Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Leganza slabo vuče

Ići dole 
4 posters
AutorPoruka
Dzony
Početnik
Početnik
Dzony


Broj poruka : 26
Datum upisa : 01.09.2011
Godina : 32
Lokacija : Beograd

leganza - Leganza slabo vuče Empty
PočaljiNaslov: Leganza slabo vuče   leganza - Leganza slabo vuče EmptyPon Feb 27 2012, 16:55

Pozdrav! Smile
Imam jedan problem,auto je počeo slabo da vuče,ne ubrzava ravnomerno(ubrza pa uspori,pa onda opet ubrza),guši se,na leru se ponekad i ugasi,slabo prima gas,i sporo smanjuje obrtaje(vozim ga na 2500 obrtaja,promenim brzinu on i dalje stoji na 2500,takvo ponašanje je na svim obrtajima),sve je to počelo od trenutka kada sam očistio step motor,i kada se ispraznio akumulator... Sad moguće je da se kompjuter resetovao,ili da je step motor gotov... A moguća je još jedna stvar da je benzin izvetreo,pošto stoji u kolima već mesec dana... Smile Svi saveti su dobrodosli. Very Happy Hvala unapred na odgovoru.

P.S. Zaboravio sam još nešto,gde mogu da nađem kod za fabrički radio? Smile

Pozz Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

leganza - Leganza slabo vuče Empty
PočaljiNaslov: Re: Leganza slabo vuče   leganza - Leganza slabo vuče EmptyPon Feb 27 2012, 19:03

Pih ne ubrzava moze biti dosta stvari ali uvek kreni od jednostavnih.Recimo filter vazduha ako je prljav auto slabije vuce vise trosi itd a filter 600 din.Step motor ako si cistio imas raznih tecnosti ja sam cistio sa wd 40 i izlazilo je crno kao nafta iz njega i vise nisam imao problema,inace on je zaduzen za obrtaje na leru pa ti najverovatnije i spada tesko.Da nisi ti slucajno zaboravio da vratis dzek na step motor?Ili je to ili nisi ocistio dobro ili je riknuo.Ma sta benzin izvetrio,stoji po 2 godine u autu pa upali,jeste losije ali radi.Kod za radio nemam pojma guglaj,inace cestitam na kupovini cdx je mislim najjaca oprema.Moja nubira je sx jedan ispod nemam automatsku nego manuelnu klimu(koja i ne radi)
Nazad na vrh Ići dole
Dzony
Početnik
Početnik
Dzony


Broj poruka : 26
Datum upisa : 01.09.2011
Godina : 32
Lokacija : Beograd

leganza - Leganza slabo vuče Empty
PočaljiNaslov: Re: Leganza slabo vuče   leganza - Leganza slabo vuče EmptyPon Feb 27 2012, 19:43

Filter vazduha je OK(nije bas nov,ali je cist),a sto se tice step motora,vratio sam dzek,dobro je ociscen(nije bio bas mnogo prljav),a auto je radio sasvim dobro pre ciscenja,jedino dok je hladan nece dobro da prima gas,a sada tek ne prima gas,na leru radi mirno,i ponekad se samo ugasi,a nekada radi normalno... Skidao sam i svecice,ponovo skidao step motor,i opet nista... Dobra je nubira,koji motor? bravo
Nazad na vrh Ići dole
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

leganza - Leganza slabo vuče Empty
PočaljiNaslov: Re: Leganza slabo vuče   leganza - Leganza slabo vuče EmptyUto Feb 28 2012, 09:31

katalizator?
Nazad na vrh Ići dole
Dzony
Početnik
Početnik
Dzony


Broj poruka : 26
Datum upisa : 01.09.2011
Godina : 32
Lokacija : Beograd

leganza - Leganza slabo vuče Empty
PočaljiNaslov: Re: Leganza slabo vuče   leganza - Leganza slabo vuče EmptyUto Feb 28 2012, 12:32

Pa katalizator je verovatno za skidanje,ali cudno je sto je preko noci pocela cudno da se ponasa... Isla je sasvim normalno dan ranije... Danas ili sutra rasturam sve,pa cu videti,nije ni iskljuceno da je prezupcila koji zub,posto je veliki servis bio na redu da se radi,tako da prvo krecem od zubcastog,ionako moram da uradim veliki servis,pa cemo videti sta je...
Nazad na vrh Ići dole
ivan85_zmaj
Član
Član
ivan85_zmaj


Broj poruka : 484
Datum upisa : 09.06.2010
Godina : 38
Lokacija : Smederevo

leganza - Leganza slabo vuče Empty
PočaljiNaslov: Re: Leganza slabo vuče   leganza - Leganza slabo vuče EmptyUto Feb 28 2012, 13:58

Meni je isto na ideju pao katalizator. Mada jeste cudno sto je dan ranije radilo ok. Pa sad sve povezujem sa tim step motorom sto si skidao.
Mozda da opet resetujes komp.
Nazad na vrh Ići dole
Dzony
Početnik
Početnik
Dzony


Broj poruka : 26
Datum upisa : 01.09.2011
Godina : 32
Lokacija : Beograd

leganza - Leganza slabo vuče Empty
PočaljiNaslov: Re: Leganza slabo vuče   leganza - Leganza slabo vuče EmptyUto Feb 28 2012, 14:09

Do zakljucka sam dosao,ostalo je jos samo da potvrdim da je auto prezupcio,a evo i zasto... Veliki servis je trebao vec da se odradi,a bas se sve potrefilo pa je crkao bendiks na anlaseru,i auto sam dva puta upalio na nizbrdici,nema veze sto je to bila 3. i 4. brzina,nisam hteo u 2. zbog kaisa,ali izgleda da je uspela i ovako da prezupci,samo se nadam da nije stigla ventile... Nista jos nije sigurno,ali sve vise mislim na to,jer sam sve ostalo skidao i proveravao...
Nazad na vrh Ići dole
Dzony
Početnik
Početnik
Dzony


Broj poruka : 26
Datum upisa : 01.09.2011
Godina : 32
Lokacija : Beograd

leganza - Leganza slabo vuče Empty
PočaljiNaslov: Re: Leganza slabo vuče   leganza - Leganza slabo vuče EmptyPon Mar 12 2012, 14:35

Ja samo da kazem da je problem resen,nisam stigao ranije da javim,a problem je bio u dizni na 1.cilindru(ni ostale nisu bile u super stanju),koja je bila skroz zapusena i auto je radio na 3 cilindra(kada sam uspeo da ga upalim posle duzeg zezanja),tako da sam skinuo dizne i dao drugaru da ocisti,i sada je OK. Very Happy voznja
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





leganza - Leganza slabo vuče Empty
PočaljiNaslov: Re: Leganza slabo vuče   leganza - Leganza slabo vuče Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Leganza slabo vuče
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Kupio bih Daewoo Leganz-u
» grejanje skroz slabo
» slabo trzanje na plinu
» Klima ne radi ?Nubira II
» Leganza sat

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Modeli :: Daewoo Leganza & Evanda-
Skoči na: