Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Nubira 2.0 CDX 99' problem sa centralnom bravom

Ići dole 
+2
zorank65
Chevy
6 posters
AutorPoruka
Chevy
Član
Član
Chevy


Broj poruka : 115
Datum upisa : 04.08.2011

nubira - Nubira 2.0 CDX 99' problem sa centralnom bravom Empty
PočaljiNaslov: Nubira 2.0 CDX 99' problem sa centralnom bravom   nubira - Nubira 2.0 CDX 99' problem sa centralnom bravom EmptySre Jan 25 2012, 00:48

Ljudi pomagajte. Imam exkalibur alarm i centralnu bravu, imam i blokadu motora. Sve je povezano sa daljinskim, blokada motora i alarm mi reaguju na daljinski, ali me centralna brava zeza. Kad stisnem dugme na daljinskom za otkljucavanje/zakljucavanje cuje se ''tak'' ali ne ne zakljucava i ne otkljucava. Znaci ima kontakt sa daljinskim, ali je ocito problem u centralnoj. Skidao sam tapacirung i video motorcic u obliku pistoljcica, cuje se on kad stisnem dugme na daljincu, ali nece da zakljucava. Jel imao neko slican problem mozda?
Nazad na vrh Ići dole
zorank65
Početnik
Početnik



Broj poruka : 32
Datum upisa : 17.02.2012

nubira - Nubira 2.0 CDX 99' problem sa centralnom bravom Empty
PočaljiNaslov: Re: Nubira 2.0 CDX 99' problem sa centralnom bravom   nubira - Nubira 2.0 CDX 99' problem sa centralnom bravom EmptyČet Feb 23 2012, 14:31

Ako nisi resio imam ja sva cetiri motorica,1200 din.Mogu ti poslati brzom postom,ako ti odgovara.
Nazad na vrh Ići dole
Pozitivan
Član
Član
Pozitivan


Broj poruka : 241
Datum upisa : 21.06.2011

nubira - Nubira 2.0 CDX 99' problem sa centralnom bravom Empty
PočaljiNaslov: Re: Nubira 2.0 CDX 99' problem sa centralnom bravom   nubira - Nubira 2.0 CDX 99' problem sa centralnom bravom EmptyČet Feb 23 2012, 22:32

Problem je u losem kontaktu jer nema dovoljno napona i struje (pad napona) ako se cuje tak a ne reaguje. Nadji gde su prikljuceni dovodi na motore za kola pa ces resiti i taj problem.
Nazad na vrh Ići dole
Chevy
Član
Član
Chevy


Broj poruka : 115
Datum upisa : 04.08.2011

nubira - Nubira 2.0 CDX 99' problem sa centralnom bravom Empty
PočaljiNaslov: Re: Nubira 2.0 CDX 99' problem sa centralnom bravom   nubira - Nubira 2.0 CDX 99' problem sa centralnom bravom EmptyPet Feb 24 2012, 14:31

Resio sam problem. Polomljen mi je bio mehanizam centralne u vozacevim vratima.
Nazad na vrh Ići dole
Boki_90Daewoo
Početnik
Početnik
Boki_90Daewoo


Broj poruka : 45
Datum upisa : 08.12.2011
Godina : 33
Lokacija : Prnjavor

nubira - Nubira 2.0 CDX 99' problem sa centralnom bravom Empty
PočaljiNaslov: Re: Nubira 2.0 CDX 99' problem sa centralnom bravom   nubira - Nubira 2.0 CDX 99' problem sa centralnom bravom EmptySub Mar 03 2012, 21:38

Chevy ::
Ljudi pomagajte. Imam exkalibur alarm i centralnu bravu, imam i blokadu motora. Sve je povezano sa daljinskim, blokada motora i alarm mi reaguju na daljinski, ali me centralna brava zeza. Kad stisnem dugme na daljinskom za otkljucavanje/zakljucavanje cuje se ''tak'' ali ne ne zakljucava i ne otkljucava. Znaci ima kontakt sa daljinskim, ali je ocito problem u centralnoj. Skidao sam tapacirung i video motorcic u obliku pistoljcica, cuje se on kad stisnem dugme na daljincu, ali nece da zakljucava. Jel imao neko slican problem mozda?


ej imam isti problem isto nece da zakljucava vjerovatno sam polomio mehanizam centralne brave jer sam jednom ove zime teskom mukom otvorio vrata od nubire ostao mi auto na parkingu zapadao snijeg na njega i vrata su strasno bila zaledila i sigurno sam tom prilikom kad sam otvrao vrata polomio mehanizam centralne glavom u zid ajde mozes li da mi kazes kako si rijesio tj popravio da i ja mogu isto da uradim Crying or Very sad
Nazad na vrh Ići dole
Chevy
Član
Član
Chevy


Broj poruka : 115
Datum upisa : 04.08.2011

nubira - Nubira 2.0 CDX 99' problem sa centralnom bravom Empty
PočaljiNaslov: Re: Nubira 2.0 CDX 99' problem sa centralnom bravom   nubira - Nubira 2.0 CDX 99' problem sa centralnom bravom EmptyUto Mar 06 2012, 21:15

ej imam isti problem isto nece da zakljucava vjerovatno sam polomio mehanizam centralne brave jer sam jednom ove zime teskom mukom otvorio vrata od nubire ostao mi auto na parkingu zapadao snijeg na njega i vrata su strasno bila zaledila i sigurno sam tom prilikom kad sam otvrao vrata polomio mehanizam centralne glavom u zid ajde mozes li da mi kazes kako si rijesio tj popravio da i ja mogu isto da uradim Crying or Very sad [/quote]

Samo skines tapacirung, jednostavno se skida. Par srafova odvrnes, skines masku od kvake na vratima, odsrafis mehanizam za dizanje i spustanje prozora i srafcigerom polako odvajas tapacirung od vrata. Pazi da ne polomis zabice. Kad to skines videces mehanizam centralne. Ako je nesto puklo verovatno ces naci na dnu u vratima.
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

nubira - Nubira 2.0 CDX 99' problem sa centralnom bravom Empty
PočaljiNaslov: Re: Nubira 2.0 CDX 99' problem sa centralnom bravom   nubira - Nubira 2.0 CDX 99' problem sa centralnom bravom EmptySre Mar 07 2012, 08:11

Nesto me buni sta je komplikovano i mehanizam centralne brave?Mehanizam brave je brava uopste a za centralnu bravu jedino ako ti je riknuo motorcic pa ga zamenis i on je oko 200-300 din,ako nece i dalje onda je crkla konzola centralne brave.
Nazad na vrh Ići dole
zorank65
Početnik
Početnik



Broj poruka : 32
Datum upisa : 17.02.2012

nubira - Nubira 2.0 CDX 99' problem sa centralnom bravom Empty
PočaljiNaslov: Re: Nubira 2.0 CDX 99' problem sa centralnom bravom   nubira - Nubira 2.0 CDX 99' problem sa centralnom bravom EmptyČet Jun 28 2012, 10:03

meni se desilo isto tako i nasao sam zice kod vrata kod sarki sve se pokidalo i nisu davali kontakte na bravu pa mi zato i nije radila centralna brava pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
ivan85_zmaj
Član
Član
ivan85_zmaj


Broj poruka : 484
Datum upisa : 09.06.2010
Godina : 38
Lokacija : Smederevo

nubira - Nubira 2.0 CDX 99' problem sa centralnom bravom Empty
PočaljiNaslov: Re: Nubira 2.0 CDX 99' problem sa centralnom bravom   nubira - Nubira 2.0 CDX 99' problem sa centralnom bravom EmptyPon Jan 06 2014, 18:11

Pozdrav svima i pre svega sretno vam badnje vece i sutrasnji Bozic... Smile Evo nije me bilo dugo na forumu, pa me sada muka naterala, elem...
Pokusavam da sredim centralnu bravu, malo sam a malo uz pomoc nekih majstora... pronasli smo da je kvar u samoj bravi. Isti slucaj i kod mene kao u prethodnim postovima, predprosle zime, zaledila brava i ja malo nasilnicki to okrenuo i od tada mi ne radi centralno.
Moze li mi sada neko reci kako da skinem bravu sa vrata i dal moze da se pogledaju ti kontakti, dal je to pristupacno za rad.
Da kazem da tapacirung lako skidam i znam, al sta i kako dalje, kako se skida brava, s koje strane da joj pristupim.
Majstor mi vec uzeo 1500 din samo sto mi je utvrdio da je problem u bravi u kontaktima, posto kad rucno prespoji zice sva vrata se otkljucavaju i zakljucavaju... ali na potez kljuce ne reaguje nista.
A za skidanje brave trazi jos 1500 bez obzira dal ce je popraviti ili ne... tako da nisam lud da lupim 3000 da bi
mi neko rekao da je pokvareno i da ne moze da se popravi... probao bi sam da je skinem i pogledam te kontakte.

Hvala i pozdrav svima.... Smile
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

nubira - Nubira 2.0 CDX 99' problem sa centralnom bravom Empty
PočaljiNaslov: Re: Nubira 2.0 CDX 99' problem sa centralnom bravom   nubira - Nubira 2.0 CDX 99' problem sa centralnom bravom EmptySre Jan 08 2014, 20:45

Barem znas gde je problem.da ih resis da li moze da se popravi ili mora da se zameni deo u svako mslucaju skidas bravu.E sad to zaista i nije bas lako i retko koji majstor ce da ti prihvati iz razloga sto treba dosta vremena.U teoriji  skines tapacir,skines spoljnu bravu razmontiras i izvadis ceo mehanizam ali problem je sto ne vidis i dosta moras da napipas i na slepo da radis.Treba ipak par sati kada znas vecinu unapred sta radis.a ako ne znas onda ti treba jos vise vremena,
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





nubira - Nubira 2.0 CDX 99' problem sa centralnom bravom Empty
PočaljiNaslov: Re: Nubira 2.0 CDX 99' problem sa centralnom bravom   nubira - Nubira 2.0 CDX 99' problem sa centralnom bravom Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Nubira 2.0 CDX 99' problem sa centralnom bravom
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Problem sa centralnom bravom
» Problem sa centralnom/alarmom
» Problem sa strujom Nubira 99' CDX
» Nubira - Problem sa zakljucanim vozacevim vratima
» lanos 1.4 55kw problem, problem, problem!!!

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Modeli :: Daewoo Nubira & Lacetti-
Skoči na: