocked'),a ovo je drugi step motor za plin (jer je na crevu za dovod plina)('bravo')


Poslednji put izmenio mr.gasha dana Pet Apr 13 2012, 18:05, izmenio ukupno 2 puta
Nazad na vrh Ići dole
mr.gasha
Početnik
Početnik



Broj poruka : 13
Datum upisa : 11.12.2010

step - step motor kod daewoo tacume 1.6 16v Empty
PočaljiNaslov: re   step - step motor kod daewoo tacume 1.6 16v EmptyPet Apr 13 2012, 13:00

pali bez problema,dijagnostika ne vidi nikakav problem,mozda je do goriva nemam pojma,na ler-gasu radi besprekorno,mozda je sto kaze clan gtx do svecica ,da li da kupim ponovo ngk ili neke druge,ali ako je do svecica zar ne bi imao problema prilikom startovanja motora('wacko')
Nazad na vrh Ići dole
mr.gasha
Početnik
Početnik



Broj poruka : 13
Datum upisa : 11.12.2010

step - step motor kod daewoo tacume 1.6 16v Empty
PočaljiNaslov: re!   step - step motor kod daewoo tacume 1.6 16v EmptyPet Apr 20 2012, 22:49

ocistio lambda senzor,svecice,i leptir kod usisne grane,i zasad sve radi besprekorno
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





step - step motor kod daewoo tacume 1.6 16v Empty
PočaljiNaslov: Re: step motor kod daewoo tacume 1.6 16v   step - step motor kod daewoo tacume 1.6 16v Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
step motor kod daewoo tacume 1.6 16v
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Molim za Pomoc
» Tacuma 1,6 16v Problem pali se chek lampica, gasi se ,promenjen MAP senzor usisne grane,obrtaji motora kada skinem nogu sa gasa padaju i ugasi se.REsen problem 90%
» ljudi da li da kupim daewoo chevrolet tacumu 2005 1.6 sa plinom?...hteo sam odmah da ga uzmem ali sam video da je motor malo musav od ulja...sta raditi?
» Kupovina Tacume
» Opruga za step motor

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Modeli :: Daewoo Tacuma-
Skoči na: