Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Pojacalo Magnat 300w

Ići dole 
3 posters
AutorPoruka
Chevy
Član
Član
Chevy


Broj poruka : 115
Datum upisa : 04.08.2011

Pojacalo Magnat 300w Empty
PočaljiNaslov: Pojacalo Magnat 300w   Pojacalo Magnat 300w EmptySre Mar 07 2012, 21:04

Kupio sam pojacalo Magnat 300W. Ima li neko iskustva sa povezivanjem pojacala? Imam 2 magnat zvucnika od po 150W pa bih hteo sve to lepo da spojim i da gruva Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
milan_beska
Član
Član



Broj poruka : 116
Datum upisa : 28.08.2011
Godina : 32
Lokacija : beska(indjija)

Pojacalo Magnat 300w Empty
PočaljiNaslov: Re: Pojacalo Magnat 300w   Pojacalo Magnat 300w EmptyNed Mar 11 2012, 11:52

jel ti ima radio izlaz za pojacalo? ja sam sa ortakom povezao tako sto smo prvo nakacili zvucnike za pojacalao, pa graund (masa) na neki sraf u gepeku (gde oces da ti stoji pojacalo nadjes neki sraf) i naravno struju provukli od akumulatora do gepeka za plus. e sada ako ti radio nema izlaz (kao kod druga) mi smo na jednu zicu to povezali iz radia (REMOTE) kod njega je bila plava, mislim da to svaki radio ima.. ima moj sony iz 99 godine Very Happy a ako ima ona dva cinca onda samo pojacalo spojis sa ta dva cinca u radiu i to ti je to. kada upalis radio posle 3 sec se pali i pojacalo i pustis pesmu i spustis prozor i uzivas Very Happy
pozz big_boss
Nazad na vrh Ići dole
Chevy
Član
Član
Chevy


Broj poruka : 115
Datum upisa : 04.08.2011

Pojacalo Magnat 300w Empty
PočaljiNaslov: Re: Pojacalo Magnat 300w   Pojacalo Magnat 300w EmptyNed Mar 11 2012, 20:14

Druze hvala na odgovoru, ima mi kasetofon cinceve za pojacalo, povezao sam + od akumulatora preko kabine do gepeka. Povezao sam i uzemljenje na sraf koji ide na sasiju, sa druge strane sam povezao remote i RCA kabal, ali pojacalo mi ne svetli i ne reaguje. Sutra cu da idem kod lika sto mi je prodao pojacalo da ga isproba. Rekao je da radi. Ja sam sve povezao kako treba. Cak sam menjao i onaj osigurac na pojacalu, ali jednostavno nece da se upali pojacalo. Kablovi su novi, proverio sam sa glinericom dal dolazi struja do pojacala. Sijala je lampica, tako da nije problem u kablovima. Jedino da se vidi, mozda pojacalo ipak ne radi :/
Nazad na vrh Ići dole
milan_beska
Član
Član



Broj poruka : 116
Datum upisa : 28.08.2011
Godina : 32
Lokacija : beska(indjija)

Pojacalo Magnat 300w Empty
PočaljiNaslov: Re: Pojacalo Magnat 300w   Pojacalo Magnat 300w EmptyNed Mar 11 2012, 22:42

ocisti taj deo metala od farbe sto ide na masu ili cega vec ima.. probaj da mrdas masu levo desno ili je skini pa stavi na neki deo auta sto je cist metal pa probaj.. nas je tako zezala masa... jedva smo shvatili a novo pojacalo kupljeno ... Smile proveri to sutra pre nego sto odes da reklamiras .. Smile

pozz
Nazad na vrh Ići dole
Chevy
Član
Član
Chevy


Broj poruka : 115
Datum upisa : 04.08.2011

Pojacalo Magnat 300w Empty
PočaljiNaslov: Re: Pojacalo Magnat 300w   Pojacalo Magnat 300w EmptyPon Mar 12 2012, 22:41

Namestio sam ga na kraju. Dobro sam povezao masu. Problem je bio sto mi se remote kabal precvikao. Spojio sam ga i trese ko blesav Very Happy Smile
Nazad na vrh Ići dole
milan_beska
Član
Član



Broj poruka : 116
Datum upisa : 28.08.2011
Godina : 32
Lokacija : beska(indjija)

Pojacalo Magnat 300w Empty
PočaljiNaslov: Re: Pojacalo Magnat 300w   Pojacalo Magnat 300w EmptyPon Mar 12 2012, 23:28

super Very Happy pozz
Nazad na vrh Ići dole
veselinovic
Član
Član



Broj poruka : 175
Datum upisa : 08.12.2011
Godina : 59
Lokacija : Istocno Sarajevo

Pojacalo Magnat 300w Empty
PočaljiNaslov: Re: Pojacalo Magnat 300w   Pojacalo Magnat 300w EmptySre Mar 14 2012, 05:07

Ako to cudo ima zaista 300W onda ne dolaze u obzir nikakvi sarafi za masu.
Masu direktno sa akk do pojacala i to PF-kom 10 kvadrata ( moze i 6 ali najmanje 6) sa sve urednim stopicama i dobro stegnuto.
To tegli 30-tak ampera.
Nazad na vrh Ići dole
Chevy
Član
Član
Chevy


Broj poruka : 115
Datum upisa : 04.08.2011

Pojacalo Magnat 300w Empty
PočaljiNaslov: Re: Pojacalo Magnat 300w   Pojacalo Magnat 300w EmptyČet Mar 15 2012, 12:41

veselinovic ::
Ako to cudo ima zaista 300W onda ne dolaze u obzir nikakvi sarafi za masu.
Masu direktno sa akk do pojacala i to PF-kom 10 kvadrata ( moze i 6 ali najmanje 6) sa sve urednim stopicama i dobro stegnuto.
To tegli 30-tak ampera.

Ne razumem te. Masu sam povezao na sraf koji mi drzi bravu gepeka i sve funkcionise kako treba. Masa mora biti povezana da ne bi doslo do kratkog spoja u pojacalu. Ne mora ici masa direktno do - na akumulatoru.
Nazad na vrh Ići dole
veselinovic
Član
Član



Broj poruka : 175
Datum upisa : 08.12.2011
Godina : 59
Lokacija : Istocno Sarajevo

Pojacalo Magnat 300w Empty
PočaljiNaslov: Re: Pojacalo Magnat 300w   Pojacalo Magnat 300w EmptyČet Mar 15 2012, 15:44

Vidi, ako je 300 W pojacalo to znaci da u pikovima cimne i do 50 A struje. Sad, celicni lim sasije i nije neki dobar provodnik + svi ti spojevi prije ili poslije popuste.
Elem, dobices neki pad napona na minusu napajanja koji se moze lose odraziti na pojacalo i na zvuk. Ne pricam o lokalnom zagrijavanju.
Samo da uporedis red velicine. Sa 70 A se vec vari CO2.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Pojacalo Magnat 300w Empty
PočaljiNaslov: Re: Pojacalo Magnat 300w   Pojacalo Magnat 300w Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Pojacalo Magnat 300w
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Mehanika :: Struja,ozvučenja,alarmi-
Skoči na: