Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Lanos - gorivna pumpa - iskustvo

Ići dole 
+14
dr_wuchko
cheva
bokilava
goranmap
tosha
Blackeyed
kum Odža
dixy
daki_nis
hayyyy
kostas79
Mundor
joca
serhio011
18 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći
AutorPoruka
tosha
Član
Član
tosha


Broj poruka : 409
Datum upisa : 25.09.2012
Godina : 61
Lokacija : Лос Алексинац

motor - Lanos - gorivna pumpa - iskustvo - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lanos - gorivna pumpa - iskustvo   motor - Lanos - gorivna pumpa - iskustvo - Page 2 EmptyPon Jul 29 2013, 10:51

Мајстор који ми одржава ауто ми се нејавља на фон и ако ти се нико не јави ја ћу да ти се јавим чим остварим контакт са њим а надам се да ће се јавити осим ако није отишао ван земље.
Nazad na vrh Ići dole
kum Odža
Početnik
Početnik
kum Odža


Broj poruka : 5
Datum upisa : 05.07.2013
Godina : 59
Lokacija : Kumane

motor - Lanos - gorivna pumpa - iskustvo - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lanos - gorivna pumpa - iskustvo   motor - Lanos - gorivna pumpa - iskustvo - Page 2 EmptyPon Jul 29 2013, 12:00

Blackeyed ::
Sinoć sam imao zezanje sa paljenjem auta. Krenuli sa štranda kući, svartili do Tempa da nešto kupimo na brzaka i kada sam pokuašo da upalim kola -neće.

Kao upali ga na sekundu i odmah gašenje i tako par puta, posle toga samo vergla u prazno, kao da nema goriva. Srećom na STAG gasnom uređaju postoji funkcija preskakanja paljenja na benzin (pre davanja kontakta, držati ono dugme za prebacivanje gas-benzin, daš kontakt i zaverglaš...) pokušam to i auto normalno upali i odvezem se kući.

Jutros probam opet da upalim na benzin-ništa, gas-radi. Kada dam kontakt ne čujem ništa otpozadi, izgleda da je pumpa, dodouše nisam još proverio osigurače i relej, kada dodjem sa posla i ako budem nešto mogao raditi na današnjih 40 C prvo ću to da proverim.

Zvao sam Euro07 i kod njih je uložak pumpe 2877 din (HOFFER), dok su na drugom mestu za celu pumpu tražili 6000 din (ESM - ili tako nešto) a uložak je 3100. Malo me zbunio taj na drugom mestu jer je rekao da nisu baš svi uložci isti, predlaže da se menja cela pumpa...

Ako se ispostavi da je pumpa u pitanju da li menjati celu pumpu ili samo uložak ?

Menjaj samo uložak.Ja sam to uradio pre par dana i ako sam stari popravio (objašnjenje sam dao ranije )ali nisam bio siguran koliko će stari još raditi.
Jedino što moraš videti kada izvadiš pumpu iz rezervara dali je sito napolju za starije modele ili unutar pumpe kod novijih,pa je zbog toga i uložak različit.
Ovaj što sam ja kupio u BEO-TASu je vidim skuplji ali sasvim lepo radi.
Nazad na vrh Ići dole
Blackeyed
Član
Član



Broj poruka : 165
Datum upisa : 18.04.2012
Lokacija : Kać/Novi Sad

motor - Lanos - gorivna pumpa - iskustvo - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lanos - gorivna pumpa - iskustvo   motor - Lanos - gorivna pumpa - iskustvo - Page 2 EmptyPon Jul 29 2013, 12:18

@Tosha

Hvala na trudu, vidim otprilike šta mi je činiti...prvo provera struje a ako je to OK onda vadjenje pumpe...

@ kum Odža

Hvala na odgovoru, čitao sam tvoj post od ranije i svako iskustvo je vredno. Pričao sam za bratom danas, pošto sam se setio da je i on imao problema sa pumpom. On je pokušao sa zamenom umetka pa to nije prošlo najbolje tako da je na kraju zamenio celu pumpu i rešio problem.
Nazad na vrh Ići dole
tosha
Član
Član
tosha


Broj poruka : 409
Datum upisa : 25.09.2012
Godina : 61
Lokacija : Лос Алексинац

motor - Lanos - gorivna pumpa - iskustvo - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lanos - gorivna pumpa - iskustvo   motor - Lanos - gorivna pumpa - iskustvo - Page 2 EmptyPon Jul 29 2013, 18:13

Ma nema na cemu Black jer ti nista nisam pomogao obzirom da majstora nema i pretpostavljam da je u Svabiji sto i nece biti lose za mene ako donese obecanu masinu za pranje auta Very Happy . Nisam radio nista oko pumpe tako da nemam predstavu pa sam hteo da pitam njega pa ti javim ali mi se cini da je Kum to dobro objasnio. Ja jos nisam uspeo da podignem zadnju klupu, nece brate pa nece ni na jednu foru i semo da je odcepim glavom u zid  Ili sam ja glupson smeh  ili to nikada nije dizano pa zapeklo ili je pak neispravno. Objasnio mi lepo daki_nis i ja probao ali nece pa nece a nikako nisam slabotelesan Very Happy . Kada bih bar imao predstavu kakav je mehanizam za kacenje - fiksiranje resio bih to a da trazim od nekoga da nabaci sliku oterao bi me u ... i rekao da nisam tacan ili jos gore da sam glupson hahaha
Nazad na vrh Ići dole
kum Odža
Početnik
Početnik
kum Odža


Broj poruka : 5
Datum upisa : 05.07.2013
Godina : 59
Lokacija : Kumane

motor - Lanos - gorivna pumpa - iskustvo - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lanos - gorivna pumpa - iskustvo   motor - Lanos - gorivna pumpa - iskustvo - Page 2 EmptyPon Jul 29 2013, 19:03

tosha ::
Ma nema na cemu Black jer ti nista nisam pomogao obzirom da majstora nema i pretpostavljam da je u Svabiji sto i nece biti lose za mene ako donese obecanu masinu za pranje auta Very Happy . Nisam radio nista oko pumpe tako da nemam predstavu pa sam hteo da pitam njega pa ti javim ali mi se cini da je Kum to dobro objasnio. Ja jos nisam uspeo da podignem zadnju klupu, nece brate pa nece ni na jednu foru i semo da je odcepim glavom u zid  Ili sam ja glupson smeh  ili to nikada nije dizano pa zapeklo ili je pak neispravno. Objasnio mi lepo daki_nis i ja probao ali nece pa nece a nikako nisam slabotelesan Very Happy . Kada bih bar imao predstavu kakav je mehanizam za kacenje - fiksiranje resio bih to a da trazim od nekoga da nabaci sliku oterao bi me u ... i rekao da nisam tacan ili jos gore da sam glupson hahaha

Zadnja klupa se kači na 3 mesta,imaš jedan zavrtanj na sredini klupe gde se spajaju naslon i klupa samo gurni ruku i naćićeš a sa preda ima dve kukice sa strane koje ulaze u pod i malo su zakrivljene i samo povuci.
Nazad na vrh Ići dole
tosha
Član
Član
tosha


Broj poruka : 409
Datum upisa : 25.09.2012
Godina : 61
Lokacija : Лос Алексинац

motor - Lanos - gorivna pumpa - iskustvo - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lanos - gorivna pumpa - iskustvo   motor - Lanos - gorivna pumpa - iskustvo - Page 2 EmptyPon Jul 29 2013, 22:00

Hvala majstore bravo . Da ne duzim i smaram jer sam vec pisao da mi se cini da je zadnja klupa malkice ulegla pa bi da ojacam to kod tapetara a ujedno i da ocistim pod ispod jer verovatno ima prljavstine posto ne verujem da je klupa ikada skidana.
Nazad na vrh Ići dole
Blackeyed
Član
Član



Broj poruka : 165
Datum upisa : 18.04.2012
Lokacija : Kać/Novi Sad

motor - Lanos - gorivna pumpa - iskustvo - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lanos - gorivna pumpa - iskustvo   motor - Lanos - gorivna pumpa - iskustvo - Page 2 EmptyUto Jul 30 2013, 05:05

Juče sam utvrdio da nije do osigurača i releja, nisam mogao na brzinu da skinem džek na pumpi pa da proverim dovod napona na samu pumpu ali pretpostavljam da je to OK. Pošto auto može da pali na gas onda sam ga juče vozio i slučajno zaboravim kada sam ga palio da držim pritisnut prekidač za gas, kresnem na benzin i upalim ga normalno. Čujem da pumpa malo čangrlja odnazad ali je radila. Tako je bilo par puta ali naravno opet je zaglavila pa sam se vratio paljenu na gas.

Tako da 99% je pumpa...
Nazad na vrh Ići dole
Blackeyed
Član
Član



Broj poruka : 165
Datum upisa : 18.04.2012
Lokacija : Kać/Novi Sad

motor - Lanos - gorivna pumpa - iskustvo - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lanos - gorivna pumpa - iskustvo   motor - Lanos - gorivna pumpa - iskustvo - Page 2 EmptyUto Jul 30 2013, 20:06

Danas je palo vadjenje pumpe, pošto mi je ovo prvi put nije loše prošlo, uglavnom je sve logičnio samo je malo problem izvući pumpu napolje zbog ugla ali uglavnom uspelo je. Izvadio sam umetak i povezao na akumulator i isto se ponaša kao i kod drugih, radi par sekundi, pa onda zaglavi i stoji, malo kuceneš po kućištu i onda krene...Sve što sam pročitao ovde mi je puno pomoglo oko dijagnostike.

Samo što sada smrdim na benzin kao pumpadžija Very Happy, trebao sam uzeti neke rukavice u apoteci...
Nazad na vrh Ići dole
tosha
Član
Član
tosha


Broj poruka : 409
Datum upisa : 25.09.2012
Godina : 61
Lokacija : Лос Алексинац

motor - Lanos - gorivna pumpa - iskustvo - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lanos - gorivna pumpa - iskustvo   motor - Lanos - gorivna pumpa - iskustvo - Page 2 EmptySre Jul 31 2013, 09:50

Битно је да си одрадио и утврдио шта је у питању и ваљда заменио па неће више да те зеза. Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
goranmap
Početnik
Početnik
goranmap


Broj poruka : 44
Datum upisa : 03.04.2013
Godina : 39
Lokacija : Bosilegrad

motor - Lanos - gorivna pumpa - iskustvo - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lanos - gorivna pumpa - iskustvo   motor - Lanos - gorivna pumpa - iskustvo - Page 2 EmptyPon Sep 09 2013, 10:56

Pozdrav društvo!

    Još nemam iskustva da odgovaram na tuđa pitanja, ali imam i to dovoljno da ih postavljam drugima smeh bravo !

    Dakle, moj problem je oko pumpe, ili barem ja tako mislim (Lanos 1.5 SX 63 kw)! Sve je bilo OK, dam kontakt cuje se malo pumpa kako nabije pritisak i stane, zatim ja upalim i sve normalno i u toku rada motora, odnosno vožnje pumpa se nije cula uopšte (što mislim da je normalno).
    Od neki dan posle kontakta pumpa ne iskljucuje i cuje se mnogo u toku vožnje! Motor radi normalno, kao i pre, vuče i sve je uredu!
    E sad, da kazem i to, da nisam menjao filter goriva jer nisam imao gde da ga kupim, a ne znam da li je to učinio i predhodni vlasnik!
     Ići ću i kod majstora, ali sam hteo pre toga da cujem neko mišljenje  (dijagnozu)  Very Happy!
Nazad na vrh Ići dole
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

motor - Lanos - gorivna pumpa - iskustvo - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lanos - gorivna pumpa - iskustvo   motor - Lanos - gorivna pumpa - iskustvo - Page 2 EmptyPon Sep 09 2013, 11:13

Pumpa se nikad i ne iskljucuje, sav visak goriva se preko regulatora i povratnog creva crati u rezervoar. To sto se vise cuje nego ranije - mozda je zaribala ili slicno
Nazad na vrh Ići dole
goranmap
Početnik
Početnik
goranmap


Broj poruka : 44
Datum upisa : 03.04.2013
Godina : 39
Lokacija : Bosilegrad

motor - Lanos - gorivna pumpa - iskustvo - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lanos - gorivna pumpa - iskustvo   motor - Lanos - gorivna pumpa - iskustvo - Page 2 EmptyPon Sep 09 2013, 11:45

Hvala na odgovoru!
Probaćemo sa majstorom da očistimo to, pa videćemo šta će biti!
Ma sve je uredu dok se auto kotrlja, ali nervirame zujanje jer se mnogo čuje, a i strah me je da ne ostanem negde nasred puta!
Poydrav!


ISPRAVKA:

Danas sam posle posla rešio da vidim u čemu je problem i bingo! Dao sam kontakt, cula se pumpa ali zujanje nije prestalo. Zaslušao sam ispod sedišta i nisam čuo zujanje, već je zujanje dolazilo negde iza! Kad sam otvorio gepek video sam da se je ukljucio motor za zadnji brisač (kog sam mislio da nemam, jer mi tako rekao predhodni vlasnik)! Iskljucio sam kablove kod motora i nema više zujanja, sve je kao i pre - ko sat! Jeste malo glupo Very Happy, ali za mene kao početnika i nije - sad barem znam da je motor od brisača tu smeh , samo da nabavim i ostale delove i da ga sklopim (predhodni vlasnik mi je rekao da taj lanos nema zadnji brisač, mada pozadi postoji rupa gde je, ja mislim, nekad bio, a i na ručici od brisača nema komandu za zadnji brisač - mora da je neko nešto mutio pre nas)!

U ostalom, hvala na odgovorima! Smile  Poydrav!!!
Nazad na vrh Ići dole
tosha
Član
Član
tosha


Broj poruka : 409
Datum upisa : 25.09.2012
Godina : 61
Lokacija : Лос Алексинац

motor - Lanos - gorivna pumpa - iskustvo - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lanos - gorivna pumpa - iskustvo   motor - Lanos - gorivna pumpa - iskustvo - Page 2 EmptyČet Sep 12 2013, 20:00

Грешиш, гарант имаш команду за задњи брисач тамо где ти је и команда за предње брисаче. Укључује ти се, ако се не варам, гурањем десне ручице испод управљача - волана према напред тј. према табли. Ни код мог Ланоса фабрички није био уграђен задњи брисач тј. имао је целокупну инсталацију за прикључиовање електромотора и носача метлице али њих није имао па сам му то накнадно уградио а отвор за носач метлице брисача био је фабрички затворен пластичним чепом.
Nazad na vrh Ići dole
goranmap
Početnik
Početnik
goranmap


Broj poruka : 44
Datum upisa : 03.04.2013
Godina : 39
Lokacija : Bosilegrad

motor - Lanos - gorivna pumpa - iskustvo - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lanos - gorivna pumpa - iskustvo   motor - Lanos - gorivna pumpa - iskustvo - Page 2 EmptyPet Sep 13 2013, 06:07

Upravu si! Probao sam guranjem ručice i radi! Hvala ti na pomoći, znaš nov sam u vezi svega oko auta i trenutno otkrivam jedno po jedno! Gledao sam na drugim lanosima istog godišta i ručice za brisače su se razlikovale od moje (imaju nekakve dodatne natpise i sl., kraj ručice se okrece kao kod one za svetla) i zato sam mislio da nemam komandu za zadnji brisač. Nekako mi glupo izgleda bez tog brisača, pa sam mislio da ga stavim čisto radi izgleda. Sad barem kad znam da će raditi, tražim po netu neki polovan da kupim i stavim! Motorčić je tu, samo da nabavim ostale delove brisača!
Pozdrav!
Nazad na vrh Ići dole
tosha
Član
Član
tosha


Broj poruka : 409
Datum upisa : 25.09.2012
Godina : 61
Lokacija : Лос Алексинац

motor - Lanos - gorivna pumpa - iskustvo - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lanos - gorivna pumpa - iskustvo   motor - Lanos - gorivna pumpa - iskustvo - Page 2 EmptyPon Sep 16 2013, 21:39

Ма није битно што ауто глупо изгледа без брисача и није само због изгледа већ је заиста потребан нарочито у јесен и зиму, видећеш. Ти имаш електромотор и потребни су ти носач метлице, она гума на гепеку кроз коју иде носач и метлица и то вероватно лако можеш наћи код људи који продају половне делове, рецимо код Дакија из Ниша. Ја нисам имао ништа и купио сам све то и монтирао а гуму нисам могао да нађем половну па сам наручио нову преко ,,Гемос-Ниш ауто'' у Нишу.
Nazad na vrh Ići dole
cheva
Početnik
Početnik



Broj poruka : 1
Datum upisa : 08.09.2014

motor - Lanos - gorivna pumpa - iskustvo - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Ne mogu da izvadim motor pumpe   motor - Lanos - gorivna pumpa - iskustvo - Page 2 EmptyČet Okt 02 2014, 17:56

Drugari,molim hitno za pomoc.
Sve sam uradio izvadio celu pumpu,istu rasklopio i sada treba da izvadim motor(ulozak)kako bi isti zamenio.
POmerim zabice u stranu i cimam ali nece??!!

Ima li neka fora,nesto jos sto je drzi ,..odlepicu!!
U pitanju je lanos 1,4 benzin
hvala unapred
Nazad na vrh Ići dole
dr_wuchko
Početnik
Početnik



Broj poruka : 52
Datum upisa : 21.08.2012
Godina : 38
Lokacija : Nis

motor - Lanos - gorivna pumpa - iskustvo - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lanos - gorivna pumpa - iskustvo   motor - Lanos - gorivna pumpa - iskustvo - Page 2 EmptySub Okt 04 2014, 23:57

Ulozak pumpe sam zamenio pre skoro godinu dana zato sto predhodna nije odrzavala dovoljan pritisak. Medjutim auto ni tad nije radio kako treba, a posto ga vozim na plin nisam se nesto ni trudio dalje. skoro sam resio da konacno sredim taj problem i krenuo redom. zamenio sam filter goriva i oprao dizne i auto opet ne radi dobro. ispostavilo se da opet nema dovoljan pritisak. kad je hladan auto upali odmah,ali radi 10ak sekundi i ugasi se.tako 2-3puta i onda prestane da se gasi. kad je zagrejan pali ne gasi se. dok je na leru radi lepo ali kad dam gas do nekih 2-3000 obrtaja prima a posle pocne da se gusi i da padaju obrtaji. pumpa se ne cuje kad dam kontakt nego tek pri verglanju odradi. da li je to normalno ( radi se o leganzi) ili treba da se cuje odmah kad dam kontakt? majstor mi je reko da ovog puta ne kupujem drugi ulozak nego da probam da remontujem onu staru koju sam skinuo. treba mi savet remont, OPET novi ulozak ili mozda polovna 'original' ? Ili je mozda problem nesto trece. Hvala!
Nazad na vrh Ići dole
zeljko0710
Početnik
Početnik
zeljko0710


Broj poruka : 25
Datum upisa : 16.09.2013
Godina : 47
Lokacija : Zaječar

motor - Lanos - gorivna pumpa - iskustvo - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lanos - gorivna pumpa - iskustvo   motor - Lanos - gorivna pumpa - iskustvo - Page 2 EmptyNed Nov 02 2014, 16:18

dr_wuchko ::
Ulozak pumpe sam zamenio pre skoro godinu dana zato sto predhodna nije odrzavala dovoljan pritisak. Medjutim auto ni tad nije radio kako treba, a posto ga vozim na plin nisam se nesto ni trudio dalje. skoro sam resio da konacno sredim taj problem i krenuo redom. zamenio sam filter goriva i oprao dizne i auto opet ne radi dobro. ispostavilo se da opet nema dovoljan pritisak. kad je hladan auto upali odmah,ali radi 10ak sekundi i ugasi se.tako 2-3puta i onda prestane da se gasi. kad je zagrejan pali ne gasi se. dok je na leru radi lepo ali kad dam gas do nekih 2-3000 obrtaja prima a posle pocne da se gusi i da padaju obrtaji. pumpa se ne cuje kad dam kontakt nego tek pri verglanju odradi. da li je to normalno ( radi se o leganzi) ili treba da se cuje odmah kad dam kontakt? majstor mi je reko da ovog puta ne kupujem drugi ulozak nego da probam da remontujem onu staru koju sam skinuo. treba mi savet remont, OPET novi ulozak ili mozda polovna 'original' ? Ili je mozda problem nesto trece. Hvala!
Da probam da odgovorim na ovo.
Prošle jeseni mi je skucala pumpa za gorivo i pri tom se toliko usijala da se sva plastika u njoj istopila. Pošto nisam znao šta je, a kod mene kad ne radi benzin, nema više paljenja... ( na plin neće da upali ni pod razno) Oteram ja auto kod majstora.

E sad, majstor utvrdi da je pumpa i zameni mi je za 7000 din. Ali, kad sam pokupio auto od njega, dešavalo mi se isto što i tebi, na leru lepo radi ali kad krenem da vozim krene štucanje , cimanje i šta sve ne.
Pokupim se i opet kod majstora i naravno sve to ispričam, pa krenemo da proverimo pritisak koji daje pumpa i utvrdimo da je do nje. Kada je otvorio otvor gde ide pumpa ja skapiram da je pumpu stavio kontra. Pumpa ima dva usisa pod uglom od 90 stepeni, tako da kad stoji na poklopcu ona ide u rezervoar pod uglom od 45 stepeni. Ako je pumpa stavljena kontra, na bočni usis vuče vazduh pa samim tim i ne stvara dovoljan pritisak.

Proveri kako stoji pumpa, možda su ti je stavili kontra
Nazad na vrh Ići dole
dr_wuchko
Početnik
Početnik



Broj poruka : 52
Datum upisa : 21.08.2012
Godina : 38
Lokacija : Nis

motor - Lanos - gorivna pumpa - iskustvo - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lanos - gorivna pumpa - iskustvo   motor - Lanos - gorivna pumpa - iskustvo - Page 2 EmptyNed Dec 07 2014, 00:11

Nastavak problema sa pumpama! Smile U medjuvremenu se stanje pogorsalo pa auto vise nije hteo ni na leru da radi na benzinu. Probao sam i sa remontom uloska pumpe i nije uspelo,opet nije bilo dovollnog pritiska. Zamenio sam i regulator pritiska i opet nista. Na kraju sam opet kupio novi ulozak i evo sta sam dobio! Smile Auto pali kao zmaj, na pola kljuca i lepo radi ali samo na leru. HAHAHHAHAH Kad malo pipnem gas ugasi se istog trenutka. Kad uspem nekad da ga zeznem pa se ne ugasi dam gas nego podignem obrtaje onda pocne da trokira i da ima neke "detonacije" u izduvu ili pojma nemam vise gde. Sto se tice sistema za gorivo kao sto sam vec pisao sve je zamenjeno i ocisceno( pumpa za gorivo, regulator ptitiska,filter za gorivo i oprane dizne). Prijavljuje mi gresku za lamda sondu( oxugen sensor circuit open) i za senzor polozaja leptira gasa ( tps sensor signal voltage low ) Da li mu to pravi toliki problem u radu? Inace na plinu radi dobro, sto mi je vrlo cudno. Obicno su svi problemi sa benzinom jos gori kad se predje na plin.
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

motor - Lanos - gorivna pumpa - iskustvo - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lanos - gorivna pumpa - iskustvo   motor - Lanos - gorivna pumpa - iskustvo - Page 2 EmptyNed Dec 07 2014, 07:54

Da ti nije nešto do instalacije koja vodi do pumpe?Jesi li sad merio pritisak i da li sad čuješ zujanje pumpe kad daš kontakt,ono 2-3 sekunde?
Nazad na vrh Ići dole
serhio011
Napredni član
Napredni član
serhio011


Broj poruka : 501
Datum upisa : 23.05.2010
Godina : 49
Lokacija : BEOGRAD-MML

motor - Lanos - gorivna pumpa - iskustvo - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lanos - gorivna pumpa - iskustvo   motor - Lanos - gorivna pumpa - iskustvo - Page 2 EmptyNed Dec 07 2014, 09:31

Proveri ipak dizne da li su dobro ociscene i sipaj 10tak litara benzina da imas u rezervoaru stalno . I meni je prijavljivao lambdu dok nisam dizne skinuo i odneo na generalku , nikad vise nije upalio chek , pu pu da ne ureknem


Poslednji izmenio serhio011 dana Pet Dec 12 2014, 21:48, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
dr_wuchko
Početnik
Početnik



Broj poruka : 52
Datum upisa : 21.08.2012
Godina : 38
Lokacija : Nis

motor - Lanos - gorivna pumpa - iskustvo - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lanos - gorivna pumpa - iskustvo   motor - Lanos - gorivna pumpa - iskustvo - Page 2 EmptyNed Dec 07 2014, 23:55

Ne cuje se pumpa kad dam kontakt ali nikad se nije ni cula od kada je auto kod mene tako da ne znam da li je to normalno. Kad zaverglam onda se cuje pumpa i nastavi da se cuje nekoliko sekundi u slucaju da ne upali auto. kad radi auto onda se cuje konstantno. Nisam ponovo merio pritisak, izmericu sad preko nedelje neki dan. Mada mi je tesko da poverujem da je ponovo pritisak problem zato sto sam sve zamenio. Imam gorivo u rezervoaru uvek i gledam da bude iznad rezerve. Znam da je to malo i da bi trebalo vise, ali mislim da to nikako ne bi smelo da utice na pritisak u sistemu. Stvarno mi ponestaju ideje!  glavom u zid
Nazad na vrh Ići dole
Vlad037
Početnik
Početnik



Broj poruka : 8
Datum upisa : 16.09.2014

motor - Lanos - gorivna pumpa - iskustvo - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lanos - gorivna pumpa - iskustvo   motor - Lanos - gorivna pumpa - iskustvo - Page 2 EmptyNed Jan 18 2015, 13:08

I kod mene se cuje grguljanje pumpe kad dam kontakt,ali je isao odlicno do pre par dana.. na skretanju u raskrsnici  je odjednom napravio prekid kao da ce da se ugasi ali je bio u pokretu pa je primio gas..i posle sve  normalno.. e sad se desava u nekoj ostroj krivini kad oduzmem gas pa na izlasku iz iste dodam gas on se ponasa kao da je nestalo goriva,to postoji par sekundi i onda opet normalno.. benzina ima,do pre par dana nije se to desavalo i sa manje benzina..e sad ja razmisljam dal pumpa ne pravi neki prekid ili sta znam..kad auto stoji u mestu radi normalno i na pravcu..
Nazad na vrh Ići dole
dr_wuchko
Početnik
Početnik



Broj poruka : 52
Datum upisa : 21.08.2012
Godina : 38
Lokacija : Nis

motor - Lanos - gorivna pumpa - iskustvo - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lanos - gorivna pumpa - iskustvo   motor - Lanos - gorivna pumpa - iskustvo - Page 2 EmptySre Jan 28 2015, 18:15

Problem resen! Zacepljena cev koja ide od pumpe ka motoru! Zamenjena i za sada sve radi kako treba. Bravo za sve majstore koji nisu uspeli da rese problem!
Nazad na vrh Ići dole
Blackeyed
Član
Član



Broj poruka : 165
Datum upisa : 18.04.2012
Lokacija : Kać/Novi Sad

motor - Lanos - gorivna pumpa - iskustvo - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lanos - gorivna pumpa - iskustvo   motor - Lanos - gorivna pumpa - iskustvo - Page 2 EmptyPet Feb 06 2015, 06:40

Prošlo je oko 1,5 godine i opet ode pumpa za gorivo. Juče sam je vadio iz rezervoara i bogami benzin mi je nešto mutan.

Rasturio sam samu pumpu i ona je jako prljava iznutra, nekakav braon talog je na sve strane.

Sada je pitanje da li je benzin bio prljav pa sjebao pumpu ili je pumpa loša pa zaprljala gorivo. Ne znam kako ni da očistim to iz rezervara...
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





motor - Lanos - gorivna pumpa - iskustvo - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lanos - gorivna pumpa - iskustvo   motor - Lanos - gorivna pumpa - iskustvo - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Lanos - gorivna pumpa - iskustvo
Nazad na vrh 
Strana 2 od 3Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći
 Similar topics
-
» vodna pumpa na lanos 1.5
» pumpa za gorivo?
» Pumpa gotiva
» Pumpa za gorivo
» pumpa za gorivo za takumu 2.0 16v CDX

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Modeli :: Daewoo Lanos-
Skoči na: