Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Problemi sa uljem u motoru

Ići dole 
+5
Radan
igoricet
serhio011
matrix
Timo Popovski
9 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2
AutorPoruka
GTX
Član
Član
GTX


Broj poruka : 237
Datum upisa : 08.08.2011
Godina : 46
Lokacija : Subotica

Problemi sa uljem u motoru - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Problemi sa uljem u motoru   Problemi sa uljem u motoru - Page 2 EmptyUto Dec 13 2011, 20:51

Nema veze koje je ulje u motoru.Sa bilo kojim uljem kad pomesate vodu,dobicete to sto se stvara ispod cepa...To je normalna stvar,ne treba dizati frku oko toga.Jednom nedeljno provozajte auto malo duze da vlaga ispari i to je to...
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

Problemi sa uljem u motoru - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Problemi sa uljem u motoru   Problemi sa uljem u motoru - Page 2 EmptyUto Dec 13 2011, 21:13

serhio011 ::
matrix ::


Gdje tacno od poklopca ventila do usisa?Ne mogu se sjetiti gdje je tacno. Kako mogu provjeriti i kad se to u momentu pojavi?Ja tek vozim na plin mislim sekvent plina ima oko 4000km.
ne znam kako je na takumi al' na lanosu ima crevo sa leve strane poklopca ventila (gledano kad je dignuta hauba ) koje se spaja sa crevom ili cevi , da kazem , filtera za vazduh koje ide od kucista filtera za vazduh do usisa .
Ne pojavljuje se to u momentu to se talozi vremenom
Tako i kod mene ali letos toga nije bilo.
Nazad na vrh Ići dole
GTX
Član
Član
GTX


Broj poruka : 237
Datum upisa : 08.08.2011
Godina : 46
Lokacija : Subotica

Problemi sa uljem u motoru - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Problemi sa uljem u motoru   Problemi sa uljem u motoru - Page 2 EmptyUto Dec 13 2011, 21:18

Normalno kad je razlika u temperaturi bila 30 stepeni manja.
Nazad na vrh Ići dole
matrix
Član
Član
matrix


Broj poruka : 178
Datum upisa : 26.09.2011
Godina : 45
Lokacija : Banja Luka

Problemi sa uljem u motoru - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Problemi sa uljem u motoru   Problemi sa uljem u motoru - Page 2 EmptySre Dec 14 2011, 07:52

serhio011 ::
matrix ::


Gdje tacno od poklopca ventila do usisa?Ne mogu se sjetiti gdje je tacno. Kako mogu provjeriti i kad se to u momentu pojavi?Ja tek vozim na plin mislim sekvent plina ima oko 4000km.
ne znam kako je na takumi al' na lanosu ima crevo sa leve strane poklopca ventila (gledano kad je dignuta hauba ) koje se spaja sa crevom ili cevi , da kazem , filtera za vazduh koje ide od kucista filtera za vazduh do usisa .
Ne pojavljuje se to u momentu to se talozi vremenom

Hvala za info... sad mi je jasno...pa i u tacumi isti polozaj kao kod lanosa. Hvala puno!!!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.inecco.net/congress
Timo Popovski
Početnik
Početnik



Broj poruka : 27
Datum upisa : 27.10.2011
Godina : 47
Lokacija : Strumica, Makedonija

Problemi sa uljem u motoru - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Problemi sa uljem u motoru   Problemi sa uljem u motoru - Page 2 EmptySre Dec 14 2011, 17:18

Fala ti brate geteikse cheers , uradiosam isto sto si opisao i sve je OK. Sinoc sam ga provozao 30 km izvan grada, skrama je 80 % nestala. Sutra cu ponoviti isto, ocekujem skroz da nestane. Preostaje da sam nesto proverim pa cu onda biti 100 % siguran.
Nazad na vrh Ići dole
matrix
Član
Član
matrix


Broj poruka : 178
Datum upisa : 26.09.2011
Godina : 45
Lokacija : Banja Luka

Problemi sa uljem u motoru - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Problemi sa uljem u motoru   Problemi sa uljem u motoru - Page 2 EmptySre Dec 14 2011, 20:19

Timo Popovski ::
Fala ti brate geteikse cheers , uradiosam isto sto si opisao i sve je OK. Sinoc sam ga provozao 30 km izvan grada, skrama je 80 % nestala. Sutra cu ponoviti isto, ocekujem skroz da nestane. Preostaje da sam nesto proverim pa cu onda biti 100 % siguran.


Supeeeeer i uzivaj sa voznja !
Nazad na vrh Ići dole
http://www.inecco.net/congress
LANOS TNG
Početnik
Početnik
LANOS TNG


Broj poruka : 30
Datum upisa : 21.05.2013
Godina : 39
Lokacija : Stip,Makedonija

Problemi sa uljem u motoru - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: zdravo   Problemi sa uljem u motoru - Page 2 EmptyPon Okt 07 2013, 09:31

Citao sam ovu temu pa ocu da prenesem i ja moe iskustvo.Kada sam kupio lanosa ubrzo je pocela zima i primetio sam da se ispod otvor za dosipuvanje ulje stvara bela smesa.Tada je bilo neko nemacko ulje ( mislim tako je pisalo na njega a pitanje je kakvo je Very Happy ). Majstor mi je reko da se ne bojim,da nije nista strasno da je lose ulje.Citao sam na internet na neki stranski sajt da ova pojava cesto se desava u hladnu okolinu kada se auto vozi na krace relacija-auto nema dovoljno vreme da postigne radnu temperaturu.Tako je upravo kod mene,belo mi se stvara samo zimus i zivim na 2km od centar,tako da zimus motor jedva da mi postigne radnu temperaturu.Kada idem na duzi put onda je ok,ugreje se lepo motor i ta smesa se izgubi.Sada koristim drugo ulje od GM sto je za opel ali jos je rano,jos nije dovoljno hladno i posmatracu da vidim dali je dobro ulje ili i njega mora da menjam Smile
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Problemi sa uljem u motoru - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Problemi sa uljem u motoru   Problemi sa uljem u motoru - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Problemi sa uljem u motoru
Nazad na vrh 
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2
 Similar topics
-
» Dobar tekst o step motoru
» indikator pritiska ulja u motoru za nubira 1.6
» Izbacuje tecnost za hladjenje nubira 1.6 '99god
» PROBLEMI SA ABS-om
» PROBLEMI SA TACUMOM

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Modeli :: Daewoo Lanos-
Skoči na: