Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Skidanje Instrument table

Ići dole 
4 posters
AutorPoruka
Chevy
Član
Član
Chevy


Broj poruka : 115
Datum upisa : 04.08.2011

instrument - Skidanje Instrument table Empty
PočaljiNaslov: Skidanje Instrument table   instrument - Skidanje Instrument table EmptyPon Feb 20 2012, 10:10

Hteo bih da stavim plave sijalice umesto postojecih zelenih. Odvrnuo sam ona 2 srafa sto se nalaze na gornjoj strani instrument table, ali ne mogu da je izvucem. Jel skidao neko mozda ili zna kako se skida? U pitanju je Nubira 99'
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

instrument - Skidanje Instrument table Empty
PočaljiNaslov: Re: Skidanje Instrument table   instrument - Skidanje Instrument table EmptyPon Feb 20 2012, 15:10

Kada si to uradio povuci je malo ka volanu,malo je zeznuto da se izvuce ali moze bez skidanja volana,samo da krene malo ali RAVNO malo li je iskosis nece izaci.Kad vec malo izvuces imas 2 konektora jedan sa leve i jedan sa desne strane koji su zabicama prikljuceni na instrument tablu.
Nazad na vrh Ići dole
Chevy
Član
Član
Chevy


Broj poruka : 115
Datum upisa : 04.08.2011

instrument - Skidanje Instrument table Empty
PočaljiNaslov: Re: Skidanje Instrument table   instrument - Skidanje Instrument table EmptyPon Feb 20 2012, 19:38

Sve sam moguce probao, cak sam ostavio malo srafove da imam za sta da uhvatim tablu ali nisam uspeo da je izvucem. Moracu malo vise da se potrudim izgleda Very Happy. Hvala na odgovoru.
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

instrument - Skidanje Instrument table Empty
PočaljiNaslov: Re: Skidanje Instrument table   instrument - Skidanje Instrument table EmptyPon Feb 20 2012, 20:56

Probaj da je gurnes malo u gornji ili donji cosak i da se napravi malo mesta,zavuci racni srafciger pa svuda po malo izvlaci.Ja sam je skidao tako
Nazad na vrh Ići dole
Chevy
Član
Član
Chevy


Broj poruka : 115
Datum upisa : 04.08.2011

instrument - Skidanje Instrument table Empty
PočaljiNaslov: Re: Skidanje Instrument table   instrument - Skidanje Instrument table EmptyPet Feb 24 2012, 14:36

Megasp ::
Probaj da je gurnes malo u gornji ili donji cosak i da se napravi malo mesta,zavuci racni srafciger pa svuda po malo izvlaci.Ja sam je skidao tako


Probacu, hvala na odgovoru.
Nazad na vrh Ići dole
Chevy
Član
Član
Chevy


Broj poruka : 115
Datum upisa : 04.08.2011

instrument - Skidanje Instrument table Empty
PočaljiNaslov: Re: Skidanje Instrument table   instrument - Skidanje Instrument table EmptyUto Mar 27 2012, 09:23

Zamenio sam 3 sijalice, klasicne su kao pozicija.. Ali ima ona jedna sto osvetljava kraj km/s manja od klasicne pozicije. Zna li neko koji je to tip sijalice, da bih zamenio i nju sa plavom? Znaci ubodna je, ali ima manje grlo od pozicije. Primetio sam da imaju 3 vrste sijalica u instrument tabli. Prva je klasicna pozicija, njih ima 3, onda ima jedna ova malo manja od pozicije za koju ne znam koji je tip sijalice, i imaju jedno 10, 15 najmanjih koje obelezavaju AIR BAG, ABS, i sve one gluposti na dnu table.
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

instrument - Skidanje Instrument table Empty
PočaljiNaslov: Re: Skidanje Instrument table   instrument - Skidanje Instrument table EmptyUto Mar 27 2012, 09:30

Ma te dole su sve iste.Najbolje je sijalicu koju menjas skines i krenes po prodavnicama da trazis odgovarajucu.
Nazad na vrh Ići dole
ivan85_zmaj
Član
Član
ivan85_zmaj


Broj poruka : 484
Datum upisa : 09.06.2010
Godina : 38
Lokacija : Smederevo

instrument - Skidanje Instrument table Empty
PočaljiNaslov: Re: Skidanje Instrument table   instrument - Skidanje Instrument table EmptySre Mar 28 2012, 07:43

I kako si na kraju izvadio sat? Dakle samo ona dva srafa u vrhu i onda? Ima zabice, sta kako? Sta se iza vezuje, ima konektore, sajla za brzinu? Jel nije tesko da se otkaci sve?
I ja isto mora da zamenim neke sijalice, pocrkale su.

Pozz!
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

instrument - Skidanje Instrument table Empty
PočaljiNaslov: Re: Skidanje Instrument table   instrument - Skidanje Instrument table EmptySre Mar 28 2012, 07:49

U sustini imas 2 srafa gore skines njih i vise srafova nemas,nema ni zabica samo je guras levo desno gore dole prstima ako treba malo potkacis ravnis srafcigerom i izvuces je napolje.Sto se tice konektora imas samo 2 konektora koji su na zabice i na njima je sve skines i zamenis sta ti treba i vratis.Imate sve u mojoj temi o nubiri kada sam skidao a ima jos jedna tema kada je neko pitao nego vas mrzi da citate.Grr
Nazad na vrh Ići dole
ivan85_zmaj
Član
Član
ivan85_zmaj


Broj poruka : 484
Datum upisa : 09.06.2010
Godina : 38
Lokacija : Smederevo

instrument - Skidanje Instrument table Empty
PočaljiNaslov: Re: Skidanje Instrument table   instrument - Skidanje Instrument table EmptySre Mar 28 2012, 09:22

Pa dobro ako je tako, probacu da skinem onda. Do sada sam skidao samo sat na jugu Very Happy A ovo ne znam dal ima kakve zabice da ne polomim pa da posle bude klimavo.
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

instrument - Skidanje Instrument table Empty
PočaljiNaslov: Re: Skidanje Instrument table   instrument - Skidanje Instrument table EmptySre Mar 28 2012, 09:24

Ma samo napred nema sta da se za***e.Lagano i bez nervoze.Najteze je prvi put pa bilo sta da radis
Nazad na vrh Ići dole
ivan85_zmaj
Član
Član
ivan85_zmaj


Broj poruka : 484
Datum upisa : 09.06.2010
Godina : 38
Lokacija : Smederevo

instrument - Skidanje Instrument table Empty
PočaljiNaslov: Re: Skidanje Instrument table   instrument - Skidanje Instrument table EmptyPet Mar 30 2012, 07:37

Bogami nije ni malo jednostavno kod mene. Kao prvo ne radi se o samo ona dva srafa gore, vec mora da se skine cela ona plastika. Da bi se ona skinula mora da se skine i maska oko radija, i onih regulatora temperature, a onda i sa leve strane volana onaj mali plasticni deo gde je podesavanje farova, zadnje maglenke i tako dalje. A ni onda ne moze da se izvuce taj plasticni deo koj stiti sat, nego mora da se skine i ona plasticna budza iza volana!
Tako da sam se dobro namucio oko svakog dela pojedinacno, i na kraju sve vratio na svoje mesto Laughing . To je bila generalna proba. Very Happy Sad posto znam sta treba da se skida i kako se skida, sutra skidam sve i vadim sat.
A moje pitanje gde se kupuju recimo te sijalice za zamenu ili recimo te u boji i tako dalje. Dal drze to po svim radnjama ili kako?
Nazad na vrh Ići dole
Chevy
Član
Član
Chevy


Broj poruka : 115
Datum upisa : 04.08.2011

instrument - Skidanje Instrument table Empty
PočaljiNaslov: Re: Skidanje Instrument table   instrument - Skidanje Instrument table EmptyPet Mar 30 2012, 08:13

Prijatelju, nisi trebao sve to da skidas nego samo kad skines ona dva srafa, poturis spaklicu plasticnu gore i dole i izvuces ravnomerno tablu.. Ali ajde ako si vec to skinuo, da ne znas mozda gde se nalazi sijalica koja osvetljava pikslu? Ja nisam uspeo da je pronadjem, a crkla mi
Nazad na vrh Ići dole
Boca
Član
Član



Broj poruka : 106
Datum upisa : 29.03.2011
Lokacija : Beograd - NBGD

instrument - Skidanje Instrument table Empty
PočaljiNaslov: Re: Skidanje Instrument table   instrument - Skidanje Instrument table EmptyPet Mar 30 2012, 08:26

Ja bih rekao da vas dvojica pričate o različitim Nubirama (Nubira I - Chevy & Nubira II Ivan85_zmaj), kojima se instrument table veoma razlikuju.
P.S.
@ivan85_zmaj
Ne mora da se skida ona "plastična budža" iza volana, ako spustiš volan dovoljno - znači ne samo do poslednjeg položaja, nego, držeći polugu za spuštanje, stitneš ga još malo i onda držeći ga tako jednom rukom, drugom možeš da izvučeš veliki plastični okvir.
Nazad na vrh Ići dole
ivan85_zmaj
Član
Član
ivan85_zmaj


Broj poruka : 484
Datum upisa : 09.06.2010
Godina : 38
Lokacija : Smederevo

instrument - Skidanje Instrument table Empty
PočaljiNaslov: Re: Skidanje Instrument table   instrument - Skidanje Instrument table EmptyPet Mar 30 2012, 08:29

Nemam podizanje i spustanje volana.
A kapiram da se razlikuju nase table. Ipak kod mene mora da se skine sve ono, da bi se oslobodili srafovi koji drze tu glavnu plastiku, iza koje se nalazi sat, koji se drzi na svoja 4 srafa. Al sve treba prvo osloboditi.
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

instrument - Skidanje Instrument table Empty
PočaljiNaslov: Re: Skidanje Instrument table   instrument - Skidanje Instrument table EmptyPet Mar 30 2012, 08:35

Slike,slike...
Nazad na vrh Ići dole
Boca
Član
Član



Broj poruka : 106
Datum upisa : 29.03.2011
Lokacija : Beograd - NBGD

instrument - Skidanje Instrument table Empty
PočaljiNaslov: Re: Skidanje Instrument table   instrument - Skidanje Instrument table EmptyPet Mar 30 2012, 10:55

Daewoo Nubira I
instrument - Skidanje Instrument table Daewoonubirai




Daewoo Nubira II
instrument - Skidanje Instrument table Daewoonubiraii

Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

instrument - Skidanje Instrument table Empty
PočaljiNaslov: Re: Skidanje Instrument table   instrument - Skidanje Instrument table EmptyPet Mar 30 2012, 11:12

Ne znam kako je na 2 da se skine instrument tabla mada je skoro isto ne mogu da vidim razliku u skidanju,ne vidi se bas detaljno ali opet ne razumem zasto je pominjao skidanje radija i dugmica za ventilaciju da skine instrument tablu???Nego kad pogledam iskreno vise mi se svidja 1 od 2,u 1 je sve nekako zaobljeno a u 2 sve kockasto,podseca me na opel kadet.

Tek sad videh na 2 neka plastika sija ispred km sata pa nisam video kakva je.Mada kada je zmaj vec skinuo za probu posle ce bas kao zmaj da je skida, bravo
Nazad na vrh Ići dole
Boca
Član
Član



Broj poruka : 106
Datum upisa : 29.03.2011
Lokacija : Beograd - NBGD

instrument - Skidanje Instrument table Empty
PočaljiNaslov: Re: Skidanje Instrument table   instrument - Skidanje Instrument table EmptyPet Mar 30 2012, 12:41

instrument - Skidanje Instrument table Daewoonubiraiia

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

instrument - Skidanje Instrument table Empty
PočaljiNaslov: Re: Skidanje Instrument table   instrument - Skidanje Instrument table EmptyPet Mar 30 2012, 12:46

Sad je sve jasno!Ma nubira1 je zakon 2 srafa i gotovo.Super si boca ovo ispisao mozda ce nekome koristiti,ustvari hoce sigurno ko bude radio
Nazad na vrh Ići dole
ivan85_zmaj
Član
Član
ivan85_zmaj


Broj poruka : 484
Datum upisa : 09.06.2010
Godina : 38
Lokacija : Smederevo

instrument - Skidanje Instrument table Empty
PočaljiNaslov: Re: Skidanje Instrument table   instrument - Skidanje Instrument table EmptyPet Mar 30 2012, 19:38

Eto, preduhitrili ste me, a Boca je sve objasnio nema greske. Kod mene je ovako kao na drugoj slici (Nubira II). I kao sto je vec sve lepo opisano. Ovo sa desne strane kod radija, nije problem to sam skidao i ranije, namucio sam se sa ovom plastikom sa leve strane.
Medjutim celu ovu gornju veliku plastiku od sata nisam mogao da izvucem zbog ove plastike iza volana. Tako da je preporucljivo i da se ona skine. Ima 3 srafa ispod i dva sa cela (mora da se zarotira volan malo da bi se oni odvili).
Tek kad se izvadi ova velika plastika sa sve ventilacijom, dolazi se do sata koj se naknadno drzi na 4 srafa.
Ja sutra skidam opet sve do njega, samo mi je problem gde da kupim te sijalice, dal to ima u svakoj radnji.
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

instrument - Skidanje Instrument table Empty
PočaljiNaslov: Re: Skidanje Instrument table   instrument - Skidanje Instrument table EmptyPet Mar 30 2012, 19:47

Rekoh ti ali ovo opet.Skines sijalicu i od radnje do radnje da nadjes istu ako ne moze da se izvadi da ide sa komplet fasungom,a mozda i mozes obicne ubodne sijalice da kupis.Ne znam tacno oko 20din komad mislim da je cena.A ko hoces mozes da das nekom da ti prepravi u led ako ces da se zezas
Nazad na vrh Ići dole
Boca
Član
Član



Broj poruka : 106
Datum upisa : 29.03.2011
Lokacija : Beograd - NBGD

instrument - Skidanje Instrument table Empty
PočaljiNaslov: Re: Skidanje Instrument table   instrument - Skidanje Instrument table EmptyPet Mar 30 2012, 22:12

@ivan85_zmaj
Vidi, sijalice koje osvetljavaju instrument tablu su najobičnije T10/w5w ubodne sijalice.
Znači iste sijalice koje idu i u prednje pozicije i u osvetljenje tablica.
Jedino što imaju preko sebe navučene zelene gumene navlake, zbog kojih osvetljavaju instrument tablu zelenom bojom.
Ja ne mogu sada tačno da se setim, ali čini mi se da ih ukupno ima 5 ili 6 komada, koje su smeštene u plastične fasunge, pa sa njima u instrument tablu.
Tako se i menjaju. Znači odvrneš plastični fasung, izvadiš sijalicu, skineš sa nje gumenu navlaku, navučeš na novu, vratiš u fasung i fasung uvrneš u instrument tablu.
Međutim, jedna od njih nije ista kao i ostale. Nisam tada imao živaca da se majem sa time, ali čini mi se da je bila uža od ostalih skoro duplo - možda 5mm u prečniku.
Ja sam čak svojevremeno stavljao i LED umesto ovih običnih, ali mi nisu dale dobre rezultate (slabo su osvetljavale, a i nisam uspeo da nađem ovu što je manja u LED varijanti), pa sam ih poskidao.
Ako hoćeš da stavljaš LED, onda je poželjno da nađeš ubodne LED sa konveksnim vrhom, jer "bacaju" svetlost bočno i lepo osvetljavaju sve oko sijalice. Ove sa ovalnim vrhom "probijaju" kroz brojke na instrument tabli i ne osvetljavaju sve.
Isto tako, ako ih zameniš sve sa LED-om, a desi ti se da neka ne radi, probaj da je ubodeš u fasung zarotiranu za 180 stepeni.
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

instrument - Skidanje Instrument table Empty
PočaljiNaslov: Re: Skidanje Instrument table   instrument - Skidanje Instrument table EmptySub Mar 31 2012, 18:30

Bravo BOCA bravo 5+.Jeste za led da probijaju samo one sirokopojasne su dobre za to,mada ih je i tesko naci.Meni su falili i neki fasunzi sto kazes,i obisao sam 8 radnji da nadjem odgovarajuce
Nazad na vrh Ići dole
Boca
Član
Član



Broj poruka : 106
Datum upisa : 29.03.2011
Lokacija : Beograd - NBGD

instrument - Skidanje Instrument table Empty
PočaljiNaslov: Re: Skidanje Instrument table   instrument - Skidanje Instrument table EmptySub Mar 31 2012, 20:31

Ja sam napravio jednu grešku i izvinjavam se.
Napisao sam da je poželjno da tražiš led sa konveksnim vrhom, a ustvari sam mislio sa konkavnim, odnosno invertnim vrhom.
Elem, to je druga sijalica na slici.
Treća je ona konveksna, koja se češće nalazi, a ona, kako sam već rekao, "probija" kroz brojke na instrument tabli, i ne osvetljava dovoljno okolne brojke.

instrument - Skidanje Instrument table Ledij

Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





instrument - Skidanje Instrument table Empty
PočaljiNaslov: Re: Skidanje Instrument table   instrument - Skidanje Instrument table Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Skidanje Instrument table
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Замена сијалица на инструменттабли Ланоса
» Neidentifikovano upozorenje is instrument table
» Plastika instrument table-Lanos
» skidanje dizni na Nubiri 1.6
» osvetljavanje table

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Modeli :: Daewoo Nubira & Lacetti-
Skoči na: